Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/ONMLBBKDfU8SSSSSS

Суспільство

Український виробник маскарадних костюмів одягає воїнів ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

«До Франківська ми привезли з собою харківську штукатурку», — розповідає головна технологиня бренду карнавальних та маскарадних костюмів «Балаган» Світлана Коротя.

«Ми збирали речі у Харкові, у нашому цеху і в нас була обвалена стеля і не було вікон, і деякий крій довелося залишити там… бо в ньому дуже багато було скла і як би ми не перебирали, ми все одно частину харківської штукатурки привезли сюди», — згадує Світлана Коротя.

«Балаган» – найбільший в Україні виробник карнавальних костюмів. Вони одягають єдинорогів, чарівників та мобів з Minecraft.

«Тут весело, дійсно весело! Ми шиємо костюми, іноді їх приміряємо. Пізнаємо нових героїв, з мультфільмів, з комп’ютерних ігор», — каже швачка Ірина Заїка.

Але війна змусила компанію освоїти нове шиття. Тепер шиють ще і для справжніх супергероїв – для ЗСУ.

«Це накасники, підсумки, якісь чохли – різні розхідники. Оскільки у нас є вишивальна машина, ми можемо вишивати групи крові або шеврони», — співзасновниця бренду «Балаган» Наталія Феночко.

Компанія уже думає, як утеплити бійців узимку: шитимуть теплі футболки. Потроху повертається попит і на карнавальні костюми.

«Попит є. Це аніматори, які, я так розумію, розважають дітей-переселенців…І нас підтримують купівлями з-за кордону. Частенько буває так, що купують на подарунок наші костюми. Наприклад, для дитини – костюм метелика. Красивого за кордоном не можуть знайти, купують у нас і везуть за кордон: до Ізраїлю, Швеції», — співзасновниця бренду «Балаган» Наталія Феночко.

Тут шиють для дітей та для захисників – саме це і дає мотивацію.

«Один день ти встаєш і розумієш, що сьогодні треба зробити накасники, бо хлопцям вони дуже потрібні. Інший день я встаю, читаю новини і розумію, що росіяни мене дуже розізлили, і я хочу працювати, не зважаючи ні на що, щоб не дати їм приводу якось радіти або нас знищити, тобто супротив іде…», — співзасновниця бренду Наталія Феночко.

«Клієнти дуже мотивують, які дзвонять: «Нам потрібен новий костюм Патрона, нам потрібен костюм Патрона!». І я вже ходжу і думаю, як їм зробити цей костюм Патрона… », — співзасновниця бренду «Балаган» Наталія Феночко.

Дивіться відео: Армія шкарпеток Dodo Socks зібрала для ЗСУ понад 6 млн грн

Суспільство

Центр підготовки операторів БПЛА «Крук» запустив проєкт «На Крилах» із серією курсів для військових

Опубліковано

Центр «Крук» спільно з компанією «Кернел» запустили проєкт «На Крилах» із навчальними курсами для підготовки операторів БпЛА. У межах проєкту військовослужбовці й ветерани можуть пройти безкоштовний навчальний курс «Мультикоптер» з аеророзвідки й корегування, курс оператора FPV-мультиротора чи БпЛА літакового типу.

Про це йдеться на сайті Центру «Крук».

Під час першого тижня навчання учасники вивчатимуть теорію й матимуть заняттях на льотних тренажерах (симулиторах). У кінці тижня вони здаватимуть теоретичний іспит, щоб отримати доступ до подальших польотів на полігоні, які триватимуть до здачі льотного іспиту й отримання сертифікату.

Читайте також: У Дії можна подати заяву у Міжнародний реєстр збитків: як це зробити

Курси тривають від двох до чотирьох тижнів, а проєкт «На Крилах» – до вересня 2024 року. У межах проєкту планують підготувати близько 700 операторів дронів усіх типів. Подати заявку можна тут.

Навчальні курси «Крука» сертифіковані Міністерством оборони України. Після проходження навчання учасники отримають сертифікат і льотну книжку зовнішнього пілота, у якій буде вписано наліт за час навчання.

Нагадаємо, на вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії.

Фото: Центр «Крук»

Читати далі

Суспільство

Історик показав архівне фото батьків відомої американської акторки з українським корінням

Опубліковано

Український історик Микола Бандрівський показав архівну фотографію батьків Кетрін Вінник: Леся та Роман у день шлюбу.

Про світлину історик розповів на своїй Facebook-сторінці.

фото: викладено Миколою Бандрівським

Кетрін Винник

Кетрін Винник є мабуть, одним із уособлень європейськості на американському континенті: розкішна, мудра і незалежна. За її участі – десятки кінострічок світового рівня. Їй особисто Стівен Кінг запропонував знятися в екранізації його книг “Темна вежа”.

Також, Кетрін Винник виступила в ролі Лаґерти – володарки Норвегії і першої дружини вікінга Рагнара Лодброка у всесвітньовідомому серіалі “Вікінги”.

Історія життя

Кетрін Винник яка, у той час була просто Катериною Анною Винницькою, народилася 17 грудня 1977 року у місті Етобіко біля Торонто. З семи років Катруся почала займатися бойовими мистецтвами. У 13 років отримала свій перший чорний пояс (3-й дан) з тхеквондо. У 16 років записалася у Школу бойових мистецтв, а у 21 – стала там викладати

В рідному Торонто Катерина стала лідером “Пласту” і там-же започаткувала власну школу бойових мистецтв, а на чемпіонаті Канади з тхеквондо 20-річна Кетрін Винник завоювала срібну медаль, згодом отримала ліцензію охоронця і потрапила на знімальні майданчики кіностудій, попутно консультуючи різних кінозірок і знаменитостей.

Читати також: Американська акторка знялася у рекламі BMW в жакеті від українського бренду (ВІДЕО)

Історія роду

Мало хто знає, що дідусем Кетрін Винник по батьковій лінії, був січовий стрілець Володимир Винницький зі Старого Самбора на Львівщині (народився 1902 року; інша частина родини мешкала в Болехові, неподалік Долини). А прадідом Кетрін Винник був поручник 1-ої Запорізької дивізії армії УНР. У 1940-их роках, із початком радянських репресій, родина Винницьких виїхала з Львівщини спершу до Німеччини, де народилися її батьки – Роман і Леся, а згодом – до Канади.

Нагадаємо, що МУР проведе тур Україною з мюзиклом “Ти [Романтика]”.

Також ми повідомляли, що на Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо.

Фото: викладено Миколою Бандрівським

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця запустила на маршрут Львів – Рівне модернізований електропоїзд – фото

Опубліковано

Укрзалізниця невдовзі запустить модернізований електропоїзд на маршруті Львів – Рівне. Це вже 39-й модернізований на власних потужностях Укрзалізниці приміський електропоїзд.

Про це повідомляє “УЗ”.

Поїзд має низку зручних та актуальних рішень всередині вагона, зокрема:

  • ⁠кріплення для велосипедів;
  • розетки для зарядки гаджетів;
  • комфортні сидіння.

Читайте також: У Дії можна подати заяву у Міжнародний реєстр збитків: як це зробити

Також вагони стали більш доступними для маломобільних верств населення:

  • ⁠встановлено пандуси;
  • ⁠інклюзивні вбиральні;
  • ⁠інформаційні покажчики продубльовано шрифтом Брайля.

У головних вагонах поїзда передбачені сповивальні столики.

Нагадаємо, на вокзалі Києва відкрився пункт рекрутингу до армії.

Фото: УЗ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство1 місяць тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: