Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шукаєте роботу? У нас немає риби, але є вудка. Як СпівДія та Career Hub працевлаштовують переселенців

Опубліковано

Українці, які були змушені покинути свої домівки через російське вторгнення, після переїзду зустрічаються із новим викликом – пошуком роботи. Як перевірити свої компетенції, скласти ідеальне резюме та потрапити на співбесіду? Аби вирішити ці питання, СпівДія, Центр «Розвиток КСВ» та Сareer Hub запустили унікальну програму працевлаштування. Як це працює на практиці – у новому матеріалі ШоТам.

Ми пропонуємо вудку, а не рибу

Олег Мельник, керівник напряму СпівДія Працевлаштування: СпівДія як організація була створена 5 березня 2022 року як відповідь на початок повномасштабної війни в Україні. Команда одразу визначила, що наша мета – це подолання наслідків війни, а отже, на нас чекало багато роботи. Ідея напрямку працевлаштування не нова для України, і ми зрозуміли, що в нинішніх реаліях нам варто розпочинати негайно. 

На початку квітня СпівДія звернулась до ГО Центр «Розвиток КСВ» та Сareer Hub з пропозицією співпрацювати та допомагати українцям, які цього потребують. І вже 1 червня запустили роботу й отримали підтримку від програми EU4Youth, IREX та USAID.

Для чого ми запустили напрям працевлаштування? Аби допомогти українцям подолати наслідки війни. «Слід давати вудку, а не рибу» – це те, про що ми говоримо, коли надаємо людям наші послуги з кар’єрного консультування та працевлаштування.

Це проєкт для кожного і кожної, хто прагне:

  • знайти роботу;
  • скласти ідеальне резюме;
  • розібратися з ринком праці;
  • навчитися поводити себе на співбесіді;
  • скласти свій план професійного розвитку;
  • знайти роботу;
  • зрозуміти, що потрібно зробити, чого навчитися та які кроки пройти, аби отримати роботу мрії.

Перший крок – кар’єрне консультування

Тарас Деркач, керівник платформи Сareer Hub ГО Центр «Розвиток КСВ»: Наше головне завдання під час кар’єрних консультацій – допомогти людині зрозуміти та сформувати власні запити, визначити реальні потреби та допомогти їх вирішити.

Кожен, хто реєструється в програмі, закріплюється за кар’єрним консультантом(-кою) відповідно до регіону. Упродовж цієї взаємодії визначаються поточні запити та потреби клієнта, його досвід, навички й готовність до продовження професійної діяльності. 

На цьому етапі ми допомагаємо людині визначити її сильні сторони, сформувати резюме, мотиваційний лист. Також підтримуємо в процесі пошуку й вибору роботи, під час підготовки до співбесіди та адаптації в новому колективі. 

Крім того, визначаємо, чи потребує кандидат або кандидатка перекваліфікації чи складання власного кар’єрного плану. Консультації проходять в одному з 8 наших хабів або онлайн – залежно від того, як комфортніше людині, яка до нас звертається.

Олег Мельник: Зараз багато кому потрібна допомога, аби просто розкласти все по полицях: зрозуміти, чого саме ти потребуєш, на яку роботу можеш піти, які запити маєш. До того ж у межах нашої співпраці відбувається переоцінка себе як спеціаліста. Знайти та оцінити свої досягнення, навички, знання, зрозуміти собі ціну. Ми супроводжуємо людину на цьому шляху, створюємо безпечний простір, в якому кандидат рухається вперед – назустріч майбутній роботі.

Тренінг

Немає жодного досвіду? Це не проблема

Олег Мельник: Якщо до нас звертається людина без попереднього досвіду роботи, ми діємо за тією самою методикою, як і з іншими кандидатами. Скажімо, якщо це студент, то ми спільно визначаємо, що саме людина вміє робити та чим потенційно може бути корисною. Шукаємо сильні сторони серед захоплень чи хобі, оцінюємо волонтерську діяльність тощо.

Навичка працювати з комп’ютером, знання іноземних мов, кулінарні знання, вміння працювати на верстатах, навички водіння або ж роботи з дітьми – це лише маленька краплинка з того, за що можна зачепитися, аби підшукати людині її першу роботу. 

Не готові до перекваліфікації? Ми «прокачаємо» ваші скіли

Олег Мельник: Ми також пропонуємо кандидатам допомогу із перекваліфікацією, це дуже цікавий напрямок, але все залежить виключно від готовності людини. За перші пів року ми зустріли не так вже й багато кандидатів, які хочуть змінити сферу професійної діяльності. Причина проста – триває повномасштабна війна, кандидати, на жаль, не можуть надовго відмовлятися від роботи та заробітку.

Читайте також: Десятки надісланих резюме і жодного оферу? Здається, проблема не в роботодавцях. 10 порад від карʼєрної консультантки

Проте майже третина наших клієнтів має необхідність у «прокачці» себе та свого професійного рівня. І для цього ми маємо окремого консультанта. Ця людина щодня моніторить пропозиції навчання в Україні та збирає докупи всі варіанти. Фахівець починає працювати з людиною вже після кар’єрного консультанта, поєднуючи запит кандидата та можливості. Після навчання людина, як правило, володіє новими скілами і готова подавати резюме та йти на співбесіди.

Ринок праці змінився: тепер вибір за роботодавцями

Олег Мельник: Ми прослідковуємо чіткі зміни на ринку працевлаштування. Тепер роботодавець обирає кандидата, а не кандидат отримує пропозиції від роботодавців та може обирати з-поміж декількох, як це було до 24 лютого 2022 року. 

Шукачі «пропонують» себе роботодавцям та готові подаватися та працювати не лише на тих посадах, які відповідають їх попередньому професійному досвіду. У цьому ми також підтримуємо – пропонуємо допомогу з пошуку курсів/тренінгів/навчань, які дозволять кандидатам спробувати для себе щось нове.

Найчастіше наші бенефіціари отримують позитивну відповідь на сфери та позиції, які пов’язані з роботою з клієнтами – сервіс, надання послуг, супровід клієнта та інші. Адже бізнес може існувати тоді, коли вони дають зручність клієнту та цим самим створюють собі конкурентну перевагу.

На самому початку ми почали комунікацію та співпрацю з більш ніж сотнею різніх компаній у регіонах, проте зрозуміли, що працювати потрібно на запит клієнта. Тобто сьогодні ми шукаємо вакансію та роботодавця, які будуть релевантними під запит кандидата.

Тренінг про роботу для ВПО

Чого очікують роботодавці? Швидкої адаптації та навчання

Тарас Деркач: Вакансії – це явище тимчасове і залежить від різних факторів, зокрема – від регіону та сезонності. Так, наприклад, сезонно зростає попит на онлайн-викладачів та вчителів, а також працівників сфери краси та відпочинку. 

У більшості регіонів ми фіксуємо великий запит на кандидатів, що працюють з клієнтами (продажі, супровід, обслуговування, консультування), швачок, фахівців зі сфери рітейлу (супермаркети). 

Найважче працевлаштувати медичних працівників та держслужбовців, оскільки нові вакансії у цих сферах майже не відкриваються. У таких випадках ми пропонуємо кандидатам пройти навчання та спробувати змінити професію.

Також варто зважати на очікування роботодавців. Найбільш універсальні з них – готовність швидко навчатися і адаптуватися до нової роботи, а при віддаленому форматі – мати стабільний зв’язок. Крім того, останнім часом роботодавці очікують знання англійської мови для роботи на іноземних ринках, або й взагалі готові брати українців, які проживають за кордоном.

Більшість наших кандидатів – переселенці

Олег Мельник: Станом на 15 грудня 2022 року ми отримали 2062 заявки на допомогу з роботою. Наші консультанти провели 2017 консультацій, і 339 осіб вже успішно працевлаштовані. Але це лише ті, хто зміг надати нам підтвердження. Ще деякі кандидати залишаються в умовній «сліпій зоні». Але ми знаємо точно, що взаємодія з нашою командою дала свої результати.

Найчастіше до нас звертаються переселенці – 75% запитів. Якщо говорити про гендерне співвідношення, 75% кандидатів – жінки, 25% – чоловіки. 43% – люди віком до 35 років, 57% – від 36 і старше.

Насправді до нас приходять дуже різні люди, адже всі ми опинилися в різних обставинах після 24 лютого. Цікаво, що більшість нашої команди – це також люди, які втратили роботу внаслідок повномасштабного вторгнення. І я, як керівник проєкту, – не виключення.

СпівДія пропонує роботу для ВПО

Найскладніші кейси – нерелевантна зарплата та негнучкість кандидатів

Тарас Деркач: Українці зараз можуть переживати важкі емоційні стани. І найчастіше це «виливається» в те, що їм важко розпочати роботу на новому місці, особливо – в новому регіоні. Для вирішення таких складних кейсів ми започаткували напрямок підтримки ментального здоров’я.

Також бувають кейси, коли люди просто не готові розширювати для себе перелік потенційних вакансій. Ще одна складна ситуація – нерелевантна зарплата до умов регіону, у якому перебуває людина. Або, скажімо, обмежена кількість навичок і негнучкість людей. Наприклад, людина все життя працювала на заводі і не вміє нічого, окрім як працювати за верстатом. 

Читайте також: Де знайти роботу під час війни? 20 сайтів та телеграм-каналів з вакансіями на будь-який смак

Жінки з дітьми – це також досить важкий кейс для консультантів СпівДії. Адже коли кандидатка має у дні лише 3-4 вільні години, проживає за містом, розглядає виключно віддалену роботу і не має при цьому технічних засобів – справді дуже складно підібрати релевантні варіанти для працевлаштування.

Наша мета – щонайменше 750 працевлаштованих кандидатів

Наша глобальна ціль – стати опорою та підтримкою на шляху до професійного самовизначення та працевлаштування українців та українок, які втратили роботу через війну та змінили місце проживання. Допомогти їм взяти життя в свої руки. Адже лише коли кожен із нас на своєму фронті стає сильним – ми маємо сили допомагати та підсилювати інших. А це вкрай важливо, адже попереду – перемога та багацько роботи.

Мета проєкту – підтримати бодай 3000 українців та допомогти із працевлаштуванням щонайменше 750 кандидатів. І найважливіший індикатор ефективності – успішні історії та відгуки людей щодо працевлаштування, перекваліфікації або початку навчання на омріяну професію. 

Як потрапити на консультацію?

Тарас Деркач: Як правило, перший «дотик» з клієнтами відбувається через аплікаційну форму, але ви також можете написати нам у соціальних мережах, відвідати наші заходи або ж просто завітати до одного з хабів СпівДії. 

А далі – варто просто довіритися нашій команді та докласти трошки зусиль. Адже, як ми завжди повторюємо нашим клієнтам, знайти роботу – це також робота.

Суспільство

Вільне для вільних: зооволонтерка з Бахмута евакуювала понад 150 собак (ВІДЕО)

Опубліковано

Зооволонтерка Марина Шажко отримала Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals. Це відзнака для людей, які самовіддано рятують тварин і дбають про них. Інакше про Марину й не скажеш, адже понад 10 років вона разом з подругами рятувала собак Бахмута, потім евакуювала їх на Дніпровщину, а тепер будує притулок з нуля. Як одна собачка змінила життя Марини, евакуацію та мрії на майбутнє, дивіться в новому випуску ШоТам.

“Шістьох, на жаль, ми так і не знайшли. Я про них постійно думаю та згадую. Це біль на все моє життя. Я Шажко Марина, народилася у місті Совєцьк Калінінградської області. Коли мені було пів рочку, ми повернулися на Донеччину. І мама обрала місто Бахмут – тоді він був Артемівськ. Там я вже росла. До 16 років у мене не було тварин. Коли мені було 16 до мене у вікно залетів папуга. Моя бабуся навчила його розмовляти, і він дуже любив говорити “Марішка, вчи уроки!” Після папуги був котик, а потім вже була собака. І з цієї собаки – Бобочка її звали, саме із неї почався мій шлях до зооволонтерства.

Це був 2009 рік, і в нашому місті міська влада боролася з безхатніми тваринами, шляхом кривавих відстрілів. Ми знали, що кожного понеділка та четверга, їздить машина, і люди, які у ній, вбивають місцевих тварин. Кожен понеділок і четвер, коли їздила така машина, я прокидалася о 4 ранку та дивилася, якщо ця машина буде їхати, то я буду бігти на вулицю і рятувати нашу Бобочку”, – згадує Марина.

Одного понеділка Марина таки врятувала собаку та забрала її додому. А у 2011 році жінка створила притулок для тварин “Лада”. Коли у 2014 році почалися обстріли, були проблеми зі світлом.

Читайте також: Квітуча історія захисника України з Одеси (ВІДЕО)

“Ми знаходилися на території комунального підприємства. Був перевищений ліміт використання електроенергії і світло відключили. Так 3.5 роки ми були без нього. Ми з ліхтарями робили усю роботу: обробляли тварин, лікували їх, годували”, – каже волонтерка.

Щойно Марині з волонтерами вдалося налагодити життя притулку, почалося повномасштабне вторгнення.

“Ще коли був перши приліт, це було 1 серпня, ми почали шукати територію. Наша волонтерка Ольга евакуювала свою родину у Вільне. Я їй зателефонувала і попросила її, щоби вона звернулася до сільського голови з проханням щось знайти тут. Ольга пішла до сільського голови, і він запропонував оцю територію, але оренда території – 15 тисяч гривень. Ми розуміли, що це дуже дорого. Наприкінці серпня був ще один приліт біля нашого майданчика і тоді уламки пролетіли через увесь майданчик і впав у будучку нашої твариночки – собачки Дади. Я для себе зрозуміла, що це знак. Наступного дня я зателефонувала власнику цієї території. Сказала, що ми згодні на 15 тисяч гривень, і ми будемо вивозити тварин, – згадує зооволонтерка.

Дівчата знайшли волонтерів і за один день евакуювали усіх тварин.

“Я виїхала із першою партією тварин, і вже тут на місці, ми їх розташували. Це був дуже важкий день”, – розповідає зооволонтерка Людмила.

“Ми вигрузили усіх собак, то ми видихнули з полегшенням. Бо забрали всіх. У нас зараз більше 200 тварин, це 145 тварин, які ми вивезли з Бахмута, і 60 тварин ми прийняли із зони бойових дій – це Донеччина, Харківщина, Херсонщина. Зараз у нас будується медичний кабінет, для того, щоби ми мали можливість лікувати тваринок. Також у нас в планах є побудувати вигульний майданчик. Після війни я хочу об’їхати кожне місто та кожне селище нашої України”, – підсумовує Марина.

Нагадаємо, у Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

У Києві запрацював сучасний спортзал для ветеранів та військових: куди звертатися

Опубліковано

У межах простору «Київ Мілітарі Хаб» відкрили сучасний спортзал із реабілітаційними тренажерами для військовослужбовців та ветеранів. Тут вони можуть безкоштовно займатися фізичними вправами.

Про це повідомило Мінреінтеграції.

Комплекс оснащений сучасними реабілітаційними тренажерами, які використовуються для тренувань військових з ампутаціями кінцівок та осіб, які користуються кріслом колісним.

У спортзалі є можливість займатися самостійно або з реабілітологом.

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Безоплатні заняття зі спеціалістом доступні за попереднім записом за номером: 0800-300-633.

Спортзал розташовано у просторі «Київ Мілітарі Хаб» за адресою: вул. Бастіонна, 11.

Нагадаємо, уряд запропонував виробникам дронів пільгові гранти.

Фото: Мінреінтеграції

Читати далі

Суспільство

В Україні випустили серіал про коректну комунікацію з людьми із бойовим досвідом

Опубліковано

В Україні випустили серіал «Люди з досвідом війни. Гідність. Взаємодія» про коректну комунікацію з військовими і ветеранами, зокрема з тими, хто отримав інвалідність та був у полоні.

Про це повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Серіал допоможе зрозуміти почуття, які переживають люди після повернення додому, навчить правильно спілкуватися з ними й вислуховувати тих, кому потрібно виговоритися. Його герої – військовослужбовці. Вони діляться своїм досвідом комунікації з цивільними.

«Герой одного з епізодів – Данило Кравець, звільнений з полону військовослужбовець. Він максимально відкритий у питаннях війни й може говорити про пережите, якщо його запитають. При цьому чоловік наголошує, що для когось лише згадка про полон може травмувати, тому важливо вміти будувати правильну комунікацію», – зазначили у Мінреінтеграції.

Читайте також: Британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні

У серіалі 11 епізодів. У них розглядаються основи коректного, етичного та емпатичного спілкування в різних ситуаціях. Також порушуються питання підтримки ветеранів і ветеранок та сприяння їхній інтеграції в суспільство.

Освітній серіал створений за ініціативи Мінцифри у межах комунікаційної кампанії «Ти як?» Всеукраїнської програми ментального здоров’я – ініціативи першої леді Олени Зеленської, за підтримки Координаційного центру з психічного здоров’я Кабінету міністрів, громадської організації «Безбар’єрність» та компанії Visa – учасниці спільноти «Бізнес без бар’єрів», для платформи «Дія.Освіта».

Серіал можна переглянути за посиланням.

Нагадаємо, фільм “Ми, наші улюбленці та війна” Антона Птушкіна вже можна подивитись на Megogo.

Фото: Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни
та обери
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення