Суспільство
200-річний ясен стане інтерактивним експонатом музею у Львові
У Львові інтерактивним експонатом природничого музею стане ясен, що впав у центрі міста. Про це повідомляє Tvoemisto.tv.
“19 вересня у Львові на вул. Винниченка впав старий ясен, що йому, за попередніми даними, було понад 200 років. Тепер зріз дерева заберуть у Львівський природничий музей, де він стане частиною експозиції та «розповідатиме» відвідувачам історії про місто”, – йдеться у повідомленні.
Що “розкаже” ясен?
Як розповіла завідувачка відділу прикладної музеології державного природничого музею у Львові Наталія Дзюбенко, це буде окремий виставковий елемент.
“Він буде пов’язаний із природничими і просто міськими історіями. За попередніми оцінками, ясеню понад 200 років, він старший за наш музей. А за стовбуровими кільцями дерев можна багато чого сказати: якою була зима, яким було літо. І ми хотіли би на прикладі цього зрізу розповідати історію про місто, історії, пов’язані зі Львовом, що можна проілюструвати на зрізі”, – каже Наталія Дзюбенко.
Читайте також: Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії
Допоможе університет
Зараз, за її словами, музей чекає, поки ЛКП “Зелений Львів” підготує такий зріз стовбура. Потім потрібно буде подумати про його транспортування та консервування, аби він не засох та не розтріскався. Щоб підготувати зріз до експозиції, музей звернеться до Лісотехнічного університету, що має у цьому досвід.
“Підготовка експонату вартісна і тривала в часі. Вона займе більше, аніж кілька місяців, тому що потрібно написати історію, це все оформити і змонтувати. А ми коштів не маємо, тож їх ще потрібно буде нафандрайзити”, – додає Наталія Дзюбаненко.
Ідею почнуть реалізовувати щойно побачать зріз і зрозуміють точний вік дерева та про що воно може «розповісти».
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі