Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Піротехніки ДСНС отримали підводні дрони від благодійників

Опубліковано

ДСНС отримала 10 дронів BlueROV2 та 23 автомобільні радіостанції від Нової пошти та благодійного фонду «Науково-технічний розвиток України».

Про це повідомили на сайті Нової пошти.

«Нова пошта спільно з благодійним фондом «Науково-технічний розвиток України» придбала підводні дрони для потреб піротехнічних підрозділів Служби порятунку. Усього ДСНС отримала 10 дронів BlueROV2 та 23 автомобільні радіостанції», – йдеться в повідомленні.

Зазначається, що дрон BlueROV2, виробництва американської компанії Blue Robotics, здатний занурюватися на максимальну глибину 100 м та працювати 24/7. На відміну від водолаза, перебування якого під водою обмежене двома годинами, температурними умовами та часом доби. 

Читайте також: Підтримка та адаптація переселенців: прогалини, які необхідно ліквідувати

«Восени минулого року Нова пошта передала підрозділам ДСНС перші 10 роботів-саперів. Вони вже показали свою ефективність в українських водоймах. Нині придбали іще 10 приладів», – розповідала директорка з управління репутацією Нової пошти Олена Плахова.

Нагадаємо, Естонія передала рятувальникам ДСНС чергову допомогу, до неї зокрема увійшли човни, мотопомпи та рятувальні жилети.

До того ж на Херсонщину для наслідків ліквідації повені передали чотири всюдиходи Богун-2.

Фото: mvs.gov.ua

Суспільство

Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток (ВІДЕО)

Опубліковано

Втративши роботу через війну, Валерій присвятив своє життя власній місії — захищати й робити щасливими корів! Почав з малого — разом з родиною він збудував невеличку ферму в селі, де поки що тримає 4 корівки, які вже стали частиною сім’ї. З ними спілкуються, обіймають і піклуються про їхнє здоров’я. На фермі «Ґолока» корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток. Разом з цим вони дають якісне та корисне молоко, з якого Валерій робить неймовірно ніжний і запашний сир, масло та сметану! Детальніше у сюжеті ШоТам!

“Ми для себе однозначно вирішили, що кожне живе створіння, яке народилося, на нашій фермі має прожити своє життя до кінця та щасливо. Я засновник ферми «Ґолока», що у перекладі означає “планета корів”. Корови для нас – це члени сім’ї. Кожна з них – дуже важлива. Ця ферма робилася власними коштами та руками Мені допомагав син, морально допомагала дружина. Так помаленьку ми зробили, що змогли. Життя так склалося, що 7 років тому, ми переїхали з міста у село, де купили велику земельну ділянку. Одна моя знайома попросила доставити бичка до новонародженого прихистку “Бхумі”. Вона знаходиться у Миколаївській області і ця ферма стала для мене натхненням.

Читайте також: Волонтери можуть виграти грант для порятунку безпритульних тварин: як взяти участь

Я всім раджу, всім небайдужим людям, яких цікавить доля корів. Тим хо дійсно вболіває за те, щоб корови жили і помирали своєю смертю – відвідати цей прихисток. За професією я будівельник, але з початком війни, усі будівельні замовлення зупинилися. І ця молочна справа стала для нас спасінням. На фермі у нас 4 корови – не всі дійні, але за день ми маємо 50 літрів молочка – особливого. Ми обрали породу Джерсей . Це цікава порода, ви побачите їх – це дуже характерна порода.

Це Ямуна, познайомитись, її дочка Ліла. Це найстарша наша корівка її звати Ганеша, а її доця Махатма. Це наша сироварня, тут відбувається магія під назвою “виробництво сиру”. Починаючи з молока виробництво сиру може зайняти починаючи від кількох годин і може тривати до пів року – року. Це люди, які дійсно розуміють ту філософію, яку ми сповідаємо, а саме чистого не кривавого молока. У священних писаннях вказано, що причини війн на планеті відбуваються через те, що убивають тварин. І особливо важливою на землі вважається корова. Це стало для мене місією це стало для мене основою життя”, – розповідає Валерій.

Нагадаємо, фермерка з Полтавщини розводить безрогих кіз та варить сири.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

«Натівські куратори» в драмтеатрі Чернігова: як білорусь відбілює російські злочини

Опубліковано

«Там були НАТОвські куратори!» — таке й інші виправдовування обстрілу чернігівського драмтеатру чула Таліна. Вона родом з прикордоння Чернігівщини, з дитинства була оточена білоруською пропагандою. Дівчина мріяла навчатися в Гомелі, бо, окрім вірити побрехенькам про легендарну білоруську молочну продукцію, була певна, що білорусь, на відміну від України — країна можливостей.

Її погляди змінила смерть односельця в АТО. Тепер Таліна працює журналісткою в Чернігові й від початку повномасштабного вторгнення висвітлює російські воєнні злочини. Вона нині на власні очі бачить, як білорусь допомагає росії на усіх «фронтах», зокрема, пропагандистському.

Про те, як білоруська пропаганда відбілює цинічні злочини рф проти України, дивіться в новому епізоді проєкту «Мій персональний фейк».

Історія Таліни Тарасенко

Десь хтось сказав, що Лукашенко хоче забрати в склад білорусі Чернігівщину, тобто Чернігівську область. І от що було б круто, якби ми відійшли.

Мене звати Таліна Тарасенко, мені 21 рік. Я з населеного пункту Стольне, це Чернігівщина. Я не можу точно виділити період, коли в моєму житті з’явилось судження, що росія, білорусь – це суперкруті країни. Але я точно пам’ятаю, що увесь свій свідомий вік, підлітковий вік, мені дуже імпонувала ідея того, що я там, коли закінчу навчання в школі, поїду вчитись в Білорусь. Я планувала вступати в Гоміль.

Думки про вступ та пропаганда

Фейки та маніпуляції виводять людей на емоції та збирають лайки. Але водночас можуть підступно красти спокій, дорогоцінний час та навіть близьких. Це зброя шахраїв і пропагандистів, яка допомагає їм впливати на ваші рішення і переконання. Ця пропаганда безпосередньо надзвичайно сильно впливала на мою дитячу підліткову свідомість.

На території Чернігівщини білорусько-російська пропаганда ніколи не була прямою, по типу інформаційних вкидів. Але здебільшого акцентувалися саме на тому, щоб зайти всередину родини. Ми сиділи на кухні з бабусею, і вона мені говорить, що десь хтось сказав, що лукашенко хоче забрати в склад білорусі Чернігівщину, тобто Чернігівську область, і що було б круто, якби ми відійшли. Мене надзвичайно сильно вразив момент, коли один з моїх односельців, який знаходився в зоні АТО, він загинув на фасаді оцієї школи, яка фактично уособлює безтурботність мене як дитини. Там з’являється оця чорна іменна табличка, і навпроти цієї таблички стоїть матір, яка плаче. І ти розумієш, що стоп, щось тут не так.

Читати також: Фермерка з Полтавщини розводить безрогих кіз та варить сири

Обстріл Чернігівського драмтеатру

Після завершення навчання я повернулася в відносно рідне місто Чернігів. Я працюю тут журналісткою вже протягом двох років. Обстріл Чернігівського драмтеатру — це було 19 серпня. За кілька хвилин всі інформаційні пабліки Чернігова почали писати, що приліт в місті.

І в цей момент приходить усвідомлення того, що це вихідний день, це релігійне свято. І, тобто, швидше за все, в цей момент в центрі знаходилось надзвичайно багато людей. Вони говорили про те, що тут в той момент перебували якісь елітні офіцери НАТО, що вони тут всі зібрались для того, аби прогнозувати, як би завдати нових ударів по росії. І це була чисто безпекова операція для того, аби всі, хто перебував у приміщенні драмтеатру, вони там не змогли надалі працювати на боці українських військових.

Те, про що говорили на російських пропагандистських каналах, затранслювали і білоруські підвладні режиму, новиннє видання, ресурси. Вони намагаються виправдати це тим, що тут була виставка дронів. Фактично, жодним чином стосуватись, що відбувається в нашій країні, їх немає. Ми абсолютно окрема країна. Я спілкувалась з рідними загиблих, і я знаю їх історії. І це просто були люди, які того дня з тих чи інших причин знаходились в центрі Чернігова. І всі, хто знаходився в драмтеатрі, вони живі.

Загинули люди, які знаходились навколо, які просто гуляли по місту, повертались з церкви, тому що, знову ж таки, це було релігійне свято.

Замість висновку

Влада цих країн фактично діє воєдино, тому що існувати інакше в сучасних реаліях, як на мене, вони не можуть. Мені доволі складно відокремити білоруську і російську пропаганду, тому що фактично я можу назвати це одним цілим.

росія-білорусь – це одне-єдине терористичне ціле, яке діє в рамках знищення України. Дуже утопічне судження, що всі українці мають знати правила інформаційної безпеки, бути медіаграмотними. Звісно, я усвідомлюю, що це неможливо. Намагайтесь говорити з людьми, які навколо вас, вивчати їх позицію. І якщо в цьому є потреба, якщо ви відчуваєте в собі всередині можливість, то можливо допомогти.

Нагадаємо, що з Києва до Сум запустили додатковий потяг.

Також ми повідомляли, що в Україні запрацювала нова ШІ-платформа для інфлюєнсерів Favikon.

Читати далі

Суспільство

Фермерка з Полтавщини розводить безрогих кіз та варить сири

Опубліковано

Свою першу козу Людмила купила заради доньки з хворим серцем. На вимогу родини знайшла породу без ріг та з молоком без запаху. А тепер має власне стадо та перетворює своє село на маленьку Швейцарію.

Історія власної справи

Людмила Приходько змалку мріяла про ферму в памʼять про розкуркуленого діда.

“Мрія і, мабуть, щось генетично на підсвідомості було, що оце – моє”, – каже жінка.

Коханий чоловік пообіцяв втілити мрію про ферму.

“Кажу: “Людо, ти за мене заміж вийдеш?”.
А вона каже: “Ні, не вийду!”.
“Так я ж тобі, — кажу, – зроблю, щоб і кури з поїлочок пили”, і вона повірила”
, – розповідає чоловік Людмили.

Читати також: В КиївЦифровому запустили нове опитування щодо назви парків та провулку

Фермерувати почали у 2006 році – вирощували овочі на продаж. Невдовзі в доньки Приходьків лікарі виявили ваду серця. Людмила купила козу-нубійку, бо її молоко багате на калій для серця.

“Перша моя коза з’явилася не просто так у нашій родині – вона зʼявилась для підтримки здоровʼя нашої Іринки”, – згадує Людмила.

Повномасштабне вторгнення

Смачне молоко розпробувала не лише Ірина, але й усі сусіди. Людмила завезла також зааненських кіз і джерсейських корів. На початок 2022 року її рогатий молокозавод налічував більше 50 тварин. Коли почалося вторгнення, Людмила думала вести худобу в ліс.

“У всіх на слуху було, як окупанти знущалися саме з тварин: винищували ферми, мінували тварин. Я цього не переживу, бо я їх настільки люблю. Здригалися стіни в сараї, і кози дуже боялись, полохались попервах. Я до них балакала, як до людей, казала: “Дівчата, потерпіть…”, – розповідає Людмила.

Від стресу в Олександра стався серцевий напад, чоловік потрапив в операційну. Людмила сама лишилася на господарстві й почала думати, як утримати бізнес.

“Я вже перестала боятись, перестала в сарай заходити з острахом, а тільки думала, що зробити, щоб покращити свою продукцію, як придбати ще тварин”, – каже жінка.

Отримання гранту та відновлення

Жінка подала заявку на конкурс грантів “Курс на Незалежність” і виграла. Завдяки гранту отримала професійне обладнання для варіння сиру.

Олександр, який більше не може поратися біля худоби, тепер працює в сироварні. Приходьки вже мають кілька видів напівтвердих сирів, а перші тверді ще дозрівають. Ціни принципово тримають нижчими, ніж у магазині.

“Щоб люди мали доступ до цього всього, щоб могли купити всі за доступною ціною”, – відзначають фермери.

Продукцію також безкоштовно передають захисникам у шпиталі та на передову. Запуск сироварні підсилив родинний бізнес і дав нові робочі місця.

А улюблені кози віщують Людмилі ще й омріяну Перемогу!

Нагадаємо, що в Україні запрацювала нова ШІ-платформа для інфлюєнсерів Favikon.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство6 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості7 днів тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: