Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

500 піц на день. Підприємець з Донеччини щодня годує десятки людей з прифронтових територій

Партнерський матеріал

Опубліковано

Ігор Виноградов – підприємець з Донеччини, який зараз працює в Дніпрі. У квітні власник піцерій перевіз обладнання з двох своїх закладів – у Покровську та Мирнограді. На новому місці Ігор випікає до 500 піц на день та відвозить їх на Донеччину. Для людей, які перебувають у притулках, ховаються у підвалах через обстріли або перебувають на лікуванні.

Втратив бізнес, але не зневірився

До початку повномасштабної війни у Ігоря було чотири піцерії – дві у Маріуполі та по одній в Покровську та Мирнограді. Піцерії у Маріуполі він втратив – усе обладнання згоріло через потрапляння у приміщення снаряду. Попри це Ігор не опускає руки. Він не зневірився, а щодня продовжує працювати, підтримуючи українців у скрутні часи.

У Дніпрі Ігор орендував виробниче приміщення та облаштовану кухню для приготування їжі. Підприємець каже, що йому пощастило, адже приміщення було відремонтованим, у ньому лише розставили обладнання – піч для випікання піци, холодильник – та почали працювати.

Друзі порадили звернутися до благодійної гуманітарної організації World Central Kitchen. Ця установа допомагає закладам харчування готувати їжу та роздає продуктові набори для людей, які опинилися у скрутних обставинах і не можуть купити їжу. Ігор підписав з ними угоду на виготовлення піци. За три тижні роботи у піцерії виготовили понад 26 000 порцій – це понад 6 000 піц. 

Одна з піцерій підприємця в Маріуполі. Фото – до повномасштабного вторгнення російської армії. Наразі обидві піцерії в Маріуполі знищено снарядами окупантів.

Новий рецепт з улюбленими інгредієнтами

Щодня його команда випікає до 500 піц. До війни у піцеріях «Моко піца» був великий асортимент піци – понад 30 найменувань. Аби щодня виконувати велике замовлення, розробили нову рецептуру. Продукти закуповують у супермаркетах Дніпра та у місцевих підприємців. 

«Через війну є певні проблеми з поставками продуктів, ми не можемо зараз у великих об’ємах робити багато різних варіантів піци, для яких треба різні сири, копченості, морепродукти. Тож наша команда розробила новий рецепт. Він доволі простий, але при цьому там є усі інгредієнти – моцарела, бекон, томати», – каже Ігор.

До повномасштабної війни у піцеріях «Моко піци» робили тісто, яке «дозрівало» у холодильнику. Цей рецепт використовують і зараз, попри великі об’єми та швидкість виготовлення. Усе заради того, аби зробити смачний продукт. 

Піца для багатодітних родин та прифронтових селищ

Кому доставляти піцу, вирішує замовник – World Сentral Kitchen. Також підприємець співпрацює з міською владою Покровська та Мирнограда, яка знає про потреби жителів, які залишаються на Донеччині. Нещодавно його команда доставила піцу родинам, які виховують дітей у будинках сімейного типу, а також побувала у прифронтових селах Покровського району.

«Двічі на день ми їздимо на Донеччину, щоб доставити замовлення. Люди вдячні, коли ми привозимо їм запашну піцу. Також я радію, що завдяки цьому проєкту моя команда має роботу, працівники отримують заробітну плату і можуть прогодувати свої родини. Це не той формат, до якого ми звикли, але зараз ми можемо бути корисними людям саме такою роботою, тому робимо її», – розповідає Ігор.

Намагаємося бути максимально корисними

Соціальна відповідальність у скрутні часи – не новина для підприємця. Коли у 2020 році почалася пандемія коронавірусу, чоловік безкоштовно розвозив піцу лікарям станції швидкої допомоги у Маріуполі та Покровську. У такий спосіб Ігор віддячував медикам, які працювали без вихідних, рятуючи пацієнтів.

«Зараз надзвичайно багато людей, які через війну опинилися без роботи та житла. Щодня ми бачимо великі черги тих, хто приходить до різних центрів за гуманітарною допомогою. Усіх нагодувати не вдається, але ми намагаємося бути максимально корисними. Завдяки фонду World Central Kitchen ми можемо зараз продовжувати працювати та годувати людей, які опинилися у скрутному становищі, я надзвичайно вдячний за таку можливість», – додає власник піцерії.

Наразі підприємець продовжує пошуки приміщення у центрі України, аби його «Моко піца» знову працювала як бізнес для відвідувачів: коли до піцерії заходять клієнти, обирають піцу на свій вибір і за кілька хвилин отримують замовлення. 

Суспільство

МОЗ оновило правила медолгяду для школярів

Опубліковано

Медичні обстеження для дошкільнят і школярів тепер можна проходити в будь-який час протягом року, не чекаючи закінчення навчального року. Це нововведення має на меті зменшити черги влітку та уникнути поспішних оглядів.

Про це повідомляє МОЗ.

Які зміни

  • Огляд сімейним лікарем: Медичне обстеження проводить лише сімейний лікар. Якщо він виявить порушення розвитку чи хворобу, дитину направлять до лікаря-спеціаліста. Проте перед садочком чи школою обов’язковий огляд стоматолога.
  • Гнучкість у часі: Дитина може пройти медичне обстеження в будь-який час протягом року. Результати будуть чинними протягом року з дати проходження.
  • Огляди для професійної освіти: Медичні огляди для зарахування до закладів професійної, фахової передвищої та вищої освіти проводитимуться лише за вимогою закладу освіти або умов прийому.
  • Дійсність довідок: Медичні довідки, видані до 1 жовтня 2023 року, залишаються дійсними протягом року.

МОЗ наголошує, що ці зміни спрямовані на зручність і комфорт батьків та дітей, щоб уникнути масових черг та забезпечити належний рівень медичного обслуговування.

Нагадаємо, що на Львівщині створять чотири пралісові пам’ятки та парк-пам’ятку садовому мистецтву.

Також ми повідомляли, що СБУ показали POV-кадри деокупації острова Зміїний (ВІДЕО).

Фото: НУШ.

Читати далі

Суспільство

У Київській області відновили бібліотеку, зруйновану окупантами

Опубліковано

У селі Рудницьке Київської області відновили бібліотеку, яка була пошкоджена російськими окупантами.

Про це повідомляє УНН.

Приміщення книгозбірні зазнало значних руйнувань під час російської окупації у 2022 році. Війська окупантів спалили місцеву школу, обстріляли інші об’єкти інфраструктури та пошкодили приватні будинки. Бібліотеку, розташовану у приміщенні місцевого клубу, також не оминули – були вибиті двері, пошкоджені меблі та знищені книги.

Після звільнення села від окупаційних військ, мешканці громади висловили бажання відновити освітні заклади, зокрема бібліотеку, щоб мати можливість отримувати освітні послуги та розвиватися. За підтримки благодійного фонду «МХП Громаді» та в рамках грантового конкурсу «Посилення громадської участі в процесах раннього відновлення на звільнених територіях», бібліотеку було відновлено.

Читати також: Українським науковцям стала доступна безоплатна програма Science2Business

Що було зроблено

  • Проведено ремонт стін, стелі та підлоги.
  • Закуплено нові меблі.
  • Оновлено частину книжкового фонду.

«Коли відійшли окупаційні війська, ми допомагали з відновленням деяких будинків. І зрозуміли, що окупанти жили в школі. Школа вже не підлягає відновленню. Відповідно, був запит від мешканців громади на те, щоб зробити простір, в якому б вони могли все-таки отримувати деякі освітні послуги й розвиватися», – розповів директор БФ “МХП Громаді” Олександр Пахолюк.

У 2023 році, завдяки благодійникам, у приміщенні клубу вдалося створити творчий простір для дітей. Наступним етапом стало відновлення бібліотеки, яка тепер знову готова приймати читачів та надавати освітні послуги мешканцям Рудницького.

Нагадаємо, що оцифрували архівні карти Київщини XVIII-XX століть.

Фото: УНН.

Читати далі

Суспільство

На Львівщині створять чотири пралісові пам’ятки та парк-пам’ятку садовому мистецтву

Опубліковано

На Львівщині планують створити чотири пралісові пам’ятки та парк-пам’ятку садово-паркового мистецтва. Це рішення підтримала Комісія з питань екології, природних ресурсів та рекреації Львівської обласної ради.

Про це повідомляє Львівська обласна рада.

Пралісові пам’ятки природи

  1. «Терлівська» (Самбірський район): Збереження буковоялицевих угруповань віком від 91 до 135 років. Деякі дерева досягають 110 сантиметрів у діаметрі.
  2. «Під Плаєм» (Стрийський район): Букові насадження віком від 131 до 196 років.
  3. «Гостилівська» (Стрийський район): Збереження насаджень віком від 116 до 166 років.
  4. «Валечнина-Бердо» (Стрийський район): Заповідні букові насадження віком від 63 до 182 років, деякі дерева мають діаметр 124 сантиметри.

Читати також: Уряд збільшить навчання військових, медиків, будівельників і педагогів

Парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва

«Кульпарків»: На території Львівської обласної клінічної психіатричної лікарні створять парк-пам’ятку для збереження зеленої зони та ареалів поширення птахів. Загальна площа об’єкта становитиме 16,22 гектарів.

Нагадаємо, що українці створили Telegram-бота, що нагадує про вимкнення світла.

Фото: Львівська обласна рада.

Читати далі