Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
899713 3 w 1000 899713 3 w 1000

Економіка

Під Полтавою запустили унікальну мобільну сортувальну лінію

Опубліковано

На Полтавщині розробили унікальну мобільну лінію для сортування сміття. Аналогів цьому технічному рішенню в Україні немає, повідомляє Gazeta.ua.

Як розповіла виконавчий директор компанії “Системи модернізації складів” Алла Костенко, підприємство розташоване в селі Щербані Полтавського району та виготовляє спеціалізоване обладнання.

У чому унікальність?

Інноваційність сортувальної лінії полягає в розміщенні обладнання в автопричепі — без прив’язки до місця. Мобільну станцію можуть швидко розгорнути в місці накопичення відходів. Це дає змогу зекономити на доставці сміття до місця сортування. Власники лінії отримуватимуть прибутки від здачі на вторинну переробку відсортованого за фракціями сміття. Обладнання можна також здавати в оренду.

Коштує така мобільної лінія 1,4 млн грн — це щонайменше вдвічі дешевше, ніж будівництво аналогічної стаціонарної. У вартість входить автопричеп. Такий шукають під потреби замовника. Для транспортування причепа можна використовувати трактор. Він же допоможе завантажити сміття в приймальний бункер сортувальної станції.

Як це працює?

Лінія завдовжки 13,6 м та 2,6 м завширшки. В автопричепі розташований завантажувальний контейнер із бункером. Він автоматично за допомогою електролебідок виїжджає з причепа. З бункера сміття рухається конвеєрною стрічкою.

Читайте також: У Вінниці відкриють першу станцію глибокого сортування сміття

Далі тверді відходи потрапляють в барабанний сепаратор типу “грохот”. Там розриваються мішки та калібрується дрібна фракція й органіка. Окремий конвеєр відводить органічні відходи в спеціальні ємності.

Стрічковий транспортер доставляє сміття для ручного сортування. Тут працівники розбирають папір, пластик і плівку. Магнітний сепаратор автоматично відділяє метал.

Причеп оснащений металопластиковими дверима та вікнами, системою вентиляції й бактерицидними лампами. Аварійні кнопки є біля кожного посту, керування обладнанням відбувається з пульту управління.

10 тис. тонн сміття на рік

Потужність мобільної сортувальної лінії — 10 тис. тонн сміття на рік. Пропускна здатність – до 5 т за годину.

“Сортувальні лінії ми виготовляємо не перший рік. А мобільна — інновація. У перші дні травня відправимо її до замовника. Попередньо випробували на території нашого підприємства. На демонстрацію запросили представників ОТГ із різних областей. Тема дуже актуальна — громади масово об’єднуються, але деякі питання їм вирішувати важко. Наприклад — куди возити сміття. Наша лінія дозволяє переміщувати її до звалища відходів”, — пояснила Алла Костенко.

Автором ідеї пересувної сортувальної лінії є директор з інноваційного розвитку Далєр Саїдов. Із конструкторами підприємства розробили та реалізували проект. Базою для мобільної системи став важковаговий причіп. Знайшли та придбали вживаний, але в гарному технічному стані. Конструкторам вдалося вписати в малий простір необхідне обладнання та залишити місце для працівників.

На станції можуть працювати 2-6 операторів кінцевого перебору та один оператор установки. Навчання персоналу проводить при першому запуску установки її виробник.

Першу таку лінію придбала Веселівська селищна об’єднана територіальна громада Запорізької області. Можливо, наступна мобільна сортувальна станція поїде в Лубенський район Полтавщини – тривають тендерні процедури для Засульської ОТГ, що об’єднує 28 сіл.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: