Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
o 1cpsctmsg1r23oindvh1fhk1k0d24 o 1cpsctmsg1r23oindvh1fhk1k0d24

Економіка

ОТГ на Харківщині пропонує лікарям 50 тис. грн і будинок

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Коломацька ОТГ на Харківщині пообіцяла придбати житло для молодих лікарів, яке вони самі виберуть, а також виплатити премію у 50 тисяч гривень на рік – усе заради того, щоб цінні кадри “не тікали”. Є у громади й бонуси для школярів-відмінників та їх учителів. А ще жителі Коломаччини не платять за вивезення сміття та за проїзд у межах ОТГ – ці витрати на себе взяв бюджет громади. Про це повідомляє видання “СК”.

Півтора року тому найменший район Харківської області став об’єднаною територіальною громадою, охопивши всі чотири сільські та селищну ради Коломаччини. Очолив новостворену громаду Володимир Гуртовий, який до цього протягом дванадцяти років був головою Шелестівської сільради Коломацького району. Там ще до утворення ОТГ уже запровадили безкоштовне вивезення сміття для всіх жителів сільської ради, а також курсував безкоштовний автобус до райцентру. Після об’єднання така практика Шелестового поширилася на всю громаду.

Читайте також: В ОТГ на Полтавщині школярі розраховуються за обід картками

“Коли ми об’єдналися, нам віддали надходження податку з доходів – 60 %. Крім того, держава надала право отримувати частину доходів з надр – 3 %. А ще ми серйозно зайнялися земельними наділами, – пояснює селищний голова. – Ми провели інвентаризацію земель за межами населених пунктів. І за три – чотири місяці після того, як нам передали ці землі, ми надали 960 дозволів на оформлення земельних ділянок – усім, хто хотів. А люди, відповідно, почали платити податки на землю”.

Таким чином, після децентралізації власні надходження Коломаччини зросли на 20%: у 2017 році, перед об’єднанням, бюджет району становив 34,5 мільйона гривень, а у 2018 році бюджет уже ОТГ перевищив 41 мільйон гривень.

Безкоштовний автобус і вивезення сміття

Сьогодні всі жителі Коломацької ОТГ (не тільки пільговики, як у деяких громадах Харківщини) мають можливість безкоштовно дістатися районного центру. Автобус курсує за чітким графіком: у певні села двічі на тиждень, в інші – один раз, але місцеві кажуть, що їм цього вистачає.

Така послуга за весь 2018 рік обійшлася бюджету ОТГ у 179,5 тисячі гривень.

Ще одна соціальна ініціатива Коломацької ОТГ – це безкоштовне вивезення сміття. До об’єднання питанням утилізації відходів мала опікуватися окремо кожна сільська рада. Але, як розповіла начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та комунальної власності Коломацької селищної ради Тетяна Обихвост, реально сміття вивозилося лише з двох населених пунктів – села Шелестового та селища Коломака.

Читайте також: В ОТГ на Тернопіллі церква створює підприємства і фінансує інфраструктуру

Тож об’єднана громада придбала 242 баки. А загалом на вивезення сміття минулого року ОТГ витратила 551,9 тисячі гривень.

“Раз-два на тиждень з кожного населеного пункту вивозиться сміття. Це не такі великі гроші, – говорить Володимир Гуртовий. – Пробували вивозити сміття за гроші населення. Але ті люди, у кого вдома є якась техніка, казали, що самі вивезуть. У кого немає техніки чи грошей, казали, що в них просто немає сміття. І всі посадки були повністю завалені сміттям”.

Тож, таким чином, на території Коломацької ОТГ ще й вдалося позбутися проблеми стихійних сміттєзвалищ.

Гроші і житло – молодим кадрам

Проблему старіння кадрів, притаманну більшості сільських населених пунктів не тільки Харківщини, а й усієї країни, у Коломаку має розв’язати програма підтримки молодих лікарів. Таким фахівцям з цього року в Коломацькій ОТГ вирішили додатково виплачувати премію.

“Ми чуємо: «Молоді лікарі по шість-сім років навчаються, а потім отримують мінімальний оклад». Тому, щоб вони від нас не тікали, ми прийняли рішення кожному лікарю додатково виплачувати від громади 50 тисяч гривень на рік”, – пояснює селищний голова.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

Та й це ще не всі заохочення. Щоб молоді медики вже напевно лишилися працювати у громаді, Коломацька ОТГ пообіцяла їм купити житло. Будівлю, в якій мешкатимуть, лікарі можуть вибрати самі.

Придумали в Коломацькій громаді і стимули для учнівської молоді. За високі досягнення в державних та обласних конкурсах школярі отримають від ОТГ грошові винагороди. У селищній раді кажуть: це – питання престижу.

“Дійшло до того, що в олімпіадах ніхто не хотів брати участь, – пояснює Володимир Гуртовий. – Але же це престиж нашої громади. Вирішили таким чином стимулювати”.

Читайте також: ОТГ на Вінниччині збудує садочок за кошти від сонячної енергетики

Так, відповідно до програми, яку прийняли цього року на сесії Коломацької селищної ради, за перше місце в державній або обласній олімпіаді учні отримають по 2000 гривень, за друге місце – 1500 гривень, за третє – 1000 гривень. Передбачено й винагороду за високі бали в держаній підсумковій атестації (ДПА): за 200 балів – 1500 гривень, за 196–199 балів – 1000 гривень, 190–195 балів – 500 гривень. Також громада заохочує учасників конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України – переможців преміюють 500 гривнями.

Так само по 500 гривень на Коломаччині отримують до пам’ятних дат чорнобильці, воїни-інтернаціоналісти, учасники АТО. Грошова підтримка населення – беззаперечна стаття витрат Коломацької об’єднаної територіальної громади. І, за словами селищного голови, кошти, передбачені цією статтею, постійно збільшуються.


Економіка

В Україні зібрали вже 20,8 млн тонн зерна

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українські аграрії зібрали вже 20,8 млн тонн зерна нового врожаю.

Про це повідомили в телеграм-каналі Міністерства аграрної політики та продовольства.

Наразі аграрії Миколаївської та Закарпатської областей вже повністю завершили збір культур ранньої групи, а фермери Одещини та Дніпропетровщини намолотили по 2 млн тонн зерна.

«Миколаївська та Закарпатська області повністю завершили збирання культур ранньої групи. Ріпаку та гороху обмолочено вже 95%, пшениці 82% ячменю 89%. Сільгосптоваровиробники Одещини та Дніпропетровщини намолотили понад 2 млн тонн зерна кожна, ще 5 областей перетнули мільйонний показник збору зернових», – йдеться в повідомленні.

Загалом збирання зернових та зернобобових культур проведено на площі 5,5 млн га (49%), намолочено 20,8 млн тонн зерна: пшениці обмолочено 3,8 млн га, намолочено 15,4 млн тонн; ячменю 1,4 млн га – 4,9 млн тонн; гороху 106 тис. га – 239 тис. тонн відповідно.

Читайте також: Інжир на підвіконні та плантації на дачі. Як проєкт «Сади Перемоги» мобілізує городні війська України

«Крім того, збирання озимого ріпаку проведено на площі 1 млн 42 тис. га, намолочено 2,9 млн тонн насіння. Найбільша урожайність зернових та зернобобових культур у аграріїв Хмельниччини 62 ц/га», – додали в Мінагро.

Нагадаємо, Канада виділила 40 мільйонів доларів, аби допомогти Україні зі зберіганням зерна. Кошти будуть спрямовані на закупівлю необхідного обладнання та розгортання модульних сховищ.

Також ми повідомляли, що з порту «Південний» вийшло перше з початку повномасштабної війни судно з українським зерном – балкер SACURA, що прямує до Італії.

Фото: istockphoto.com.

Читати далі

Економіка

На Закарпатті облаштовують найбільше в Україні родовище для видобутку солі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Закарпаття стане найпотужнішим виробником солі в Україні, повідомив голова Закарпатської обласної військової адміністрації Віктор Микита.

Він зазначив, що на території Буштинської громади стартували роботи, які дозволять розробляти соляне родовище та добувати до 150 тисяч тонн солі на місяць методом підземного вилуговування через бурові свердловини з поверхні землі.

За його інформацією, після попередніх геологічних досліджень виявили величезний соляний пласт, котрий починається із 35 до 500 метрів.

Уже розпочали інженерні роботи з будівництва під’їзної дороги, розмітки бурових майданчиків, облаштували місця для працівників та інше. Водночас закупили сучасне обладнання для глибокого промислового буріння.

Дивіться відео: Франківці через дефіцит солі почали видобувати її власноруч

За інформацією фахівців, вже через 6 місяців Закарпаття матиме першу добуту сіль. Родовище зможе забезпечити 100% потреби України у технічній солі, яку постачатимуть для утримання доріг у зимовий період. Нині потреба країни в технічній солі – до 450 тисяч тонн на сезон.

Після планового розвитку інфраструктури підприємство розпочне постачання столової солі для населення.

Нагадаємо, найстаріша в Україні Дрогобицька солеварня збільшила потужності.

Фото: фейсбук-сторінка Віктор Микита – голова Закарпатської ОДА.

Читати далі

Економіка

«Добродія Фудз» відкрила торговий дім у Польщі

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Українська компанія «Добродія Фудз», що є одним із найбільших виробників вівсяних пластівців, відкрила торговий дім у Польщі.

Про це компанія повідомила на своїй фейсбук-сторінці.

Зазначається, що вже підписано договір із польським дистриб’ютором, а також ведуться перемовини зі Словаччиною, Німеччиною, Великою Британією.

«Тепер наша співпраця з країнами Євросоюзу буде ще інтенсивнішою та зручнішою для зарубіжних клієнтів», — йдеться у повідомленні.

Читайте також: «У нас працюють переселенці, а земляків годуємо безкоштовно». Маріупольці відкрили в Києві «Шаурму на вугіллі»

Про компанію

ТМ «Добродія» – один із лідерів серед виробників вівсяних пластівців в Україні. Бренд представлений 28 товарними позиціями, серед яких: вівсяні та мультизлакові пластівці, корисні крупи, готові порційні страви, суперфуди та інше.

Нагадаємо, «Добродія Фудз» запустила власну логістику продукції до Європи.

Також раніше ми повідомляли, що на Чернігівщині компанія «Добродія Фудз» налагодила виробництво готового сніданку з пластівців.

Фото: facebook.com/dobrodija.

Читати далі

Шопочитати

Суспільство10 години тому

Десять хвилин – і готово. Як підприємство на Львівщині готує «сухі борщі» для воїнів ЗСУ

Перші страви на передовій – це рідкість, яку українські воїни не завжди можуть собі дозволити....

Суспільство1 день тому

«Ми 41 день були відрізані від України». Як громада на Чернігівщині відновлюється після деокупації

Корюківська громада на Чернігівщині однією з перших постраждала від повномасштабного російського вторгнення. Окупанти зруйнували місцеві...

Суспільство1 тиждень тому

Фарбуємо так, щоб жоден окупант не побачив. Алік Мухін та його команда закамуфлювали понад 900 автівок для ЗСУ

Алік Мухін ще підлітком знав, ким буде, коли виросте. Він хотів, аби його життя обов’язково...

Технології2 тижні тому

Двоє друзів з Донецька відкрили майстерню на Троєщині й збирають байки для ЗСУ. Ось їхня історія

Mechanics United заснували двоє друзів, які тривалий час працювали пліч-о-пліч. Якоїсь миті хлопці зрозуміли: час...