Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Що подарувати на Новий рік Що подарувати на Новий рік

Суспільство

Що подарувати друзям та близьким на Новий рік? П’ять ідей від сучасних українських брендів

РЕКЛАМНИЙ МАТЕРІАЛ

Опубліковано

Досі не обрали новорічні подарунки для близьких та друзів? Розуміємо, адже нагуглити щось справді якісне та водночас доступне — доволі складно. Саме тому ШоТам підібрав для вас п’ять українських брендів, які пропонують якісні та сучасні товари за справедливими цінами. Від натуральної косметики — до мап гірських вершин світу. Із нашою добіркою ви точно знайдете ідеальний подарунок.

Gomash — натуральна косметика з повагою до природи

Gomash — це український виробник, який створює не просто натуральну, але й корисну косметику за доступними цінами. Ідея відкрити власну справу виникла у засновниці бренду Марії Гончар під час вагітності. Вона прагнула відмовитися від косметики з масмаркетів та підшукати натомість якісну й натуральну продукцію. Утім знайти виробника, який міг би задовольнити всі вимоги та гарантувати безпеку свого товару, виявилося не так просто.Тому Марія вирішила створити власний бренд натуральної косметики без шкідливих синтетичних інгредієнтів.

Натуральна косметика на подарунок

І хоча засновниця Gomash вже мала косметологічну освіту, вона пройшла єдині в світі акредитовані курси зі створення натуральної косметики Formula Botanica, після яких нарешті почала створювати власні косметичні формули для різних типів шкір. Результат тривалого та інтенсивного навчання — продукція бренду, яка стане чудовим подарунком для друзів, колег та близьких.

Що саме пропонує бренд? Gomash створює косметику з природних компонентів та пропонує широкий вибір засобів для тіла та обличчя. Для зручності вся продукція розподілена за типами шкіри. Серед найпопулярніших товарів бренду — протизапальний крем та заспокійлива сироватка для жирної й комбінованої шкіри, живильний крем для рук та зволожуючий тонік з лавандою для всіх типів шкіри.

Натуральна косметика на подарунок

Скільки коштує? Ціни на природну косметику стартують від 110 гривень. Радимо подумати над купівлею одного з чотирьох наборів. Так ви зможете зекономити та подарувати близькій людині повноцінний догляд за шкірою.

Як замовити? Придбати продукцію Gomash можна на офіційному сайті виробника. Також бренд має сторінки в Instagram та Facebook, на яких не лише розповідають про продукцію, а й діляться порадами щодо догляду за обличчям та тілом.

Cooleco — стильні та корисні екоподарунки

Шукаєте подарунок для екосвідомих друзів? Або точно знаєте, що колеги з роботи ніяк не наважуються на прощання з пластиком? Український бренд Cooleco зібрав найкращу екологічну продукцію з різних куточків світу й точно здивує широким асортиментом.

Екологічні подарунки

Cooleco у 2018 році заснували Маша та Катя, надихнувшись своїми чотирилапими друзями — мопсом Споком та лабрадором Аланом. Дівчата шукали екологічну альтернативу пластиковим пакетикам для прибирання за тваринами й натрапили на натуральні торбинки з касави аж в Індонезії. Постестили, закохалися і почали ділитися з українцями.

Усе починалося з невеликої ініціативи та перетворилося на сучасний zero waste магазин з кращою продукцією з усього світу. Сумніваєтеся, чи вийде обрати щось на подарунок? Дарма. Адже Cooleco пропонує понад 150 товарів з України, США, Канади, Європи та Азії. А частину товарів бренд виробляє власноруч.

Що саме пропонує бренд? Перерахувати всю продукцію на сайті Cooleco неможливо — тут і круті термочашки, і чохли для Iphone з льону та біополімерів, і натуральне мило, і навіть різнокольорові багаторазові бахіли. Словом, все, що можна уявити. ШоТам радить звернути увагу на подарункові набори, дбайливо сформовані командою Cooleco. Наприклад, набір Love You, що складається зі скляної чашки, соєвої свічки ручної роботи на натурального мила.

Але не бійтеся експерементувати та міксувати абсолютно різну продукцію. Адже такі подарунки будуть не лише корисними, а й безпечними та відповідальними. Або просто замовте подарунковий сертифікат для близької людини, друзів чи колег.

Екологічні новорічні подарунки

Скільки коштує? Ціни стартують від кількох гривень за біорозкладні пакети та 50 грн — за торбинки для овочів та фруктів. Натуральний шампунь можна придбати всього за 60 грн, екожуйки та льодяники — від 120 грн, багаторазові пляшки — від 360 грн, а набір крафтого мила — всього за 270 грн.

Як замовити? Придбати продукцію Cooleco можна на офіційному сайті. Також бренд дарує 10% знижки за підписку в Instagram та має чималу спільноту в Facebook

Yastreb — українські прикраси з емоціями

Прикраси — завжди в тренді, особливо, якщо йдеться про крутих українських виробників, які вкладають у кожен виріб індивідуальні емоції та сенси. Yastreb — це емоційні прикраси для найважливіших людей. І, звісно, для вас. Адже ніхто не забороняв робити собі подарунки.

Прикраси українського бренду для новорічних подарунків

Бренд заснувала дизайнерка Олена Ястреб, яка займається ювелірною справою вже майже 10 років. Її мета — зробити так, аби прикраси розкривали свого власника, підкреслювати особистість та допомагали проявити красу людини. А ще Олена обожнює працювати над індивідуальними замовленнями.

Yastreb активно співпрацює з українськими дизайнерами одягу та стилістами, створюючи акцентні прикраси, а паралельно — працює над практичними та універсальними виробами, які ніколи не набриднуть. Адже один із принципів бренду — бережливе виробництво.

Що саме пропонує бренд? На сайті Yastreb — 15 абсолютно різних, стильних та самодостатніх колекцій. ШоТам радить звернути увагу на лінійку Côte & Jeunot (Кіт та Єнот), яка виникла з бажання розставити красиві акценти на повсякденному образі. Це прикраси для стильних та творчих людей, які прагнуть володіти чимось особливим, не нудним і водночас — доступним за ціною.

Новорічні подарунки для коханої: прикраси українського бренду

Скільки коштує? Ціни стартують від 390 грн за кільця, кафи та сережки. Також бренд завжди відкритий до індивідуальних замовлень. І не забудьте придивитися до розділу з розпродажем на сайті колекції Côte & Jeunot — це чудова нагода подарувати близьким прикраси від сучасного та оригінального українського бренду.

Як замовити? Аби підібрати прикрасу та зробити замовлення, завітайте на сайт бренду. Якщо ви в Києві, радимо також завітати до шоуруму на Кожум’яцьку, 12Г (Osobnyak, 2 поверх).

KULUAR pick your own peak — ідеальний подарунок для всіх мандрівників чиє серце належить горам

Шукаєте подарунок для тих, хто обожнює подорожі та не тямить себе без гір? KULUAR – pick your own peak — це український бренд, який створює мапи гірських вершин зі скретч покриттям. Це унікальний візуалізатор, який допоможе фіксувати свої досягнення та планувати нові мандрівки.

скретч мапи Карпат та світу: подарунки на Новий рік

Бренд натхненний Українськими Карпатами, адже ідея прийшла власнику саме на вершині гори Піп Іван Чорногірський. За кілька місяців KULUAR – pick your own peak відправив перші мапи до різних куточків України. Можливо, саме завдяки своїй історії продукція бренду вже встигла полюбитися багатьом туристам та альпіністам в Україні та поза її межами.

Для кого підійде такий подарунок? Як для досвідчених мандрівників, які підкорили вже кілька гір та прагнуть відстежувати свої успіхи, так і для новачків, які лише мріють про першу подорож. Це не просто мапа — а мотивація для кожного, хто досі чекає на якісь знаки.

Що саме пропонує бренд? KULUAR – pick your own peak пропонує мапи гірських вершин усього світу, Карпат та Високих Татр. Такий подарунок стане не лише практичною допомогою для мандрівників, а й стильним елементом декору, адже будь-яку мапу можна повісити на стіні наче картину. Також радимо придивитися до скретч-листівки «100 вершин Карпат».

мапи Карпатських гір

Скільки коштує? Ціни стартують від 149 грн за листівку та 399 — за повноцінну мапу. Остаточна вартість залежить від розмірів карти на наявності чи відсутності металевої рами.

Як замовити? Придбат скретч-мапи можна на сайті KULUAR – pick your own peak, або ж через Instagram. Радимо поквапитися, адже напередодні свят такі подарунки розбирають надзвичайно швидко.

BlankNote — шкіряні сумки та рюкзаки ручної роботи

Український бренд BlankNote виник в 2011 році та стартував у форматі майстерні з невеликим асортиментом. Першою продукцією бренду були індивідуальні блокноти, а клієнтами — друзі та знайомі команди. Аудиторія розширилася після появи сайту — тоді ж засновник BlankNote Євген Бланк зрозумів, що час створювати нову продукцію.

шкіряні вироби ручної роботи

Сьогодні модельний ряд бренду нараховує понад 100 різновидів, а головний драйвер команди — бажання створювати стильні, зручні та багатофункціональні речі, які стануть альтернативою уніфікованій продукції масмаркетів. Це перетворило колись маленьку майстерню на справжню творчу студію, яка виготовляє аксесуари з унікальними та неповторними дизайнами.

Що саме пропонує бренд? Асортимент BlankNote справді вражає: блокноти, органайзери, тревел-кейси, ремені, чохли для ноутбуків і, звісно, найпопулярніше — сумки та рюкзаки. Лише уявіть, на сайті для замовлення доступно понад 500 сумок та майже 100 рюкзаків як для жінок, так і для чоловіків. 

ШоТам радить звернути особливу увагу на міські рюкзаки та рюкзаки для ноутбуків, які призначені для щоденного використання та можуть стати ідеальним подарунком для ваших близьких чи друзів. І, звісно, не забудьте продивитися розділ із сумками, адже бренд вдало поєднує високу якість та демократичні ціни.

новорічні подарунки: шкіряні сумки та рюкзаки від українського бренду

Скільки коштує? Ціни на шкіряні сумки ручної роботи стартують від 890 грн, рюкзак коштуватиме від 2200 грн, а гаманці та кард-кейси — від 210 грн. Також на сайті є розділ з розпродажем, завдяки якому можна зекономити до 30% від вартості аксесуару.

Як замовити? Обрати та замовити подарунок можна безпосередньо на сайті бренду. Якщо ви в Києві, радимо обов’язково завітати до шоуруму на Пушкінську, 8А, офіс №14.

Суспільство

У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Опубліковано

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки, які проживають у Бразилії, за майже 40 років створили понад 120 тисяч писанок. Коли Україна здобула незалежність, вони були серед перших, хто приїхав відроджувати традицію писанкарства на Батьківщину.  

Про це розповіла Світлана Мельник, дружина посла України в Бразилії.

Вона зазначила, що роботи подружжя Сератюків відомі далеко за межами Бразилії і зберігаються у музеях і приватних колекціях по всьому світу. 

Яра Сератюк вважається унікальною у світі писанкаркою із філігранною технікою розпису перепелиних яєць, а її чоловік – автор багатьох власних новаторських технік та стилю.

Посол України в Бразилії Андрій Мельник, його дружина Світлана Мельник та подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Як розповіла Світлана Мельник, поворотним моментом у літописі писанкарства у Бразилії вважається 1957 рік, коли була створена перша світська школа розпису писанок за ініціативою українських жінок Бразилії, які мали свою організацію при Хліборобсько-Освітньому Союзі у Куритибі.

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Її натхненницею стала піонерка писанкарської справи – Марія Кирилович Вoлошин. Школа мала неабиякий успіх. Кількість учнів щороку збільшувалась у рази.

Дружина посла України в Бразилії також нагадала імена найбільш видатних майстринь і майстрів, які стали брендами у світі бразильского писанкарства: це Жорж та Яра Сератюки, Тетяна та Юліана Бахтцен та Лідія Єдинь, Філомена Процек, Одеса, Марія та Ярослав Волочук, Пауло Марсіо Фуччі, Вальдоміро Ромео, Вільсон Жозе Котвіскі, Ана Марія Бовкаловські Мазепа, Мара Брессан Клімчук, Ана Хома Чудзій.

Напередодні Великодня кожна велика крамниця Куритиби мала за честь виставити на вітрині найкрасивіші роботи учениць школи.

“Так до писанки виник неабиякий інтерес, про неї стали писати у газетах та журналах, писанка почала захоплювати своєю магією не тільки українців, але і бразильців. У такий спосіб вона поступово зайняла гідне місце у культурній спадщині всієї Бразилії”, – розповіла Світлана Мельник.

Вона додала, що відмінність української писанки у Бразилії від традиційної на Батьківщині полягає у тому, що вона може поєднувати традиційні орнаменти різних регіонів України, відображати власний винайдений стиль автора або навіть запозичувати символи корінних народів Бразилії. 

Нагадаємо, картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Світлана Мельник

Читати далі

Суспільство

Британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні

Опубліковано

Британсько-український технологічний підприємець, генеральний директор і засновник британської космічної компанії Spacebit Павло Танасюк проїде велосипедом 7 тисяч км, щоб зібрати кошти для українських дітей, які постраждали від розпочатої Росією війни.

Про це він повідомив «Радіо Свобода».

Свій велотур під назвою «Ride for victory» він розпочне приблизно через два тижні з Тайваню і загалом проїде три континенти – Азію, Америку і Європу.

«Спочатку я думав їхати 2-3 тисячі кілометрів, але коли я дізнався, що кордони України практично 7 тисяч кілометрів, це з Кримом, то я вирішив проїхати саме цю дистанцію – 6993 кілометри. Це саме ці кордони, які ми хочемо повернуть, бо це наша держава», – розповів Павло Танасюк.

Ціль підприємця – зібрати мінімум мільйон доларів. Гроші він хоче витратити на конкретний проєкт для дітей, постраждалих від війни. Який саме це буде проєкт, Павло Танасюк ще вирішує.

Читайте також: Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

«Я – не професійний спортсмен, займався велоспортом у студентські роки. Для мене це буде важко, але коли я кажу важко, я завжди згадую, як важко нашим воїнам зараз на передовій, як важко дітям, які постраждали від війни. Тому для мене це такий персональний челендж, але і челендж допомоги дітям, допомоги Україні», – заявив він.

У матеріалі йдеться, що велосипед, на якому він вирушить у веломандрівку, повністю зроблений в Україні, щоправда, із запчастин з цілого світу, подарованих різними компаніями. Українська художниця Олеся Вакуленко розмалювала велосипед синьо-жовтими барвами і національним орнаментом. Під кермом, на рамі – металевий тризуб із підписом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного на пластині з «Азовсталі». Шолом Павла теж розмальований кольорами українського прапора.

Дорогою Танасюк буде ночувати у наметі, в готелі або машині, яка його супроводжуватиме. Він вестиме стрім, розповідатиме людям про Україну і збиратиме донати.

Після закінчення марафону, який триватиме приблизно два місяці Павло Танасюк має намір продати велосипед на аукціоні, щоб виручити ще більше грошей на благодійну ціль.

Компанія Павла Танасюка розробляє технологію космічної робототехніки для місячних і планетарних місій. У кінці цього року він планує відправити на Місяць прапор і мапу України, а також радіаційний датчик виготовлений в Україні. Дані отримані з цього пристрою безплатно передаватимуть різним інституціям, університетам, і їх зможуть досліджувати студенти у своїх наукових роботах.

Нагадаємо, естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва.

Фото: Радіо Свобода

Читати далі

Суспільство

Коли шість коліс — не зайві: у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап

Опубліковано

Південноафриканська компанія Armormax Defence побудувала, можливо, один із найкрутіших Land Cruiser 79 у світі.

Цей пікап із колісною формулою 6×6 за твердженням його виробників створений спеціально для умов екстремального бездоріжжя. Автомобілебудівники з ПАР запевняють, що за весь час випробувань TAC-6 — так назвали позашляховик – вони жодного разу не зіткнулися з жодною механічною поломкою, повідомляє АрміяInform.

Спочатку TAC-6 розробляли для французьких спецпризначенців. Машина створювалася для того, щоб «їхати куди завгодно та повертатися знову і знову, з ким завгодно». І хоча пропонуються різні варіанти бронювання (і навіть установка зброї), TAC-6 можуть використовувати звичайні покупці, наприклад, фермери. Щоправда, фермер має бути не бідним: базовий TAC-6 коштує $81,5 тисяч, а броньована машина на $68 тисяч дорожча. Але, як то кажуть, товар того вартує!

«Коли справа доходить до мобільності, платформа TAC-6 перевершує будь-яку повнорозмірну 4-тонну вантажівку, доступну сьогодні», — заявили в компанії.

TAC-6 створюють на базі Land Cruiser 79 Series із 4,2-літровим двигуном V6 або 4,5-літровим V8. Шасі подовжують і додають другу роздавальну коробку для передачі моменту, що крутить, на третю вісь. Пікап оснащується спеціальними трикомпонентними приводними валами Dana та зберігає стандартні подовжені листові ресори (але також пропонується ліфт-пакет на 10 см).

Спочатку Armormax розробила шестиколісний Land Cruiser з механічною коробкою передач, але рік тому відклала проєкт і вирішила перейти на автоматичну коробку передач. Це не звичайна автоматична коробка передач, вона розроблена та омологована компанією ZF спеціально для TAC-6.

«Автомат» призначений для роботи в найважчих умовах. Спеціально для АКП створили окрему систему охолодження для того, щоб коробка не перегрівалася в спеку і при русі по піску з великим навантаженням.

Клієнти можуть замовити бронювання Land Cruiser до рівня B6, що забезпечить захист від пострілів зі штурмової гвинтівки. Також позашляховик може бути обладнаний баками для води, системою пожежогасіння, двома запасними колесами.

Armormax розробила для TAC-6 два паливні баки об’ємом 210 літрів та 90 літрів, що забезпечує запас ходу понад 2 тисячі км. А для версії з одинарною кабіною розроблено бак ємністю 610 літрів і, відповідно, вдвічі більшим запасом ходу.

TAC-6 спроєктований так, щоб зберігати надійність у складних умовах, а повна маса автомобіля сягає семи тонн.

Автомобіль TAC-6 був підданий значним випробуванням, що включали понад 250 тисяч кілометрів пробігу за різними ландшафтами Африки та Європи, щоб оцінити його мобільність і стійкість. Цей процес оцінки був розроблений для порівняння характеристик TAC-6 з існуючими повнорозмірними 4-тонними вантажівками.

Протокол включав серію суворих випробувань за участю французьких спецпризначенців, спрямованих на те, щоб довести машину до її експлуатаційних можливостей. Під час цих випробувань TAC-6 виявив лише дві несправності, обидві з яких були пов’язані з помилкою водія, через перенавантаження та згоряння зчеплення.

TAC-6 був спроєктований з урахуванням військового застосування, включаючи можливість транспортування у стандартному 20-футовому транспортному контейнері ISO. Таке конструктивне рішення дозволяє TAC-6 пропонувати широкий спектр варіантів.

Сюди входять різні системи озброєння, включаючи калібри 12,7 мм, 14,5 мм, 20 мм та 30 мм, мінометні системи калібру 60 мм та 81 мм, а також конфігурації, адаптовані для таких функцій, як бронетранспортер, підвіз боєприпасів, польова механічна майстерня, транспортування невеликих автомобілів, логістична підтримка, радіолокаційні платформи та доправлення та запуск  безпілотних літальних апаратів, а також застосування як пускова платформа для протитанкових керованих ракет.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Фото: Armormax Defence

Читати далі