Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

На Київщині хлібзавод отримав грант на відновлення виробництва

Опубліковано

Хлібозавод «Чанта Маунт» у Нових Петрівцях на Київщині отримав грантову допомогу для переробних підприємств, завдяки якій відновлює виробництво.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки України.

Зазначається, що у березні 2022 року хлібозавод постраждав через обстріл російськими військами. Лінія з виробництва хліба була майже повністю знищена, лінія з виробництва круасанів зруйнована частково – у приміщення влучили шість снарядів. Збитки, завдані бізнесу, оцінили в понад 5 мільйонів євро. До війни на підприємстві працювали 140 людей.

Щоб відновити потужності, керівництво компанії подало заявку на участь в урядовій програмі безповоротних грантів для переробних підприємств від Мінекономіки. Компанія отримає максимальну суму гранту – вісім мільйонів гривень. За ці гроші планують закупити холодильне обладнання, аби відновити виробництво хліба.

Читайте також: Заманити європейців в українське село складно. Але вони знають секрет! Як подружжя відроджує сирні традиції Бойківщини

Крім того, для запуску лінії хлібів потрібно облаштувати обладнанням пакувальне відділення та побудувати склад готової продукції. На це потрібно два мільйони євро. Відновлення планують провести за власні та грантові гроші. У компанії очікують, що навесні 2024 року повноцінно відновлять виробництво. І хліб поставлятимуть, як і до війни.

А лінія з виробництва круасанів вже працює. Круасани, які тут виготовляють, мають різноманітні смаки (шоколад, солона карамель, бринза, шпинат, сир, курка). У замороженому вигляді їх продають національним торговельним мережам, пекарням, кав’ярням, супермаркетам та на експорт. Наразі випікають до 1,5-2 тонни щодня, але потенційно можуть робити більше – до 400 кг на годину.

Нагадаємо, у деокупованому Святогірську підприємець запустив пекарню.

Також ШоТам розповідав, як 9-річний хлопчик із Житомира пече хліб, щоб заробити для ЗСУ.

Фото: me.gov.ua.

Економіка

Проєкт USAID замовив в українського заводу 300 вагонів-зерновозів

Опубліковано

У 2023 році компанія “Карпати”, за замовленням Проєкту USAID ДМЗ, виготовила 50 вагонів-зерновозів для компанії НІБУЛОН. У поточному році USAID замовила 300 вагонів, що становить 45% річного замовлення.

Ці вагони в даний час виготовляються на заводі для інших партнерів, які спеціалізуються на експорті агропродукції, повідомила пресслужба USAID.

Вони будуть направлені експортерам агропродукції.

“Зараз, під час повномасштабної війни, замовлення на вагони-зерновози складають 75% з того, що ми робимо. Завдяки Проєкту USAID торік ми отримали замовлення і вчасно виконали його – виготовили 50 вагонів. Це означає, що 650 наших працівників мали роботу, отримували заробітну плату і ми, як бізнес, своєчасно сплачували податки до бюджетів різних рівнів”, – повідомляють в компанії.

Читати також: Робота не для звіту, а для людей: як переселенка в Дніпрі створила центр для 7000 жителів Донеччини

У 2023 році три вагонобудівні заводи в Україні виробили 1967 вагонів. ДМЗ “Карпати” виявився лідером, виготовивши 567 вагонів для задоволення потреб українського ринку, що становить на 5% більше, ніж у 2022 році. На сьогоднішній день на підприємстві працює понад 650 людей.

Нагадаємо, що в Україні відкриють орган для контролю публічних інвестицій.

Фото: USAID

Читати далі

Економіка

В Австрії відкрили спецфонд у 500 млн євро для підтримки експорту в Україну

Опубліковано

З метою підтримки експортних операцій з Україною на протязі наступних п’яти років, Міністерство фінансів Австрії відкрило спеціальний кредитний фонд в Австрійському контрольному банку (OeKB) на суму загалом 500 мільйонів євро.

Про це повідомили у четвер у федеральному міністерстві фінансів Австрії.

“Російська агресія проти України триває вже більше двох років, що створює великий ризик для австрійських експортерів та інвесторів у взаємодії з українськими компаніями. Тому Міністерство фінансів разом з Австрійським контрольним банком створили умови для підтримки австрійського експорту в Україну, надаючи можливість реалізувати проекти, які інакше було б складно втілити через високий рівень ризику в зв’язку з нинішніми обставинами”, – повідомили представники відомства.

Читати також: “Освіторія.Медіа” запустили премію для освітніх проєктів під час війни

Міністерство фінансів Австрії підтримуватиме експортні операції з країною, де триває війна, через спеціальний “український” фонд, створений у ОАОК (Австрійський контрольний банк), для покриття ризиків.

Зазначено, що Мінфін Австрії вже допомагає експортерам на суму 3-5 мільйонів євро в Україні з терміном платежу до 3 років через розрахунковий офіс ОАОК. Новий механізм підтримки дозволить розширити диверсифікацію ризиків при інвестуванні в державний сектор України на основі державних гарантій.

Нагадаємо, що влітку вийде український шутер про ковбоїв A Twisted Path to Renown: коли саме.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Економіка

В Україні відкриють орган для контролю публічних інвестицій

Опубліковано

Україна планує створити Стратегічну інвестиційну раду, яка буде дорадчим органом при уряді, займаючись публічними інвестиціями.

Про це повідомляє прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Завдання Стратегічної інвестиційної ради буде полягати в формуванні єдиного портфеля проєктів публічних інвестицій, збільшенні їхньої ефективності та розробці пропозицій для вдосконалення законодавства.

Читати також: На Прикарпатті 225 чоловіків півтори години танцювали сербен і встановили рекорд України.

За словами прем’єр-міністра України, важливо чітко визначити, скільки, куди та на що держава інвестує, а також які результати вона очікує.

Нагадаємо, що між Славутичем та Києвом відновлено пряме залізничне сполучення.

Також ми повідомляли, що в Одесі відкрилась виставка унікальних місцевих орнаментів на рушниках.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство6 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості1 тиждень тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: