Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

38 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців

Опубліковано

38-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.

20:50

Уся Київська область звільнена від російських окупантів. Про це у фейсбуці повідомили заступниця міністра оборони України Ганна Маляр.

20:30

Українські захисники на Донеччині розгромили підрозділи російських окупантів. Незваних «гостей» зустріли «квітами» — українськими САУ «Піона», «Гвоздика» та «Гіацинт».

20:00

Місцеві жителі Ізюмського району на Харківщині «почастували» росіян із 3-ї мотострілкової дивізії РФ отруєними пиріжками. Про це повідомили у Головному управлінні розвідки Міністерства оборони України.

19:20

В Україну відправлять 30 броньованих «швидких», придбаних Посольством України у Великій Британії на зібрані кошти. Про це повідомило Посольство України у Великій Британії в твіттері.

«Ми вирішили спрямувати частину коштів, зібраних через платформу withukraine.org, на закупівлю не лише звичайних «швидких», але й броньованих, щоб захистити наших хоробрих медиків», – йдеться у повідомленні.

17:50

Спецпризначенці Військової служби правопорядку ЗСУ розгромили позиції окупантів, які намагалися сховатися від українських військових.

17:30

Сили протиповітряної оборони ЗСУ знищили дві ворожі ракети в небі над Полтавською областю.

16:45

Російська армія під час втечі з околиць Києва покинула чимало військової техніки, серед неї – рідкісні та секретні зразки. Відеозапис з «подарунками» оприлюднив радник міського голови Києва та боєць ЗСУ Ігор Луценко.

15:20

Журналіст німецького видання Bild Пауль Ронцхаймер (Paul Ronzheimer) показав кладовище з технікою російських окупантів на Київщині.

«Ось все, що лишилося від російських танків неподалік від Києва. Кілька днів тому тут була битва. Літери V – це знак російського вторгнення. Володимир Путін хотів, аби всі ці танки були в центрі столиці, але тут їх зупинили українські військові. Їх просто знищили. Подібне відбулося у багатьох місцях поблизу Києва. Це перемога української армії та поразка російської», – прокоментував одне з відео журналіст.

14:00

Українські військові знищили командира мотострілецького батальйону російської окупаційної армії Руслана Петрухіна.

13:35

На проммайданчику Чорнобильської АЕС 2 квітня підняли прапор України, а також там пролунав український гімн.

13:20

Гелікоптер російських окупантів Мі-28, який українські військові «приземлили» 1 квітня над окупованою Луганщиною, був збитий британським ПЗРК Starstreak.

Це перше успішне використання комплексу в Україні, пише видання The Times.

12:30

Воїни 44-ї окремої артилерійської бригади імені гетьмана Данила Апостола продемонстрували майстерність та знищили одним пострілом одразу дві ворожі цілі – танк та бойову машину піхоти росіян.

12:20

Станом на ранок 2 квітня втрати російських окупантів у живій силі досягли 17 800 солдатів. Також російська армія втратила 631 танк та понад 270 літаків і гелікоптерів. Крім того, нашим захисникам вдалося знищити понад 1776 бойових броньованих машин РФ, 317 артилерійських систем та 87 безпілотників.

11:00

Збройні сили України звільнили від загарбників село Шестовиця у Чернігівській області.

10:00

Триває 38-ма доба повномасштабної війни країни-терориста Росії проти України, під час якої окупаційні війська несуть значні втрати як і в техніці, так і в особовому складі. Зокрема українські Збройні сили «затрофеїли» ще один ТОС-1А «Сонцепек».

09:30

Українські десантники на Харківщині показали високу майстерність і збили два гелікоптери противника Мі-8. Про це повідомили на фейсбук-сторінці Командування Десантно-штурмових військ Збройних Сил України.

09:00

Хакери міжнародної групи Anonymous зламали базу російського Липецького механічного заводу, на якому випускають компоненти для зенітно-ракетних установок та іншої військової техніки, а також Російської православної церкви.

08:00

ЗСУ знищили важку вогнеметну систему ворога ТОС-1 «Буратіно». Такі системи залпового вогню як ТОС-1 «Буратіно» і його вдосконалена версія ТОС-1А «Солнцепек» здатні завдати жахливої шкоди та втрат цивільному населенню.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: