Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Павільйон музею Революції Гідності претендує на європейську архітектурну премію

Опубліковано

Виставковий павільйон просто неба Національного музею Революції Гідності – “Куб” – номіновано на престижну архітектурну премію EU Prize for Contemporary Architecture – Mies van der Rohe Award.

Про це повідомляє видання “Вечірній Київ”.

Що відомо про премію

Премією Міс ван дер Рое відзначають досконалість у галузі архітектури та привертають увагу до важливого внеску європейських фахівців у розробку нових концепцій та технологій. Премія також популяризує професію архітектора.

«Ця європейська премія присуджується раз на два роки. Окрім країн-членів Європейського Союзу учасниками премії є ряд країн, які до нього не входять, серед них і Україна. Від кожної країни номінують від 5 до 7 проєктів, які далі змагаються за перемогу. Потрапити у цей список – уже велика честь і визнання. Важливо відзначити, що подати заявку на премію самостійно неможливо. Проєкт повинні номінувати експерти, що входять до комітету Премії. Для нашої команди ця номінація – це в першу чергу підтвердження важливості застосування тимчасових рішень у традиційній архітектурній практиці й розуміння цінності нашої роботи для професійної європейської спільноти», — розповідає Ірина Яковчук, співзасновниця агенції urban curators та член команди проєкту.

Читайте також: У Києві на Андріївському узвозі облаштують арт-сквер з амфітеатром

Чим особливий Куб

Павільйон відкрили 21 листопада 2019 року на місці, відведеному під будівництво Національного музею Революції Гідності у Києві. 

Авторами архітектурної ідеї проєкту тимчасової конструкції є агенція urban curators та архітектор Єгор Штефан.

Читайте також: У Києві на алеї Героїв Небесної Сотні відкрили Дзвін гідності

Кубічна форма виставкового простору найуніверсальніша з можливих – the ultimate box. Ідея «куба» — не відтворювати споруду музею, а актуалізувати її зміст. Усередині шестигранної конструкції – спіральна галерея, що підіймається догори довкола атріуму. Цей атріум є простором подій та збору людей. Сцена, яка є центром тяжіння для спіральної галереї, може швидко перетворити її на відкритий університет, концертний і театральний простір. Ця скелетоподібна багаторівнева структура є алегорією на «йолку», на яку під час революції вилазили люди, щоб бачити події навколо, а пізніше обліпили її банерами та плакатами для самовираження. Новий простір є продовженням цієї революційної практики. Тимчасовий простір на місці котловану під спорудження музею діє упродовж року. Експозиція змінюється, а в теплу пору року тут відбуватимуться відкриті освітньо-культурні заходи. На виставці є інтерактивні елементи для відвідувачів.

Фото: vechirniy.kyiv.ua

Суспільство

Режисер Алан Бадоєв випустив два кліпа, присвячених полоненим захисникам України

Опубліковано

Учасник оборони Маріуполя Сергій «Волина» Волинський разом із благодійним фондом «Сталеві», який був створений за його ініціативою, та режисером Аланом Бадоєвим зняли два соціальні ролики, присвячені українським захисникам, що перебувають у російському полоні.

Про це повідомляє Алан Бадоєв.

«Полон – це пекло! Рідні полонених також страждають, не знаючи, коли знову побачать своїх близьких, чи побачать взагалі. Це важко уявити, але кожен день, кожна хвилина – це боротьба за виживання свого рідного Героя, за надію, за право повернутися додому. Ми не маємо права забувати про наших полонених братів та сестер, які знаходяться у цій темряві. Кожен із них – це світло, яке має повернутися до своїх рідних», – написав Сергій Волинський, ініціатор цього соціального проєкту.

Читати також: Відео бабусиної хати допомагає Юлі збирати на дрони (ВІДЕО)

«Не уявляю, про що думають наші полонені хлопці та дівчата. Мабуть, найдорожче, що в них є, — це думка про те, що ми чекаємо на них і робимо все можливе, щоб вони були на свободі», — прокоментував режисер Алан Бадоєв.

Ці соціальні ролики мають на меті привернути увагу до страждань полонених українських захисників та їхніх родин, а також наголосити на важливості зусиль, спрямованих на їхнє звільнення.

Подивитися можна тут та тут.

Нагадаємо, що на київській митниці знайшли рідкісний зуб мамонта.

Фото: Алан Бадоєв

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили подкаст про історію української астрономії

Опубліковано

На фестивалі «Скарби зоряного неба» з нагоди Міжнародного дня астрономії 23 травня відбулася презентація подкасту «Українське небо», записаного науковицею та популяризаторкою астрономії Людмилою Марченко.

Про це повідомляє Український інститут.

Про подкаст

Цей подкаст має на меті розширити знання європейської та світової аудиторії про Україну, зокрема про народну астрономію та її внесок у загальноєвропейську й загальнолюдську астрономічну культуру й науку.

Читати також: У Києві відбудеться акція з прилаштування бездомних тварин

Проєкт підтримали «Український інститут» у співпраці з фондом «Демократичні ініціативи» та міжнародним фондом «Відродження», які організували конкурс для створення подкастів з популяризації української культурної спадщини.

Презентація подкасту стала центральною подією фестивалю, що привернула увагу численних учасників та слухачів, зацікавлених у розвитку астрономічних знань та популяризації української культурної спадщини.

Подкасти поширюватимуть у мережі європейських планетаріїв-партнерів, вони вже доступні для прослуховування на стримінгових платформах за посиланням.

Нагадаємо, що у Львівському університеті відкривають нову спеціалізацію з робототехніки.

Фото: Український інститут

Читати далі

Суспільство

Відео бабусиної хати допомагає Юлі збирати на дрони (ВІДЕО)

Опубліковано

Як бабусина хатина допомагає Юлі з Рівненщини збирати гроші на дрони! Збір для десантно-штурмового батальйону 79 ОДШБр був уже не першим для дівчини. Та з часом збирати донати стало складніше, тому потрібно було якось привернути увагу людей.

Про мету збору

Ідея виникла дорогою до села, де раніше жила бабуся Юлі Юхима. Теплі спогади надихнули дівчину зняти атмосферний відеоролик про бабусину хату. Теплі спогади надихнули дівчину зняти атмосферний відеоролик про бабусину хату.

Знімала все самотужки, в образ Юхими теж вжилася сама. Ось молода бабуся набирає воду з колодязя, а ось збирає довге волосся перед дзеркалом. Теплі та знайомі кожному кадри відгукнулися українцям — відео набрало вже 40 000 переглядів.

Читати також: В Києві в червні пройде фестиваль попкультури

Перегляди продовжують
рости, а разом з ними побільшало й донатів на дрони. Юлія переконана: краще зібрати трохи, ніж нічого. Її збір продовжується. І дуже скоро чергові пташки полетять на Донеччину.

Нагадаємо, що в Україні влітку вийде фільм жахів “Конотопська відьма.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 дні тому

Відновлює бойківські скрині й відновлюється працею. Різьбяр з Івано-Франківщини повернувся з війни у свою майстерню

Перша картина, яку вирізьбив Василь, коли повернувся додому з фронту, — янгол та знищене місто....

Суспільство5 днів тому

Харизматична контентмейкерка з TikTok співпрацює з відомими брендами з маленького села на Тернопільщині

Софія Крупа з чоловіком Андрієм підкорює український тікток своїми креативними відео, а відомі бренди часто...

Можливості6 днів тому

Кежуал по-українськи. Подружжя Логаїв створило бренд одягу «Спадщина» з етнічними мотивами, а з розвитком допоміг грант

Коли люди носять одяг від «Спадщини», то відчувають захоплені погляди в спину, адже саме там...

Суспільство2 тижні тому

Мріє, щоб про Складанку у світі знали, як про LEGO. Як підприємиця з Львівщини 6 років розвиває власний бренд

Колись дядько Юлії сказав їй, що нею обов’язково всі пишатимуться. Жінка довго шукала себе, пробувала...

РЕКЛАМА: