Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха вартістю 14 000 євро

Опубліковано

Фізик з Одеси створив акустичну систему з кокосового горіха. Вона видає 110 дБ і коштує 14 000 євро. Про це повідомляє ain.ua.

31-річний Максим Чижов живе в Одесі і будує український бренд преміальних акустичних систем на основі кокосового горіха з власним серійним виробництвом. Одна така система коштує більше десятка тисяч євро – і за словами розробника, для своїх характеристик це низька ціна.

За освітою Максим – магістр теоретичної фізики, все своє життя він присвятив акустиці. На його рахунку більше 20 патентів у США, Європі і Україні на технології, які лягли в основу його акустичних систем.

Починав з телевізора

Максим розповідає, що зробив перший прототип з телевізора з кінескопом, мережевого адаптера, музичного центру та кількох деталей, які потрапили під руку. Тоді остаточно вирішив, що хоче займатися фізикою. 

“Цікаво склалося, що в цей же рік, гуляючи в універмазі, я натрапив на кокосовий горіх – відразу ж дуже вражений його незвичайним властивостям – він неймовірно твердий і легкий. Вдома я його акуратно розкрив, встановив динамік і почув чудовий звук.

На деякий час обидві розробки відклав в сторону – доводилося працювати. Я збирав традиційні акустичні системи на замовлення. Через два роки вступив на фізфак ОНУ І.І. Мечникова, кафедру теоретичної фізики. У нас в групі було всього 7 чоловік”, – розповів винахідник.

На другому курсі універу Максим познайомився зі своїм першим інвестором – директором одного з магазинів Hi-End апаратури в Одесі і розповів про свої ідеї – іонна система його зацікавила, а ось на «волохатий кокос з динаміком» він відреагував з насмішкою – «це не серйозно, заховай!». Від нього й отримав  перші в своєму житті $ 100 – на які побудував прототип іонної системи.

Як працює система?

Ноу-хау в тому, що звук створюється прямо в повітрі. Це ідеальне джерело звуку: у нього немає ніяких механічних обмежень, які можуть призводити до спотворень. Повітря не вагається, а пульсує у всьому діапазоні і тому не знаходить перешкод.

Сьогодні система працює за схожим принципом, що і побутової іонізатор: продукуються іони позитивної і негативної полярності, які потім зустрічаються один з одним, обмінюються зарядами. Цей процес супроводжується підвищенням тиску, яке можна модулювати, тобто дуже швидко змінювати і отримувати високоякісний звук.

На початку 2017 роки команда представила готовий демонстраційний прототип іонної акустики Waveion на міжнародній виставці споживчої електроніки і товарів CES, в Лас-Вегасі.

“Нашою системою зацікавилися представники безлічі великих фірм, серед яких Harman, Samsung, Bose, що неймовірно надихнуло”, – розповідає Максим Чижов.

Як він зазначає, такого роду винахід тягне за собою необхідність винаходів і в інших галузях, і вдалося вирішити всі технічні завдання. Однак проявилася одна, зовсім непримітна складність – в цій системі мікро- і наночастинки піску утворюють незвичайну хімічну сполуку з вуглекислим газом.

Незвичайність в тому, що вуглекислий газ і пісок не реагують між собою, однак в разі електричних іонообмінних процесів утворюють специфічне з’єднання. Це з’єднання знижує інтенсивність генерації іонів, таким чином знижується електрична і акустична потужність іонного гучномовця.

Підхід в розробці Copra – це ідеальне відтворення звуку для кожного діапазону окремо. “Ми виділяємо чотири діапазони, кожен з яких опрацьовуємо унікальним чином, як в технічному сенсі посилення і звуковідтворення, так і в особливостях поширення, не вносячи жодних викривлень і змін в сигнал”, – каже Максим.

Які технічні характеристики Copra?

Акустичні системи важать по 38 кг, забезпечуючи максимальну гучність в 110 дБ при потужності 1,2 кВт. Це гучність великого симфонічного оркестру, при цьому вона охоплює весь чутний діапазон – від найнижчих до найвищих частот.

У плані гучності і якості, точності звучання акустика еквівалентна системам Hi-End класу масою під 100 кг.

Copra – це архітектор звуку. Перша динамічна, фізично змінна акустична система, яка генерує високоякісне дифузне звукове поле. Корпус виконаний з двох абсолютно різних матеріалів: нижня частина системи відлита з полімер. Такий матеріал абсолютно не підходить для середніх частот – наприклад, для діапазону голосу – він його сильно спотворює. Зате ідеально підходить для низьких частот.

“Верхню частину ми зробили з того самого кокосового горіха. Це унікальний матеріал – міцний, легкий, в ньому безліч мікроволокон і мікропор, тому шкаралупа дуже глуха і при великих вібраційних навантаженнях звук не набуває резонансу на відміну від будь-якого іншого матеріалу твердого корпусу”, – додає винахідник.

Якщо поставити акустику Copra біля стіни, то частина горіхів можна направити на стіни, стелю, підлогу. Тоді звук буде відображатися і начеб створювати віртуальну музичну реальність: ви почуєте звук позаду, збоку, зліва, поринете в нього. 

Система дозволяє досягати максимального ефекту присутності. Уявіть, що ви чуєте спів птахів і дзюрчання струмка, або раптовий удар блискавки. Це як наркотик – і за таку якість і потужність люди платять великі гроші.

Коштує система разом з підсилювачем – 14 000 євро. Надалі буде дорожче. Але важливо розуміти, що Copra – прецизійна, електромеханічна система високої потужності. 

“Ми позиціонуємо себе, як українська фірма. Ми хочемо виробляти акустику в рідній країні, і не переносити виробничі потужності кудись, де дешевше. Ми будемо виходити на західні ринки – Європу і США – під українським брендом”, – запевняє одесит.

Технології

Google зробив ШІ-застосунок Geminі доступним для України

Опубліковано

Корпорація Google зробила доступними ключові функції Gemini для багатьох мов і країн, зокрема для України.

Про це повідомляє Google.

Про Gemini

Google розширила можливості своєї мобільної програми Gemini, додавши підтримку української мови серед інших нових мовних та регіональних опцій.

Додаток Gemini із вбудованим помічником дозволяє користувачам взаємодіяти з текстом, голосом або зображеннями для отримання допомоги та інформації в різних ситуаціях. Наприклад, користувач може сфотографувати пошкоджене колесо та отримати інструкції щодо його ремонту.

Для активації Gemini на пристроях Android потрібно використовувати асистента Google. Додаток обіцяє підвищений рівень користувацького досвіду та контекстну підтримку безпосередньо на екрані смартфона. Українські користувачі можуть здійснювати текстові запити українською мовою, хоча голосові запити наразі доступні лише англійською.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Функціональність Gemini також буде включена до програми Google на iOS протягом найближчих тижнів. На пристроях з iOS ця функція буде доступна, якщо в налаштуваннях “Мова та регіон” обрано англійську мову. Крім того, для української мови тепер доступна функція “Розширення”, яка дозволяє отримувати інформацію безпосередньо з різних програм та сервісів Google, спрощуючи завдання, такі як планування подорожей.

Нагадаємо, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Також ми повідомляли, Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол.

Фото: Geminі.

Читати далі

Технології

Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Опубліковано

Сервіс ОСББ, який доступний у застосунку “Київ Цифровий”, отримав перемогу в міжнародній премії у категорії “Демократичні технології”.

Про це повідомляє КМДА.

“Київ відзначили в номінації “Демократичні технології” за розвиток і впровадження електронної демократії на місцевому рівні. Цього року за перемогу змагалися понад 300 проєктів з усього світу, і для нас честь отримати цю нагороду”, – зазначив Петро Оленич, заступник голови КМДА.

Про премію

нститут інновацій у політиці, міжнародна організація, яка пропагує демократію в Європі, висунув сервіс ОСББ для нагородження за досягнення у впровадженні демократичних цінностей в житлових об’єктах.

Кожного року громадське журі, складене з понад 1 000 європейців, оцінює проєкти, щоб визначити фіналістів і переможців у категоріях премії. Організатори повідомляють, що цього року 314 проєктів відповідали критеріям і пройшли оцінювання журі. Із них 70 проєктів, по десять у кожній категорії, були визнані винятковими фіналістами і першопрохідцями інновацій.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Про сервіс

Номінанти демонструють, як громади та країни знаходять нові способи покращити життя в містах. Сервіс ОСББ забезпечує активну участь громадян у прийнятті рішень через онлайн-режим. Голови ОСББ можуть реєструватись за посиланням (https://kyiv.digital/osbb/login), проводити офіційні голосування через “Дія. Підпис” і використовувати е-документи, а співвласники можуть впливати на життя будинку без зайвих зусиль.

Успішна реалізація демократичних сервісів, таких як ОСББ онлайн, сприяє зміцненню зв’язку між місцевою владою та громадою, робить управління прозорішим та ефективнішим. Спільні зусилля на шляху до побудови сучасної, демократичної та цифрової міської громади продовжуються, а перемога Сервісу ОСББ в номінації “Демократичні технології” є важливим кроком у цьому напрямі.

Нагадаємо, що резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: КМДА.

Читати далі

Технології

Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Опубліковано

На конференції Tech Ecosystem Summit 2024, що відбулася 3 травня в Києві, була представлена спілка Diia.City Union.

Про це повідомляється на сайті Diia.City.Union.

На Tech Ecosystem Summit 2024 у Києві, де лідери української IT-індустрії обговорюють поточний стан та майбутні можливості, сьогодні, 3 квітня, була презентована нова громадська спілка – Diia.City.Union. Разом з Українським фондом стартапів вони планують сприяти створенню сприятливого середовища для розвитку IT-бізнесу в Україні та за її межами.

“Місія спілки – становлення потужної ІТ-галузі в Україні, яка успішно конкурує на міжнародній арені та сприяє розвитку інновацій у світі”, – повідомляється на сайті Diia.City.Union. Президентом спілки став співзасновник і член ради директорів SoftServe Тарас Кицмей.

Серед членів – SoftServe, EPAM, Sigma Software, GlobalLogic, Luxoft та інші.

Читати також: Які мінімальні бали з предметів НМТ потрібні для вступу до вишів.

Як стати частиною команди

Основі вимоги:

  • Повне членство в Diia.City Union. Необхідно брати участь у проєктах, голосувати, ініціювати питання для вирішення, входити до органів управління, а також формувати політику й стратегію. Одноразовий вступний внесок становить 750 євро;
  • Асоційоване членство. У ньому потрібно брати участь у воркшопах від експертів і відвідувати відкриті зустрічі з урядом.

Нагадаємо, що в серпні в Steam пройде фестиваль, присвячений українським іграм.

Також ми повідомляли, що анонсували новий роман Софії Андрухович: про книгу та як передзамовити.

Фото: Дія.City

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: