Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
53241063 2568769959831232 3702254920024457216 o 53241063 2568769959831232 3702254920024457216 o

Суспільство

У Вінниці запускають електронний квиток: усі подробиці

Опубліковано

У квітні у вінницькому транспорті почнуть встановлювати валідатори для оплати за проїзд. Електронну систему оплати проїзду встановлять на 628 одиницях громадського транспорту, повідомляє портал vezha.vn.ua.

За інформацією КП “Вінницякартсервіс”, така система буде працювати у тролейбусах, трамваях і автобусах, а також у маршрутних таксі приватних перевізників. До Вінниці уже прибула одна третина від загальної кількості валідаторів та інших приладів, які виготовила чеська компанія “Mikroelektronika”.

Читайте також: У київській електричці можна оплатити проїзд карткою чи смартфоном

За проїзд можна буде заплатити 4 способами: банківською карткою з чіпом, смартфоном з емулятором банківської картки, купивши паперовий квиток за готівку, та за допомогою електронного квитка.

Собівартість е-квитка – 60 грн; для пільговиків – безкоштовно.

Як працюватимуть е-квитки?

За інформацією “Вінницякартсервіс”, планується запровадити два види електронних квитка: персоніфікований та неперсоніфікований.

Персоніфікований електронний квиток потребує подання попередньої заявки на оформлення та часу на її обробку, проте має значну перевагу: після сплати за проїзд в першому транспорті ВТК (тролейбусі, трамваї чи муніципальному автобусі) можна буде протягом 30 хвилин безкоштовно пересісти в інший транспорт ВТК (але не в маршрутку).

Читайте також: У Києві затвердили правила використання єдиного е-квитка

До прикладу, можна буде доїхати від зупинки «Меморіал визволення» до Барського шосе на тролейбусі і трамваї, заплативши всього 4 грн замість 8 грн.

Неперсоніфікованій е-квиток серед переваг має простоту та доступність придбання. Його можна буде придбати в місцях поповнення рахунку та продажу, яких буде близько 550 по всьому місту: зокрема, у кіосках «Преса», відділеннях «Укрпошти», торгових центрах тощо.

Читайте також: У Чернігові тепер можна оплатити проїзд карткою

Поповнити рахунок електронних квитків можна буде через офіційний сайт «Вінницякартсервіс», мобільний додаток (в розробці) та звичайні платіжні термінали. Замовити отримання карток для електронної оплати можна буде вже з наступного тижня.

Планується також збільшити контроль за оплатою квитків в транспорті. Як і раніше, займатись відловом «зайців» будуть контролери, проте їх присутність у транспорті міста збільшиться. Контроль буде здійснюватись за допомогою спеціальних пристроїв, а на час перебування контролера в транспорті валідатори будуть блокуватись, так що сплатити за проїзд, «поки кондуктор не дійшов» буде неможливо.

Що робити пільговикам?

З 5 березня 2019 року у пільговиків, що мають право на безоплатний проїзд у міському транспорті, буде можливість подати заявки для отримання персоніфікованих пільгових е-квитків. Для цього необхідно звернутися в місця видачі таких карток – у Центри обслуговування КП «Вінницякартсервіс» і управляючих компаній Вашого району (колишніх ЖЕКів) з паспортом, ідентифікаційним кодом та документом, що посвідчує право на пільговий проїзд.

Читайте також: Ще одне місто запровадило безготівкову оплату проїзду

Фото для такого квитка робитимуть на місцях. Максимальний строк виготовлення е-квитка складатиме 1 місяць. Щоправда, кількість пільгових поїздок буде обмежена тридцятьма на місяць.

З 1 жовтня 2019 року пільговий проїзд на міському транспорті буде здійснюватись виключно за персоніфікованими е-квитками. Інші категорії населення також можуть подавати заявки на отримання персоніфікованого електронного квитка – для цього потрібні паспорт та ідентифікаційний код. Що стосується учнів та студентів, то видача карт цим категоріям розпочнеться в кінці літа.

Де оформити е-квитки на пільговий проїзд?

  • Центр обслуговування споживачів, КП «Вінницякартсервіс», вул. Соборна, 36
  • Центр обслуговування споживачів МКП «Управляюча компанія “Київська”», вул. Київська, 31
  • ЦОС МКП «УК “Територія комфорту”», пр. Космонавтів 23
  • ЦОС МКП «УК “Господар люкс”», вул. Келецька, 65
  • ЦОС МКП «УК “Житло-Грант”», вул. Ващука, 16
  • ЦОС МКП «УК “Замостя”»,вул. Коцюбинського, 11
  • ЦОС ТОВ «Бокуд», вул, Олега Антонова, 64
  • ЦОС ТОВ «ЖЕО», вул Оводова, 1

Нагадаємо, у транспорті комунального підприємства “Вінницької транспортної компанії” з’явились наліпки з QR-кодом, які дозволяють пасажирам платити за проїзд, не використовуючи готівку.

Суспільство

В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Опубліковано

Україна зробила значний крок вперед за останній рік у Індексі свободи слова від “Репортерів без кордонів” (RSF), піднявшись на 18 позицій. У цьому контексті країна покращила свої показники у політичній сфері та збільшила коефіцієнт безпеки.

Про це повідомляє RSF.

Результати RSF

Навіть при повномасштабній війні, Україна отримала оцінку, яка покращилася на 3,81 бала, що було несподіваним для RFS. Організація пояснює це поліпшенням політичного фактора (36) та підвищенням коефіцієнта безпеки (142).

Читати також: Google запускає другий етап Фонду підтримки для українських технологічних стартапів на 10 млн дол

Коефіцієнт безпеки також покращився через зменшення кількості журналістів, які загинули внаслідок атак Росії у 2023 році (2), порівняно з 2022 роком (9), як пише організація.

RSF наголошує, що ситуація для журналістів, що працюють у вільній Україні, залишається дуже складною через щоденні російські бомбардування. Україна посіла передостаннє місце у рейтингу безпеки у 2023 році, а зараз займає 142-е місце серед 180 країн у 2024 році, що свідчить про те, що ситуація залишається дуже серйозною.

Нагадаємо, що в Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів.

Також ми повідомляли, що українські військові показали свого робота-сапера.

Фото: RSF.

Читати далі

Суспільство

В Києві висадять 6 млн квітів за 2024 рік

Опубліковано

Протягом 2024 року у Києві планується висадження близько 6 мільйонів квітів.

Про це повідомляє КМДА.

Озеленення

Значну частину рослин комунальники вирощують у власних оранжереях.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

Здебільшого висаджуватимуть багаторічні рослини й такі, що пристосовані до міських умов. Водночас значну їх частину комунальники вирощують у власних оранжереях. Так хочуть зекономити ресурс і зменшити витрати на озеленення, пояснюють у КМДА.

Протягом минулого року “Київзеленбуді” в міських парках, скверах та на бульварах висадили вже 6,5 мільйонів квітів.

Нагадаємо, що у Львові девʼять мозаїк позначили міжнародним охоронним знаком як обʼєкти культурної спадщини.

Також ми повідомляли, що в Києві біля станції метро провели масштабний демонтаж МАФів.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

В Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі

Опубліковано

З 1 по 14 травня у центрі нової культури Some People у Харкові відбудуться покази фільмів від команди KyivMusicFilm у рамках кінофестивалю про музику та культуру Intro. Серед стрічок, які будуть представлені: “Афтер”, “Звір у джунглях”, “Дагомея” та “Нам Джун Пек: Місяць — найстаріший телевізор”.

Про це повідомляють на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Intro – це фестиваль кіно про музику та культуру від команди KyivMusicFilm. У межах фестивалю будуть показані фільми, присвячені темам свободи творчості, електронної сцени та важливості культури у збереженні ідентичності.

“Intro – це початок нового та невідомого. Це своєрідний імпульс, що підштовхує нас до змін: у собі, в оточуючих, у світі навколо. Це ризик, крок уперед, маніфест із небажанням бути, як усі. Саме це характеризує героїв наших фільмів розпочавши рух уперед, вони надихають, мріють, змінюють себе та залишають по собі слід в історії”, – кажуть організатори про проєкт.

Програма фестивалю

“Звір у джунглях”

Фільм-адаптація за новелою Генрі Джеймса розповідає історію чоловіка і жінки, які протягом багатьох років зустрічаються в одному паризькому клубі під виглядом містичної фейсконтрольниці Беатріс Даль. Разом вони очікують на подію, яка має змінити все, тим часом світ зазнає великих змін, включаючи епідемію СНІДу, падіння Берлінської стіни та трагедію 11 вересня.

Квитки за посиланням.

“Дагомея”

У 1892 році французькі колоніальні війська вкрали та вивезли з західноафриканського королівства Дагомея безліч художніх артефактів. Практично 130 років потому 26 предметів мистецтва, які весь цей час перебували в музеї в Парижі, нарешті повертаються у сучасний Бенін.

Фантазійна документальна робота французької режисерки сенегальського походження Маті Діоп присвячена деколонізаційним процесам повернення культурної спадщини – фільм про ідентичність, коріння та історичну справедливість.

Квитки за посиланням.

Читати також: В Україні значно зросла кількість україномовного контенту за 2023 рік: дослідження соціологів

“Нам Джун Пек: Місяць – найстаріший телевізор”

Нам Джун Пека називають нострадамусом цифрової епохи, який передбачив появу інтернету, соцмереж та світ, в якому все стане контентом. Цей митець помер за рік до випуску першого iPhone, але вже у 1970-х роках передбачив цифровий світ соцмереж, в якому ми зараз живемо.

Квитки за посиланням.

“Афтер”

“Афтер” – це відтворення спільноти прихильників електронної музики, яка існує у безпечному просторі, де межі між соціальним статусом, расою та сексуальною орієнтацією стираються.

У паризькому техно-клубі Фелісі, адвокатка у кримінальних справах, і Саїд, водій таксі, знаходять одне одного. Ніч у клубі породжує в них взаємне захоплення. Дві людини з різних світів та різними поглядами стають близькими, поки ранок не принесе їх до звичного життя, де у центрі Парижа розгортаються протести “жовтих жилетів”.

Квитки за посиланням.

Покази відбуватимуться у культурному центрі Some People, м. Харків, вул. Іванівська, 1.

Нагадаємо, що українські військові показали свого робота-сапера.

Також ми повідомляли, що вийшов офіційний тизер українського фільму “Редакція”.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: