Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На честь кого можуть перейменувати парки і сквери у Києві: 7 варіантів нових назв

Опубліковано

У застосунку “Київ Цифровий” 24 травня закінчилось опитування, яке стосувалось перейменування парків і скверів. Більшість опитаних проголосували за зміни старих назв.

Редакція ШоТам розповідає, чому та які місця хочуть перейменувати!

Парк “Юність” у Святошинському районі на парк “Гамбурзький”

Замість назви “Юність”, що дублюється у двох парках Києва – у Святошинському та Солом’янському районах, пропонується змінити назву парку у Святошинському районі на “Гамбурзький”. Ця ініціатива має на меті уникнути плутанини та сприяти ясності в орієнтуванні. Нова назва обрана на честь співдружності міст Гамбурга та Києва.

Сквер “Слава танкістам” на проспекті Берестейському на честь Артема Соханя

Артем Сохань був командиром 1-ї стрілецької роти 130-го батальйону Територіальної оборони Києва та брав активну участь у визволенні різних міст України від окупації. Він загинув, виконуючи своє бойове завдання на Харківщині.

Перейменування скверу на честь Артема Соханя відзначить його великий внесок у боротьбу за незалежність та свободу України.

Сквер на розі вулиць Солом’янська та Кочура на честь Андрія Жованика

Андрій Жованик проявив величезну мужність та відвагу у боротьбі проти російської агресії під час російсько-української війни, загинувши в бою під Соледаром на Донеччині. Найменування скверу на його честь буде відзначенням його героїзму та великого внеску у захист України.

Сквер на вулиці Мостицькій на честь Сергія Васильчука

Сергій Васильчук відзначався своєю відвагою та високим професіоналізмом як молодший лейтенант Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Він проходив через найважливіші етапи бойових дій під час Антитерористичної операції, а також віддав життя за Україну, загинувши під час виконання бойового завдання у Бахмуті. Назвати сквер на його честь буде відзначенням його героїзму та пам’яті про його відданість та самовідданість.

Сквер на вулиці Прорізній назвати сквером “Українського радіо”

Назву пропонують замінити на честь сторіччя виходу в ефір першої програми “Українського радіо”, яке відзначатиметься у листопаді 2024 року.

Це буде важливим символом вшанування відзначної події в історії українських масових медіа та підтримки культурної спадщини району. Назва “Українського радіо” стане своєрідним вкладом у збереження та підтримку культурних традицій та національної ідентичності.

Сквер на розі вулиць Прорізної та Євгена Чикаленка на честь Маґтимґули Пираги

Маґтимґули Пираги – видатного туркменського поета і мислителя XVIII століття, який в історії свого народу займає аналогічне значення, що і Тарас Шевченко в українській історії.

У цьому сквері може бути встановлено пам’ятник Маґтимґулі Пираги як символ його вагомого внеску у культурний і духовний розвиток народу та як вираз поваги до його спадщини.

Провулок між вулицями Васильківська і Здановської на честь Любомира Бордуна

Любомир Бордун – молодший сержант, який служив командиром відділення в складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”.

Він взяв участь у боях за Київську та Луганську області, загинув у боях під Сєвєродонецьком. Присвоєння провулку імені Любомира Бордуна буде не лише виявом вдячності та шанування його пам’яті, а й нагадуванням про жертовність та мужність українських військових, які віддали своє життя за захист своєї країни.

Коментарі

Суспільство

У Миколаєві за ініціативи молоді створили мобільний сервіс для велосипедистів

Опубліковано

Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.

Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.

Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.

«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.

Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами

Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.

Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні створили перший інклюзивний комікс для дітей (ФОТО)

Опубліковано

Комікс «Серце бачить більше, ніж очі» презентували в Києві в межах одноденного буткемпу «Спілкування без БАР’ЄРІВ». До створення видання долучилися фахівці «Науково-дослідного інституту соціально-економічного розвитку міста».

Про це повідомили в Київській міській державній адміністрації.

Презентація видання

Комікс створили для того, аби долати упередження та виховувати в дітях усвідомлення, що всі люди є рівними у правах і можливостях.

Під час презентації виступила Олександра Паскаль — дівчина, яка стала прототипом головної героїні коміксу. Олександра втратила ногу внаслідок удару російської ракети по Одещині у травні 2022 року. Після цієї події дівчина не покинула займатися художньою гімнастикою.

«Історія Олександри — це приклад мужності, сили духу та віри у власні можливості. Тому саме він ліг в основу коміксу, адже розказана історія у такій доступній для дітей формі — це дієвий інструмент, який допомагає через художнє слово сформувати у молоді неупереджене ставлення та цінність людини за фактом свого народження, незалежно від її фізичного стану та життєвої історії», — зазначив директор науково-дослідного інституту Сергій Павловський. 

Читайте також: В одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО)

Створення коміксу для дітей

Комікс представили в межах програми UPSHIFT, яку в Україні реалізує ГО «СКЦ Задзеркалля» за підтримки ЮНІСЕФ Україна та Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини через німецький державний банк розвитку KfW.

Видання представили під час буткемпу «Спілкування без БАР’ЄРІВ» — спеціальної платформи для популяризації цінностей інклюзії та толерантності серед молоді. Ця ініціатива є частиною ширшої програми підтримки молоді та інклюзивної освіти, яку реалізують за підтримки міжнародних організацій.

Нагадаємо, що фахівці зі Львівщини виготовили 3346 протезів за 2024 рік.

Також ми писали, що в Україні запустили онлайн-платформу державної програми протезування.

Фото: Любов Голуб’ятнікова, КМДА

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» пришвидшить денний потяг між Дніпром і Харковом

Опубліковано

Регіональний потяг №824/823, який курсує між Дніпром та Харком, їздитиме на 40 хвилин швидше в обох напрямках.

Про це повідомили в УЗ.

Новий розклад

Потяг №824 Дніпро – Харків курсує щоденно, крім середи. З Дніпра поїзд відправляється о 16:09, а з 21 січня прибуватиме до Харкова о 20:03 (замість 20:46).

Поїзд №823 між Харковом та Дніпром курсує щоденно, крім четверга. З 22 січня він вирушатиме з Харкова о 09:33 (замість 09:42) і прибуватиме до Дніпра о 13:22 (замість 14:11).

На маршруті їздить електропоїзд ЕПЛ2Т, який капітально відновили. Він має вагони другого класу, місця для пасажирів із інвалідністю, а також два вагони з кріпленнями для перевезення велосипедів.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» запустить ретропотяг на найстаршій та найдовшій вузькоколійці в Європі.

Також ми писали, що у 2024 році «Укрзалізниця» евакуювала понад 30 тисяч пасажирів.

Фото обкладинки: сайт RailGalleryUa

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство4 дні тому

Вчать людей не опускати руки: як працює перша інклюзивна «Сенсотека» у Львові

Андрій Станько зі Львова втратив зір у дитинстві. Попри це, він самостійно освоїв озвучений телефон,...

Суспільство1 тиждень тому

Хащі в кожну хату: волонтерка зібрала 350 тисяч гривень для ЗСУ квітами

«Ледебурія та шлюмбергера за донат від 120 гривень» — схожими повідомленнями ця жінка починає ледь...

Суспільство2 тижні тому

«Після 24 лютого жодного разу не зустрічав Новий рік удома». Про що мріють військові у 2025 році

Для військових 31 грудня — це ще один день боротьби. Хтось зустрічає Новий рік в...

Економіка і бізнес3 тижні тому

«Летять» лише до добрих людей. Крафтярка на кріслі колісному виготовляє голубок, як у фільмі «Сам удома»

Марія сидить посеред кімнати на кріслі колісному та старанно фарбує в білий колір прикрасу у...