

Економіка і бізнес
9 студентських команд з України змагаються у міжнародному конкурсі бізнес-ідей
До 19 липня триває онлайн-голосування на міжнародному конкурсу-пітчингу BIG IDEA Challenge. 9 команд молодих підприємців з України змагаються за можливість отримати фінансування для реалізації своєї інноваційної ідеї. Загальний призовий фонд складають 17 000 фунтів, а також можливість взяти участь у акселераційній програмі Start-Up Sprint від London Metropolitan University.
Запрошуємо всіх охочих допомогти молодим українським підприємцям перемогти і отримати ресурси для розвитку – навчання в акселераторі та гроші для реалізації проекту.
Переглянути відео-пітчі проектів та проголосувати можна за посиланням https://creativespark-bigidea.uk/#ukraine_anchor. Користувачі можуть голосувати за необмежену кількість проекті, при цьому за кожний проект буде враховано лише один голос.
Що відомо про конкурс?
Creative Spark BIG IDEA Challenge – це міжнародний конкурс відео-пітчів, у якому беруть участь студенти університетів-учасників програми Британської Ради Creative Spark. Ця програма підтримує утворення партнерств між університетами Великобитанії та інших семи країн для розвитку підприємницьких навичок студентів та підприємців-початківців.
Команди, представлені на конкурсі вже пройшли відбір в університетах та національного журі. Зараз 9 українських команд змагаються разом із студентами із Вірменії, Казахстану, Азербайджану, Грузії, Киргизстану та Узбекістану за приз Переможця народного голосування. Також одного переможця від України обере міжнародне журі.
Минулого року відразу два українські проекти перемогли на міжнародному етапі конкурсу – команда, що розробляє смарт-подушку PiPillow стала гранд-чемпіоном, а український проект переробки залишків текстильного виробництва отримав найбільше голосів у міжнародному онлайн-голосуванні.
Хто у фіналі?
У фіналі конкурсу Big Idea Challenge 2020 беруть участь проекти трьох напрямків:
- креативна економіка – компактний безконтактний дезінфектор для рук Toucan, система переобладнання звичайних велосипедів у електричні ELeoBike; шоколад для туристів із інтерактивним контентом про історію міста Waiting Choc;
- цифрові технології – обладнання для перетворення будь-якої поверхі у інтерактивну дошку Camtouch; платформа інтерактивних аудіо-книг Lingart; мережа автоматизованих точок друку Warm Paper.
- соціальний вплив – інклюзивне ательє Ladi Di; смарт-рукавчика, що допомагає орієнтуватись у просторі людям із порушеннями зору Smart Glove; медійна платформа vicTeam для підтримки людей, що пережили домашнє насилля.
Фото: osvitoria.media
Економіка і бізнес

До національної програми підтримки військових у застосунку «Армія+» доєднався інтернет-магазин ROZETKA. Військовослужбовці зможуть отримувати знижки на амуніцію та інші товари.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Переваги для військових
У застосунку «Армія+» користувачі зможуть згенерувати один промокод на місяць, який надаватиме знижку до 30% на вибрані товари. Повний перелік категорій, на який діятиме цей промокод, можна побачити на акційній сторінці ROZETKA. Обмежень по сумі та кількості категорій товарів у замовленні немає.
Читайте також: В Україні випустили благодійні жетони «Зв’язок 100%» для підтримки війська
Що відомо про програму
Програму підтримки військових запустили в грудні 2024 року. У межах цього проєкту Міноборони об’єднує великі бізнеси, аби надавати українським військовим спеціальні пропозиції або знижки. Наразі партнерами програми стали такі компанії: «Укрзалізниця», «Укрнафта», «Нова пошта», мережа АЗК WOG, OKKO та інтернет-магазин ROZETKA.
Нагадаємо, що ГУР розпочало власне виробництво дронів на оптоволокні (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Getty Images
Економіка і бізнес

У ресторанах Києва та Київської області McDonald’s упродовж 25 та 26 березня запускає ранкове меню.
Про це повідомили у компанії.
Раніше ми писали, що з 13 березня ранкове меню додали у закладах Львова, Луцька, Тернополя, Івано-Франківська, Яремче та Ковеля.
Упродовж березня сніданки повертатимуть в усіх ресторанах, окрім тих, що розташовані у східних областях, в Полтаві, Дніпрі, Кременчуці, Кривому Розі, Кропивницькому та Олександрії. У компанії пояснюють, що це пов’язано з повітряними тривогами та операційними складнощами.
Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка McDonald’s
Економіка і бізнес

Компанія «Нова Енерджі», яка входить до групи Nova, отримала ліцензію на постачання електрики та вийшла на відкритий ринок електроенергії.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Дозвіл на постачання електрики оформлювали близько двох місяців. Рішення про це ухвалила Нацкомісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП).
Тепер енергетична компанія зможе самостійно забезпечувати потреби «Нової пошти» та інших клієнтів.
Читайте також: OKKO стала партнером програми «Плюси»: які переваги для військових
«Це ще один крок на шляху до енергетичної незалежності. Нова Пошта запускає власну альтернативну генерацію електроенергії та зможе покривати не тільки свої потреби, а й провадити продаж е/е на вільний ринок», — зазначив CEO «Нова Енерджі» Андрій Литвиненко.
Нагадаємо, що «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що «Нова пошта» запустила другу сонячну електростанцію у терміналі в Києві.
Фото: Pixabay