Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
1551787112 5771 1551787112 5771

Технології

30 ОТГ отримали обладнання для енергоаудиту будівель

Опубліковано

В Україні 30 ОТГ отримали обладнання для розбудови системи муніципального енергетичного менеджменту. Це втілили завдяки проекту GIZ “Енергоефективність у громадах II”, який за дорученням Програми “U-LEAD з Європою” реалізує ініціативу “Розумний енергетичний менеджмент в ОТГ”. Про це повідомляє Укрінформ.

Як зазначається, на фоні подорожчання ресурсів, зокрема газу, енергоресурси перетворюються на вагомий пункт в бюджеті громад і фактично відбирають гроші, які за інших випадків могли б бути витрачені на соціальну інфраструктуру і реальний розвиток громади.

Читайте також: ОТГ на Кіровоградщині переходить на альтернативну енергетику

Програма “U-LEAD з Європою” почала вивчати це питання ще в грудні 2017 року. Ми провели аналіз місцевих стратегій розвитку, який показав, що енергоефективність не фігурує в процесі розробок стратегій. Ми маємо привернути увагу до питання енергоефективності і включити його у прийняття громадами стратегічних рішень”, – сказав на конференції радник Програми “U-LEAD з Європою” Саша Кун.

Основна підтримка громад проектом буде зосереджена на навчанні представників ОТГ основам муніципального енергетичного менеджменту. Задля практичного ефекту в 2019 році було закуплено спеціалізоване обладнання для енергоменеджерів.

Скільки зможуть заощадити?

30 пілотних ОТГ утримують майже 1200 адміністративних будівель загальною опалювальною площею понад 1150 тис. кв. м. Очікується, що впровадження муніципального енергетичного менеджменту в ОТГ дасть економію енергоспоживання як мінімум 5%, що дозволить 30 пілотним ОТГ заощадити близько 15 млн грн на рік.

Як розповів голова Клесівської ОТГ Рівненської області Василь Гриник, звичайне утеплення будівель, на які громади виділяють кошти, не приносить вагомих результатів у сфері економії енергоресурсів. Отримане обладнання дозволить муніципалітету провести енергоаудит адміністративних будівель і визначити, які саме ділянки потребують модернізації, ремонту чи утеплення.

Читайте також: 20 ОТГ на Рівненщині отримають ІТ-обладнання

“Серед інструментів, які ми отримали, є спеціальний тепловізор, з яким можна дослідити, де саме в будинку є місця, в яких втрачається тепло. Після такого дослідження стає зрозумілим, що саме потрібно замінити в будівлі — вікна, двері чи покрівлю. Зараз ми знаємо, який заклад найбільше використовує енергоресурсів — за показниками витрат електроенергії, за тим, скільки ми спалюємо твердого палива (на їх опалення — ред.), і проведемо дослідження, щоб виявити причину (втрати тепла — ред.)”, – розповів Гриник.

Як приклад таких енергозатратних будівель він назвав приміщення дитячих садочків, шкіл, які будувалися ще за радянських часів з силікатної цегли.

Програма «U-LEAD з Європою» фінансується спільно Європейським Союзом і державами-членами – Данією, Естонією, Німеччиною, Польщею та Швецією і підтримує реформу децентралізації та її секторальні напрямки.


Технології

Українські розробники представили інноваційні системи лазерних симуляторів MILES

Опубліковано

Українська компанія U-Force презентувала передові системи лазерних симуляторів Multiple Integrated Laser Engagement System (MILES), які вже активно використовуються для навчання українських військових.

Про це повідомляє компанія розробників U-Force.

Тренажери з технологією MILES забезпечують значну економію ресурсів та підвищують рівень підготовки. Система використовує лазерні пристрої та приймачі, які кріпляться до зброї та тренувального спорядження військових, що дає можливість бійцям відпрацьовувати стрілецькі навички, тактичні маневри та штурмові дії.

Читати також: Brave1 залучив $200 000 на дрон для виявлення вибухонебезпечних предметів

Ефективність та економія

Тренажери MILES використовують програмне забезпечення з математичними моделями, що симулюють погодні умови, поведінку набоїв (рикошети та балістику). За даними інструкторів з підготовки особового складу, використання цих систем знижує ймовірність поранення військових у бою на 60-70%.

Крім стрілецької зброї, компанія U-Force розробила тренажери для навчання різних навичок, включаючи лазерні системи для бронетехніки, гранатометів, гранат, протипіхотних та протитанкових мін. Вартість використання цих систем дорівнює ціні використаної електроенергії, що допомагає заощаджувати справжні боєприпаси, які використовуються для навчання. Після таких тренувань військовим достатньо 1-2 рази попрактикуватися з реальною зброєю, щоб відточити свої навички.

Також компанія розробила лазерну систему для тренування пілотів ударних FPV-дронів, що додає ще більше можливостей для підготовки українських військових до різних бойових умов.

Нагадаємо, що українські розробники оголосили про створення новітньої зброї для ЗСУ з дальністю ураження до 1000 км.

Фото: U-Force.

Читати далі

Технології

В «Резерв+» додали актуальні дані про статус бронювання: як це працює

Опубліковано

У застосунку «Резерв+» зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа. Послуга доступна лише для працівників критично важливих для держави підприємств і тих, які забезпечують потреби сил оборони.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

Заброньовані громадяни отримуватимуть push-повідомлення про появу статусу бронювання в реєстрі військовозобов’язаних Оберіг. Щоб отримати актуальний статус після отримання сповіщення, необхідно:

  1. Натиснути на кнопку з трьома крапками на головному екрані.
  2. У спадному меню вибрати «Оновити документ».

Читати також: Чи будуть електронні повістки у «Резерв+»: відповідь Міноборони

«Працівникам критично важливих підприємств та ВПК більше не потрібно носити паперові документи про бронювання. Вони можуть показати інформацію у застосунку Резерв+ на смартфоні. Статус бронювання можна отримати легко, зручно та без жодних черг і паперової рутини», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко.

Електронне бронювання на порталі Дія запрацювало з 17 липня. Понад 55 тисяч співробітників критично важливих підприємств вже заброньовано онлайн.

«Резерв+» продовжує оновлюватись. Команда активно працює над новими функціями, зокрема автоматичними відстрочками для певних категорій громадян.

Нагадаємо, що за тиждень в «Дії» забронювали понад 55 тисяч працівників критично важливих підприємств.

Фото: «Резерв+».

Читати далі

Технології

Реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl перенесено: названі нові дати

Опубліковано

Розробники повідомили, що реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який спочатку планували на 5 вересня, перенесено на 20 листопада 2024 року.

Про це повідомляють розробники.

Вони презентували новий трейлер гри та пояснили, що їм потрібні ще два місяці для виправлення «багів».

Читати також: На ВДНГ відкрили фан-зону: там можна подивитися Олімпійські Ігри 2024

Команда також анонсувала відео S.T.A.L.K.E.R. 2 Developer Deep Dive, яке вийде на медіамайданчиках Xbox 12 серпня. У цьому відео будуть інтерв’ю, нові відеоматеріали та повне проходження одного з квестів гри.

Про гру

Дії S.T.A.L.K.E.R. 2 відбуваються у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Гра поєднує елементи шутера, горора й імерсивного симулятора. Основний сюжет гри триває приблизно 40 годин і має варіантивність у проходженні, що призводить до чотирьох різних кінцівок.

GSC Game World обіцяє додаткові анонси влітку 2024 року, де буде представлено більше інформації про шутер.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: