Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії

08.09.2019

Це дерево росте, немов скажене, а дають за нього по $120 за 1 м³.

Павловнія – дерево з найвищою швидкістю росту у світі. З 1 га павловнії можна отримати 400 м³ деревини і заробити $48 000.

Її використовують як біопаливо. За рік павловнія виростає на 1,5 метра і більше. Її можна зрізати під корінь, а вона знову виросте! І так до 4 разів за життя. З неї роблять меблі, іграшки та музичні інструменти.

За чотири роки дерево виростає на 20 метрів, а вже за сім – має діаметр як 47-річний дуб.

Тож, як зробити бізнес на цій диво-рослині? Висаджуємо 625 штук на відстані 4 на 4 метри (посадковий матеріал коштує 4500 євро), а через 5 років отримуємо 400 кубів на ліс-кругляк!

Читайте також: Заробити мільйон на гектарі дерев. Чому вам треба подумати про бізнес на павловнії

Вартість одного куба павловнії – 100-120 євро, з гектара – 48 000 євро. Вираховуємо витрати на посадковий матеріал та утримання… Та оримуємо на руки мільйон гривень!

А павловнія вже випустила пагони з пеньків і формує новий стовбур…

Економіка

Гроші для підприємців. Добірка грантів, що стане в нагоді малому та середньому бізнесу
Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Не вистачає грошей на обладнання для власної справи чи просування бренду? Розглядаєте кредит як єдиний варіант розвитку для вашого бізнесу? А тим часом можливості – безкоштовні – проходять повз вас.

Тримайте біля серця цю підбірку грантів та інших видів підтримки для розвитку вашого підприємництва, і якщо не знайдете серед цих семи варіантів той, який підходить вам, шукайте власноруч – адже їх набагато більше.

Вхід – тільки для жінок!

Жінки-керівниці малого та середнього бізнесу, які планують розширювати його, мають можливість отримати до 300 тисяч гривень під такі плани від Програми підтримки жіночого підприємництва USAID.

Грантові заявки протягом чотирьох так званих раундів будуть прийматись аж до липня. Подаватись можуть керівниці малих і середніх підприємств, які хочуть розширити свій чинний бізнес.

Усього в програмі передбачено 12 грантів по 300 000 грн кожен. Але і учасниці зі свого боку повинні будуть внести щонайменше 25% від суми гранту. 

Дедлайн: можна пробувати свої сили протягом трьох місяців – січня, березня, травня та липня 2020 року.

Можливості для молодих підприємців

Мова про міжнародний обмін за програмою ЄС Еразмус” – але для молодих підприємців, чий бізнес не старший за 3 роки. Досвічені також можуть подаватись – але ми так підозрюємо, що вони будуть приймаючою стороною для початківців. Адже “молодь” навчатиметься у досвідчених керівників малого бізнесу в країнах-учасницях обміну, а це 28 країн-членів Європейського Союзу, та ще Албанія, Вірменія, Боснія та Герцеговина, Македонія, Ісландія, Чорногорія, Молдова, Сербія, Туреччина і Україна.

Дедлайн: постійно чинна можливість.

Програма FinancEast компенсує до 50% техніки та обладнання

Аж 9,5 млн євро отримала Україна від ЄС через Німецький банк розвитку KfW – і все для малих та середніх підприємців. 

Гроші видаватимуть у вигляді компенсації до 50% вартості інвестиційних проектів:

  • придбання у лізинг (видача обладнання напрокат – авт.) або у кредит сільськогосподарської техніки, обладнання і транспортних засобів, 
  • монтаж, будівництво чи реконструкцію приміщень, введення в експлуатацію тощо.

Економічна правда пише, що основним партнером програми буде державний Укргазбанк. 

Підприємці вже можуть звертатись до відділень банку – кошти у лізинг чи кредит можна отримувати ще з 20 грудня 2019 року. 

UNICEF фінансує технорішення, спрямовані на вирішення проблем дітей

Якщо ви – технологічний стартап, а ваша цільова аудиторія – це діти, майте на увазі: UNICEF вкладають кошти у технорішення, які можуть вплинути на життя найбільш вразливих категорій дітей. 

Ось і в цьому конкретному випадку до участі у гранті запрошуються підприємства-стартапи, які розробляють технології для молоді до 25 років. Їх продукти повинні сприяти розвитку у трьох напрямках:

  • навчанню, участі молоді у громадському житті; 
  • використанню даних у реальному часі для прийняття рішень; 
  • різним рішенням для збільшення доступу до інформації, зокрема до зв’язку, електроенергії, фінансування та ін. 

Бюджет, який організація готова виділити на розробки – до 100 тисяч доларів

Дедлайн: програма постійно чинна. 

Гранти для галузей економіки, що розвиваються

Програма USAID “Конкурентоспроможна економіка України” працює з тими бізнес-сферами, які мають потенціал для швидкого зростання. Кажуть, особливу увагу приділятимуть галузям ІТ та виробництва меблів. 

У вас є всі шанс, якщо ваш бізнес:

  • працює у відносно новій галузі або в галузі, що розвивається, 
  • має потенціал для швидкого зростання, успіху на експортних ринках, збільшення зайнятості населення.

Під такі умови дають від 250 000 до 40 000 000 гривень.

 Дедлайн: 29 лютого 2020 року. Усі деталі – за посиланням.

Глобальний інноваційний фонд інвестує в соціальні інновації

GIF – це глобальна некомерційна організація. Її інвестиції спрямовані в сферу соціальних інновацій в країнах, що розвиваються. Гранти виділяють на рішення, які повинні поліпшити життя та можливості мільйонів людей в цих країнах.

 GIF підтримує і соціальні підприємства, і комерційні фірми, і неурядові організації, і державні установи. 

Розмір грантів: від 30 000 до 10 000 000 фунтів.

Дедлайн: постійно чинні можливості.

Вигідні кредити для соціальних підприємств

Програма пільгового кредитування Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) та “Ощадбанку” за низькими відсотковими ставками уже видає кредити для соціальних підприємств. Грошовий фонд програми – 100 мільйонів гривень

Кредитні кошти на вигідних умовах видаватимуть підприємцям, чий бізнес намагається вирішити проблеми переселенців, людей з інвалідністю, малозабезпечених та незахищених суспільних груп,

Дедлайн: програма постійно чинна.

Читати далі

Економіка

ЄБРР інвестував в Україну мільярд євро
Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

У 2019 році Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР) в рамках 51 проєкту в державному і приватному секторах України інвестував 1,1 мільярд євро. Про це повідомив старший радник із зовнішніх зв’язків ЄБРР Антон Усов на своїй сторінці в Facebook, передає Економічна правда.

Як зазначається, більша частина цих коштів була спрямована на проєкти з екоскладової.

“Серед країн операцій ЄБРР Україна в минулому році посіла друге місце за обсягом інвестицій і перше – за кількістю підписаних проектів. 680 млн евро від загального обсягу інвестицій в Україну в 2019 році віднесено до “зеленої” категорії (проекти з екологічної складової – ред.), що є найвищим показником серед всіх країн ЄБРР “, – написав він.

Зазначимо, ЄБРР є найбільшим міжнародним фінансовим інвестором в Україні.

З початку своєї діяльності в країні в 1993 році банк профінансував 445 проєктів на загальну суму в майже 14,6 млрд. євро.

Читати далі

Економіка

На Львівщині будуватимуть новий завод із виробництва сухих будівельних сумішей
Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

У селі Розвадів Миколаївського району будуватимуть завод із виробництва сухих будівельних сумішей. Українська компанія «Ковальська» планує інвестувати у виробництво близько 500 млн грн, передає zaxid.net.

Промислово-будівельна група «Ковальська» уклала угоду про придбання ТОВ «Розвадів Будматеріали» (заводу з виробництва силікатної цегли). Комплекс, площею приблизно 140 га, має піщаний і вапняковий кар’єри, шахтні печі для випалу вапняку та завод із виготовлення силікатної цегли. Компанія не повідомила вартості придбаного на Львівщині заводу.

Також на цій же ділянці упродовж двох років компанія планує збудувати завод з виробництва сухих будівельних сумішей, площею близько 6 га.

«Запаси сировини на піщаному кар’єрі оцінюються у майже 10 млн м³, заплановані обсяги видобутку – 400-500 тис. т/рік. Компанія використовуватиме пісок для виробництва сухих будівельних сумішей Siltek. Ще один завод Siltek «Ковальська» збудує на цій же території протягом наступних 2 років. Окрім цього, сировина буде реалізовуватися на Західній Україні», – повідомили 14 січня на офіційному сайті компанії.

Читайте також: У Вінниці зведуть завод із виробництва лецитину

Яка потужність заводу?

Планова потужність нового підприємства перевищуватиме 100 тис. тонн сухих будівельних сумішей на рік. А на самому заводі зможе працювати близько 500-700 робітників.

Вапнякове родовище на цій території має запаси сировини на рівні 6 млн т. Щороку компанія планує видобувати 200 тис. т вапняку, який буде переробляти та продавати підприємствам по всій країні.

«Поява «Ковальської» на Західній Україні не обмежиться лише придбанням активів. Ми плануємо інвестувати у розвиток та модернізацію родовищ та пов’язаних виробництв. Крім цього, збудуємо новий завод, що створить сотні робочих місць. Таким чином, інвестиції у регіон протягом найближчих років сягнуть 500 млн грн», – зазначив генеральний директор ПБГ «Ковальська» Сергій Пилипенко.

ТОВ «Розвадів Будматеріали» займалось виробництвом силікатної цегли, вапна, кахлю. За інформацією на сайті підприємства, воно є одним з найстаріших підприємств на Львівщині. Зокрема у 1978 році було введено в експлуатацію завод з виробництва силікатної цегли та каменів.

Що варто знати про “Ковальську”?

Промислово-будівельна група «Ковальська» – українська компанія, яка займається виготовленням будівельних матеріалів та будівництвом. Зокрема, під брендом Siltek ПБГ «Ковальська» виготовляє понад 100 видів сухих і рідких будівельних сумішей: шпаклівки, штукатурки, стяжки, фарби, ґрунтовки, герметики та монтажні піни тощо. Виробнича потужність підприємства наразі становить 150 тис. т сумішей на рік.

Згідно з даними аналітичної платформи Youcontrol, кінцевими бенефіціарними власниками компанії «Ковальська» є Олександр Пилипенко та його син Сергій Пилипенко, а також Володимир Сурун та Микола Суботенко. Сергій Пилипенко, який є також директором підприємства, у 2015 році був обраний депутатом Київради від від БПП «Солідарність» на 107 окрузі (Солом’янський район).

Читати далі

Економіка

Одна з найбільших компаній Китаю хоче інвестувати в український аеропорт
Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Китайських інвесторів зацікавив аеропорт Рівного. Про це повідомляє пресслужба облдержадміністрації.

Як зазначається, Рівненська ОДА та китайська компанія POWERCHINA вже підписали меморандум щодо розвитку летовища.

«Підписання меморандуму – це сигнал інвестиційному світу, що Рівненщина готова до приходу серйозних інвесторів. І саме підписання меморандуму з корпорацією POWERCHINA говорить про те, що наміри в області та інвестора серйозні. Адже – це корпорація, яка має 260 тис. працівників і входить в топ-5 найбільших компаній Китаю. Тому ми впевнені, що з їхніми зв’язками і можливостями швидше знайдемо кошти і, можливо, будемо концесіонерами для аеропорту», – зазначив голова Рівненської ОДА Віталій Коваль.

Читайте також: У Херсоні ведуть перемовини про прямий авіарейс до Львова

Що відомо про інвестора?

Китайська компанія займається не лише енергетичними проєктами, а уже впродовж 10 років спеціалізується на інфраструктурних об’єктах. Аеропорти, порти, автомагістралі, швидкісні залізниці, гідротехнічні споруди в 114 країнах світу. Серед найвідоміших – Міжнародний аеропорт міста Гонконг.

Це – 800 мільйонний об’єкт, який збудований на штучному острові. Також компанія взяла участь у будівництві таких проєктів: Міжнародного Аеропорту Доха, Ташкентського Міжнародного Аеропорту, Головного аеропорту в Ботсвані і Головного аеропорту в Малі.

Фундамент для технократичного хабу

Зазначимо, міжнародний аеропорт «Рівне» потрапив до пілотного інвестиційного проєкту Міністерства розвитку економіки з відродження регіональних летовищ України. В його рамках розробили інвестиційний проєкт, що має на меті залучити приватний капітал для розвитку рівненського аеропорту, який стане фундаментом для створення технократичного хабу Західної України.

Читати далі

Економіка

Які ТРЦ планують відкрити в Україні в 2020 році
Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

У 2020 році в Україні планують відкрити нові торгово-розважальні центри Retroville, Ocean Mall, Нікольський та інші. Підбірку закладів оприлюднила Асоціація Рітейлерів України.

Якщо девелопери таки дотримаються заявлених термінів, то у 2020-21 роках на ринок торговельної нерухомості України може вийти рекордний обсяг нової пропозиції. За підрахунками консалтингової компанії Cushman & Wakefield, девелопери заявили до відкриття більше дюжини великих торговельних об’єктів сумарною орендною площею понад 700 000 кв. м.

Retroville

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Київ, пр. Правди, 47

Орендопридатна площа: 80 718 кв. м

Девелопер: Мартін/Stolitsa Group

Заявлений термін введення в експлуатацію: квітень 2020 року

Поруч з ТРЦ буде облаштована парковка на 3245 машиномісць, а також івент-зона під відкритим небом на 4000 кв. м, де планують проводити активності різного формату – від ярмарків і фестивалів до льодової арени в зимовий час.

Читайте також: Стало відомо, коли IKEA відкриє магазин в Україні

Станом на грудень минулого року девелопер проекту оцінював його будівельну готовність більш ніж у 90% і мав намір запустити в роботу вже навесні 2020-го. Серед заявлених якірних орендарів – гіпермаркет Novus (10 640 кв. м), будівельний гіпермаркет Leroy Merlin (4805 кв. м), перший в Києві кінотеатр Multiplex з новою технологією ScreenX, дитячий розважальний центр Fly Kids (4640 кв. м) і фітнес- клуб Sport Life (4436 кв. м) з басейнами і джакузі.

Respublika

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Київ, вул. Кільцева дорога, 1А

Орендопридатна площа: 135 000 кв. м

Девелопер: Солтекс Капітал

Заявлений термін введення в експлуатацію: IV квартал 2020 року

ТРЦ Respublika – один з найбільш скандальних об’єктів торговельної нерухомості в Україні. Проєкт загальною площею близько 300 000 кв. м повинен був відкритися ще в 2014 році, проте терміни його реалізації постійно переносилися, а в 2015-му, коли його готовність становила понад 80%, будівництво і зовсім було зупинено.

Як повідомляв портал НВ Бізнес, нову команду очолила Анна Закомірна. Джерела видання розповіли, що на добудову ТРЦ буде направлено близько $100 млн, а всі роботи планується завершити вже до кінця 2020 року. Втім, існує висока ймовірність, що відкриття об’єкту все ж буде перенесено на більш пізній термін.

Ocean Mall

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Київ, вул. Антоновича

Орендопридатна площа: 84 000 кв. м

Девелопер: Mandarin Plaza

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Столичний Ocean Mall повинен стати третім торговельним об’єктом в мережі мегамолів українського девелопера Вагіфа Алієва. Спочатку введення ТРЦ в експлуатацію планувалося в кінці 2018-го, потім було перенесено на літо 2019 року, а тепер на 2020-й. Через постійне перенесення термінів відкриття шведський меблевий гігант IKEA був змушений коригувати плани виходу в Україну. Якщо спочатку рітейлер мав намір відкрити перший магазин в країні саме в Ocean Mall, то пізніше повідомив про плани спочатку запустити e-commerce, а вже потім – фізичний роздріб.

Але де б не відкрився перший в країні магазин IKEA, і коли б не розпочав роботу сам ТРЦ Ocean Mall, слід визнати, що проєкт вважається одним з найбільш перспективних в сфері торговельної нерухомості в Україні. Передбачається, що в ньому розміститься 500 магазинів, кінотеатр із залом IMAX і 4DX та великий розважальний digital-парк площею до 30 000 кв. м. Також повідомлялося, що поруч з Оcean Mall буде побудована парковка на 2000 машиномісць, а також нова транспортна розв’язка.

ТРЦ Rive Gauche (II черга)  

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Київ, вул. Здолбунівська, 17

Орендопридатна площа: 77 300 кв. м.

Девелопер: Ceetrus Ukraine

Заявлений термін введення в експлуатацію: III квартал 2020 року

Rive Gauche – один з небагатьох торгових центрів в Україні, будівництвом якого займається компанія з іноземним капіталом. Компанія Ceetrus Ukraine (до 2018-го Immochan) – підрозділ однойменного французького девелопера, присутнього в 10 країнах світу. Один з її проектів – столичний ТРЦ Rive Gauche в Києві. Перша фаза об’єкту загальною площею близько 30 000 кв. м була запущена навесні 2018-го, а головним якорем ТРЦ (15 000 кв. м) виступив гіпермаркет Ашан.

Як уточнювали в прес-службі компанії, будівництво другої черги Rive Gauche передбачає спорудження двоповерхового торгово-розважального центру загальною площею 185 000 кв. м, орендною – 77 300 кв. м. При цьому 55% торгової площі буде відведено під якірних орендарів. У їх числі: 8-зальний кінотеатр Multiplex, сімейний розважальний центр, супермаркет спортивних товарів Decathlon, будівельний гіпермаркет Leroy Merlin. Також передбачена торгова галерея, де зможуть розміститися 200 магазинів, фуд-корт, соціальні простори та інше.

ТРЦ Нікольський

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Харків, вул. Пушкінська, 1

Орендопридатна площа: 52 000

Девелопер: Budhouse Group

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Найбільшим регіональним об’єктом, заявленим до введення в експлуатацію в 2020 році, є харківський ТРЦ Нікольський, що будується девелоперською компанією Budhouse Group. Активна фаза будівництва ТРЦ загальною площею 104 000 кв. м повинна відновитися в поточному році. Раніше операційний директор Budhouse Group Максим Гаврюшин заявляв, що компанія знаходиться на завершальному етапі переговорів з інвестором, готовим профінансувати добудову об’єкта.

Уже відомо, що якірними операторами стануть супермаркет Сільпо, магазин з продажу побутової техніки Comfy, мережа кінотеатрів Multiplex і ресторан McDonald’s.

ТРЦ Апрель (II черга)            

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Київ, пр-т Л. Курбаса, 20

Орендопридатна площа: 53 420 кв. м

Девелопер: Kyivproekt Development

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Ще один український ТРЦ, відкриття якого переноситься з року в рік – це друга черга ТРЦ Апрель. Перша фаза проєкту орендною площею майже 6000 кв. м була введена в експлуатацію в 2014 році, а її якірними операторами виступили ресторан МсDonald’s, супермаркет Billa і магазин товарів для дому JYSK. Друга черга повинна стати набагато більш масштабною. Згідно з інформацією на сайті девелопера, загальна площа другої черги перевищить 105 000 кв. м, а торгова – 53 400 кв. м.

Якорями об’єкта стануть продуктовий супермаркет (4000 кв. м), дитячий розважальний центр (2500 кв. м) і 6-зальний кінотеатр. Ще 33 000 кв. м торговельних площ буде виділено під магазини сегментів fashion, електроніки, спортивних і дитячих товарів. В цілому в ТРЦ Апрель буде близько 300 магазинів. Крім того, в структурі проекту передбачено офісний простір April City Office Space на 4000 кв. м. У процесі зведення ТРЦ також буде обладнана парковка на 1400 паркомісць.

ТРЦ New Ray                    

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Київ, вул. Драйзера, 21

Орендопридатна площа: 34 500

Девелопер: Build Commerce Group

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

Торгово-розважальний центр New Ray, який будується в столичному житловому масиві Троєщина, реалізується компанією Build Commerce Group. Як повідомляла інформагенція Інтерфакс-Україна, її власником виступає Олег Кирилов – один з інвесторів іншого столичного ТРЦ – New Way. Спочатку відкриття об’єкта було заплановано на третій квартал 2019 року, а пізніше перенесено на 2020-й.

Згідно з проєктом ТРЦ, його загальна площа складе 41 500 кв. м, а торгова – 34 500 кв. м. У п’ятирівневому ТРЦ New Ray розміститься кінотеатр на 6 залів (2000 кв. м), розважальна зона (2500 кв. м), а також супермаркет (3500 кв. м) на цокольному поверсі. Проєктом також передбачено паркінг на 500 машин.

ТРЦ White Lines (Smart Plaza Holoseevo)

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Київ, вул. Васильківська\просп. Голосіївський

Орендопридатна площа: 27 000 кв. м

Девелопер: A-Development

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

ТРЦ White Lines зводиться девелоперською компанією A-Development в одному з найбільш густонаселених районів Києва – Голосіївському. Проєкт стане частиною однойменного багатофункціонального комплексу, в який крім ТРЦ увійдуть три 24-поверхових будинки на 566 квартир загальною площею 36 900 кв. м.

Загальна площа самого ТРЦ складе 40 000 кв. м, орендна – 27 000 кв. м. Уже відомо, що якірними орендарями об’єкта стануть супермаркет Сільпо, кінотеатр Multiplex і фітнес-клуб Energym. В рамках проєкту також буде зведено двоповерховий підземний паркінг на 685 машиномісць.

ТЦ Острів (II черга)

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Одеса, Новощепний ряд, 2

Орендопридатна площа: 18 000 кв. м

Девелопер: OTD

Заявлений термін введення в експлуатацію: 2020 рік

В Одесі на 2020 рік заплановано введення в експлуатацію другої черги торгового центру Острів. Цей торговий об’єкт, розташований між центральним залізничним вокзалом і ринком Привоз – один з найстаріших ТЦ міста. Він був відкритий ще в 1998 році, а зараз співпрацює більш ніж з 300 орендарями. Якорями проєкту загальною площею понад 37 000 кв. м виступають магазини побутової техніки Eldorado і Фокстрот, а також супермаркет меблів АТМО.

Подробиці будівництва і tenant-mix другої черги об’єкта не розкриваються. Однак за даними консалтингової компанії Cushman & Wakefield, її орендна площа складе близько 18 000 кв. м.

ТРЦ Apollo (II черга)  

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Дніпро, вул. Тітова, 36

Орендопридатна площа: 10 000 кв. м

Девелопер: Континент

Заявлений термін введення в експлуатацію: I квартал 2020 року

Дніпровський ТРЦ Apollo був відкритий в 2009 році. Загальна площа першої черги склала 35 000 кв. м, орендна – 20 000 кв. м. Серед якірних орендарів проєкту найбільший в Дніпрі супермаркет Varus, спортклуб Regym, drogerie-магазин Prostor, а також Colins, Gloria Jeans, Megasport та інші. Тепер же девелопер готується ввести в експлуатацію другу чергу об’єкта, яка буде складатися з трьох рівнів і приєднуватися до основної частини ТРЦ на рівні другого і третього поверхів. Після її відкриття орендна площа Apollo зросте на 50% і складе 30 000 кв. м.

Серед уже заявлених «якорів» другої черги – семизальний кінотеатр Планета Кіно площею 3000 кв. м, McDonald’s в форматі «Досвід майбутнього» і цілий пул міжнародних операторів одягу і взуття. Всього для гостей оновленого ТРЦ буде працювати більше 170 магазинів. Серед них буде і новий техно-хаб, в якому заявлені відкриття провідних українських мереж техніки, електроніки та гаджетів Comfy і Фокстрот.

ТРЦ Мегамолл (II черга)

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Вінниця, вул. 600-річчя, 17 Е

Орендопридатна площа: 10 000 кв. м

Девелопер: Трейдленд

Заявлений термін введення в експлуатацію: ІІ квартал 2020 року

Розширюється і вінницький торгово-розважальний центр Мегамолл загальною площею 55 000 кв. м і торговою 31 500 кв. м. Девелопер проекту планує запустити в роботу другу чергу проекту вже в другому кварталі поточного року. Як уточнювали в компанії, вона буде складатися з трьох рівнів загальною орендною площею 10 000 кв. м.

Зокрема, верхній поверх буде відведено під розважальну частину. Тут розміститься найбільший в регіоні 7-зальний кінотеатр Сінема Сіті (2600 кв. м), дитячий розважальний центр і зона громадського харчування. На другому поверсі розташуються магазини одягу та взуття середнього цінового сегменту, а на першому – великий фасадний ресторан і декілька універмагів. В рамках реконцепції в ТРЦ також передбачено створення ювелірного кварталу.

ТРЦ Atrium

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Ужгород, вул. Довженко/Поштова площа

Орендопридатна площа: 5000 кв. м

Девелопер: УК Інвестмент

Заявлений термін введення в експлуатацію: II квартал 2020 року

Невеликий торговельний центр, загальною площею 7000 кв. м і торговою в 5000 кв. м повинен розпочати роботу в другому кварталі поточного року в центральній частині Ужгорода. Як повідомляла компанія UTG, яка розробила концепцію ТРЦ, на п’яти рівнях об’єкта розмістяться продуктовий супермаркет, кінотеатр, магазини одягу та взуття, а також ресторани.

Згідно з паспортом об’єкта, замовником будівництва проекту є ТОВ «УК Інвестмент», що належить Сергію Ковачу і Дмитру Пеца. Останній також пов’язаний з будівельною компанією ТОВ «БІ енд Ю груп», що отримала в 2012 році права на будівництво торгово-офісного будинку на земельній ділянці.

ТЦ в Житомирі

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Місцезнаходження: Житомир, вул. Грушевського, 7

Орендопридатна площа: 17 200 кв. м

Девелопер: невідомо

Заявлений термін введення в експлуатацію: березень 2020 року

Ще один регіональний проєкт, заявлений до відкриття в 2020 році – житомирський торговий центр на вулиці Грушевського. Як розповідали RAU в консалтинговій компанії Retail & Development Advisor – ексклюзивному брокері торговельного центру – його загальна площа складе 21 000 кв. м, а якірними орендарями стануть будівельний гіпермаркет OLDI, який займе 9000 кв. м, і флагманський магазин однієї з провідних вітчизняних продуктових мереж Сільпо, який відкриється в новій для компанії концепції. FMCG-рітейлер підписав договір оренди 3000 кв. м.

Решта площі – понад 7000 кв. м – буде відведена під торгову галерею, що дозволить розмістити магазини відомих українських і міжнародних мереж різних сегментів, в тому числі ще не представлених в місті. В рамках будівництва ТЦ також передбачено зведення парковки на 230 машиномісць.

Читати далі

Економіка

Пекторалі зі Львова. Як родина Козій робить прикраси для сучасних королев
Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Якщо вам забракло прикрас з характером, а ті, що є – “однакові з лиця”, то ми у ШоТам знайшли для вас щось магічне. Стародавнє, але загорнуте у сучасность. Те, що сотні років носила скіфська знать, а тепер  – можете й ви. Мова про прикраси у техніці гарячої емалі, які робить родина Козій зі Львова 

Це працює так, каже Ярка з родини Козій: .

“Барви емалі глухі, або прозорі. А силу їм дає світло, яке пронизує емаль до металевого тла, заломлюється і творить фантастичні ефекти”

Існування їх пекторалей та згард (намиста – авт.) неможливе без розігрітої на 860 градусів спеціальної печі, батька Гриця, який вирізає мідні форми для майбутніх прикрас, та чотирьох його майстринь-емальєрок: дружини Роксоляни та доньок Марії, Ярки та Даньки. 

Як взаємодія всіх цих компонентів утворює в результаті справжні витвори мистецтва бренду “Емалі Козій”, читайте у інтерв’ю “ШоТам” з львівською емальєркою.

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Роксоляна Козій

вчителька та львівська емальєрка про родину і справу, якою займаються 25 років

Гриць (батько) – робить тиснення на намистах та вирізає й оброблює мідні форми до того, як на них накладають емаль;
Роксоляна (мати) – вчителює у школі. Як майстриня має строгий стиль. Каже, найбільше подобається працювати в чорно-білому кольорі емалей. 
Марія (старша дочка) – графічна дизайнерка. Робить напівпрозорі, легкі й романтичні прикраси, “працює на нюансах відтінків”;
Ярка (середня донька) – працювала з керамікою, вчиться на графічну дизайнерку. Як емальєрка тяжіє до простоти і геометричних візерунків у своїх виробах.
Данька (молодша донька) – поки не вирішила, чи хоче займатись родинною справою. 
Родина працює в техніці гарячої емалі (запечене скло на травленій мідній пластині – авт.) часто запрошують на різні виставки, у тому числі й міжнародні: у Париж, Стокгольм та Хельсінкі. 

Довідка. Техніка гарячої емалі відома з ІV ст. до нашої ери. Тоді грецькі майстри виготовляли їх для скіфської знаті. У поєднанні з коштовним камінням вона використовувалась навіть для оздоблення символів влади фараона у стародавньому Єгипті. 

Емалі. Непередбачувані і небезпечні

Ми займаємося живописною емаллю: працюємо з образами, наносимо порошком на мідну пластинку візерунки, а далі відправляємо все це в піч. Після випалювання у виробі потрібно ще багато чого допрацьовувати. Адже головна особливість емалі – її непередбачуваність. 

Навіть, якщо у вас є ескіз майбутніх емалевих сережок або намиста, не факт, що після того, як їх випалимо у печі, скло запечеться в ідеальну за кольором та силуетом копію. Результат може бути несподіванкою, особливо, якщо ви хочете один в один повторити виріб. Але, з іншого боку, такої прикраси, як у вас, не буде більше ні в кого. 

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам
Родина Козій – львівські емальєри. Професійно працюють у техніці гарячої емалі вже більше 25 років. Фото: з Фейсбуку

При роботі у техніці гарячої емалі є й певна небезпека – в тому, що в порошковій емалі міститься свинець, а тому випаровування під час запікання виробів у печі надто шкідливі. Через те не пускаю до цієї роботи донечок, все роблю сама.

Як випалюються пекторалі

Палітру емалей ми у родині знаємо чи не напам’ять. Якщо купуємо щось новеньке, спочатку вивчаємо, як вони поводять себе при випалюванні, а потім вже беремо у виробництво. 

Щоб зробити вдалий виріб, треба знати: яку емаль на якій печі при якій температурі випалювати. 

Прикраса починається з того, що спочатку мій чоловік Гриць ріже мідь на пластини, проколюючи їх в місцях кріплень майбутнього виробу. Далі вони занурюються в азотну кислоту – для очищення. За тим на пластини накладаються візерунки емалі, які кладемо в спеціальну піч для випалювання, розігріту до 860 градусів.

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Випалювання триває недовго. Кожен елемент майбутнього намиста випалюється по черзі і потребує індивідуальної температури. Часу на випал йде небагато – в середньому, хвилини дві.

Далі на якийсь час залишаємо виріб настоятись у розчині лимонної кислоти, шліфуємо та прибираємо окалину.

Нарешті, скріплюємо елементи пекторалей чи намист між собою ланцюжком чи защіпками. 

Техніці гарячої емалі навчились у реставратора церков

Ідея займатись емаллю спала на думку моєму чоловікові Грицю. Я ж сама спочатку займалась скульптурою. 

Емаль – це завжди експерименти і досвід. Свій ми отримали вперше на початку 90-х років мнулого сторіччя, коли потрапили до Канади. Там познайомились із художником, що реставрував церкви і заодно відроджував традицію використання емалі у церковних предметах побуту. Тоді й нам показав, як з цією технікою працювати. 

Спершу ми з чоловіком починали не з прикрас, а працювали емаллю по готових речах: медалях, іконах, розп’яттях. 

Далі народилась друга дитина, і я не мала часу працювати з емаллю. Тоді Гриць зі Марією – років вісім їй тоді було – захопились створенням емальованих кулончиків. Так з експериментів і народилась ідея робити прикраси. Ніколи ми з Грицем не примушували дітей  – таким відбивається жага до таких речей. Сьогодні і Марії, і Ярці цікаво працювати з емаллю. Єдине, куди їх не допускаю – до випалювання виробів. Роблю сама, бо це шкідливо. 

Мало працюємо для чоловіків

Диво-дерево: зароби свій перший мільйон на гектарі павловнії, ШоТам

Зазвичай, наші вироби купують жінки, або чоловіки для жінок. Причому, є така тенденція: чим жінка старша, тим більше прагне себе прикрасити. Для чоловіків зрідка робимо браслети чи каблучки.

Дівчата теж купляють, але я б молодість  взагалі нічим б не прикрашала – вона і так гарна. Максимум, що треба – сережки якісь.

Оберіть будь-яку пектораль, і вона коштуватиме близько 1000 гривень та кульчики по 300 гривень. Так, ціни у нас трохи занизькі. Але якщо ми їх піднімемо, то мало людей зможуть купити. Тому поки так. А вже покупців вдосталь – і з України, і з усього світу. 

Нема часу на просування

Нам потрібен менеджер – ніде правди діти. 

Зараз просуванням в соцмережах, написанням постів, фотографуванням виробів займається Ярка. А в неї інколи просто руки не доходять щось зробити, адже вона паралельно працює і вчиться. 

Марічка ж працює в Києві і приїжджає до нас “набігами”. 

Тому наразі потроху виставляємо вироби у різних галереях, беремо участь у міжнародних виставках. А паралельно робимо ремонт у майстерні і працюємо у шість рук.  В планах – зібрати команду для просування, а доти продаємо пекторалі в інтернеті і  даруємо на радість друзям і близьким.

Читати далі
Технології49 хв. тому

У Маріуполі на металургійному комбінаті зведуть новий кисневий комплекс

Суспільство2 години тому

Спецпідрозділи поліції отримали партію швидкісних автобусів

Суспільство3 години тому

У Тернополі створять сучасний парк із енергоощадними технологіями

Суспільство4 години тому

Їжа для веганів: 6 українських виробників рослинної продукції

Суспільство4 години тому

Як ремонтують десантний катер «Сватове» (ФОТО)

Суспільство4 години тому

Київські школярі отримали STEM-лабораторії для робототехніки

Суспільство5 години тому

Українська компанія оновила і додала нові функції до прицілів бронетехніки

Суспільство6 години тому

Професор хімії на Прикарпатті винайшов лікувальну жуйку

Суспільство6 години тому

У Мукачеві активісти влаштували екопікнік і прибрали ліс від сміття

Суспільство7 години тому

Як виглядатиме Центральний гастроном на Хрещатику після реконструкції

Суспільство7 години тому

Лоукостер SkyUp відновить два внутрішні рейси в Україні

Суспільство8 години тому

В Україні запустили новий онлайн-сервіс для водіїв

Суспільство8 години тому

У Києві активно встановлюють антипаркувальні стовпчики

Суспільство9 години тому

Житомирщина отримала власний туристичний логотип (ФОТО)

Суспільство9 години тому

В аеропорту Одеси продовжили ремонт злітно-посадкової смуги (ФОТО)

Суспільство10 години тому

Дві вулиці у центрі Дніпра зроблять пішохідними

Суспільство10 години тому

В Україні створять реєстри учнів та вчителів: подробиці

Технології11 години тому

На Одещині встановили GPS-трекери на комунальну техніку

Суспільство11 години тому

Українське видавництво переходить на папір, вироблений із «тетрапаків»

Суспільство12 години тому

З’явився трейлер українського фільму, який представлять на фестивалі у США

Суспільство12 години тому

Як триває будівництво Подільсько-Воскресенського мосту в Києві

Суспільство13 години тому

На Вінниччині планують запустити єдиний електронний квиток до музеїв

Суспільство13 години тому

Українська компанія запускає виробництво повністю біорозчинних пакетів для сміття

Суспільство1 день тому

ІТ-освіта для людей з інвалідністю: як працює проєкт BeQA

Суспільство1 день тому

На Закарпатті пройде гастрономічний фестиваль “Ужгородська Палачінта-2020”

Суспільство1 день тому

У Вінниці відкрили 12 нових туристичних маршрутів

Суспільство1 день тому

Дзюдо від копа: як поліцейський безкоштовно навчає дітей бойових мистецтв (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

У Києві завершили капремонт станції швидкісного трамвая «Гната Юри» (ФОТО)

Суспільство1 день тому

Українська спортсменка встановила світовий рекорд зі стрибків у висоту

Суспільство1 день тому

Українські прикордонники отримали модернізований гелікоптер Мі-8МСБ-В

Суспільство1 день тому

Як колишній розбишака став зразковим капеланом на фронті і відбудував ромський табір (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

У Києві на залізничному вокзалі з'явився новий арт-об'єкт

Суспільство1 день тому

Українські танки і бронетранспортери представили на військовому параді в Таїланді

Суспільство1 день тому

У Харкові дослідники розробили пристрій, що перетворює воду на антисептик (ВІДЕО)

Економіка2 дні тому

Гроші для підприємців. Добірка грантів, що стане в нагоді малому та середньому бізнесу

Суспільство2 дні тому

Українець відкриває по всьому світу верміферми з виробництва біогумусу

Технології2 дні тому

У хмельницьких тролейбусах встановлюють валідатори

Суспільство2 дні тому

МОЗ запускає курси і семінари для лікарів

Суспільство2 дні тому

З України запустили нові рейси до Грузії

Суспільство2 дні тому

Унікальний санаторій на Дніпропетровщині перетворять сучасний СПА-центр

Суспільство2 дні тому

Військовослужбовець майструє на передовій ікони з дроту (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Колишній розвідник робить бізнес на дерев'яних виробах (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Як українка у 55 років стала топовою блогеркою в YouTube (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

На Черкащині вчителює американський волонтер, який за рік вивчив українську мову (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

17-річний українець винайшов помічника для незрячих (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

У Мукачеві побудували нові казарми для гірських піхотинців

Суспільство3 дні тому

В Одесі створили інтерактивну карту з міськими муралами і графіті

Суспільство3 дні тому

В Україні запустили сайт для вибору вживаних вантажівок і автобусів

Суспільство3 дні тому

Українські студенти можуть долучитися до конкурсу стартапів Microsoft

Суспільство3 дні тому

"Укравтодор" залучить додаткові 20 млрд грн кредитів на ремонт доріг

Суспільство3 дні тому

У Миколаєві відремонтували найбільший десантний корабель ЗСУ

Суспільство3 дні тому

На Закарпатті офіційно відкриють тюбінг-парк

Суспільство3 дні тому

Українська авіакомпанія почне регулярні вантажні перевезення до Латвії

Суспільство3 дні тому

У Львові складають “чорні списки” руйнівників пам’яток архітектури

Суспільство3 дні тому

Початок року, а ви ще не виконуєте новорічні обіцянки? 12 порад, як це виправити

Суспільство3 дні тому

У Києві планують збудувати 14 нових станцій метро: проєкт

Суспільство3 дні тому

У Харкові відкрили інклюзивне кафе

NewСхід3 дні тому

Підприємиці Донеччини можуть отримати грант: деталі

Суспільство3 дні тому

Аеропорт «Київ» співпрацюватиме з грецькою авіакомпанією

Технології3 дні тому

В Україні запустили портал про зниклих і загиблих у Другій світовій війні

Суспільство3 дні тому

Запрацювала електронна система комунікації між державними органами

Економіка3 дні тому

ЄБРР інвестував в Україну мільярд євро

Суспільство3 дні тому

П'ять столичних вулиць матимуть нові назви

Технології4 дні тому

В українському банку відкрила рахунок криптовалютна біржа

Суспільство4 дні тому

Укрзалізниця купила нові ковдри і замінила понад 210 тисяч комплектів постільної білизни

Суспільство4 дні тому

Солдатські кухні обладнають новітньою технікою за 400 мільйонів гривень (ФОТО)

Суспільство4 дні тому

Український Ан-124 «Руслан» перевіз найбільший супутник Lockheed Martin (ВІДЕО)

Суспільство4 дні тому

Український архітектор увійшов до ТОП-10 найкращих дизайнерів світу

Суспільство4 дні тому

Укрпошта випускає марку, присвячену Кіборгам

Суспільство4 дні тому

Україна увійшла до рейтингу найкращих держав світу

Суспільство1 день тому

Дзюдо від копа: як поліцейський безкоштовно навчає дітей бойових мистецтв (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

Як колишній розбишака став зразковим капеланом на фронті і відбудував ромський табір (ВІДЕО)

Суспільство1 день тому

У Харкові дослідники розробили пристрій, що перетворює воду на антисептик (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Колишній розвідник робить бізнес на дерев'яних виробах (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

Як українка у 55 років стала топовою блогеркою в YouTube (ВІДЕО)

Суспільство2 дні тому

На Черкащині вчителює американський волонтер, який за рік вивчив українську мову (ВІДЕО)

Суспільство3 дні тому

17-річний українець винайшов помічника для незрячих (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як моряк із Миколаївщини відкрив виноробню в стилі ХІХ століття (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Тараканівський форт: які таємниці приховує містечко-привид на Рівненщині (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Киянка шиє унікальні сумки в стилі міського етно (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

У Києві відкриють одну з найсучасніших лікарень (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Вінницький фермер вирощує трюфелі і продає їх по 2000 євро за кіло (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як виглядають і з чого складаються сухпаї для передової (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Гірськолижні курорти України: чим цікаві та скільки коштують (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Українська дизайнерка підкорила інстаграм купальниками (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як 70-річна кримська татарка стала письменницею завдяки внукам (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Чернівецький художник робить неймовірні картини зі сміття (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Киянин влаштував руйнівну вечірку, щоб відремонтувати під’їзд (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як волонтери допомагають українським пенсіонерам (ВІДЕО)

Технології3 тижні тому

Українець винайшов програму, що ідеально підбирає музику до фільмів (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Український художник створив в Естонії маленьку «філію» України (ВІДЕО)

Технології3 тижні тому

Українці створили теплицю, яка поливає рослини водою “з повітря” (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Про унікальний український шрифт розкажуть у фільмі (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Одеситка створює дивовижні шкатулки крапочками (ВІДЕО)

Технології3 тижні тому

Український школяр винайшов новітню зарядку до телефона (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Зроби мені хаб: волонтери збирають гроші на інклюзивний простір у Харкові (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

14-річний юнак урятував 9-річного хлопчика від страшної смерті (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

ТОП-5 українських брендів, які роблять магічні вироби з дерева (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Киянка покинула роботу бухгалтера і заробляє тисячі доларів на мозаїці (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як український кухар допомагає школам позбутися «совка» в їдальнях (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Працював над “термінатором”: як одесит в Голлівуді ретушує постери фільмів (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Харківські студенти на 3D-принтері майструють роботів (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

У Харкові діти отримали грант і самі переробили стару котельну на спортзал (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Нечуючий хлопець представив Україну з трибуни ООН (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Дев'ятикласниці читають лекції про менструацію у школах Харкова (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Школярі навчили місто на Донбасі сортувати сміття (ВІДЕО)

Суспільство1 місяць тому

Як занедбану водойму в Києві перетворили на місце спортивної риболовлі (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українець винайшов екопосуд із кукурудзяного бадилля (ВІДЕО)

NewСхід2 місяці тому

Запорізька айтішниця врятувала від війни табун коней (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Як 10-річні українські генії рятують від шахрайства у магазинах (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Туристи "атакують" найзагадковіше містечко України (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

ТОП-5 термальних джерел в Україні (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Львівська майстриня продає гуцульські ковдри у Францію: як їй це вдалося (ВІДЕО)

Технології2 місяці тому

Київські студенти перетворюють маршрутки на електрокари (ВІДЕО)

Суспільство2 місяці тому

Українському "Пласту" потрібна допомога патріотів (ВІДЕО)

Економіка2 місяці тому

У Франківську будують готелі майбутнього: що це і скільки коштує (ВІДЕО)

NewСхід2 місяці тому

Ветеран АТО відкрив у Краматорську соціальну кав’ярню

Суспільство2 місяці тому

Як у вінницькому таксі можна розрахуватися піснею

Технології2 місяці тому

Український студент здійснив прорив, розробивши технологію екопаперу з опалого листя

Суспільство2 місяці тому

В Україні створили першу та унікальну майстерню на колесах

Суспільство2 місяці тому

Читачі “ШоТам?” подарували дідусеві, який висаджує дерева в Миколаєві, подорож до Карпат

Суспільство2 місяці тому

“Наново”: як у Франківську допомагають стати айтішниками тим, кому за сорок

Суспільство2 місяці тому

Одесити створили унікальний екохостел з хати-мазанки

Суспільство2 місяці тому

Українка зробила успішний бізнес на вишуканій жіночій білизні

Суспільство2 місяці тому

На Житомирщині фермер вирощує у теплиці равликів з електропастухом

Суспільство3 місяці тому

Ніколи не пізно: як у Дніпрі пані за 60 стають на пуанти та вчаться балету

Суспільство3 місяці тому

В Україні знаходиться найбільший у світі сад кизилу

Суспільство3 місяці тому

Кактус у голові Джобса: українець створює вазони у вигляді голів знаменитостей

Суспільство3 місяці тому

Чоловік з черкаського села заробляє майже 200 000 грн на сонячній енергії

Суспільство3 місяці тому

Учена з України здійснила унікальний математичний прорив

Суспільство3 місяці тому

Розрахуватися за проїзд піснею: як працює перше караоке-таксі у Вінниці

Суспільство3 місяці тому

Місія “зберегти замок”: хто піклується про українську спадщину?

Суспільство3 місяці тому

Новатор з Маріуполя будує власну імперію заправок для електротранспорту

Суспільство4 місяці тому

100 000 грн на гектарі тютюну може заробити кожен

Суспільство4 місяці тому

Росіянин став на коліна перед матерями загиблих українських захисників

Суспільство4 місяці тому

Київський патрульний врятував життя чоловікові

Економіка4 місяці тому

Купують навіть у США: львів’янка створила успішний бізнес на тимчасових тату

Економіка4 місяці тому

Чому дерев’яна головоломка може стати візитівкою України

Суспільство4 місяці тому

Волонтерка перетворила пустир на візитівку Києва

Тренди