Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Кавові рамки та оправа з гімалайського бамбука: що пропонують українські бренди окулярів цього сезону

Опубліковано

Половина весни вже минула, а сонце лише зараз почало гріти. Саме час ховати у шафу теплий одяг і діставати те, що справді вам подобається. А на доповнення до образу не забудьте головний аксесуар — окуляри. Українські бренди не забарилися і вже пропонують вам новинки сезону. Серед них, зокрема, еліпси, тішейди та «котяче око». Родзинкою вашого аксесуару можуть стати кавові рамки чи оправа з гімалайського бамбука.

Екологія в красі від Blackwood

Бренд називає себе авторською майстернею виробів із дерева та шкіри ручної роботи. Відповідно, характерною рисою їхніх окулярів є дерев’яна оправа. Кожен аксесуар — це особливий екземпляр ручної роботи, тож інших таких не знайти. У компанії наголошують на використанні винятково натуральних матеріалів, які повинні вічно жити в гардеробі. Окуляри мають унікальну оправу, зріз якої — неповторний. Вони не нагріваються на сонці.

В асортименті представлені аксесуари чоловічі, жіночі та унісекс. Товари роблять з ебенового дерева, клена, багатошарового зебрового дерева, американського горіха. Лінзи поляризовані, виготовлені з оптичного пластику CR-39 з максимальним захистом UV 400. Це забезпечує повний захист очей від ультрафіолетових променів.

Сонцезахисні окуляри «котяче око» від бренду Blackwood

Тим, хто надає перевагу класиці, в цьому сезоні бренд радить звернути увагу на сонцезахисні окуляри «котяче око». У їхньому виконанні — це модуль Blackwood Verona в оправі з чорного американського горіха. А Blackwood Toscana в оправі з гімалайського бамбука бренд називає must have цієї весни. Вишукана граціозність «кішечок» виручить у період нестабільної погоди, прекрасно доповнивши як романтичний, так і повсякденний образ.

Ціна: від 1650 грн

Де придбати: сайт, магазин в Одесі на вул. Французький бульвар, 9

Завершуємо образ з Lucky Look

Цей український бренд заснували у 2012 році. Мережа магазинів, зокрема, спеціалізується і на іміджевих, і на сонцезахисних окулярах. У каталозі можна знайти чоловічі, жіночі та унісекс аксесуари під будь-який стиль одягу. Бренд пропонує широкий вибір окулярів-авіаторів і класичних моделей із тонкою та товстою пластиковою оправою. Всі вони мають лінзи з оптичного полімеру преміумкласу.

За час свого існування бренд випустив чимало колекцій, які були представлені в межах Ukrainian Fashion Week. Також були колаборації з українськими дизайнерами одягу, художниками, співаками, артистами та телеведучими. Як розповідала засновниця бренду Тетяна Хмара, головне завдання Lucky LOOK — донести, що окуляри є головним аксесуаром, який завершує образ. Мовляв, він приносить удачу, створює настрій і стиль.

Сонцезахисні окуляри еліпси та тішейди від бренду Lucky Look

У компанії зазначають, що цієї весни актуальним стає тренд на еліпси та тішейди. Овальні та округлі форми лінз підкорили модниць та фешн інфлюенсерів. Такі сонцезахисні окуляри мають лаконічний дизайн і підходять як під класичний стиль, так і Casual, спорт чи спорт-шик. Магазин аксесуарів пропонує корисну послугу LuckyBox — клієнти можуть обрати до дванадцяти пар окулярів і приміряти їх в себе вдома. Оплачувати потрібно лише за придбаний аксесуар.

Ціни: від 299 грн

Де придбати: сайт, у Києві в торгових центрах Ocean Plaza, River Mall, Lavina Mall, Sky Mall, Gulliver, Silver Breeze та ЦУМ.

Окуляри від Ochis з ароматом кави

Бренд Ochis із 2018 року виготовляє екологічні окуляри з кави. Ідею запустити продукт, що зможе цілком замінити пластик, вигадав киянин Максимов Гавриленко. Йому вдалося створити аксесуари, які є повністю біорозкладними, їх виготовляють із натуральних олій та переробленої кавової макухи, зібраної у столичних кав’ярнях. Засновник бренду має 15-річний досвід роботи з оптикою.

Філософія Ochis полягає у натуральності та екологічності. Бренд сповідує ідею сталого бізнесу, свідомого споживання та відмови від швидкої моди, наголошуючи на тому, що одна пара екологічних окулярів — краще, ніж велика кількість дешевих пластикових моделей. Кожна оправа проходить 39 етапів ручної обробки, щоб стати ідеальною парою Ochis. Окуляри всі унісекс, пахнуть кавою і схожі на темне дерево.

Читайте також: Де купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

Нещодавно бренд запропонував покупцям «Універсал» — свою нову та найбільшу колекцію з різноманітними дизайнами, формами та розмірами. Висловлювати свій настрій та стиль пропонують завдяки поєднанню абсолютно чорних або покритих льоном кавових рамок та лінз на будь-який смак.

Колекція сонцезахисних окулярів «Універсал» від бренду Ochis

Ціна: від $130 (приблизно 3600 грн)

Де придбати: сайт, Київ, Відрадний проспект, 97

На тусовку з окулярами Casta

Casta позиціює себе як перший український бренд міських окулярів. Вони випускають молодіжні оправи та сонцезахисні аксесуари, натхненні культурою рейвів і тусовок. Компанія зазначає, що окуляри — це атрибут, який визначає стиль життя. Радить ховати очі від сонця, але не ховати від людей, адже «в цьому місті так багато каст».

Сонцезахисні окуляри «котяче око» від бренду Casta

Цей український бренд пропонує різноманітні окуляри унісекс, які зроблять із покупців «справжніх жителів міст». Зокрема, серед моделей можна зустріти авіатори — окуляри, які є особливо популярними у виконанні бренду Ray-Ban, з різними формами, кольорами лінз та оправами. Серед новинок сезону Casta пропонує для своїх покупців модель «котяче око» — CASTA CS 1015 MGRN у зеленому кольорі. Також радить квадратні затемнені окуляри моделі CS 1007 PUR.

Ціна: від 399 грн

Де придбати: сайт, «Люксоптика», Rozetka

Hetmans — Гуцульщина в окулярах

Бренд Hetmans заснував американець українського походження Нік Розар. Його бабуся з дідусем під час Другої світової війни емігрували з України до США. Мама Ніка завжди мала певний зв’язок з Україною і часто сюди приїжджала. Свого часу після відвідування Гуцульщини Нік вирішив створити окуляри, використовуючи в дизайні народні мотиви.

Сонцезахисні окуляри з волоського горіха від бренду Hetmans

Першу пару аксесуарів, прикрашених різьбленням та візерунками на дужках, виготовили в Івано-Франківську. Зараз їх створюють також у Косові. Залишаючись в Україні під час пандемії, американець запустив масове виробництво окулярів, щоб збільшити робочі місця в регіоні. Продукція Hetmans досить популярна у США. Окремої весняної колекції бренд не пропонує, однак на сайті багато новинок — наприклад, окуляри з волоського горіха, оздоблені мозаїкою.

Ціна: від $170 (приблизно 4700 грн)

Де придбати: сайт

Суспільство

Коргі Лакі з України став моделлю для пам’ятника королеві Єлизаветі II в Англії

Опубліковано

Українець по імені Коргі Лакі відзначився як одна з моделей для пам’ятника королеві Єлизаветі II, який недавно було відкрито у британському графстві Ратленд.

Про це повідомляє BBC Україна.

Фото: Getty Images

Про памʼятник

Бронзовий пам’ятник, який встановили поруч з бібліотекою в Окемі, став центром уваги під час офіційного святкування дня народження королеви, на яке зібралося чимало людей. Художник Хайвел Претлі зобразив королеву, оточену трьома коргі – її улюбленцями.

За інформацією ВВС Україна, однією з моделей для королівських собак став пес українки Антоніни Кириленко.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Коргі Лакі

Одного дня чоловік Антоніни вирішив взяти собаку по кличці Лакі із собою на роботу, прогулятися через парк. Там їх зустрів скульптор Хайвел Претлі. Лакі став моделлю для постаменту пам’ятника, ставши прототипом для коргі, який стоїть на задніх лапах.

Фото: Антоніна Кириленко

Скульптор уважно вивчив поведінку та особливості песика, грався з ним і зробив багато фото, щоб якомога точніше відтворити його у скульптурі. Родина Лакі була постійно на зв’язку з митцем та бачила весь процес створення монумента: від маленької глиняної скульптури – до відлиття бронзової статуї. Результат, за словами Антоніни, перевершив усі їхні очікування.

Нагадаємо, що в Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину.

Фото: Getty Images

Читати далі

Суспільство

В Київ Цифровому запустили опитування щодо перейменування вулиць

Опубліковано

Голосування щодо перейменування 19 топонімів у застосунку “Київ Цифровий” триватиме до 12 травня.

Про це повідомляє Київська міська рада.

Як зазначив заступник міського голови – секретар Київської міської ради Володимир Бондаренко, важливо почути думку мешканців столиці перед тим, як депутатський корпус Київської міської ради прийме рішення про перейменування цих міських об’єктів.

Варіанти змін

Пропозиція змінити назву площі між вулицями Січеславською та Кирпи на честь Північноатлантичного альянсу внесена. Крім того, киянам запропоновано обрати нові назви для вулиць Тургенєва, Пушкіна, Брюсова, Боткіна, Крилова, Нахімова, Достоєвського, Єсеніна, Ковалевської, Чаадаєва та Заслонова.

Читати також: Резиденти “Дія.City” анонсували спілку Diia.City.Union для розвитку IT: що це означає

Також, пропонується перейменувати вулицю Станіславського на вулицю Богдана Ступки. Представники театру імені Івана Франка зауважують, що саме на цій вулиці проживав Ступка і працював у театрі протягом понад 30 років. Вони вважають, що це буде відповідним і символічним кроком для всього театрального мистецтва, якщо ця вулиця отримає ім’я великого українського актора.

Користувачі застосунку “Київ Цифровий” можуть обрати варіант, який, на їхню думку, є найбільш доцільним для перейменування конкретного топоніма. Для участі в голосуванні потрібно перейти до розділу “Електронна демократія”, обрати “Опитування”, переглянути перелік назв та проголосувати.

Як проголосувати

Для того, щоб проголосувати в додатку “Київ Цифровий”:

  • обирайте “Електронна демократія” ⟶ “Опитування”;
  • переглядайте перелік назв і натискайте “Проголосувати”.

Нагадаємо, що виробники дронів можуть отримати гранти на 80% від вартості проєкту.

Також ми повідомляли, що демо гри Threads of War про звільнення України від окупантів вже доступне на платформі Steam.

Фото: Київ Цифровий

Читати далі

Суспільство

В Києві покажуть фотовиставку про знищену росією українську культурну спадщину

Опубліковано

Четвертого травня в столиці буде представлена фотовиставка, на якій буде представлено фотографії, зроблені 65 журналістами, які зафіксували воєнні злочини РФ щодо культурної спадщини України.

Про це повідомляє Інститут масової інформацію.

Про акцію

Інститут масової інформації (ІМІ) та UNESCO звернулися до українських журналістів, репортерів і фотографів з проханням задокументувати наслідки шкоди, яку російська агресія завдала церквам, театрам, бібліотекам та культурним діячам.

Виставка об’єднала роботи 65 фотожурналістів. Через об’єктиви їхніх камер ми бачимо пошкоджені фасади церков, розбите скло культурних центрів, обвалені стелі театрів та попелом засипані бібліотеки. Саме вони зафіксували роботу художників, перформерів, культурних діячів і волонтерів, які продовжують працювати в умовах війни.

Читати також: В Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження

Як потрапити на виставку?

Виставка працюватиме в Національному музеї мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків з 4 травня до 19 травня включно.

Адреса: вулиця Терещенківська, 15. 

Час роботи: з 10:30 до 17:00, четвер з 12:00 до 19:30 (понеділок, вівторок – вихідні).

Вхід вільний.

Проєкт реалізує Інститут масової інформації за фінансової підтримки UNESCO Heritage Emergency Fund та народу Японії.

Нагадаємо, що в Харкові стартував кінофестиваль, присвячений музиці та культурі.

Також ми повідомляли, що в Україні покращився політичний та безпековий показники в Індексі свободи слова: дослідження.

Фото: Валентин Кузан

Читати далі