Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

У Львові побудують культурний хаб ЮНЕСКО: Іспанія виділяє на це €1,5 млн

Опубліковано

Іспанія виділить півтора мільйона євро для створення культурного хабу ЮНЕСКО у Львові.

Про це повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики.

Зазначається, що 16 лютого відбулася зустріч Олександра Ткаченка та посла Іспанії в Україні Рікардо Лопеса-Аранди Хагу, а також Хав’єра Фуентеса Лєха, радника з питань культури посольства Іспанії в Україні.

На цій зустрічі іспанські представники повідомили, що вони повністю профінансують створення культурного хабу у Львові. Іспанці виділять на це 1,5 млн євро. Також сторони обговорили співпрацю між Україною та Іспанією у сферах культури, культурної спадщини та медіа.

«Іспанія всебічно підтримує Україну в культурній сфері, зокрема через повну фінансову допомогу для створення культурного хабу у Львові, що реалізується ЮНЕСКО», – зазначив очільник українського міністерства Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, ЮНЕСКО підтримало внесення Одеси до Списку світової спадщини.

Також ми повідомляли, що український борщ внесли до Списку нематеріальної культурної спадщини ЮНЕСКО, що потребує негайної охорони.

Фото: pixabay.com.

Суспільство

Що робити, якщо ви втратили або пошкодили посвідчення УБД: покрокова інструкція

Опубліковано

Посвідчення учасника бойових дій (УБД) можна відновити у випадку, якщо ви його загубили, воно втрачене або пошкоджене внаслідок бойових дій.

 Український ветеранський фонд пояснює, куди звертатися за відновленням посвідчення УБД та який має бути алгоритм дій.

Посвідчення УБД

Посвідчення учасника бойових дій – це важливий документ військового, якій підтверджує статус ветеранів війни та інших осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”.

Також це посвідчення необхідне для оформлення гарантованих пільг та виплат.

Як відновити посвідчення УБД

Якщо посвідчення видавала міжвідомча комісія, то для відновлення документа потрібно звернутися на електронну пошту Міністерства у справах ветеранів: dpi@mva.gov.ua

Разом з листом потрібно надіслати такі документи:

  • Власноруч завірені копії сторінок паспорта (1,2, 11, 12)
  • Власноруч завірену копію довідки про присвоєння ідентифікаційного номеру
  • Фотографії розміром 3 на 4 (2 штуки)
  • Заяву про заміну зіпсованого/втраченого посвідчення з уточненням причин втрати (заява пишеться в довільній формі, з обов’язковим зазначенням своєї електронної пошти та номеру мобільного телефону)
  • Якщо посвідчення пошкоджене, воно також додається до заяви для підтвердження його непридатності

Читайте також: У Rheinmetall заявили про намір збудувати в Україні завод з виробництва ППО

Фотографії та пошкоджене посвідчення, яке підлягає знищенню, потрібно надіслати поштовим зв’язком АТ “Укрпошта” на адресу Міністерства у справах ветеранів: м. Київ, пров. Музейний, 12, 1 001. Якщо посвідчення було втрачене, тоді необхідно написати відповідну заяву та подати до відділу поліції.

“Бажано також подати оголошення в газету про втрату документа з зазначенням прізвища, імені, по батькові, які на ньому вказані”, – зазначили юристи.

До пакета перелічених документів потрібно ще додати копію заяви в поліцію та копію оголошення в газеті, а також, за наявності – копію посвідчення.

Особам, які демобілізовані, для відновлення посвідчення необхідно написати заяву до ТЦК та СП за місцем обліку. ТЦК зробить запит в ту установу, яка видавала це посвідчення.

Нагадаємо, в Одесі відкрилась виставка унікальних місцевих орнаментів на рушниках.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Суспільство

Генштаб ЗСУ показав, як українські військові тренуються в Британії

Опубліковано

Генеральний штаб Збройних Сил України показав, як українські військові тренуються з канадськими інструкторами у Великій Британії. Всі ці навчальні модулі роблять військовослужбовців Збройних Сил України професійно підготовленими до бойових умов під час захисту України від російського агресора.

Відео ГШ ЗСУ опублікувало на своїй сторінці.

«Відданість наших українських партнерів та їхнє бажання навчитися у нас всьому, чого тільки можна, підживлює нашу рішучість. Ми пишаємося тим, що можемо зробити свій внесок у їхню боротьбу проти російської агресії», — наголосили військові інструктори та інструкторки Сухопутних військ Збройних Сил Канади, які навчають новобранців Збройних Сил України під час операції Збройних Сил Канади UNIFIER у рамках багатонаціональної навчальної операції INTERFLEX з базової військової підготовки особового складу Збройних Сил України у Великій Британії.

Ця підготовка дає змогу оволодіти необхідними тактичними вміннями, підвищує безпеку та професіоналізм дій Збройних Сил України, щоб військовослужбовці могли вправно використовувати отримані необхідні тактичні знання для захисту України.

Сполучене Королівство Великої Британії та Північної Ірландії та Канада продовжують підтримувати народ України та невпинно співпрацюють із міжнародними партнерами, щоб надавати постійну підтримку Україні у відповідь на тривале порушення росією міжнародного права.

Військовослужбовці та військовослужбовиці Збройних Сил Канади перебувають на території Великої Британії, щоб використати свій досвід і навчити українських новобранців та забезпечити їхню оперативну готовність.

Канада давно і ґрунтовно допомагає Україні підвищити свою боєздатність. Так, ще у квітні 2015 року було започатковано операцію UNIFIER, в рамках якої канадці тренували українських військових на території України.

Читайте також: Центр підготовки операторів БПЛА «Крук» запустив проєкт «На Крилах» із серією курсів для військових

Після повномасштабного вторгнення Канада із UNIFIER одна з перших приєдналася до операції ІНТЕРФЛЕКС. І зараз понад 300 військовослужбовців Збройних сил Канади задіяні в операції UNIFER.

Вони виконують різні функції, від забезпечення навчань, підтримки національного командування, транспортування військової допомоги в Україну в координації з іншими союзниками та партнерами.

Від початку 2022 року Канада виділила понад 8 мільярдів доларів допомоги Україні, у тому числі понад 1,8 мільярда доларів військової допомоги. Минулого місяця Канада оголосила про додаткову допомогу Україні в розмірі 650 мільйонів канадських доларів (близько 482 мільйонів доларів США).

Це включає в себе ракети AIM-7, 155-мм і 105-мм артилерійські боєприпаси, основні бойові танки Leopard 2A4 і броньовану евакуаційну машину, національну вдосконалену зенітно-ракетну систему (NASAMS) з відповідними боєприпасами, 39 броньованих машин бойової підтримки, протитанкову зброю, стрілецька зброя, гаубиці M777 та пов’язані з ними боєприпаси, камери безпілотників з високою роздільною здатністю, зимовий одяг тощо.

«Це безцінно, оскільки народ України продовжує боротися за своє право жити в суверенній, незалежній і демократичній державі», — йдеться в повідомленні ГШ ЗСУ.

Нагадаємо, з Києва до Сум запустили додатковий потяг.

Фото: Генштаб

Читати далі

Суспільство

На Прикарпатті 225 чоловіків півтори години танцювали сербен і встановили рекорд України

Опубліковано

У селі Чортовець на Івано-Франківщині чоловіки встановили рекорд України, виконавши ритуально-обрядовий танець сербен. Відео дійства опублікував науковий співробітник музею Ігор Олійник.

225 чоловіків взялись за руки та утворили “ланцюжок” довжиною 2350 метрів. Встановлення рекорду тривало 1,5 години, повідомив Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття у Facebook.

“Ритуально-обрядовий чоловічий танець сербен зафіксовано в “Книзі рекордів України” як нове досягнення: кількість учасників ‒ 225, довжина ланцюжка виконавців ‒ 2350 м, витрачений час ‒ 1,5 год”, – повідомили у музеї.

Читайте також: Збудував ферму, у якій корови живуть щасливе життя без насильства та вбивства їхніх теляток (ВІДЕО)

Сербен – давній ритуальний танок, що нагадує сербський військовий чоловічий танець. Його виконують виключно чоловіки та хлопці на великодні свята.

Читайте також: У Лондоні проведуть Марш вишиванок

Танцівники беруться за руки і танцюють довкола церкви, співаючи, а потім рухаються селом до іншої, і так кілька годин. Дійство супроводжуватися грою на сопілці.

Обряд водіння сербена – унікальний і збережений лише у прикарпатському селі Чортовець Коломийського району Івано-Франківської області.

Жителі села хочуть, щоб покутський сербен, який вже є візитівкою села Чортовець, потрапив до переліку нематеріальної культурної спадщини України.

Нагадаємо, у Лондоні проведуть Марш вишиванок.

Фото: Музею

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Я співаю руками»: як перекладачка жестової мови Уляна Шумило розвиває музичний інклюзив

Вона однією з перших почала перекладати українські пісні жестовою мовою. Найпершими її «ручними каверами» стали...

Суспільство6 днів тому

Школа — це не тільки уроки! Це вчителі, які разом зі своїми учнями розвивають малі громади

Їхні учні отримують високі оцінки за сортування сміття, знімають документальні ролики про рідне село та...

Можливості7 днів тому

«Хліб був як делікатес»: ця пекарня з Чернігова однією з перших запрацювала після деокупації області. Відновитися допоміг грант

Пекарня «Flavor bakery» майже «однолітка» маленької Соні. Їм обом 2,5 роки. Дівчинка ледь не щодня...

Можливості1 тиждень тому

Вчити англійську навіть під час війни. Мовна школа у Чернігові відновила роботу після ракетного удару завдяки гранту

Стільці перекинуті й вкриті уламками скла. Стеля впала, а двері вирвані. Це наслідки у школі...

РЕКЛАМА: