Суспільство
44 архітектурні пам’ятки Ужгорода номінують до списків ЮНЕСКО
Чеський квартал Ужгорода номінують до списків ЮНЕСКО. Як повідомляє Zruchno.Travel, крім адміністративних та житлових будинків у стилі модернізму, архітектурний комплекс включатиме парки, мости та бруківку.
Попередній список об’єктів на включення до переліку об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО склала на своєму засіданні робоча група. Номінувати планують 44 архітектурні пам’ятки чеського району “Малий Галагов” в історичному центрі Ужгорода.
Читайте також: Косівську кераміку внесли до списку ЮНЕСКО
Що відомо про квартал?
Район “Малий Галагов” споруджено як новий адміністративний центр столиці краю протягом міжвоєнної розбудови Ужгорода у 1920–х – 1930-х роках, під час панування Чехословаччини на Закарпатті.
Архітектурний комплекс адміністративних та житлових будинків у стилі модернізму розташований в районі нинішньої площі Народної на правому березі річки Уж.
Що вже готово?
Підготовка номінаційних документів щодо включення архітектурного комплексу “Малий Галагов” до переліку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО розпочалася ще восени 2018 року, після створення в місті відповідної робочої групи. Своє чергове засідання вона провела 2 січня.
“Учасники попередньо визначили, що до комплексу слід включити 44 об’єкти, однак цей перелік ще буде уточнюватися. До нього також включать об’єкти садово-паркової архітектури та інженерні споруди як от міст Масарика, підпірна стінка, пожежні гідранти, мощення вулиць тощо. Найближчого тижня будуть визначені власники споруд комплексу та джерела фінансування виготовлення історичних довідок”, – сказано у повідомленні.
Зазначається, що до подальшої розробки документів в ОДА планують залучити кваліфікованих спеціалістів, які мають досвід такої роботи.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі