Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
phoenix han 1386165 unsplash 1 phoenix han 1386165 unsplash 1

Суспільство

Вакуумована солодка кукурудза підкорює український ринок

Опубліковано

Минулого року компанія «Садкорн» запропонувала одеситам абсолютно новий продукт – вакуумовані качани кукурудзи. У 2019 році така кукурудза буде продаватися по всій Україні, пише Agroportal.

Як розпочав справу?

Спочатку «Садкорн» вирощував кукурудзу для свіжого ринку – пляжі, супермаркети. Потім з’явилася ідея продавати кукурудзу протягом всього року – заморожували цілі качани та продавали взимку. Щоб кукурудза не втратила свої смакові якості, її піддавали шоковому заморожуванню, а це серйозні витрати. Вакуумовану кукурудзу фермер вперше побачив на плодоовочевій виставці за кордоном, і ця ідея захопила, але відразу реалізувати її не вдалося.

За словами Садовника, ідеальний смак кукурудзи визначається не за кількістю цукру в ній, а за співвідношенням мікроелементів, соковитістю та ароматом.

“Я просто повірив у цей продукт. Важливо й те, що при його вирощуванні використовується мінімум хімії, кукурудза обробляється по листу тоді, коли препарати вже не можуть проникнути безпосередньо в початок. Ми продаємо кукурудзу під своєю торговою маркою – «Пан Садівник», гарантуючи якість і безпеку, наш товар без побоювання беруть і ресторани, і супермаркети”, – розповідає Степан Садовник.

Як наразі йде процес виробництва?

Як зазначає Садовник, «Садкорн» вирощує кукурудзу на площі близько 100 га. Щоб наситити ринок протягом усього сезону, компанія робить до 30 посівів і також поступово збирає урожай.

“Ми продовжуємо здійснювати піддослідні посіви всіх гібридів основних компаній, які торгують посадковим матеріалом, щоб вибрати найоптимальніший сорт. З 30-40 сортів вибрав тільки 2-3, які здатні дати однорідну продукцію високої якості: початок має приємний вигляд, вишуканий смак, консистенція зерна така, що воно легко відстає від стрижня і не прилипає до зубів. Крім того, кукурудза відібраних сортів дозріває одночасно, а її початки перебувають на одній висоті в рослині”, – зауважив фермер.

Читайте також: Зручний і модний: полтавчанка шиє одяг для фермерів

“Якби три роки тому мені сказали, що у мене буде дороге обладнання, яке дозволить зробити свій продукт, я би поставився до цього скептично. Допоміг Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва, який надав зустрічний грант на придбання вакуумної машини, термоформерів, проект дав можливість обмінюватися знаннями, планами, спілкуватися з іншими людьми, які теж просувають свої нові продукти, допоміг відчути, що я не один такий авантюрист і фанатик своєї справи в цьому світі”, – поділився Садовник.

Читайте також: Україна стала лідером з експорту кукурудзи до Великої Британії

Які плани на майбутнє?

Він зауважив, що близько 50% виробленої кукурудзи «Садкорн» має намір поставляти на свіжий ринок, іншу половину врожаю – вакуумувати та пропонувати на зовнішньому ринку. Продукцію торгової марки «Пан Садівник» планує поставляти не тільки на ринок України, а й до країн Прибалтики, Білорусі, Ізраїлю, Польщі.

Садовник бачить перспективи і у виробництві інших вакуумованих продуктів та планує розширювати асортимент. В умовах сучасного ритму життя – очищені овочі, що довго зберігають свіжість, цікавлять не тільки HoReCa, а й зайнятих людей, що хочуть економити час на приготуванні їжі.

Читайте також: На Тернопільщині фермер зібрав радіокеровану електротачку

Нагадаємо, в Україні стартувала грантова програма для фермерів на понад $90 тисяч.Її оголосив Український проект бізнес-розвитку плодоовочівництва (UHBDP) під час ІІІ міжнародного конгресу «Органічна Україна 2019».

Суспільство

Як скористатися мультишерингом документів у застосунку «Дія»

Опубліковано

У застосунку «Дія» запустили мультишеринг копій документів, щоби надсилати їх в електронному вигляді одразу в системи установ.

Про це повідомляє Дія.

ЯК ПРАЦЮЄ ШЕРИНГ ДОКУМЕНТІВ

  • Компанія надсилає запит на копію цифрового документа в застосунок користувача
  • Користувач підтверджує запит «Дія. Підписом»
  • Копію автоматично надсилають у систему компанії або на e-mail. Тоді компанія може прикріпити її до відповідних заяв чи договорів

Читайте також: За рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок

ЩО ДЛЯ ЦЬОГО ПОТРІБНО

  •  КОРИСТУВАЧУ – мати в «Дії» документ, копію якого потрібно надіслати, й активований «Дія. Підпис»
  •  УСТАНОВІ – налаштувати можливість отримувати копії в «Дії». Для цього потрібно написати команді впровадження в Telegram @DiiaStart

ЯКІ КОПІЇ ДОКУМЕНТІВ МОЖНА НАДСИЛАТИ

  • ID-картка
  • Закордонний паспорт
  • Картка платника податків
  • Свідоцтво про народження
  • Довідка ВПО
  • Водійське посвідчення
  • Техпаспорт
  • Студентський квиток
  • Документи про освіту

Нагадаємо, завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

На книжковому ярмарку в Буенос-Айресі представили український стенд

Опубліковано

Відбулося офіційне відкриття Українського національного стенда у рамках 48-го Міжнародного книжкового ярмарку в Буенос-Айресі. Також під час 48-го Міжнародного книжкового ярмарку в Буенос-Айресі, проходить низка заходів присвячених Україні.

Про це  повідомляє  посольство України в Аргентині.

Посол Юрій Клименко, звертаючись до гостей, з приємністю відзначив, що присутність України на такому престижному міжнародному заході є чудовою нагодою у черговий раз продемонструвати Латинській Америці багатство української мови, літератури, культури та традицій.

Також під час 48-го Міжнародного книжкового ярмарку в Буенос-Айресі, проходитимуть такі заходи, присвячені Україні:

Читайте також: Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

28 квітня о 16:00 – презентація книжок: «Повернення України: про державу та національну ідентичність» авторства Поля Роберта Магочі та «Соломія Крушельницька: українка, що завоювала серце Аргентини» авторства Роксолани Гнатюк;

4 травня о 16:30 – захід для дітей «Пізнай українську культуру очима дітей»;

10 травня о 16:00 – конференція на тему «Культура як символ опору і стійкості в Україні»;

12 травня о 17:30 – «День України».

Нагадаємо, Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ.

Фото: Посольство України в Аргентині

Читати далі

Суспільство

Естонський депутат вирушив у велопробіг за Україну: 1700 кілометрів за 6 днів

Опубліковано

Депутат Естонського Парламенту Крісто Енн Вага, розпочав велопробіг із Таллінна до Києва, маючи намір пройти приблизно 1700 кілометрів за 6 днів. Депутат закликає світ надавати допомогу Україні.

Про це Крісто Енн Вага розповів на своїй сторінці в Іnstagram.

У віці 27 років Крісто Енн Вага став депутатом лише минулого року, проте він вже відомий як естонський спортсмен. Його проєкт публічної дипломатії “Ride for Victory! Tallinn to Kyiv” має три основні мети.

По-перше, він бажає підкреслити, що російська агресія проти України відбувається зовсім поруч від Таллінна, на відстані, яку можна пройти на велосипеді. Це нагадує, що війна не є віддаленою подією.

Читайте також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

По-друге, він закликає естонське суспільство та інші європейські країни продовжувати надавати  підтримку Україні (фінансову та гуманітарну).

По-третє, потрібно зібрати кошти для закупівлі позашляховиків і безпілотників для підрозділу ССО та 79-ї бригади ЗСУ.

“Я глибоко вдячний Крісто та його друзям, які їдуть разом із ним, за цей вчинок. Сприймаємо його як вияв солідарності усього естонського народу, який є надзвичайно дружнім до українського. З такими друзями маємо віру в швидшу перемогу”, —  написав міністр закордонних справ Дмитро Кулеба.

Нагадаємо, в Україні хочуть створити Єдиний реєстр адрес.

Фото: Крісто Енн Вага

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: