Суспільство
32 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
32-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
19:30
У мережі з’явилася докуменальна короткометражна стрічка, як підрозділ «Кракен» полку спеціального призначення «Азов» звільнив селище Вільхівка на Харківщині.
17:50
Збройні сили України почали поступово переходити у контрнаступ на території Сумщини та Харківщини. Про це під час брифінгу повідомив радник голови Офісу президента Олексій Арестович.
За його словами, цей контрнаступ «маленький», утім він вже триває. Також українські захисники продовжують відтісняти ворога у Київській та Херсонській областях.
«Протягом доби стан, положення та характер дій противника не змінився. Щоправда, за маленьким виключенням. Наші війська розпочали маленькі тактичні, але контрнаступальні дії. Ідемо в маленький, але контрнаступ», – розповів Арестович.
16:45
Ще місяць тому одесит Денис Когут керував будівельною компанією та планував відпустку в Угорщині. Він багато читав про можливий наступ РФ, але вірив, що цього не станеться. Та ранок 24 лютого повністю змінив життя бізнесмена. Власну справу довелося зупинити того ж дня, а самому – допомагати місту готуватися до захисту.
Так Денис, який ніколи раніше не мав волонтерського досвіду, став співорганізатором цеху з виробництва протитанкових їжаків, бронепластин та «буржуйок». Свою історію одесит розповів команді ШоТам.
15:50
Мешканці тимчасово окупованого Генічеська підпалили місцевий військкомат, у якому розмістилися російські військові. Про це розповів депутат Херсонської обласної ради та учасник боїв за Україну Сергій Хлань.
14:35
Українські військові захопили на Чернігівщині дві практично нові броньовані вантажівки «Торнадо-У». Крім того, нашим захисникам вдалося розгромили колону російської техніки.
14:20
За добу підрозділи протиповітряної оборони 80 окремої десантно-штурмової бригади ДШВ ЗСУ збили над Миколаївщиною три крилаті ракети окупантів. Про це повідомляє пресслужба Міноборони.
13:30
Підрозділи протиповітряної оборони Збройних сил України знищили дві російські ракети, що летіли в напрямку Одеської області.
12:45
Мобільні підрозділи протиповітряної оборони ЗСУ знищили російський винищувач Су-34 над Ізюмським районом у Харківській області.
12:33
Станом на ранок 27 березня втрати російських окупантів у живій силі перевищили 16 тисяч бійців. Також російська армія втратила 582 танки та майже 250 літаків і гелікоптерів. Крім того, нашим захисникам вдалося знищили понад 1600 бойових броньованих машин РФ, майже 300 артилерійських систем та 52 засоби протиповітряної оборони ворога.
11:55
Збройні Сили України розбомбили техніку окупантів на аеродромі в Чорнобаївці під Херсоном вже 11-й раз.
11:00
Фонд «Повернись живим» передав 9 пікапів одній із військових частин ракетних військ Збройних Сил України.
10:00
Через тиждень в Україні набуде чинності постанова Уряду, згідно з якою кожен українець, чиє майно зруйнувала війна, зможе фіксувати і повідомляти про це через портал і мобільний застосунок «Дія».
09:30
Українська армія захопила російську інженерну машину розгородження ІМР-2. Тепер спецтехніка працюватиме на ЗСУ.
09:00
Українські захисники знищили дві батальйонні тактичні групи російських загарбників у селі Гусарівка на Харківщині та звільнили від окупантів населений пункт.
08:30
На Донецькому та Луганському напрямках ЗСУ відбили 7 ворожих атак.
За інформацією Генштабу, українськими воїнами знищено:
- 8 ворожих танків,
- 8 одиниць броньованої техніки,
- 3 автомобілі противника,
- один міномет.
08:00
Упродовж 26 березня Збройні Сили України збили один літак окупантів, 12 безпілотників і 5 крилатих ракет.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі