Суспільство
44 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
44-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
20:00
Воїни 24 ОМБр ім. короля Данила успішно «приземлили» ворожий безпілотник «Орлан-30» у Луганській області.
19:00
Пошуково-рятувальне судно «Cапфір», яке 26 лютого в районі острова Зміїний захопили загарбники, було повернуто Україні та доставлено у румунський порт Суліна.
18:30
Бійці полку «Азов» у Маріуполі знищили ворожу БМП із екіпажем.
18:00
Воїни Збройних сил України, які дають відсіч російським окупантам на території Луганської та Донецької областей, за добу відбили сім атак ворога та знищили майже 30 одиниць техніки РФ.
16:55
Сертифікати про вакцинацію проти COVID-19 у «Дії» відображатимуться 1,5 року від дати щеплення. Про це повідомили на сторінці Міністерства охорони здоров’я в Facebook.
16:20
Новини про початок повномасштабного вторгнення наздогнали його у польському Вроцлаві. І вже за кілька годин після цього він повертався додому – в автобусі, заповненому чоловіками. Усі вони їхали захищати свою країну.
Це історія Максима Михайлика, волонтера організації «Будуємо Україну Разом», який, маючи шанси перечекати війну за кордоном, не зміг залишатися осторонь. Сьогодні він вже склав присягу ЗСУ та разом із тисячами інших захисників і захисниць дає відсіч російським окупантам.
15:15
Збройні сили Словаччини передали українській армії системи протиповітряної оборони С-300.
I would like to confirm that #Slovakia has provided #Ukraine with an air-defence system S-300. #Ukrainian nation is #bravely defending its sovereign country and us too. It is our duty to help, not to stay put and be ignorant to the loss of human lives under #Russia’s agression.
— Eduard Heger (@eduardheger) April 8, 2022
14:15
Протитанкісти Збройних сил України продовжують нищити ворожу бронетехніку. Цього разу по російському танку влучно відпрацював один з найкращих розрахунків українського ПТРК «Стугна-П» – «Скіф».
13:10
Станом на ранок 8 квітня втрати російських окупантів у живій силі досягли 19 000 солдатів. Також російська армія втратила 700 танків та понад 280 літаків і гелікоптерів.
Крім того, нашим захисникам вдалося знищити 1891 бойову броньовану машину РФ, 333 артилерійські системи та 112 безпілотників.
13:00
Воїни полку «Азов» продовжують героїчно захищати український Маріуполь та нищити техніку російських окупантів на околицях міста.
12:10
Воїни легендарної 95-ї десантно-штурмової бригади вдруге знищили бойовий вертоліт окупантів Ка-52, поціливши в нього з ракетного комплексу українського виробництва «Стугна-П».
11:30
Освітня платформа ЕРАМ University відновлює роботу і запускає спеціальний курс для тих, хто хоче перейти в ІТ.
10:30
На Чернігівщині Укравтодор почав відбудовувати мости і дороги.
10:00
Удень, 7 квітня, над містом Запоріжжя було знищено одну ворожу крилату ракету.
09:30
У столиці запустили цифровий проєкт #SaveKyiv, завдяки якому кожен зможе поширити інформацію та показати світові культурне значення української столиці.
09:00
Австралія передала Україні 20 бронетранспортерів Bushmaster на $38 мільйонів. Про це повідомив посол України в Австралії Василь Мірошниченко у фейсбуці.
08:30
На Луганщині військові 24-ї ОМБр імені короля Данила знищили ворожий безпілотник «Орлан-10».
08:00
Збройні Сили України знищили позиції загарбників, які викрив один із окупантів, тікаючи від нашого безпілотника.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі