Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Подорожуємо Прикарпаттям: сім неймовірних місць, які точно вартують уваги

Опубліковано

Якщо ви бажаєте ближче доторкнутися до Гуцульщини, вам точно варто поїхати в подорож до Прикарпаття, Івано-Франківська область. Регіон відомий своїми неймовірними водоспадами, скелями та островами. Місцевий колорит не залишить байдужими навіть туристів, які вже кілька разів бували в цих місцях. Пропонуємо підбірку семи місць, які точно варто відвідати у цьому регіоні.

Скелі Довбуша

Фото: vidviday.ua

Якщо ви турист, який полюбляє гірські схили, то точно чули про «Скелі Довбуша». Це дійсно унікальна пам’ятка історії та природи, розташована за три кілометри від села Бубнище на Івано-Франківщині. На висоті у 668 метрів над рівнем моря ви можете насолодитися краєвидами неповторних за своїми формами каменів, що нагадують дивовижних істот. Глибокі темні ущелини, потаємні ходи та стежки не залишать нікого байдужим.

За переказами, у XVII–XVIII століттях тут таборували опришки — учасники українського селянського повстанського руху в Галичині, — які використовували печери під сховище. Це місце назвали на честь легендарного опришка Олекси Довбуша. Поруч зі скелями чимало гостинних колиб, де туристи можуть поїсти й відпочити.

Як дістатись: треба доїхати з Івано-Франківська рейсовим міжміським автобусом до Болехова, а далі 15 кілометрів автостопом чи пішки, або їхати на авто до підніжжя скель.

Манявський водоспад

Фото: vidviday.ua

Неподалік однойменного села на гірській річці Манявка розташувався одним із найкрасивіших і найбільших водоспадів України. Висота падіння води там становить приблизно 18 метрів, вона спадає вниз трьома каскадами. Манявський водоспад є унікальною пам’яткою природи. Водойма розташувалася в ущелині, через це тут затишно і приємно в будь-яку пору року.

Читайте також: Де відпочити на вихідних? Сім унікальних місць Херсонщини, які варто відвідати кожному

Туристи можуть не тільки помилуватися його красою, а й скупатись у невеличкому озері біля підніжжя водоспаду. Кажуть, що воно має цілющий ефект, а ще там можна набути нових життєвих сил. У давнину це місце вважалося містичним, нібито тут проводили язичницькі обряди. А за розповідями місцевих, вночі біля водоспаду можна почути спів німф.

Як дістатись: автомобілем до села Підгір’я, а потім до села Солотвин і звернути на Маняву, далі пішки.

Галицький національний природний парк

Фото: halychpark.if.ua

Це приблизно 14 тисяч гектарів території поблизу містечка Галич — колишнього центру Галицько-Волинського князівства. Сюди приїжджають, щоб насолодитися мальовничою природою з чистим повітрям, дикими тваринами, озерами та річками. 

Парк також може похизуватися лісовими урочищами, різноманіттям ландшафтів, карстовими скелями та печерами. А через всю територію парку протікає величний Дністер. Тут мешкають приблизно п’ять тисяч видів тварин, з яких 355 видів хребетних: комах, денних й нічних метеликів, жуків. Відкритий протягом цілого року, він є ідеальним місцем для відвідування любителями природи.

Як дістатись: з Івано-Франківська можна доїхати автомобілем або потягом до станції в місті Галич.

Острів Інь-Янь

Фото: spadok.org.ua

Така назва — не випадкова. Візуально ці два невеличкі острівці на річці Дністер, що входять до Національного природного парку «Дністровський каньйон», дуже схожі на китайський символ інь і янь. Як стверджують місцеві жителі, два клаптики землі утворилися на межі Івано-Франківської та Тернопільської областей у 1969 році після сильної повені. Відтоді острів не зникає, попри погодні негаразди та численні паводки. Кажуть, що на острівцях панує справжня гармонія, яка надихає туристів і дає їм неймовірні сили.

Побачити острів можна і з висоти пташиного польоту, і для цього навіть не потрібно мати квадрокоптер. Достатньо лише піднятися на гору зі сторони села Литячі. Інь-Янь разом із Дністровським лиманом постане як на долоні. Головне — не потрапити у часи, коли каньйон огортає туман. Якщо плануєте добратися до острова на човні чи катамарані, пам’ятайте про безпеку, адже течія з обох сторін водойми досить швидка.

Як дістатись: доїхати можна на автомобілі або автобусам. Для цього з Івано-Франківська або Тернополя треба відправлятися до сіл, які розташовані поруч з каньйоном (Хмелева, Михальче, Литячів).

Яблуницький перевал, Яблуниця

Фото: www.smile-tour.com.ua

Це транспортна артерія, яка з’єднує Івано-Франківську та Закарпатську області. Це місце манить туристів за оглядові майданчики на висоті в 931 метр над рівнем моря, звідки відкривається неймовірний краєвид на гори Говерлу, Петрос та Свидовецький хребет.

Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Окрім виду на гірські масиви, це місце відоме своїм сувенірним ринком. Тут ви зможете придбати традиційні гуцульські речі, як-от, вовняні шкарпетки та вишиванки, та ще й вдосталь наїстися карпатських страв. Місцеві також називають перевал «татарським», бо у XIII столітті цим шляхом до Європи йшла монголо-татарська орда.

Як дістатись: на авто трасою Львів — Рахів, також з Івано-Франківська в напрямку Яблуниці щогодини їдуть автобуси.

Поляна кохання у Яремче

Фото: ua.igotoworld.com

Це ще одне місце, оповите стародавніми легендами. Через свою часткову схожість з формою серця цю галявину назвали «Поляною кохання». Хоча місцеві жителі пов’язують назву з легендою про гуцульську дівчину, яка кинулася зі скелі через зраду коханого. 

Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Туристам це місце цікаве через прекрасні краєвиди та джерело мінеральної води, насиченої сірководнем. Вважається, що ця водойма цілюща — особливо корисна для хворих на виразку, гастрит, коліт та інші захворювання шлунково-кишкового тракту. Хоча запах у води — доволі специфічний.

Як дістатись: на авто або автобусі до Яремча, а звідти потрібно піднятися до скелі на березі Прута, приблизно за кілометр від водоспаду Пробій, вище за течією.

Екоферма «Вікінги Карпат»

Фото: compass-tour.com.ua

Якщо ви ніколи не каталися на конях німецької спортивної породи й не бачили кіз африканських порід, це місце вам має сподобатися. Ферма розташована у мальовничому карпатському селі Шевченкове, її створили переселенці з Донеччини. Туристи тут можуть також спробувати подоїти кіз чи постригти овечок і взяти собі трохи шерсті як сувенір. Також на екофермі можна випити свіжого молока і придбати екопродукти — козячий сир та масло. Особливо відпочинок тут сподобається дітям, адже вони зможуть погратися з маленькими козенятами.

Як дістатись: з Івано-Франківська можна доїхати на авто (73 км). А ось зі Львова їздять електропоїзди приміського сполучення Львів — Лавочне, Львів — Мукачеве та автобус Львів — Славське.

Суспільство

Лікарні України створять реабілітаційні відділення: що про це відомо

Опубліковано

До кінця червня планується, що близько третини кластерних лікарень мають у себе створити реабілітаційні відділення. Наразі в Україні функціонує 9 тисяч реабілітаційних ліжок.

Про це на Міжнародному саміті міст та громад повідомив міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко, передає “Укрінформ”

“Приблизно 30% кластерних лікарень повинні створити реабілітаційні відділення до кінця червня”, – підкреслив Ляшко.

Міністр зауважив, що в Україні наразі функціонує близько 9 тисяч реабілітаційних ліжок, і їх кількість постійно збільшується, проте не всі кластерні лікарні мають реабілітаційні відділення з мультидисциплінарними командами.

Читайте також: В Україні запускають гарячу лінію психологічної підтримки для військовослужбовиць

“Коли пацієнт потрапляє до такої лікарні з травмою, інсультом або іншою патологією, і там не розпочинається гостра реабілітація (коли команда з реабілітації працює вже на етапі реанімації), то після лікування пацієнт може почати реабілітацію через місяць-два, а результати цієї реабілітації вже не будуть такими ефективними, якщо реабілітацію було б почато одночасно з лікуванням”, – пояснив Ляшко.

Міністр нагадав, що в Україні діє система реабілітації, яка включає гостру реабілітацію (починається на етапі реанімації), підгостру реабілітацію (проводиться в тій же лікарні, де перебуває пацієнт, але в реабілітаційному відділенні) та тривалу реабілітацію у разі потреби.

Нагадаємо, раніше ми писали, які психосоціальні послуги надають у медзакладах України безкоштовно.

Фото: Укрінформ

Читати далі

Суспільство

Євробачення-2024: під яким номером Україна виступатиме у фіналі

Опубліковано

Після закінчення двох півфіналів Євробачення-2024 учасники дізналися порядок своїх виступів у фіналі конкурсу, який відбудеться у суботу, 11 травня. Про це йдеться на офіційному сайті Євробачення.

Представниці України Аlyona Аlyona та Jerry Heil виступатимуть другими. Напередодні, під час жеребкування після першого півфіналу, українські співачки витягнули папірець з написом «Вибір продюсера». Тому організатори конкурсу самі визначили порядковий номер виступу учасниць. «Вибір продюсера» за задумом організаторів, має збалансувати гранд-фінал і дасть змогу гармонійно розмістити енергійні та романтичні номери учасників протягом шоу. 

Євробачення-2024: під яким номером Україна виступатиме у фіналі фото 1

Читайте також: Виступ України на Євробаченні-2024: де та коли дивитися

Порядок виступів у гранд-фіналі:

  1. Швеція | Marcus & Martinus – Unforgettable
  2. Україна | alyona alyona & Jerry Heil – Teresa & Maria
  3. Німеччина | ISAAK – Always On The Run
  4. Люксембург | TALI – Fighter
  5. Нідерланди | Joost Klein – Europapa
  6. Ізраїль | Eden Golan – Hurricane
  7. Литва | Silvester Belt – Luktelk
  8. Іспанія  | Nebulossa – ZORRA
  9. Естонія | 5MIINUST x Puuluup – (nendest) narkootikumidest ei tea me (küll) midagi
  10. Ірландія | Bambie Thug – Doomsday Blue
  11. Латвія | Dons – Hollow
  12. Греція | Marina Satti – ZARI
  13. Велика Британія |  Olly Alexander – Dizzy
  14. Норвегія | Gåte – Ulveham
  15. Італія  | Angelina Mango – La Noia
  16. Сербія | TEYA DORA – RAMONDA
  17. Фінляндія | Windows95man – No Rules! 
  18. Португалія | iolanda – Grito
  19. Вірменія | LADANIVA – Jako
  20. Кіпр | Silia Kapsis – Liar
  21. Швейцарія | Nemo – The Code
  22. Словенія | Raiven – Veronika
  23. Хорватія | Baby Lasagna – Rim Tim Tagi Dim
  24. Грузія | Nutsa Buzaladze – Firefighter
  25. Франція  | Slimane – Mon Amour
  26. Австрія | Kaleen – We Will Rave

Фінал конкурсу відбудеться 11 травня за участю 26 країн: по 10 країн з кожного півфіналу, країни Великої п’ятірки (Велика Британія, Німеччина, Іспанія, Італія, Італія та Франція) і країна-господиня – Швеція.

Нагадаємо, Україна піднялася у рейтингу букмекерів потенційних лідерів Євробачення-2024.

Фото: Євробачення 2024

Читати далі

Суспільство

Лікарка з Донеччини відкрила мережу перукарень за 20 км від фронту (ВІДЕО)

Опубліковано

Щоб чоловіки завжди могли постригтися та поголитися, лікарка Анастасія Яремчук відкрила цілу мережу перукарень «Шерлок» за 20 кілометрів від фронту. А щоб працевлаштувати місцевих, вона перенавчає на барберів навіть слюсарів і художників. Як Анастасія з сім’єю змінює уявлення про професію, мріє про масштабування та хоче випустити у світ якомога більше кадрів, дивіться в новому випуску ШоТам!

“Так сталося, що я потрапила під обстріл. Просто була на вулиці – мені вдалося вижити. Це мій другий день народження”, – каже Анастасія.

Липневий день 2014 року змінив життя Анастасії назавжди.

“Я була у батьків у Горлівці. Сім’я прийняла рішення, що нам потрібно виїжджати”, – згадує Анастасія Яремчук.

Переїжджати вирішили у Краматорськ – туди евакуювали університет дівчини.

“Я закінчила інтернатуру, і мене залишили на кафедрі онкології та радіології ДНУ асистенткою кафедри”, – згадує.

Згодом сім’я дівчини купили квартиру у Дружківці. Кілька років Настя з чоловіком працювали на два міста та лікували жителів Донеччини. Коли вся країна дізналася про повномасштабне вторгнення Настя дізналася про вагітність.

“Коли почалася евакуація, ми з чоловіком були активно задіяні в основній роботі – це медицина. І я і чоловік – лікарі, тому у нас трішки було непорозуміння стосовно того, що я повинна їхати”, – каже Настя.

“До того часу я з цим не погоджувався, що вона мене не послухала, тому що ризикувати двома життями я не міг”, – згадує чоловік Анастасії Вадим Федоренко.

Анастасія взяла на себе дистанційне управління однією з лікарень Донеччини. А згодом вона помітила, що Дружківка стає “чоловічим” містом, адже жінки з дітьми виїхали. Крім того, в області були проблеми з водою, тож до медичних потреб у тих, хто лишився, додалися й інші.

Читайте також: Втратили дім і бізнес, та не креативність. Підприємці з Луганщини за грант відкрили в Бучі заклад з корисним фастфудом

“Ідея створення нашого “Шерлока” прийшла сама собою. У 2022-2023 у Дружківці залишилося багато чоловіків. Був великий попит на чоловічі стрижки та і майстри-перукарі роз’їжджалися із міста, була велика міграція. Тому виникла ідея, якою я поділилася з чоловіком і моя родина мене підтримала. Перш за все почали піднімати телефонну книжку та шукати серед знайомих хто може залишитися у місті та хоче працювати. Але перші спроби у нас були не дуже успішні, тому ми почали шукати в іншому направленні – ми почали шукати людей, які б хотіли змінити професію чи втратили роботу, і людей, які б мали хист до перукарського мистецтва. Так ми знайшли Данила. У нього була потреба у новій спеціальності і також він мав невеликий, але досвід”, – розповідає Анастасія.

Слюсар Данило з початку повномасштабного вторгнення не мав постійної роботи.

“Анастасія відправила мене на навчання, повністю оплатила всі курси. Я пройшов, там навчився стригти. Навчився працювати з бородою” – розповідає Данило.

Анастасія разом із Вадимом побачили, що попит у Дружківці лише зростає.

“У січні ми зрозуміли, що нам потрібно розширюватися до іншого міста. У Дружківці ми вже свій потенціал розширили і відкрили локацію у Костянтинівці. Це одна з найбільших наших локацій, у нас їх є три”, – каже Анастасія.

Тепер чоловікам є де постригтися навіть за відсутності води вдома. А родина мріє відкрити салони у Краматорську та Слов’янську і навчити більше професіоналів.

Нагадаємо, Швеція виділила 28 млн євро на підтримку оборонного потенціалу України.

Фото: ШоТам!

Читати далі