Суспільство
5000 км Європою: хлопець з Дніпра зробив електровелосипед та разом із дівчиною відправився мандрувати
Денис Уманський разом зі своєю дівчиною Наталією Клименко переробили звичайні велосипеди на електричні і здійснили веломандрівку Європою, проїхавши 5 тисяч кілометрів, передає EcoTown.
Попередній досвід у веломандрівках
Видання розповідає, що минулого року пара проїхала велосипедами все Азовське узбережжя, від Бердянська через Генічеськ до Біосферного заповідника “Асканія-Нова” імені Ф.Е. Фальц-Фейна. Подорож вирішили повторити, але більш масштабно. Оскільки досі вони не були закордонном, тому вирішили їхати на велосипедах в Італі. до в Рима.
Читайте також: Як українська пара на велосипедах мандрує Європою та планує підкорити 22 країни за 80 днів
Подорож до Європи
“Старт подорожі планувався з м. Бердянськ до Одеси і далі через Европу до Риму і назад трохи північнішим шляхом до Польщі і в Львів і т.д. Маршрут не прокладався – єдине це список країн через які пролягав наш шлях: Україна -> Молдова -> Румунія -> Угорщина -> Хорватія -> Словенія -> Італія -> Австрія -> Чехія -> Польща -> Україна”, – зазначає Денис у своєму дописі на Facebook.
Під час подорожі виникли корективи, які змінили маршрут до кінцевого вигляду: Україна – Молдова – Румунія – Угорщина – Хорватія – Словенія – Австрія – Словаччина – Польща – Україна.
Читайте також: Одесит мандрував чотирма континентами на велосипеді
Чому винайшли електровелосипеди?
“Для реалізації нашої мрії треба було проїхати 5000 км, що на звичайних велосипедах зайняло б 2 місяці мінімум (тому що рельєф більшості країн зі списку – гори), а ми люди з пролетаріату і стіки вільного часу не маємо. Було прийнято рішення що наші велосипеди прийдеться модернізувати в електровелосипеди”, – додає мандрівник.
Про свою подорож пара обіцяє розповісти детальніше (зокрема, про підготовку до вело мандрівки та апгрейд металевих коней), а також планує зробити відеоблог.
Нагадаємо, українець Артемій Сурін уперше в історії країни здійснив навколосвітню подорож, жодного разу не вдавшись до авіаперельоту.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі