Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Лікарі-блогери: шість медиків, на яких варто підписатись

Опубліковано

А чи відноситесь ви до тих, хто звик за кожним симптомом хвороби заглядати в інтернет і ставити собі страшні “діагнози”? Звісно, інформації в мережі зараз безліч, в тому числі і про здоров’я. Та чи можна довіряти всьому, що читаєте? Окрім гуру медичного блогінгу Уляни Супрун, є ще немало медиків, які дають цікавий та корисний контент у соціальних мережах. Пропонуємо вам познайомитись з топовими лікарями-блогерами.

1. СвійДок – перша українська спільнота лікарів-блогерів

Переглянути цей допис в Instagram

🔠 Називаємо речі своїми іменами: які терміни потрібно вживати, коли говоримо про 🦠 COVID-19. Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ) в Україні @unicef_ukraine Ukraine разом із @МОЗ та @Practicum розробили термінологічний словник для медиків, в якому надаються поради щодо правильного вживання понять, пов’язаних із пандемією коронавірусу. 🗣️ Наступного разу, коли говоритимете із пацієнтами та їхніми родинами про 🦠 COVID-19, спробуйте застосувати на практиці наші поради. Бажаємо вам та вашим пацієнтам здоров’я!

Допис, поширений Українські лікарі блогери (@sviy.doc)

СвійДок – це перша спільнота в Україні, яка об’єднала українських лікарів-блогерів. Саме тут можна знайти актуальну та перевірену доказову інформацію від професіоналів простою мовою. Засновницями проєкту є лікарки Віолетта Лійка та Вікторія Миронюк. Кожного тижня є тема, на яку лікарі пишуть медичні науково-популярні пости, проводять прямі ефіри, де пацієнти можуть ставити свої запитання. Тут обговорюють і вакцинацію, і ГРВІ, і скринінги, і психічне та сексуальне здоров’я. А ще спільнота регулярно проводить дні з лікарем, коли один спеціаліст у сторіс показує, як проходить його день.

“Ми вирішили створити першу в Україні спільноту, де б лікарі могли поширити якісний контент та поширювати інформацію серед людей, які цікавляться медициною та своїм здоров’ям. Всіх лікарів, які вступають до нас у спільноту, ми ретельно перевіряємо. Спеціаліст повинен відповідати певним вимогам: підтримувати принципи доказової медицини, постійно навчатись, писати науково-популярні статті, висвітлювати навколо медичну тематику та мислити критично” – засновниця проєкту Віолетта Лійка.

Блог читає вже понад 34 тисячі підписників. Тут є понад 70 фахівців різних спеціальностей: і сімейні лікарі, і дерматологи, і онкологи, і інфекціоністи, і психологи, і терапевти та ін. А ще спільнота допомагає знайти лікаря у вашому місті. У збережених публікаціях можна знайти необхідного фахівця та прочитати всю інформацію про нього.

2. Ярина Лінинська — українська лікарка у Великобританії

Посмотреть эту публикацию в Instagram

😊Пост -знайомстово🕊 Для новеньких на моїй сторінці👇🏻 Мене звати Ярина, мені 28 і я три роки як живу у Британії. Захистила український диплом, пересклала усі іспити і попрацювала лікарем у відділенні невідкладної допомоги Лондона. Набралась досвіду та вирішила іти у світ спеціалізації. Тому зараз проходжу спеціалізацію/інтернатуру/ординатуру з загальної практики. Наступні 4 місяці я працюю у пульмонологічнлму відділенні тому слідкуйте за історіями. Коли мені вистачає енергії я готую медичні марафони з вивчення англійської, проводжу вебінари про свій шлях, записую прямі ефіри. 😀 А ще я рада кожному хто зайшов на мою сторінку, тому буду вдячна за вашу відповідь у коментарі : «Як ви сюди потрапили?» 👇🏻👇🏻👇🏻

Публикация от Ярина (@dr_linynska)

Ярина Лінинська неодноразово була лікарем на Крайовому Вишкільному Таборі Пласту в Україні. А зараз дівчина працює медиком у…Великобританії. Саме вона знаходиться на передовій у боротьбі за життя пацієнтів в часи епідемії COVID-19.

“Робота лікарів у Великій Британії відрізняється від такої в Україні. Насамперед — працювати і вчитися треба справді багато. На місці в лікарні для працівників є безліч наукових робіт, тренінгів, даних і протоколів, до яких усі мають доступ і можуть ними користуватися. Є чимало додатків на телефон, що полегшують роботу та убезпечують від тяганини з папірцями”, – розповідає Ярина.

Дівчина на сторінках у своїх соціальних мережах постійно розповідає про те, як у Великобританії борються з коронавірусом та як живеться лікарю у чужій країні. Крім того, в Інстаграмі лікарки є багато корисних постів, які направлені на поширення реальної інформації, розповіді про медицину за кордоном. Також дівчина створила сторінку. де публікує медичні фрази та слова англійською, а ще проводить марафони для вивчення медичної англійської. Всі свої пости Ярина публікує українською мовою і хоча блог має не багато підписників (2800), але він однозначно буде корисний для всіх.

3. Наталія Лелюх — руйнівниця стереотипів про жіноче здоров’я

Сьогодні четвер, а отже знову Посиденьки в Жіночому клубі.До нас завітала неймовірна, дотепна та ерудована ебріологиня…

Geplaatst door Наталія Лелюх op Donderdag 6 augustus 2020

Наталія Лелюх — одна з тих, хто бореться з вітряками неосвіченості та міфів, які пов’язані з жіночим здоров’ям. Вона є гінекологом та спеціалізується з питань гінекологічної ендокринології, патології шийки матки, ендокринного безпліддя та невиношування.

За її блогом у Фейсбук стежить вже понад 25 тисяч людей, а також Наталія веде свій паблік “Жіночий круг з Наталією Лелюх”.

Блог лікарки почався з того, що вона просто відповідала на питання пацієнтів на прийомі і в інтернеті. Питання повторювались, тому жінка вирішила писати про це на загал, тим самим полегшити собі роботу на прийомі. Лікарка пише на теми, які хвилюють багатьох жінок. На її сторінці можна знайти пости про діагностику меланоми або як загрожує вагітним токсоплазмоз. Саме з особистого блогу народився “Жіночий клуб з Наталією Лелюх”, а вже потім перша книжка лікарки “Відверта розмова про жіноче здоров’я”.

4. Анна Солощенко – ваш кардіолог онлайн

Как «увидеть» атеросклероз Всем доброго дня. Мы в предыдущих статьях разобрали, как сделать липидограмму, откуда…

Geplaatst door Ваш Кардиолог Анна Солощенко op Maandag 7 september 2020

Анна є кардіологом у четвертому поколінні. Її мама, дядько, бабуся і прабабуся були лікарями, тому вибір професії перед жінкою не стояв. Анна Солощенко має вже 18 років досвіду роботи кардіологом і працює в Олександрівській клінічній лікарні в інфарктному відділенні.

Попри тяжку роботу, жінка веде свій блог у Фейсбуці, де пише про здоров’я серця, судин та ділиться корисними порадами. Зараз її сторінка налічує більш як 28 тисяч підписників. У блозі Анни можна прочитати про атеросклероз, про профілактику хвороб серця, про те, звідки береться холестерин та ін. Тут є корисні поради, а ще можна отримати відповіді на все запитання, адже кожного тижня блогерка веде рубрику питання-відповідь.

5. Оксана Скиталінська – пропагандистка здорового харчування

Переглянути цей допис в Instagram

ЇЖТЕ КАПУСТУ і будете здорові! . Капуста є, без найменшого перебільшення, надзвичайно ефективною профілактикою та лікуваням багатьох хвороб. . 1. АНТИРАК. Потужний антимутаген та антиканцероген (запобігає ушкодженням ДНК та появі метастазів). Був проведений цікавий експеримент: у курильщиків зі стажем, які щодня протягом 10 днів їли сиру (або ледь ошпарену #броколі), вже через 10 днів було на 41% менше мутацій в ДНК, ніж в тих, хто ігнорував броколі. І ця властивість діє майже при всіх видах пухлин, зокрема, раку молочної залози. Позитивним є те, що капуста не має побічної дії, на відміну від багатьох ліків. . 2. АТЕРОСКЛЕРОЗ. #Кале або кучерява капуста – капуста, що має жорсткі темно-зелені листочки, королева листової зелені, нормалізує рівень холестрину. Був проведений експеримент: 30 людей з дуже вираженими дисліпідеміями (різного роду порушень рівнів холестерину) протягом трьох місяців випивали 3 столові ложки соку капусти кале. Ні, вони не позеленіли і не перейшли на фотосинтез:), але у більшості з них нормалізувався рівень холестерину. . 3. ІМУНІТЕТ. Капуста броколі активує імунну систему кишечника через Ah-рецептори, які містяться у інтраепітеліальних лімфоцитах і є першою лінією захисту кишечника від хвороботворних мікроорганізмів. Окрім броколі, таку дію мають всі зелені листові овочі, але броколі серед них стоїть на першому місці. Тому хоч маленький пучечок зелені потрібно вживати з кожним прийомом їжі – для посилення імунного захисту. . 4. ПЕЧІНКА. Всі хрестоцвітні збільшують утворення детоксикуючих ферментів у печінці, які інактивують токсичні та шкідливі речовини, зкорема, канцерогени. Особливо позитивний вплив мають хрестоцвіті для профілактики та дієтичному лікуванні раку молочної залози (РМЗ). . 5. ДЛЯ ЗДОРОВ’Я взагалі. Капуста корисна ВСІМ. Це, в принципі, те, що я Вам хотіла сказати🙂 СКІЛЬКИ треба їсти капусти, щоб було достатньо? Хоча б пів чашки дрібно нарізаної капусти, одне суцвіття броколі. #капуста #харчування #профілактика #здоровя #їжа #овочі #дієтолог #скиталінська #health #nutrition #antiaging #anticancer #dietitian #ukraine #drskytalinska #питание #похудение #антистарение #здоровье #зож #овощи #диетолог #диета #скиталинская

Допис, поширений Дієтолог Оксана Скиталінська (@dr.skytalinska)

Чи знаєте ви про те, наскільки капуста корисна для здоров’я, що особливо цінне в шпинаті, чому нам потрібно їсти яблука та яке воно, харчування довгожителя? На ці та інші питання ви зможете знайти відповідь у блозі відомої лікарки-дієтологині Оксані Скиталінської. Блогерка на своїх сторінках у Фейсбук та Інстаграм розказує про користь і шкоду різних продуктів, розказує про антиейдж-харчування та про важливість збалансованого харчування. 

“Я ніколи не пишу на скандальні і хайпові теми, не стикаю людей лобами, навпаки, всі мої пости просякнуті повагою до людини і її життя, бо ціннішого над життя немає нічого”, – пише Оксана у своєму блозі.

Її сторінку в Інстаграмі читає більш як 32 тисяч підписників, а у Фейсбуці — більш як 21 тисяча. Лікарка є прихильницею доказової медицини і всі свої дописи формує на основі світових клінічних досліджень. Оксана радить споживати різноманітну їжу, відмовитись від цукру та інших штучних продуктів, а також постійно займатись спортом. Крім цього, на сторінках блогу лікарки можна побачити фото та дописи з особистого життя і роботи.

6. Найвеселіший медичний блог  MedGoblin

Сонце воздух і вода нє памогут НІКАДА!Всім нам доводилось обгоріти на сонці.Але не всі тримають в голові, що це – НЕ…

Geplaatst door MED GOblin op Woensdag 30 mei 2018

Медицина з гумором – це про блог Андрія MedGoblin. Він є анестезіологом-реаніматологом і кандидатом медичних наук. Крім цього, лікар веде свою Фейсбук-сторінку та телеграм-канал, де пише про медицину професійно, але з гострим почуттям гумору.

Блог Андрія почався з того, що у вільний час він вирішив писати пости у соціальні мережі, але більше смішні, ніж інформативні. Але поступово почав підіймати болючі питання медицини, наприклад, про використання усіма підряд апарату для інгаляцій при звичайних застудах.

Блог Андрія читає понад 50 000 підписників. Його сторінка здобула популярність у соцмережі в тому числі завдяки формі подачі контенту — поєднання доведеної науки та гумору. А ще у своїх постах блогер часто використовує неформальну і ненормативну лексику. Але при цьому, у кожній темі наводить доведені світовою медициною факти.

Суспільство

У Бразилії подружжя українців створило понад 120 тисяч писанок за 40 років

Опубліковано

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки, які проживають у Бразилії, за майже 40 років створили понад 120 тисяч писанок. Коли Україна здобула незалежність, вони були серед перших, хто приїхав відроджувати традицію писанкарства на Батьківщину.  

Про це розповіла Світлана Мельник, дружина посла України в Бразилії.

Вона зазначила, що роботи подружжя Сератюків відомі далеко за межами Бразилії і зберігаються у музеях і приватних колекціях по всьому світу. 

Яра Сератюк вважається унікальною у світі писанкаркою із філігранною технікою розпису перепелиних яєць, а її чоловік – автор багатьох власних новаторських технік та стилю.

Посол України в Бразилії Андрій Мельник, його дружина Світлана Мельник та подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Читайте також: Бійці ЗСУ показали, як розписують писанки на Великдень 2024 під Бахмутом

Як розповіла Світлана Мельник, поворотним моментом у літописі писанкарства у Бразилії вважається 1957 рік, коли була створена перша світська школа розпису писанок за ініціативою українських жінок Бразилії, які мали свою організацію при Хліборобсько-Освітньому Союзі у Куритибі.

Подружжя українців Жорже та Яра Сератюки Фото/Facebook: Світлана Мельник / ©

Її натхненницею стала піонерка писанкарської справи – Марія Кирилович Вoлошин. Школа мала неабиякий успіх. Кількість учнів щороку збільшувалась у рази.

Дружина посла України в Бразилії також нагадала імена найбільш видатних майстринь і майстрів, які стали брендами у світі бразильского писанкарства: це Жорж та Яра Сератюки, Тетяна та Юліана Бахтцен та Лідія Єдинь, Філомена Процек, Одеса, Марія та Ярослав Волочук, Пауло Марсіо Фуччі, Вальдоміро Ромео, Вільсон Жозе Котвіскі, Ана Марія Бовкаловські Мазепа, Мара Брессан Клімчук, Ана Хома Чудзій.

Напередодні Великодня кожна велика крамниця Куритиби мала за честь виставити на вітрині найкрасивіші роботи учениць школи.

“Так до писанки виник неабиякий інтерес, про неї стали писати у газетах та журналах, писанка почала захоплювати своєю магією не тільки українців, але і бразильців. У такий спосіб вона поступово зайняла гідне місце у культурній спадщині всієї Бразилії”, – розповіла Світлана Мельник.

Вона додала, що відмінність української писанки у Бразилії від традиційної на Батьківщині полягає у тому, що вона може поєднувати традиційні орнаменти різних регіонів України, відображати власний винайдений стиль автора або навіть запозичувати символи корінних народів Бразилії. 

Нагадаємо, картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку.

Фото: Світлана Мельник

Читати далі

Суспільство

Британець українського походження проїде на велосипеді 7 тис. км для допомоги дітям в Україні

Опубліковано

Британсько-український технологічний підприємець, генеральний директор і засновник британської космічної компанії Spacebit Павло Танасюк проїде велосипедом 7 тисяч км, щоб зібрати кошти для українських дітей, які постраждали від розпочатої Росією війни.

Про це він повідомив «Радіо Свобода».

Свій велотур під назвою «Ride for victory» він розпочне приблизно через два тижні з Тайваню і загалом проїде три континенти – Азію, Америку і Європу.

«Спочатку я думав їхати 2-3 тисячі кілометрів, але коли я дізнався, що кордони України практично 7 тисяч кілометрів, це з Кримом, то я вирішив проїхати саме цю дистанцію – 6993 кілометри. Це саме ці кордони, які ми хочемо повернуть, бо це наша держава», – розповів Павло Танасюк.

Ціль підприємця – зібрати мінімум мільйон доларів. Гроші він хоче витратити на конкретний проєкт для дітей, постраждалих від війни. Який саме це буде проєкт, Павло Танасюк ще вирішує.

Читайте також: Картині, на яких зображені українські волонтери та лікарка з Маріуполя, покажуть у Парижі та Нью-Йорку

«Я – не професійний спортсмен, займався велоспортом у студентські роки. Для мене це буде важко, але коли я кажу важко, я завжди згадую, як важко нашим воїнам зараз на передовій, як важко дітям, які постраждали від війни. Тому для мене це такий персональний челендж, але і челендж допомоги дітям, допомоги Україні», – заявив він.

У матеріалі йдеться, що велосипед, на якому він вирушить у веломандрівку, повністю зроблений в Україні, щоправда, із запчастин з цілого світу, подарованих різними компаніями. Українська художниця Олеся Вакуленко розмалювала велосипед синьо-жовтими барвами і національним орнаментом. Під кермом, на рамі – металевий тризуб із підписом колишнього головнокомандувача ЗСУ Валерія Залужного на пластині з «Азовсталі». Шолом Павла теж розмальований кольорами українського прапора.

Дорогою Танасюк буде ночувати у наметі, в готелі або машині, яка його супроводжуватиме. Він вестиме стрім, розповідатиме людям про Україну і збиратиме донати.

Після закінчення марафону, який триватиме приблизно два місяці Павло Танасюк має намір продати велосипед на аукціоні, щоб виручити ще більше грошей на благодійну ціль.

Компанія Павла Танасюка розробляє технологію космічної робототехніки для місячних і планетарних місій. У кінці цього року він планує відправити на Місяць прапор і мапу України, а також радіаційний датчик виготовлений в Україні. Дані отримані з цього пристрою безплатно передаватимуть різним інституціям, університетам, і їх зможуть досліджувати студенти у своїх наукових роботах.

Нагадаємо, естонський депутат, який збірає гроші на ЗСУ, доїхав на велосипеді до Києва.

Фото: Радіо Свобода

Читати далі

Суспільство

Коли шість коліс — не зайві: у ПАР для спецпризначенців зібрали унікальний пікап

Опубліковано

Південноафриканська компанія Armormax Defence побудувала, можливо, один із найкрутіших Land Cruiser 79 у світі.

Цей пікап із колісною формулою 6×6 за твердженням його виробників створений спеціально для умов екстремального бездоріжжя. Автомобілебудівники з ПАР запевняють, що за весь час випробувань TAC-6 — так назвали позашляховик – вони жодного разу не зіткнулися з жодною механічною поломкою, повідомляє АрміяInform.

Спочатку TAC-6 розробляли для французьких спецпризначенців. Машина створювалася для того, щоб «їхати куди завгодно та повертатися знову і знову, з ким завгодно». І хоча пропонуються різні варіанти бронювання (і навіть установка зброї), TAC-6 можуть використовувати звичайні покупці, наприклад, фермери. Щоправда, фермер має бути не бідним: базовий TAC-6 коштує $81,5 тисяч, а броньована машина на $68 тисяч дорожча. Але, як то кажуть, товар того вартує!

«Коли справа доходить до мобільності, платформа TAC-6 перевершує будь-яку повнорозмірну 4-тонну вантажівку, доступну сьогодні», — заявили в компанії.

TAC-6 створюють на базі Land Cruiser 79 Series із 4,2-літровим двигуном V6 або 4,5-літровим V8. Шасі подовжують і додають другу роздавальну коробку для передачі моменту, що крутить, на третю вісь. Пікап оснащується спеціальними трикомпонентними приводними валами Dana та зберігає стандартні подовжені листові ресори (але також пропонується ліфт-пакет на 10 см).

Спочатку Armormax розробила шестиколісний Land Cruiser з механічною коробкою передач, але рік тому відклала проєкт і вирішила перейти на автоматичну коробку передач. Це не звичайна автоматична коробка передач, вона розроблена та омологована компанією ZF спеціально для TAC-6.

«Автомат» призначений для роботи в найважчих умовах. Спеціально для АКП створили окрему систему охолодження для того, щоб коробка не перегрівалася в спеку і при русі по піску з великим навантаженням.

Клієнти можуть замовити бронювання Land Cruiser до рівня B6, що забезпечить захист від пострілів зі штурмової гвинтівки. Також позашляховик може бути обладнаний баками для води, системою пожежогасіння, двома запасними колесами.

Armormax розробила для TAC-6 два паливні баки об’ємом 210 літрів та 90 літрів, що забезпечує запас ходу понад 2 тисячі км. А для версії з одинарною кабіною розроблено бак ємністю 610 літрів і, відповідно, вдвічі більшим запасом ходу.

TAC-6 спроєктований так, щоб зберігати надійність у складних умовах, а повна маса автомобіля сягає семи тонн.

Автомобіль TAC-6 був підданий значним випробуванням, що включали понад 250 тисяч кілометрів пробігу за різними ландшафтами Африки та Європи, щоб оцінити його мобільність і стійкість. Цей процес оцінки був розроблений для порівняння характеристик TAC-6 з існуючими повнорозмірними 4-тонними вантажівками.

Протокол включав серію суворих випробувань за участю французьких спецпризначенців, спрямованих на те, щоб довести машину до її експлуатаційних можливостей. Під час цих випробувань TAC-6 виявив лише дві несправності, обидві з яких були пов’язані з помилкою водія, через перенавантаження та згоряння зчеплення.

TAC-6 був спроєктований з урахуванням військового застосування, включаючи можливість транспортування у стандартному 20-футовому транспортному контейнері ISO. Таке конструктивне рішення дозволяє TAC-6 пропонувати широкий спектр варіантів.

Сюди входять різні системи озброєння, включаючи калібри 12,7 мм, 14,5 мм, 20 мм та 30 мм, мінометні системи калібру 60 мм та 81 мм, а також конфігурації, адаптовані для таких функцій, як бронетранспортер, підвіз боєприпасів, польова механічна майстерня, транспортування невеликих автомобілів, логістична підтримка, радіолокаційні платформи та доправлення та запуск  безпілотних літальних апаратів, а також застосування як пускова платформа для протитанкових керованих ракет.

Нагадаємо, у Києві відбудеться виставка, присвячена культурній спадщині Донеччини й Луганщини.

Фото: Armormax Defence

Читати далі