

Суспільство
19 день війни. Хроніка боротьби. Головні перемоги України та українців
19-й день українські військові дають відсіч російським окупантам, знищуючи їхню техніку та руйнучи амбітні плани Кремля захопити нашу країну. Українці об’єдналися та разом чинять опір загарбникам, забувши про чвари та суперечки. Це війна, яка вже увійшла в світову історію. Війна за нашу свободу й незалежність. ШоТам фіксує головні перемоги цього дня.
19:40
Українські полярники організовують низку онлайн-зустрічей, щоб підтримати всіх українських дітей, які змушені переживати жахи війни.
18:50
Збройні Сил України знищили чергову колону російських танків. Світлини з поля бою оприлюднили на сторінці Управління стратегічних комунікацій Апарату Головнокомандувача ЗСУ.
18:30
Парламент Естонії ухвалив рішення закликати країни-члени Організації Об’єднаних Націй до закриття неба над Україною від російського агресора. Про це повідомив голова Верховної Ради Руслан Стефанчук.
За його словами, це перше рішення від парламенту країни, що входить до ЄС та НАТО. Стефанчук зазначив, що першим бути складно, однак відповідально та почесно.
18:00
Полк “Азов”, який захищає український Маріуполь від російських загарбників, оприлюднив відео знищення танка та бронемашини росіян.
17:50
До України їдуть майже 2000 іноземних лікарів, аби допомогти нашим медикам.
17:30
Благодійна організація «Життєлюб» відновила мережу пунктів роздачі безкоштовних обідів у Києві.
16:50
Військовослужбовці територіальної оборони ЗСУ відібрали у російських військових радіолокаційну станцію та вузол зв’язку. Про це повідомили на сторінці Сухопутних військ.
15:20
Після повномасштабного вторгнення російських окупантів більшість звичних для нас речей стали обмеженими. Аби українці змогли забезпечити себе та близьких продуктами харчування, водою, ліками, пальним або вибрати безпечне місце, в Україні створюють онлайн-мапи з актуальною та корисною інформацією.
ШоТам створив добірку інтерактивних мап, які можуть бути корисними під час війни.
14:50
Бійці полку “Азов”, які захищають Маріуполь від наступу російських окупантів, ліквідували щонайменше 17 спецпризначенців Головного розвідувального управління Генштабу РФ.
14:00
Українські активісти вже третю добу блокують у Польщі кордон для російських і білоруських вантажівок.
13:30
В американському місті Лос-Анджелесі з’явилося графіті із зображенням президента Зеленського в національних кольорах. Автор графіті із Зеленським невідомий, однак користувачі пишуть, що малюнок винонаний у стилі відомого британського мураліста Бенксі.
13:00
Один з найбільш титулованих футбольних італійських клубів «Ювентус» підготував та передав Україні гуманітарну допомогу й допоміг евакуювати дітей з гарячих точок у безпечні місця, де малеча зможе безкоштовно тренуватись і проживати.
12:40
Військовослужбовці Збройних сил України влаштували засідку на російських окупантів та розбили колону ворожої техніки.
12:00
Підрозділи Ракетних військ ЗСУ розгромили тилові позиції російської армії в Запорізькій області. Українським військовим вдалося знищити польові бази та склади окупантів
11:00
На спеціальні рахунки Національного банку, відкриті для підтримки української армії та гуманітарної допомоги, перерахували вже понад 11,8 мільярдів гривень.
10:30
Бійці 10-ої гірсько-штурмової бригади Сухопутних військ ЗСУ поділилися відеозаписом з моментом знищення чергового танка російських окупантів.
10:20
Військовослужбовці Збройних сил України та інших формувань, що захищають нашу країну, знищили вже майже 170 російських літаків та гелікоптерів. Крім того, окупанти втратили 389 танків та 150 артилерійських систем.
10:00
Американська компанія Clearview AI передала Міноборони України систему розпізнавання облич для ідентифікації російських загарбників.
09:00
14 березня в Україні святкують День добровольця. Цього дня 2014-го року перші 500 бійців-добровольців Самооборони Майдану прибули на полігон у селищі Нові Петрівці під Києвом для формування першого добровольчого батальйону. Згодом там було сформовано 1-й Батальйон оперативного реагування Національної гвардії ім. Кульчицького.
08:00
Під Мелітополем Збройні Сили України розбили колону окупанта та захопили 200 одиниць ворожої техніки.
Суспільство

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.
Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.
4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.
«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.
Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.
Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю
«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.
«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.
Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.
Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins
Суспільство

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.
Про це повідомили в КМДА.
Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:
- написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
- отримати психологічну підтримку;
- отримати правову консультацію.
Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.
Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду
Доступні програми допомоги:
- «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
- «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
- У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.
За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:
- Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
- Козубова Людмила — 095 441 44 60.
Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС
Суспільство

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).
Про це повідомили в Міноборони Норвегії.
Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.
KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.
Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.
Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).
Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х