Суспільство
500 піц на день. Підприємець з Донеччини щодня годує десятки людей з прифронтових територій
Ігор Виноградов – підприємець з Донеччини, який зараз працює в Дніпрі. У квітні власник піцерій перевіз обладнання з двох своїх закладів – у Покровську та Мирнограді. На новому місці Ігор випікає до 500 піц на день та відвозить їх на Донеччину. Для людей, які перебувають у притулках, ховаються у підвалах через обстріли або перебувають на лікуванні.
Втратив бізнес, але не зневірився
До початку повномасштабної війни у Ігоря було чотири піцерії – дві у Маріуполі та по одній в Покровську та Мирнограді. Піцерії у Маріуполі він втратив – усе обладнання згоріло через потрапляння у приміщення снаряду. Попри це Ігор не опускає руки. Він не зневірився, а щодня продовжує працювати, підтримуючи українців у скрутні часи.
У Дніпрі Ігор орендував виробниче приміщення та облаштовану кухню для приготування їжі. Підприємець каже, що йому пощастило, адже приміщення було відремонтованим, у ньому лише розставили обладнання – піч для випікання піци, холодильник – та почали працювати.
Друзі порадили звернутися до благодійної гуманітарної організації World Central Kitchen. Ця установа допомагає закладам харчування готувати їжу та роздає продуктові набори для людей, які опинилися у скрутних обставинах і не можуть купити їжу. Ігор підписав з ними угоду на виготовлення піци. За три тижні роботи у піцерії виготовили понад 26 000 порцій – це понад 6 000 піц.
Новий рецепт з улюбленими інгредієнтами
Щодня його команда випікає до 500 піц. До війни у піцеріях «Моко піца» був великий асортимент піци – понад 30 найменувань. Аби щодня виконувати велике замовлення, розробили нову рецептуру. Продукти закуповують у супермаркетах Дніпра та у місцевих підприємців.
«Через війну є певні проблеми з поставками продуктів, ми не можемо зараз у великих об’ємах робити багато різних варіантів піци, для яких треба різні сири, копченості, морепродукти. Тож наша команда розробила новий рецепт. Він доволі простий, але при цьому там є усі інгредієнти – моцарела, бекон, томати», – каже Ігор.
До повномасштабної війни у піцеріях «Моко піци» робили тісто, яке «дозрівало» у холодильнику. Цей рецепт використовують і зараз, попри великі об’єми та швидкість виготовлення. Усе заради того, аби зробити смачний продукт.
Піца для багатодітних родин та прифронтових селищ
Кому доставляти піцу, вирішує замовник – World Сentral Kitchen. Також підприємець співпрацює з міською владою Покровська та Мирнограда, яка знає про потреби жителів, які залишаються на Донеччині. Нещодавно його команда доставила піцу родинам, які виховують дітей у будинках сімейного типу, а також побувала у прифронтових селах Покровського району.
«Двічі на день ми їздимо на Донеччину, щоб доставити замовлення. Люди вдячні, коли ми привозимо їм запашну піцу. Також я радію, що завдяки цьому проєкту моя команда має роботу, працівники отримують заробітну плату і можуть прогодувати свої родини. Це не той формат, до якого ми звикли, але зараз ми можемо бути корисними людям саме такою роботою, тому робимо її», – розповідає Ігор.
Намагаємося бути максимально корисними
Соціальна відповідальність у скрутні часи – не новина для підприємця. Коли у 2020 році почалася пандемія коронавірусу, чоловік безкоштовно розвозив піцу лікарям станції швидкої допомоги у Маріуполі та Покровську. У такий спосіб Ігор віддячував медикам, які працювали без вихідних, рятуючи пацієнтів.
«Зараз надзвичайно багато людей, які через війну опинилися без роботи та житла. Щодня ми бачимо великі черги тих, хто приходить до різних центрів за гуманітарною допомогою. Усіх нагодувати не вдається, але ми намагаємося бути максимально корисними. Завдяки фонду World Central Kitchen ми можемо зараз продовжувати працювати та годувати людей, які опинилися у скрутному становищі, я надзвичайно вдячний за таку можливість», – додає власник піцерії.
Наразі підприємець продовжує пошуки приміщення у центрі України, аби його «Моко піца» знову працювала як бізнес для відвідувачів: коли до піцерії заходять клієнти, обирають піцу на свій вибір і за кілька хвилин отримують замовлення.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі