Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1551787112 5771 1551787112 5771

Технології

30 ОТГ отримали обладнання для енергоаудиту будівель

Опубліковано

В Україні 30 ОТГ отримали обладнання для розбудови системи муніципального енергетичного менеджменту. Це втілили завдяки проекту GIZ “Енергоефективність у громадах II”, який за дорученням Програми “U-LEAD з Європою” реалізує ініціативу “Розумний енергетичний менеджмент в ОТГ”. Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, на фоні подорожчання ресурсів, зокрема газу, енергоресурси перетворюються на вагомий пункт в бюджеті громад і фактично відбирають гроші, які за інших випадків могли б бути витрачені на соціальну інфраструктуру і реальний розвиток громади.

Читайте також: ОТГ на Кіровоградщині переходить на альтернативну енергетику

Програма “U-LEAD з Європою” почала вивчати це питання ще в грудні 2017 року. Ми провели аналіз місцевих стратегій розвитку, який показав, що енергоефективність не фігурує в процесі розробок стратегій. Ми маємо привернути увагу до питання енергоефективності і включити його у прийняття громадами стратегічних рішень”, – сказав на конференції радник Програми “U-LEAD з Європою” Саша Кун.

Основна підтримка громад проектом буде зосереджена на навчанні представників ОТГ основам муніципального енергетичного менеджменту. Задля практичного ефекту в 2019 році було закуплено спеціалізоване обладнання для енергоменеджерів.

Скільки зможуть заощадити?

30 пілотних ОТГ утримують майже 1200 адміністративних будівель загальною опалювальною площею понад 1150 тис. кв. м. Очікується, що впровадження муніципального енергетичного менеджменту в ОТГ дасть економію енергоспоживання як мінімум 5%, що дозволить 30 пілотним ОТГ заощадити близько 15 млн грн на рік.

Як розповів голова Клесівської ОТГ Рівненської області Василь Гриник, звичайне утеплення будівель, на які громади виділяють кошти, не приносить вагомих результатів у сфері економії енергоресурсів. Отримане обладнання дозволить муніципалітету провести енергоаудит адміністративних будівель і визначити, які саме ділянки потребують модернізації, ремонту чи утеплення.

Читайте також: 20 ОТГ на Рівненщині отримають ІТ-обладнання

“Серед інструментів, які ми отримали, є спеціальний тепловізор, з яким можна дослідити, де саме в будинку є місця, в яких втрачається тепло. Після такого дослідження стає зрозумілим, що саме потрібно замінити в будівлі — вікна, двері чи покрівлю. Зараз ми знаємо, який заклад найбільше використовує енергоресурсів — за показниками витрат електроенергії, за тим, скільки ми спалюємо твердого палива (на їх опалення — ред.), і проведемо дослідження, щоб виявити причину (втрати тепла — ред.)”, – розповів Гриник.

Як приклад таких енергозатратних будівель він назвав приміщення дитячих садочків, шкіл, які будувалися ще за радянських часів з силікатної цегли.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.


Технології

В Україні тестують наземний дрон для постановки димових завіс

Опубліковано

Національний інформаційний портал «Туча» оприлюднив зображення нового наземного безпілотника, розробленого українськими інженерами. Цей безпілотник, оснащений димовими мортирками, призначений для створення димових загороджень, які можуть значно підвищити ефективність бойових дій.

Про це повідомили в Telegram-каналі «Тучі».

Про розробку

Інженери встановили на дистанційно керовану гусеничну платформу батарею з 15 пускових установок димових гранат «Туча». АЕК-902 «Туча» – це радянська система, яка спочатку була розроблена для монтування на легку бронетехніку та танки. Відстріл димових гранат здійснюється за допомогою електроспуску, що робить інтеграцію цієї системи на безпілотну платформу відносно простою.

Читати також: Українська IT Армія зупинила роботу основного провайдера російських банків

Система використовує 81-мм димові гранати 3Д6, 3Д17 та їх модифікації. Старі боєприпаси серії 3Д6 після відстрілу падають на землю і через 10-20 секунд утворюють щільну завісу, що тримається близько 2 хвилин. Сучасніші моделі серії 3Д17 «Пурга-2» детонують у повітрі, миттєво створюючи щільну об’ємну завісу, яка тримається близько 20 секунд.

Використання таких систем на безпілотних платформах є надзвичайно корисним як у наступальних операціях, де необхідно прикрити штурмову групу від ворожих засобів ураження, так і під час відходу. Це дозволяє встановити димову завісу у будь-якій точці на полі бою, незалежно від щільності ворожого вогню, і виконати задачу непомітно та без залучення сторонньої техніки або артилерії.

Нагадаємо, що українські розробники створили застосунок для діагностики шкіри.

Фото: «Туча»

Читати далі

Технології

Українська IT Армія зупинила роботу основного провайдера російських банків

Опубліковано

Протягом останніх днів спостерігається системний збій у роботі Мастертел, основного постачальника комунікацій для російських банків.

Про це повідомляють в Мінцифрі.

Деталі

Компанії, такі як Альфа-Банк, ВТБ, Сбербанк та інші, що визнані спонсорами тероризму, стикаються з проблемами у наданні частини своїх послуг через ці технічні несправності.

Читати також: В Одеській області німецька компанія побудує вітроелектростанцію

Цей кібернапад дозволив значно обмежити можливості росіян використовувати обмінники і здійснювати певні банківські операції. ІТ Армія закликає всіх, хто бажає вплинути на роботу великих компаній-ворогів, приєднатися до їхнього Telegram-каналу, де постійно публікуються актуальні завдання.

Нагадаємо, що 69-річний вчитель пробіг 100 тисяч кілометрів.

Фото: Мінцифрі

Читати далі

Технології

В Україні розробили застосунок для захисту в критичних ситуаціх

Опубліковано

Українське суспільство отримало новий інструмент для захисту від небезпеки – застосунок «Катерина», розроблений спільно з охоронною компанією «Явір-2000». Цей сервіс дозволяє швидко викликати мобільні групи реагування у будь-якій критичній ситуації.

Про це повідомляється на сайті застосунку.

Про застосунок

«Катерина» включає в себе понад 1500 груп, готових прибути до місця події усього за 5 хвилин. Охоронці, психологічно підготовлені і оснащені необхідними засобами, здатні оперативно реагувати на будь-які загрози, включаючи агресію та фізичну насильницьку поведінку.

Читати також: В Одеській області німецька компанія побудує вітроелектростанцію

Застосунок пропонує три рівні підписок:

  • «Коліжанка» за 199 гривень на місяць, що включає один виклик;
  • «Кума» за 299 гривень на місяць, з трьома викликами;
  • «Сестра» за 799 гривень на місяць, що дозволяє викликати десять разів.

Кожен користувач може включити до підписки кілька пристроїв за додаткову плату. У разі вичерпання ліміту викликів, додаткові виїзди коштують 350 гривень. При цьому сервіс гарантує навіть виїзд у випадку, якщо на карті користувача відсутні кошти.

Застосунок доступний для завантаження на офіційному сайті, надаючи всім можливість активної участі у забезпеченні власної безпеки та безпеки своїх близьких.

Нагадаємо, що посвідчення ветерана в Дії: дали відповіді на популярні питання.

Також ми повідомляли, що курʼєри Нової пошти самостійно пакуватимуть посилки.

Фото: «Катерина»

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

Суспільство7 днів тому

Той, хто створив дизайн ЗСУ. Тарас Іщик про творчу карʼєру в армії

Сотні чоловіків ішли добровольцями, не знаючи, яку роботу будуть виконувати в ЗСУ. Сотні бояться потрапити...

Суспільство2 тижні тому

Квітучий папір: як бізнес із Київщини змінює правила та вчить інші компанії екологічності

Питаннями екології Артем та Ганна почали цікавитися кілька років тому, поступово дійшли до сортування сміття....

Суспільство2 тижні тому

Як заробити мільйон на полуниці: досвід фермера з села Маяки на Одещині

Олег Вітрук, фермер із села Маяки Одеської області, вже 12 років успішно вирощує полуницю на...

РЕКЛАМА: