Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На честь кого можуть перейменувати парки і сквери у Києві: 7 варіантів нових назв

Опубліковано

У застосунку “Київ Цифровий” 24 травня закінчилось опитування, яке стосувалось перейменування парків і скверів. Більшість опитаних проголосували за зміни старих назв.

Редакція ШоТам розповідає, чому та які місця хочуть перейменувати!

Парк “Юність” у Святошинському районі на парк “Гамбурзький”

Замість назви “Юність”, що дублюється у двох парках Києва – у Святошинському та Солом’янському районах, пропонується змінити назву парку у Святошинському районі на “Гамбурзький”. Ця ініціатива має на меті уникнути плутанини та сприяти ясності в орієнтуванні. Нова назва обрана на честь співдружності міст Гамбурга та Києва.

Сквер “Слава танкістам” на проспекті Берестейському на честь Артема Соханя

Артем Сохань був командиром 1-ї стрілецької роти 130-го батальйону Територіальної оборони Києва та брав активну участь у визволенні різних міст України від окупації. Він загинув, виконуючи своє бойове завдання на Харківщині.

Перейменування скверу на честь Артема Соханя відзначить його великий внесок у боротьбу за незалежність та свободу України.

Сквер на розі вулиць Солом’янська та Кочура на честь Андрія Жованика

Андрій Жованик проявив величезну мужність та відвагу у боротьбі проти російської агресії під час російсько-української війни, загинувши в бою під Соледаром на Донеччині. Найменування скверу на його честь буде відзначенням його героїзму та великого внеску у захист України.

Сквер на вулиці Мостицькій на честь Сергія Васильчука

Сергій Васильчук відзначався своєю відвагою та високим професіоналізмом як молодший лейтенант Головного управління розвідки Міністерства оборони України. Він проходив через найважливіші етапи бойових дій під час Антитерористичної операції, а також віддав життя за Україну, загинувши під час виконання бойового завдання у Бахмуті. Назвати сквер на його честь буде відзначенням його героїзму та пам’яті про його відданість та самовідданість.

Сквер на вулиці Прорізній назвати сквером “Українського радіо”

Назву пропонують замінити на честь сторіччя виходу в ефір першої програми “Українського радіо”, яке відзначатиметься у листопаді 2024 року.

Це буде важливим символом вшанування відзначної події в історії українських масових медіа та підтримки культурної спадщини району. Назва “Українського радіо” стане своєрідним вкладом у збереження та підтримку культурних традицій та національної ідентичності.

Сквер на розі вулиць Прорізної та Євгена Чикаленка на честь Маґтимґули Пираги

Маґтимґули Пираги – видатного туркменського поета і мислителя XVIII століття, який в історії свого народу займає аналогічне значення, що і Тарас Шевченко в українській історії.

У цьому сквері може бути встановлено пам’ятник Маґтимґулі Пираги як символ його вагомого внеску у культурний і духовний розвиток народу та як вираз поваги до його спадщини.

Провулок між вулицями Васильківська і Здановської на честь Любомира Бордуна

Любомир Бордун – молодший сержант, який служив командиром відділення в складі 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади “Едельвейс”.

Він взяв участь у боях за Київську та Луганську області, загинув у боях під Сєвєродонецьком. Присвоєння провулку імені Любомира Бордуна буде не лише виявом вдячності та шанування його пам’яті, а й нагадуванням про жертовність та мужність українських військових, які віддали своє життя за захист своєї країни.

Суспільство

«Житній буде жити»: киян запрошують долучитися до проєкту відновлення ринку

Опубліковано

Киян запрошують до громадської робочої групи, яка розробить проєкт відновлення Житнього ринку. В ініціативі «Житній буде жити» прагнуть об’єднати містян навколо ідеї відродження пам’ятки Подолу.

Про це редакції повідомили ораганізатори громадської ініціативи.

Громада вирішує, як виглядатиме ринок

Ідеологом ініціативи виступив архітектор Павло Пекер. Він запропонував використати принцип гіпер-демократичної архітектури, у якому громада стає повноцінним замовником проєкту, а архітектор — експертом та фасилітатором процесу.

«У світі вже існує досить багато кейсів, коли громада, а не девелопери, мала вирішальний голос у питанні, та яким має бути той чи інший простір, фактично створюючи ТЗ для архітектурного проєкту. Такі приклади є у Копенгагені, Берліні, Едінбурзі та, навіть, у Івано-Франківську», — розповідає Павло Пекер.

Читайте також: Клопотенко взявся за відновлення Житнього ринку: створює гастрономічний центр Києва. Що з цього вийде? Інтерв’ю з ресторатором

До громадської робочої групи вже долучилися архітектори, урбаністи, історики, фудексперти та жителі Подолу. Також ідею Павла підтримав і Євген Клопотенко, який виступає за збереження Житнього ринку, а фірма цифрових продуктів Formworks на партнерських засадах розробила лендінг проєкту.

За словами Павла, глобальна мета громадської робочої групи — сформувати спільне бачення розвитку Житнього ринку у відкритому діалозі з громадою — на основі реальних потреб мешканців, цінностей простору та майбутнього району.

Зустрічі громадської робочої групи проводитимуть у Києві. У проєкті запланували 4 обговорення. Перша із зустрічей відбудеться 21 червня. Реєструйтеся на зустріч за посиланням.

Раніше ми писали, що в Києві презентували оновлений проєкт Житнього ринку з урахуванням думки містян (ФОТО).

Фото надали орагнізатори ініціативи «Житній буде жити»

Читати далі

Суспільство

Захисник повернувся з полону та дізнався, що в нього народився син (ВІДЕО)

Опубліковано

Звільнений з полону захисник дізнався, що в нього народився син. Це сталося під час другого етапу обміну пораненими та важкохворими полоненими.

Відео з телефонною розмовою поширив омбудсман Дмитро Лубінець.

У слухавці захисник почув, що його сина назвали Артуром. Військовий повідомив своїй коханій, що вже повернувся в Україну.

«Повернення з полону стало для Захисника подвійною радістю — на нього чекала не лише довгоочікувана свобода, а й новина про народження сина Артура. Життя перемагає», — прокоментував омбудсман.

Фото обкладинки: скриншот з відео омбудсмана Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

На Житомирщині розробили проєкт відновлення площі, в яку влучила ворожа авіаційна бомба

Опубліковано

У Малині на Житомирщині розробили проєкт відновлення центральної площі. У березні 2022 року внаслідок влучання авіаційної бомби її було пошкоджено та частково зруйновано.

Про це повідомили в організації «U-LEAD з Європою».

Відремонтують та покращать

Малинська громада у співпраці з «U-LEAD з Європою» розробила проєкт, у якому площу Соборну відновлять та зроблять зручнішою для містян.

Планують не лише реконструкцію, а й:

  • зміну організації дорожнього руху у бік пріоритетності пішоходів, велосипедистів та громадського транспорту;
  • збільшити в 5 разів озеленення;
  • облаштувати паркомісця, у тому числі, для осіб з інвалідністю;
  • відновити та покращити вуличне освітлення.

Читайте також: Київські студенти презентували концепцію відновлення річки Либідь

Про Соборну

Соборну оточують вулиці з інтенсивним рухом як транспорту, так і пішоходів, тут є і велосипедний рух. Через центральну площу проходять усі маршрути міського громадського транспорту, а також проміські та міжміські маршрути. Активними користувачами площа є не тільки мешканці міста Малина, чисельністю — 27 тис. особи, а ще додатково 7,5 тис. осіб населення громади. 

Нагадуємо, що в Києві створили мобільну копію мозаїки Алли Горської. Панно повезуть в турне.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «U-LEAD з Європою»

Читати далі

Шопочитати

Військо2 дні тому

Викладала історію навіть з позицій. Це Бароко, яка служить у «Хартії»

Олена — операторка FPV-дронів, яка захищає Україну в «Хартії». Паралельно вона взяла участь у волонтерському...

Суспільство4 дні тому

Вижила після ракетного удару та отримала 45% опіків тіла: історія вінничанки, що почала ліпити моті

Стильні окуляри, голлівудська посмішка та незмінний червоний фартушок — такою нині бачать Вікторію Головіну тисячі...

Можливості1 тиждень тому

Стартапи з місією: як молодь розробляє рішення для змін у своїх громадах

Понад 200 підлітків на вихідних об’єднуються в команди, беруть челенджі від місцевого бізнесу та влади...

Економіка і бізнес2 тижні тому

Одяг твоєї вулиці: військовий зі Львова створив футболки з принтом рідного району

Коли Ігор іде вулицею у футболці з принтом про рідний Сихів, перехожі звертають увагу й...