Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шукаєте демісезонний капелюх? П’ять українських брендів, які здивують вибором

Опубліковано

Цифри на термометрі плавно опускаються. Тож саме час подбати про теплий і водночас стильний головний убір, який пасуватиме як для осінньої, так і весняної погоди. Картуз, панама, капелюх та косинка з вовни, фетру й екошкіри – в українських виробників можна знайти чимало аксесуарів для будь-якого образу. Пропонуємо вам п’ять брендів, які створили круті демісезонні капелюхи.

Майстерня «Капелюх» тішить різноманітністю форм

Кепка, картуз та капелюх різних форм, фасонів та стилів. Переглядайте прогноз погоди на найближчі тижні та обирайте собі шапку в творчій майстерні «Капелюх». Компанія пропонує широкий асортимент жіночих та чоловічих аксесуарів для всіх сезонів року. Обираючи шапку для демісезону, придивіться до таких варіантів як трілбі, федора, чалма, пілотка, казанок, клош і берет. Крім того, в майстерні можуть пошити головний убір за вашим ескізом.

Шапки від Майстерні «Капелюх»

Бренд заснували в Києві у 2003 році. Творці вважають, що людина прикрашає їхній виріб, а не навпаки. Тому приділяють багато уваги тому, який вигляд матиме готовий капелюшок та чи комфортно буде його носити. Майстерня пропонує дивитися на створення щоденного образу по-новому. Мовляв, і тим, хто продумує лук до дрібниць, і тим, хто звик обмежуватися комплектом «джинси + футболка», вони дарують особливий настрій та поштовх до творчості.

Ціни: від 250 гривень

Де придбати: сайт, Facebook та в магазині у Києві, на вулиці Велика Васильківська, 145

Стильні шапки з підворотом від UDLER

Потіште себе дизайнерським аксесуаром ручної роботи. Український бренд UDLER виготовляє шапки стильної форми. Одягати можна як з підворотом позаду, так і без. Усі вироби мають один розмір, адже добре тягнуться і пасують як дитині, так і дорослому. В асортименті ви знайдете капелюхи незвичних кольорів: фрезевого, салатового, лавандового, хакі тощо.

Капелюхи від бренду UDLER

Український бренд UDLER у 2012 році заснували Андрій та Жанна Удлер. Всю продукцію майстри створюють на виробництві у Києві. Корпоративні замовлення UDLER виготовляв для мережі ресторанів McDonald’s, компанії Philip Morris та мережі ресторанів Pesto Café. Окрім шапок, у бренду можна придивитися для себе різноманітні вироби зі шкіри, особливі дизайнерські сумки, рюкзаки та гаманці. Також можна придбати сукні, худі, взуття та спортивний одяг.

Ціни: 220 гривень

Де придбати: сайт, Facebook та в магазині у Києві, на вулиці Дніпровська Набережна, 26-Ж

Капелюхи Shkoura, що вивалюються у гірській річці

Український бренд одягу Shkoura створює панами з вовни на верстаті зразка 18 століття. Потім вироби занурюють у гірську річку і сушать на відкритому повітрі. Продукцію бренду виготовляють без використання електрики, аби не висушувати планету. Весь одяг – ручна робота й унісекс. 

Капелюхи від бренду Shkoura

Можна підібрати для себе капелюх із понад 20 різних кольорів та зображених елементів. Така річ чудово пасуватиме до пальта або шубки. Крім того, бренд виготовляє жакети, бомбери, пальта, сорочки, туніки, штани, плаття і великі лляні хустини.

Shkoura зародилася високо в карпатських горах. Саме там його засновниця Олеся Заїка відкрила для себе техніку переборного ткацтва. Вона побачила, як місцеві майстрині ткали ліжники (покривало або килим) на верстаті. Захотіла і сама спробувати. Перше пальто виготовила як жарт для свого друга. Натомість інші люди серйозно захотіли собі таке ж.

Читайте також: Бренд одягу Shkoura. Про верстат 18 століття, вивалювання у гірській річці та відмову від електрики

Переважно всі вироби засновниця створює власноруч. Бренд свідомо не створює багато речей. Мовляв, сьогодні скрізь настільки багато одягу, що хочеться зробити щось живе, приємне і цікаве, аби люди хотіли залишити цю річ у спадок. Shkoura має багато замовлень із США й Канади, частину речей також відправляли до Японії та Італії.

Ціни: 70 доларів (приблизно 1850 гривень)

Де придбати: сайт, Instagram

Капелюхи з австралійської шерсті від SHA

SHA — український бренд головних уборів ручної роботи з унікальним дизайном. Великий вибір кольорової гами, якісні матеріали та доставлення по всьому світу зробили його улюбленцем багатьох модниць. Для елегантних федор використовують велюр і австралійську шерсть, а для оригінальних літніх капелюхів – пшеничну солому, рафію з листя пальм і бао. Також в каталозі ви знайдете кепки та кашкети з натуральної шкіри та капелюхи, декоровані французькими й італійськими стрічками з бавовни, шовковими хустками, бісером і вишивками.

Капелюхи від бренду SHA

Дизайнерка Олександра Толочина заснувала бренд головних уборів SHA у 2015 році. Всі вироби виготовляють вручну з натуральних матеріалів. У каталозі бренду є капелюхи для шоу-балетів українських та закордонних попзірок, зокрема Дмитра Монатіка і Дана Балана. SHA доставляє свою продукцію у будь-яку точку світу. А ще можна замовити пошиття головного убору за індивідуальними мірками.

Ціни: від 1400 гривень

Де придбати: сайт, Facebook

Косинки для демісезону від бренду Teplota

Вовна, фетр, екошкіра і не тільки – у бренду Teplota ви точно знайдете собі шапку з улюбленого матеріалу. Серед асортименту – берети, панами, бейсболки, косинки та капелюхи. Окремо потішить і кількість відтінків, зокрема фісташковий, цегляний, молочний, шоколадний, капучино. Свої вельветові панами з широкими полями бренд називає гарним доповненням до міського стилю, а берети з екошкіри ­­– невіддільною частиною базового гардероба. А косинка стане актуальним та стильним аксесуаром, який чудово пасуватиме для демісезонної погоди. Його можна одягнути на голову, накинути на плечі або зав’язати на поясі.

Капелюхи від бренду Teplota

Teplota — український бренд стильних головних уборів та аксесуарів за помірними цінами. Компанію у 2019 році заснували дві сестри – Аліна та Анна. Вони мають власне виробництво у Харкові, що дозволяє їм контролювати всі етапи створення речей. Засновниці виступають проти надмірного виробництва та за усвідомлене споживання ресурсів. Тому відшивають невеликі партії. Замовлення відправляють у картонних коробках.

Ціни: від 239 гривень

Де придбати: сайт, Instagram та офіс-склад в Харкові, на вулиці Московський проспект, 199В (тут можна забрати замовлення за попередньою домовленістю)

Суспільство

У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Опубліковано

Творці фільму “Євродонбас” організовують вуличну виставку на Михайлівській площі в Києві, яка буде присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Про це повідомляє Pragmatika.

Про виставку

Виставка присвячена спадщині європейських країн на території Донеччини й Луганщини, щоб розібрати міф про виключно радянське походження цих земель. Відвідувачі зможуть дізнатись про історію будинку британця Джона Г’юза, засновника Донецька, гімназію в Лисичанську, залишену бельгійцями, млин Пітера Діка в селищі Нью-Йорк, побудований німцями, комбінат Ілліча в Маріуполі, створений американцями й бельгійцями, тощо.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Організатори виставки прагнуть розповісти про історичну спадщину Маріуполя, Дружківки, Нью-Йорка, Лисичанська, а також показати руйнування архітектурних пам’яток до й після повномасштабного вторгнення Росії.

“Після роботи над фільмом “Євродонбас” наша команда вирішила ініціювати вуличну виставку для киян. Адже, на жаль, переважна більшість будівель, які ми демонструємо на виставці, уже знищені російськими окупантами”, – розповідає авторка проєкту Анна Паленчук.

Виставка триватиме з 21 травня до 4 червня.

9 травня, о 17:00, відбудеться показ документального фільму “Євродонбас” в інформаційно-виставковому центрі Національного музею Революції гідності.

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Фото: афіша виставки

Читати далі

Суспільство

“Вторгнення. Операція “Дунай”: вийшов трейлер про події в Чехії 1968 року

Опубліковано

Український політичний трилер “Вторгнення. Операція “Дунай” представив свій офіційний трейлер. Фільм розкриває події 1968 року в Чехословаччині, зосереджуючись на придушенні Празької весни та боротьбі країни проти радянської окупації.

Про це повідомляє Держкіно.

Про фільм

Події фільму відбуваються наприкінці 1960-х років, коли Чехословаччина вирішила позбутися комуністичного режиму. Однією з ключових постатей Празької весни був Франтішек Крігель, лікар і політик, який народився в єврейській родині в Галичині. Проте радянська влада не була готова втрачати свою зону впливу, і в одну ніч знищила надії народу на свободу.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Радянські танки ввійшли до Праги, а кремлівські спецслужби розпочали полювання. Франтішека Крігеля разом з представниками уряду викрали і вивезли до Москви. У полоні під тиском КДБ їх змушують підписати протокол, що означає згоду на військову окупацію країни. Проте Крігель відмовляється ставити свій підпис, навіть попри загрози ліквідації його та близьких, кинувши виклик навіть самому Леоніду Брежнєву.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Фото: Вторгнення. Операція “Дунай”

Читати далі

Суспільство

Василь Стус – заборонений та закатований, але не зламаний

Опубліковано

Близько 135 міст, сіл і селищ в Україні мають вулиці, названі на честь поета Василя Стуса. Близько 135 міст, сіл і селищ в Україні мають вулиці, названі на честь поета Василя Стуса. Шотам разом із проєктом «Стріткод» розповідає, чиї імена носять наші вулиці.

Біографія Василя Стуса

Дитинство та раннє життя

Радянська влада ламала його життя, кидала за ґрати, знищувала вірші, а він продовжував писати. Василь Стус народився 6 січня 1938 року у селі Рахнівка на Вінничині. Згодом його батьки переїхали до Сталіно – нині Донецька – працювати на хімічному заводі.

У 1954 Василь вступив до Сталінського педагогічного інституту на спеціальність «Українська мова і література». Після працював вчителем та попри русифікацію прищеплював дітям любов до української мови. У цей же час написав та видав перші вірші. Перекладав Ґете, Рільке, адже досконало знав німецьку мову.

Переїзд в Київ

У 1963 році переїхав до Києва і став аспірантом Інституту літератури. Доєднався до руху шістдесятників та написав першу збірку «Круговерть», але вона так і не пішла у друк…

У 60-х роках посилилися репресії та арешти української інтелегенції. Василь доєднався до протесту. На премʼєрі фільму «Тіні забутих предків» Стус піднявся та попросив встати всіх, хто проти арештів.

Арешти та заслання

За це його виключили з аспірантури, вигнали з гуртожитку, а про друк творів можна було забути. Підтримкою для поета стала кохана – Валентина.

1965 року Стус одружився, у них народився син Дмитро. Щоб прогодувати родину, працював на шахті, залізниці, у метро. Та писав вірші. Його другу збірку «Зимові дерева» видали підпільно. А в 1970 році ця книжка віршів потрапила до Бельгії та згодом була видана в Лондоні.

Стус відкрито критикував радянську владу, обурювався русифікації Донбасу та захищав дисидентів. Останнею краплею стала участь поета у різдвяному колядуванні, гроші з якого мали піти на допомогу політвʼязням. 1972 року Василя заарештовали за «антирадянську агітацію» та вилучили все, що було написано за 15 років. Зокрема, записи, на яких Стус читає свої вірші. Але, на щастя, у його друзів збереглися копії.

Читати також: В Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО

Ізолятор

В ізоляторі Стус написав вірші, – які стали основою для однієї з його найсильніших книг – «Палімпсести». Стусу дали 5 років увʼязнення та 3 роки таборів. Покарання відбував у Мордовії та Магадані. Писав вірші і там, але їх вилучали та знищували.

Лише деякі вдавалося передати через дружину. Двічі писав заяву про відмову від радянського громадянства, адже не хотів «бути рабом». У 1979 році Василь повернувся до Києва. Він був ще більше налаштований проти радянської системи. Приєднався до Української Гельсінської групи, яка розповідала світові про порушення прав людини в Україні. І цим підписав собі вирок – через 8 місяців його знову заарештували .

Судовий процес

Адвокатом на суді був Віктор Медведчук, який ніяк не захистив поета, а пізніше отримав обвинувачення у зраді України. Стусу дали найважче покарання – 10 років увʼязнення та 5 років заслання. Перебував у колонії у Пермському краї. Кілька разів оголошував голодування на знак протесту проти жорстокого поводження з політвʼязнями. Його збірку «Птах душі» знищили табірні наглядачі. Проте дещо вдалося винести на волю. Завдяки сусіду по камері – литовському політв язню Балісу Гаяускасу. У 1983 році під час побачення Балісу з дружиною він передав їй тексти.

Врятовані тексти та смерть

Це нотатки про життя та людей, які були зі Стусом в таборах. Їх видали під назвою «3 таборового зошита». Коли тексти опублікували за кордоном, Стуса намагалися висунути на Нобелівську премію. За це совєти кинули Стуса у камеру-одиночку на цілий рік. У 1985 році український поет помер у радянському карцері, офіційна версія – зупинка серця

Але є припущення, що Стус загинув від удару нарами, який підлаштували наглядачі. Стуса поховали таємно, без присутності рідних, на табірному цвинтарі у Пермській області. У 1989 році завдяки зусиллям сина та друзів його забрали та перепоховали на Байковому кладовищі у Києві.

Перша в Україні збірка поезій Стуса вийшла в 1990 році під назвою «Дорога болю». Саме за неї Стус отримав Державну премію ім. Т. Шевченка посмертно, а в 2005 році – звання Героя України. У 2019 році з нагоди 80-річчя вийшов фільм «Заборонений» про життя і загадкову смерть Василя Стуса. Світ побачила книга «Справа Василя Стуса» – з архівними документами, теторична свідченнями очевидців, листами з тюрми.

Нащаддя поета

Син Василя – Дмитро став письменником та написав декілька книжок про батька. У 2024 році було започатковано Стус-Фест – міжнародний фестиваль, присвячений творчості Василя Стуса. В Україні є щонайменше 135 вулиць, названих на честь Стуса.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Читати далі