Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де провести вихідні? Вісім мальовничих озер та кар’єрів про які ви не чули

Опубліковано

В таку спеку єдиним порятунком є тільки купання в прохолодних водах українських водойм. І не обов’язково їхати на море – у нашій країні є багато місць, де можна чудово відпочити, скупатись у кришталевій воді та насолодитись неймовірними пейзажами. Ми підібрали для вас маловідомі українські озера та кар’єри для незабутнього відпочинку без натовпу туристів. Тож, гайда релаксувати.

1. Родонове Озеро, Миколаївська область

Фото: ukrainaincognita.com

Радонове озеро знаходиться на місці затопленого гранітного кар’єру, що лежить біля села Мигія, на території ландшафтного парку “Гранітно-степове Побужжя”. Це місце також називають Чорним морем. Родонове озеро – це чудове місце для відпочинку з чистою бірюзовою водою.

В озері підвищений вміст радону, який в невеликій кількості дуже корисний для організму. Саме через нього водойма отримала свою назву і неймовірну блакить води. Глибина озера подекуди сягає 40 метрів. За словами місцевих, колись робітники залишили на дні кар’єру техніку, а коли зранку повернулись, то він був затоплений водою. Зараз на дні можна знайти затоплену техніку, тому у воду краще не стрибати. 

Читайте також: 7 неймовірних озер в Україні, про які ви не чули

В озері дуже комфортно купатись в літню спеку, адже температура води досить прохолодна. Поруч встановлені дерев’яні альтанки та лавки, а кілька років тому тут відкрили оглядовий майданчик, звідки можна насолодитись мальовничими краєвидами. Над самим озером натягнули троллей, який є самим швидкісним і високим на території України. Його довжина сягає майже 454 метрів.

До озера найкраще добиратися власним транспортом. Але також можна доїхати автобусом до Мигії.

2. Озеро Бучак, Черкаська область

Фото: travel.tochka.net

За 137 км від Києва знаходиться унікальна місцина – озеро Бучак. Це штучно створена водойма. Озеро виникло на місці недобудованої ГАЕС і зараз має глибину до 30 метрів. У 1987 році під товстим шаром бетону зникли село Бучак, цінні історико-культурні артефакти дохристиянських часів, гектари лісів. Однак, на місці недобудови дивом утворилося дивовижної краси озеро з чистою синьою водою. Водойма впадає у Київське море через невелике річище, а наповнюється підземними джерелами. Саме тому, навіть у спекотне літо вода в озері прохолодна та неймовірно чиста.

Це озеро славиться не тільки кришталевою водою, а й величезною кількістю риб. Сюди приїжджають не тільки місцеві, а й туристи з усієї України. Тут вас чекає недоторкана зелень та прекрасні пейзажі.

Якщо зібрались їхати до озера громадським транспортом, то краще добиратись спочатку до Канева, а вже звідти таксі чи попутним транспортом.

3. Покинутий вугільний кар’єр, Кропивницька область

Фото: svitlovodskotg.com.ua

Морозівський вугільний розріз є одним з незвичайних туристичних місць поблизу Олександрії Кропивницької області. Працював Морозівський вугільний розріз з 1970 року і був серед найбільших підприємств з видобутку бурого вугілля. Тут були залучені гігантські машини і пристрої. Береги кар’єру з’єднані транспортно-відвальним 300-метровим мостом – такий в Україні єдиний.

Читайте також: Подорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Зараз територія кар’єру затоплена і більше не використовується за призначенням. Морозівський вугільний розріз увійшов до числа найцікавіших “сталкерських” об’єктів, ставши дуже привабливим місцем для прихильників екстремального промислового туризму. Це місце називають “об’єктом, що вражає уяву своїми розмірами і масштабами покинутої напризволяще вугледобувної техніки”. Цікаво, що природа потроху забирає назад собі той простір, що колись людина відвойовувала в неї.

4. Дідівське озеро, Закарпатська область

Фото: yellowbus.com.ua

Дідівське озеро, яке розташоване біля м.  Берегове, ще називають закарпатським морем. Багато століть назад на околиці села діяв пісочний кар’єр. Так, як добування піску позначилося на багатьох будівлях села, кар’єр закрили і на його місці з’явилося Дідівське озеро. Площа озера становить близько 55 гектарів, максимальна глибина 16 метрів, проте місцеві жителі стверджують, що в деяких місцях прозора купіль сягає 20 метрів.

Озеро має чистий піщаний пляж, а також комфортну прибережну зону з досить розвинутою інфраструктурою. Кілька років тому тут облаштували пляж “Бумеранг”,  будуються приватні сектори з альтанками для відпочинку, здаються кімнати, та приватні будинки. Окрім прекрасних краєвидів, ви зможете покататись на катамарані чи каяку, пограти у волейбол, а також відвідати місцеві бари. 

Щоб дістатися сюди, Вам потрібно доїхати до Берегового, у центральній частині міста поїхати у напрямку до КПП “Лужанка”, а вже далі до села Дідове.

5. Каоліновий кар’єр, Вінницька область

Фото vinnitsa.info

Хтось називає це місце “українським Памуккале”, а хтось – природним дивом. На Вінниччині, біля селища Глухівці, знаходиться чарівне озеро з водою небесно-блакитного кольору в оточенні білосніжних пісковиків. Каоліновий кар’єр отримав свою назву за рахунок гірської породи, яка в ньому видобувається. Це своєрідний вид білої глини з домішкою зерен кварцу, слюди і польового шпату.

Кар’єр діючий, тому під час проведення робіт близько до озера не підпустять, проте можна милуватись красою згори. Але якщо роботи не проводять, можна погуляти й біля самого озера.

Читайте також: Вирватись з міста: 9 унікальних місць для відпочинку на Київщині, про які ви не чули

Звичайно, купатися у такій водоймі не варто. Але можна зробити стильні фото на фоні блакитного плеса і білих пагорбів корисних копалин. До селища Глухівці можна доїхати з Вінниці автомобілем через Калинівку, Махнівку, Пляхову або Жежелів. А якщо ви все-таки прагнете скупатись, тоді гайда на Черепашинський кар’єр.

6. Гірське Око, Чернівецька область

Фото: veterdoit.com

На висоті 1 128 метрів посеред лісу, біля підніжжя гори Творилець, розташоване унікальне гірське озеро, яке ще називають, Буковинським або Гірським оком. Це озеро природного походження сягає 100 метрів у довжину та близько 70 метрів у ширину. Водойма утворилась ще 300 тисяч років тому, і його глибина досі залишається загадкою. Гірське Око вважають бездонним, оскільки до дна дістатись неможливо через затоплені величезні дерева, які розташувались у хаотичному порядку. 

Вода в озері чиста та прохолодна. Навіть влітку при спекотній погоді температура води не підіймається вище 12-14 градусів. Місцеві жителі вірять в легенду, що якщо скупатись в озері з голови до ніг, то буде щастя та успіх. 

Природа біля озера вражає неймовірною красою. Тут можна спокійно провести час, поставити намет у лісі та насолодитись гірським повітрям.

Озеро розлилося на відстані 1 км на схід від центру села Нижній Ялівець Путильського району біля підніжжя гори Творилець, що у масиві Яловичорські гори. Найкраще сюди добиратись власним транспортом. 

7. Дружбівський кар’єр, Житомирська область

Фото: photographers.ua

Потрапити у справжню казку можна і на Житомирщині. У селі Дружба , всього за 200 км від столиці, розташований Дружбівський кар’єр “Кварц”. Чиста бірюзова вода, унікальні білі піски, які  більше схожі на гори – саме це вас очікує, якщо ви завітаєте на Житомирщину до кар’єру.

Якщо ви серед тих, хто прагне спокійного відпочинку,  то вам саме сюди. Поки кар’єр ще не звіданий туристами і тільки набирає популярності. Сюди варто їхати тільки заради кольору води. Вона тут має бірюзовий колір та особливий відтінок. Зараз роботи у Дружбівському кар’єрі “Кварц” не ведуться, тому є можливість заїжджати туди вільно і купатись. Навколо водойми росте ліс. Це чудове місце як для відпочинку, так і для фотосесій. А якщо ви вже завітали до кар’єру, то всього у 30 хвилинах їзди на машині знаходиться Камінне село – нерукотворна пам’ятка з каменів-валунів величезних розмірів.

8. Солоне озеро, Харківська область

Фото: discover.ua

Чи є тут ті, хто мріє поїхати до Мертвого моря через його корисні властивості? А чи знаєте ви, що в Україні є своє Мертве море, яке знаходиться на Харківщині?

Читайте також: Крокодили, страуси та буйволи: топ незвичайних українських ферм, які варто відвідати кожному

Солоне озеро розташоване біля села Антонівка Кегичівського району. Ще у 60-х роках тут намагались пробурити свердловину, проте аномально високий тиск газу завадив створити тут родовище. Згодом земля почала провалюватись, кратер заповнила вода, а оскільки під землею були не тільки поклади газу, а й солі, то й вода в новоутвореному озері стала солоною. А газ, що виривався просто в атмосферу, вдалося перекрити тоннами цементного розчину. Так, завдяки техногенній катастрофі утворилось популярне місце для відпочинку. Вода поступово опріснюється, але співвідношення солі у воді ще досить висока, щоб підтримувати людину на її поверхні. Солона вода в озері сприяє швидкому загоєнню ран і сприятливо впливає на оздоровлення організму.

Доїхати до озера з Харкова можна автобусом до Кегичівки. Вийдіть біля села Антонівка та пройдіть ще кілька метрів до озера. Або ж вирушайте власним транспортом. 

Суспільство

“Щоденник нареченої Христа”: документальний фільм про черниць зʼявився на Takflix

Опубліковано

Фільм Марти Смеречинської побудований на основі дворічних спостережень за життям понад 100 українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України.

Про це повідомило Divoche.media.

Про фільм

Повнометражна стрічка режисерки Марти Смеречинської ґрунтується на дворічних спостереженнях за життям понад сотні українських дівчат-черниць у сучасному греко-католицькому монастирі на заході України. Серед них також була молодша сестра режисерки, Настя. Марта Смеречинська вивчає цю спільноту, взаємодіє з черницями та розвиває нові стосунки із близькою людиною.

Читати також: Послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії

Фільм “Щоденник нареченої Христа” отримав дві нагороди на фестивалі Ukrainian Doc Preview Docudays UA 2020: East Silver Caravan Award та DOK Leipzig Award. Презентація стрічки відбулася на Marché du Film — Festival de Cannes у рамках секції Cannes Docs. Зараз його можна переглянути у всьому світі з англійськими субтитрами.

Онлайн-кінотеатр Takflix передасть 10% з кожного квитка фонду “Повернись живим”, ще 50% — творцям кіно. Дивитися «Щоденник нареченої Христа» можна тут

Нагадаємо, що в Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць.

Також ми повідомляли, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Щоденник нареченої Христа

Читати далі

Суспільство

В Києві в ботсаду зацвіли півонії: фото

Опубліковано

У ботанічному саду імені Гришка квітковий рай. Бузок уже вибухає яскравим цвітом, а недавно розцвілися півонії.

Про це повідомили на офіційній сторінці ботсаду в інстаграмі.

Головним партнером бузку є півонія деревовидна, яка квітує одночасно з бузком. Це дозволяє підкреслити враження від квітування бузку та заповнити сад барвами та ароматом. Квіти півонії деревовидної мають діаметр близько 30 см, що сприяє підсиленню інтенсивності загальної кольорової палітри.

фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад
фото: ботсад

Фото: У Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини

Про устрій дендрарію в ботсаду

Сезонність та динамічність парку можуть проявлятися найбільш повно, коли певні його ділянки, завдяки великій кількості квітучих рослин, перебувають у центрі уваги, а потім змінюють своє положення. Концентрація на певних ділянках одночасно цвітучих рослин дозволяє викликати у відвідувачів сильні емоційні враження. Цей прийом успішно використовував Леонід Іванович при створенні дендрарію. Кожного сезону тут відвідувачів очікує нова композиція барвистих квітів і листя.

У травні у сирингарії розцвітає понад півтори тисячі кущів бузку і деревовидних півоній.

Нагадаємо, що в Україні анонсували безоплатні курси англійської мови для ВПО.

Також ми повідомляли, що коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Фото: ботсад

Читати далі

Суспільство

В Дніпрі запрацювала дитяча залізниця: ціни та розклад

Опубліковано

Сьогодні, 4 травня, під звук станційного дзвону розпочався літній сезон на найстарішій в Україні і другій за віком у світі дитячій залізниці.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Дніпровська дитяча залізниця, відкрита у 1936 році, припиняла рух поїздів лише у кілька разів: під час Другої світової війни, карантину та у перший рік широкомасштабного вторгнення.

650 юних залізничників з Дніпра під наглядом інструкторів будуть керувати поїздами, перевірятимуть стан колійної мережі, працюватимуть в якості дикторів, касирів та чергових на станціях.

Читати також: В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Подробиці

Дніпровська дитяча залізниця працюватиме:

  • у травні, вересні та жовтні – у вихідні дні з 10:00 до 18:00;
  • у літні місяці – щоп’ятниці з 12:00 до 18:00,  у вихідні дні з 10:00 до 18:00.

Вартість дитячого квитка – 50 гривень, дорослого – 62 гривні.

Адреса: м. Дніпро, пр. Дмитра Яворницького, 95д.

Нагадаємо, що послуга ОСББ в Київ Цифровому стала переможницею міжнародної технологічної премії.

Також ми повідомляли, як військовому отримати відпустку закордоном.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення