Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

«Вуглик». Історія найбільшого в Україні притулку для свійських тварин

Партнерський матеріал

Опубліковано

Олександра та її чоловік прогулювалися Трускавцем, коли почули плач кошеняти з підвалу будинку. Родина не змогла пройти повз маленьку беззахисну тварину та забрала її до себе. Кошеня назвали Вугликом, а через певний час на честь врятованого кота сім’я назвала свій притулок.

Спочатку Олександра з чоловіком розглядали допомогу безпритульним тваринам як тимчасову волонтерську діяльність, аж поки, за словами жінки, в родині не з’явилася «собака, ще один кіт, потім ще одна собака і так далі», які вже потребували більше простору та заважали сусідам. Родина вирішила переїхати до села, тож знайшла будинок під Львовом та переселилася зі своїми улюбленцями на нове місце.

Зараз «Вуглик» — найбільший притулок для свійських тварин в Україні, філіали якого є у різних регіонах країни. Про те, як родина, що рятувала котів та собак почала допомагати фермерським тваринам, Олександра поділилася з «Відкритими клітками» під час прямого ефіру.

Одного дня Олександра зустріла дорогою чоловіка, який вів лоша. Перехожий запропонував жінці викупити в нього тварину. Власник пояснив: якщо не зможе знайти лошаті новий дім, то буде змушений здати його на м’ясо. Родина Олександри вирішила врятувати скакуна та викупила його в чоловіка. Нового улюбленця згодом назвали Немі та побудували для тварини невеличку стайню. Всі навколо дивувалися рішенню сім’ї, адже, як виявилося, лоша мало непростий характер, через який його ніхто не хотів брати. Проте Олександра не здавалася, читала книжки, дивилася різні відео на тему виховання скакунів, радилася з працівниками місцевої ДЮСШ та шукала підхід до лошати. За два роки Немі стала надзвичайно слухняною та вихованою кобилою, яка дуже полюбила обійми, яблука та моркву.

Саме з Немі почалася історія порятунку Олександрою та її чоловіком фермерських тварин. Відтоді «Вуглик» став домом для тварин, які були врятовані від смерті. За час війни кількість мешканців закладу значно зросла. Попри те, що Олександра та працівники закладу готувалися до бойових дій завчасно та запаслися кормами, перші місяці для «Вуглика» видалися складними. Тварини були налякані, а через влучання ворожої ракети згоріло сіно в одного з постачальників. Працівники притулку лишалися на місцях та продовжували роботу, якої з часом ставало все більше.

Так, за час бойових дій до «Вуглика» привезли врятоване з харківських лісів однооке теля. Його разом з іншими тваринами колишні власники покинули напризволяще. Через постійні обстріли та голод багато телят загинуло, але травмованого малюка без одного ока у «Вуглику» змогли виходити. Притулок також став домом для курочок, яких команда «Відкритих кліток» евакуювала з Дніпровщини, та для тварин харківського «Фельдман Екопарку». Серед колишніх жителів парку був і віслючок Яша, історія якого розлетілася новинами. Нога тварини була важко травмована уламком ворожого снаряду та почала гнити. Яша був складним випадком, проте «Вуглик» взявся за його порятунок. Віслючка оперували близько 6 годин, а потім він проходив реабілітацію кілька місяців.

Олександра любить кожну тварину без винятку. За словами власниці «Вуглика», всі вони — особливі та унікальні. Цікаво, що багато працівників притулку настільки прив’язалися до своїх підопічних, що з часом відмовилися від споживання м’яса та перейшли на вегетаріанство.

Кількість щасливих та врятованих тварин у «Вуглику» вражає, адже зараз 3 філіали притулку налічують близько 1200 тварин! Самовіддача та турбота працівників надихає. Попри розташування віх філіалів у гарячих точках, притулки продовжують утримувати, годувати та лікувати своїх підопічних.

Як підтримати притулок

ГО «Відкриті клітки Україна» підтримуємо притулок з початку повномасштабного вторгнення росії в Україну. Влітку ми, завдяки нашим підписникам, зібрали понад 50 000 грн для закупівлі харчів для мешканців притулків. Закликаємо й вас допомогти.

Через обстріли інфраструктури, критичним стає питання доступу до електроенергії й тепла. Без нашої допомоги тварини, які мешкають у притулках, можуть не дожити до весни. Саме тому ми відкрили збір на 3 генератори та дві буржуйки для «Вуглика». Наша мета – зібрати 100 000 грн.

Якщо ви хочете підтримати притулок, то це можна зробити у кілька способів:

  • стати волонтером закладу, написавши Олександрі у соцмережах;
  • долучитися до кампанії «Відкритих кліток» з закупівлі генераторів та буржуйок через наш сайт (для переказів з-за кордону використовуйте це посилання);
  • задонатити на PayPal: contact@opencages.com.ua (коментар Вуглик).

Генеруймо добро для тварин, даруймо свою любов та турботу тим, хто найбільше цього потребують, наближаймо разом світ, вільний від страждань та жорстокості!

Авторка статті: Настя Рашевська,
активістка ГО «Відкриті клітки Україна»

Суспільство

У Чернігові відновили дах майже зруйнованої бібліотеки – памʼятки архітектури 19 століття

Опубліковано


У Чернігові було відновлено дах історичної будівлі бібліотеки, яка є пам’яткою архітектури 19 століття. 11 березня 2022 року будівлю майже повністю знищила армія Російської Федерації, скинувши на неї авіаційні бомби.

Про це  повідомляє Департамент культури Чернігівської ОВА.

Після демонтажу аварійних конструкцій будівлі було відновлено зруйновану частину. Всі цегляні стіни пам’ятки було відтворено у відповідних автентичних формах, а нові конструкції було посилено металевими елементами.

На будівлі було встановлено нову горищну конструкцію і дах за кроквяною системою з каркасною конструкцією з поперечних балок. Крім того, було відновлено кам’яну кладку димових каналів.

Відновлювальні роботи проводилися в рамках угоди між Чернігівською обласною державною адміністрацією та Світовим фондом пам’яток.

Читайте також: Дія поповнює свою команду: які вакансії пропонують

Перший документ було підписано в листопаді 2022 року з метою консервації будівлі. Відновлення даху і покрівлі пам’ятки відбулося в рамках другої угоди.

Вартість робіт склала 192 тисячі доларів. Зараз місцева влада Чернігова веде переговори щодо подальшої реставрації цієї будівлі.

Нагадаємо, українці можуть взяти участь у навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини.

Фото: Департамент культури Чернігівської ОВА

Читати далі

Суспільство

З Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг: куди звертатися

Опубліковано

Відзавтра, 2 травня, з Донеччини на Волинь курсуватимуть евакуаційні поїзди. Він курсуватиме один раз у вісім днів.

Про це повідомили у Донецькій ОВА.

Щоб безкоштовно виїхати з Донеччини до безпечного регіону необхідно:

  • залишити заявку за телефоном 0988903318 або 0662856290, для евакуації тяжко хворих і людей з інвалідністю: 0800332614, 0997104872, 0993115314, 0961086048;
  • дістатися до місця збору у вашому населеному пункті, звідки буде безкоштовний підвіз до евакуаційного поїзда у Покровську.

Читайте також: НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків: що це означає

«Підготовлені безкоштовні місця для проживання переселенців, яких розміщують у закладах комунальної власності (визначених місцями тимчасового проживання) Волинської області», – зазначили в ОВА.

Аби звернутись ВПО до Волинської облдержадміністрації треба зателефонувати за номером: 

  • 066 657 09 15. 

Для евакуації тяжко хворих і осіб з інвалідністю просять телефонувати за номерами: 

  • 0800332614,
  • 0997104872,
  • 0993115314,
  • 0961086048.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як можуть змінитися заклади реабілітації в Україні.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Стрічка “Назавжди-назавжди” отримала головний приз на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі

Опубліковано

Стрічка «Назавжди-назавжди» режисерки Анни Бурячкової отримала головний приз «Золотий тюльпан» за найкращий фільм на Міжнародному кінофестивалі у Стамбулі в межах програми International Competition.

Про це повідомляє пресслужба Державного агентства України з питань кіно.

«Назавжди-назавжди» — це історія, яка розповідає про життя підлітків у Києві 90-х років, їхні надії, сподівання та кохання у перші роки відновленої незалежності України», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: Те, що об’єднує нас усіх: вийшов другий трейлер фільму «Тісто»

Міжнародний кінофестиваль у Стамбулі заснований в 1982 році Стамбульським фондом культури і мистецтв. Із 1984 по 1988 рік називався «Міжнародні стамбульські дні кіно».

На кінофестивалі, акредитованому Міжнародною федерацією асоціацій кінопродюсерів у 1989 році, представлені національні та міжнародні фільми. Головний приз кінофестивалю — «Золотий тюльпан».

Нагадаємо, українці можуть взяти участь у навчальній програмі з диджиталізації культурної спадщини.

Фото: Держкіно

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство19 години тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА:

Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення