Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
o 1cpsctmsg1r23oindvh1fhk1k0d24 o 1cpsctmsg1r23oindvh1fhk1k0d24

Економіка

ОТГ на Харківщині пропонує лікарям 50 тис. грн і будинок

Опубліковано

 

Коломацька ОТГ на Харківщині пообіцяла придбати житло для молодих лікарів, яке вони самі виберуть, а також виплатити премію у 50 тисяч гривень на рік – усе заради того, щоб цінні кадри “не тікали”. Є у громади й бонуси для школярів-відмінників та їх учителів. А ще жителі Коломаччини не платять за вивезення сміття та за проїзд у межах ОТГ – ці витрати на себе взяв бюджет громади. Про це повідомляє видання “СК”.

Півтора року тому найменший район Харківської області став об’єднаною територіальною громадою, охопивши всі чотири сільські та селищну ради Коломаччини. Очолив новостворену громаду Володимир Гуртовий, який до цього протягом дванадцяти років був головою Шелестівської сільради Коломацького району. Там ще до утворення ОТГ уже запровадили безкоштовне вивезення сміття для всіх жителів сільської ради, а також курсував безкоштовний автобус до райцентру. Після об’єднання така практика Шелестового поширилася на всю громаду.

Читайте також: В ОТГ на Полтавщині школярі розраховуються за обід картками

 

“Коли ми об’єдналися, нам віддали надходження податку з доходів – 60 %. Крім того, держава надала право отримувати частину доходів з надр – 3 %. А ще ми серйозно зайнялися земельними наділами, – пояснює селищний голова. – Ми провели інвентаризацію земель за межами населених пунктів. І за три – чотири місяці після того, як нам передали ці землі, ми надали 960 дозволів на оформлення земельних ділянок – усім, хто хотів. А люди, відповідно, почали платити податки на землю”.

Таким чином, після децентралізації власні надходження Коломаччини зросли на 20%: у 2017 році, перед об’єднанням, бюджет району становив 34,5 мільйона гривень, а у 2018 році бюджет уже ОТГ перевищив 41 мільйон гривень.

Безкоштовний автобус і вивезення сміття

Сьогодні всі жителі Коломацької ОТГ (не тільки пільговики, як у деяких громадах Харківщини) мають можливість безкоштовно дістатися районного центру. Автобус курсує за чітким графіком: у певні села двічі на тиждень, в інші – один раз, але місцеві кажуть, що їм цього вистачає.

Така послуга за весь 2018 рік обійшлася бюджету ОТГ у 179,5 тисячі гривень.

Ще одна соціальна ініціатива Коломацької ОТГ – це безкоштовне вивезення сміття. До об’єднання питанням утилізації відходів мала опікуватися окремо кожна сільська рада. Але, як розповіла начальник відділу економічного розвитку, інвестицій, торгівлі та комунальної власності Коломацької селищної ради Тетяна Обихвост, реально сміття вивозилося лише з двох населених пунктів – села Шелестового та селища Коломака.

Читайте також: В ОТГ на Тернопіллі церква створює підприємства і фінансує інфраструктуру

Тож об’єднана громада придбала 242 баки. А загалом на вивезення сміття минулого року ОТГ витратила 551,9 тисячі гривень.

“Раз-два на тиждень з кожного населеного пункту вивозиться сміття. Це не такі великі гроші, – говорить Володимир Гуртовий. – Пробували вивозити сміття за гроші населення. Але ті люди, у кого вдома є якась техніка, казали, що самі вивезуть. У кого немає техніки чи грошей, казали, що в них просто немає сміття. І всі посадки були повністю завалені сміттям”.

Тож, таким чином, на території Коломацької ОТГ ще й вдалося позбутися проблеми стихійних сміттєзвалищ.

Гроші і житло – молодим кадрам

Проблему старіння кадрів, притаманну більшості сільських населених пунктів не тільки Харківщини, а й усієї країни, у Коломаку має розв’язати програма підтримки молодих лікарів. Таким фахівцям з цього року в Коломацькій ОТГ вирішили додатково виплачувати премію.

“Ми чуємо: «Молоді лікарі по шість-сім років навчаються, а потім отримують мінімальний оклад». Тому, щоб вони від нас не тікали, ми прийняли рішення кожному лікарю додатково виплачувати від громади 50 тисяч гривень на рік”, – пояснює селищний голова.

Читайте також: На Київщині ОТГ запроваджує страхову медицину

Та й це ще не всі заохочення. Щоб молоді медики вже напевно лишилися працювати у громаді, Коломацька ОТГ пообіцяла їм купити житло. Будівлю, в якій мешкатимуть, лікарі можуть вибрати самі.

Придумали в Коломацькій громаді і стимули для учнівської молоді. За високі досягнення в державних та обласних конкурсах школярі отримають від ОТГ грошові винагороди. У селищній раді кажуть: це – питання престижу.

“Дійшло до того, що в олімпіадах ніхто не хотів брати участь, – пояснює Володимир Гуртовий. – Але же це престиж нашої громади. Вирішили таким чином стимулювати”.

Читайте також: ОТГ на Вінниччині збудує садочок за кошти від сонячної енергетики

Так, відповідно до програми, яку прийняли цього року на сесії Коломацької селищної ради, за перше місце в державній або обласній олімпіаді учні отримають по 2000 гривень, за друге місце – 1500 гривень, за третє – 1000 гривень. Передбачено й винагороду за високі бали в держаній підсумковій атестації (ДПА): за 200 балів – 1500 гривень, за 196–199 балів – 1000 гривень, 190–195 балів – 500 гривень. Також громада заохочує учасників конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України – переможців преміюють 500 гривнями.

Так само по 500 гривень на Коломаччині отримують до пам’ятних дат чорнобильці, воїни-інтернаціоналісти, учасники АТО. Грошова підтримка населення – беззаперечна стаття витрат Коломацької об’єднаної територіальної громади. І, за словами селищного голови, кошти, передбачені цією статтею, постійно збільшуються.


Економіка

Укрпошта встановила перші пілотні поштомати у Києві (ВІДЕО)

Опубліковано

 

«Укрпошта» почала встановлювати поштомати у київських відділеннх у межах пілотного проекту.

Як користуватися поштоматами розповів у фейсбуці гендиректор компанії Ігор Смілянський.

За його словами, з 2022 року «Укрпошта» планує масштабування поштоматів різних форматів по всій країні з інтеграцією з мобільним додатком, особистим кабінетом.

 

Під час пілотного проекту «Укрпошта» перевірить, чи сподобається такий формат клієнтам.

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

Отримання посилки займе всього 10-11 секунд: потрібно отримати смс, набрати код і отримати посилку.

Якщо проєкт буде успіншний планують встановлювати поштомати з міст із населенням понад 100 тисяч.

Поштомати працюватимуть 24/7

Керівник компанії запевнив, що цінова політика залишиться найдемократичнішою і доступною для всіх.

Довідка

Поштомат або автоматизована поштова станція – електронний програмно-технічний комплекс із великою кількістю комірок, термінал самообслуговування, що призначений для автоматичних операцій прийому і видачі посилок: кур’єр доставляє посилку до поштомату, а отримувач її забирає у зручний для себе час.

Читайте також«Продовжуємо справу наших предків». Як на Закарпатті роми дають людям роботу та руйнують стереотипи

Поштомат виконує три основні функції: приймає посилку, короткостроково зберігає посилку, видає посилку. Також поштомат приймає гроші за посилку. Поштомати вперше з’явилися у Німеччині у 2001 році. В Україні поштомати з’явились у 2014 році.

Нагадаємо, Укрпошта починає будівництво першого автоматизованого логістично-сортувального центру.

Як ми повідомляли раніше, Укрпошта повністю переходить на прийом електронних паспортів.

Головне фото: facebook.com/ukrposhtaceo.

Читати далі

Економіка

У Дніпрі з’явилася перша в Україні вертикальна зелена ферма

Опубліковано

 

У Дніпрі в супермаркеті мережі Varus встановили першу в Україні вертикальну зелену ферму компанії Vertical Field Ukraine.

Про це пише RAU.

Зазначається, що вирощують зелень у контейнері з особливим мікрокліматом, спеціальним освітленням і економною системою поливу.

 

Контейнер розміщений в безпосередній близькості до супермаркету Varus.

Про ферми

Наголошується, що у США, Євросоюзі, Ізраїлі досить давно використовують вертикальні зелені ферми для стабільного забезпечення жителів міст свіжою зеленню високої якості.

@alexpitel www.dneprfilm.com

За інформцією, Vertical Field Ukraine створює «зелені стіни» для вирощування рослин в будь-якому місці.

Обробка врожаю відбувається за допомогою інноваційної автоматизованої системи, в стерильному середовищі – люди з ним практично не контактують.

Особливості вертикального вирощування

При цьому система весь процес контролює на 100%. Урожаю не завадять погодні умови або забрудненість повітря – рослини знаходяться в закритому приміщенні з чистим повітрям і врожайність не залежить від зовнішніх погодних умов.

Читайте також«Я піду в далекі гори». П’ять українських фільмів про Карпати

Подібні ферми ще й дуже екологічні – не забруднюють стічні води, не призводять до ерозії ґрунтів, мають істотно менший викид парникових газів.

На них значно знижено споживання води завдяки контрольованому мікроклімату і використанню замкнутого циклу іригації.

@alexpitel www.dneprfilm.com

Така співпраця надає людям одразу кілька переваг.

Люди точно знатимуть, як і де виростили куплену ними зелень і навіть можуть подивитися, як вона росте через скляну вітрину контейнера. Також покупець отримує товар прямо «з грядки» на піку стиглості і свіжості.

Читайте також5 найдавніших козацьких храмів України, де й досі зберігся дух Запорізької Січі

Окрім того, зелені ферми всесезонні — рослини можна вирощувати в них круглий рік. А значить клієнт може придбати і вживати продукт з грядки незалежно від сезону.

Закритий простір вертикальних ферм захищає рослини від паразитів і шкідників, тому майже не потребує хімічного захисту.

@alexpitel www.dneprfilm.com

«Зелена ферма» – екологічно чисте середовище, яка дозволяє рослинам синтезувати велику кількість вітамінів та інших корисних речовин і зберігати їх на максимумі на полицях магазину.

Нагадаємо, фермери з Запоріжжя розвивають продажі салатів у соцмережах.

Як ми повідомляли раніше, компанія «Сади Дніпра» почала експортувати свіже яблуко до африканського Сомалі.

Усі фото: rau.ua.

Читати далі

Економіка

Укроборонпром підписав угоду з британською Babcock про будівництво військових кораблів

Опубліковано

 

Український державний концерн Укроборонпром підписав угоду про співпрацю з британською суднобудівною компанією Babcock International щодо розвитку військово-морських сил ЗСУ.

Про це повідомили у пресслужбі Укроборонпрому.

Угоду підписали у Лондоні під час Міжнародної виставки оборонних технологій DSEI-2021.

 

Підписи поставили міністр із питань оборонних закупівель Великобританії Джеремі Квін і генеральний директор Укроборонпрому Юрій Гусєв.

Документом передбачена спільна реалізація українських військово-морських проєктів у рамках програми розширення можливостей Військово-морських сил Збройних сил України.

Читайте також: Українські бренди підкорюють Нью-Йорк. Що представляють дизайнери на цьогорічному Тижні моди

Розраховують, що реалізація підписаної угоди дозволить значно посилити спроможності і бойовий потенціал українського флоту, а співпраця стане драйвером відновлення суднобудівної галузі України.

Зазначається також, що підписання угоди сприятиме ефективному виконанню тристороннього Меморандуму щодо реалізації програми UNCEP.

Нагадаємо, «Укроборонпром» у США уклав угоди на $2,5 млрд.

Також на Харківському авіазаводі розвиватимуть власне конструкторське бюро.

Як ми повідомляли раніше, українські двигуни підняли безпілотник Akinci на 11,5 км і побили рекорд турецької авіації.

Головне фото: ukroboronprom.com.ua.

Читати далі