Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 вистав, які варто подивитись у червні в театрах Києва

Опубліковано

Камінгаут у селі після перемоги України та любовне зізнання Києву, історія про ревнощі та помста конотопської відьми. ШоТам підготував добірку театральних вистав, які варто подивитися в червні у столичних театрах.

«Украдене щастя»

Камерна вистава Тетяни Авраменко за твором Івана Франка не про «жіночу неволю», а радше про тих, у кого вкрали майбутнє, та трагічні спроби «повернути минуле». Проблема полягає не стільки у виборі, скільки у його наслідках. Проте, можливо, прийняття незворотності зробить цю ношу легшою.

Подивитися можна у  Київському академічному театрі ляльок, вулиця Михайла Грушевського, 1-А, метро «Майдан Незалежності».

Прем’єра відбудеться 20 та 21 червня в Національному академічному театрі оперети, вулиця Велика Васильківська, 53/3, метро «Олімпійська».

Читайте також: Івано-Франківський драмтеатр готується провести Шекспірівський фестиваль: подробиці

«Ти мене чуєш..?»

Це вистава за п’єсою Анни Галас «Хроніки евакуйованого тіла і загубленої душі», яка була створена після початку повномасштабної війни у 2022 році й увійшла в короткий список фестивалю нової драматургії Reboot Festival у Лондоні. Режисерка Альона Аль Юсеф зі своєю акторською командою поставила її під час драма-спринту «Жива антологія» в Києві 15–17 грудня 2023 року за випадковим жеребкуванням, а далі продовжила переосмислювати.

Прем’єра відбудеться 8 і 9 червня в Театрі драматургів, вулиця Сагайдачного, 25-Г, метро «Поштова площа».

«Легенди Києва»

Трохи містики в Зеленому театрі, норманська версія Кия, Щека, Хорива та сестри Либідь, подробиці з біографії автора Будинку з химерами Владислава Городецького: як і у інших виставах Наталки Сиваненко, глядач тільки й встигає стежити за змінами подій і декорацій, що зібрані докупи, схожі на оберемок повітряних кульок (які, до речі, теж там є). Історичні факти про Київ для киян у третьому поколінні й українців без київської прописки динамічно збирала драматургиня Катерина Пенькова. Спецпокази до Дня міста вже відбулися, але офіційна прем’єра буде в червні.

Прем’єра відбудеться 9 червня в Театрі на лівому березі, Броварський проспект, 25, метро «Лівобережна».

«Монро»

Історію Мерилін Монро, здається, знають уже всі. Фільм «Білявка», приміром, отримав торік «Золоту малину». Свою версію Монро покаже театральна формація «Перший план», де грають актори з Києва та Маріуполя. Звісно, буде й про особисте життя кіноакторки. Попереджають, що вистава для глядачів старше 18 років.

Прем’єра відбудеться 7 червня в  Театрі на лівому березі, Броварський проспект, 25, метро «Лівобережна».

«Сеанс.13»

Це історія людини, яка наважилась познайомитись із собою, прийняти та полюбити себе такою, яка є, описують у Театрі Лесі Українки. «Поки ти дихаєш і серце твоє б‘ється, що б не трапилось – це крок до себе, можливість зросту, це – нова любов», – коментують там.

Показ відбудеться 22 червня в Національному академічному драматичному театрі імені Лесі Українки, вулиця Хмельницького, 5, метро «Театральна». Квитки з’являться у продажу незабаром.

Хто кого хоче? Чорний квадрат?

«ЧК» – це завжди вишукано, дотепно, з перчинкою – про найцікавіше. І цього разу незабутні враження вам подарують неперевершені актори театру Олексій Курилко та Ірина Когут.

Вистава з популярного проєкту «До і Після сексу» розповідає про те, що є близьким кожному – взаємини між жінкою і чоловіком. Випадкові або очікувані зустрічі, неймовірні продовження стосунків, радикальні кроки – усе це буде у гучній виставі. А ще – гарна порція лірики та фірмовий гумор «ЧК», який змусить вас сміятися без упину.

Показ відбудеться 8 червня.

Конотопська відьма

«Конотопська відьма» – гучна прем єра вистави MODERN THEATRE за однойменною сатирично-фантастичною повістю Григорія Квітки-Основ’яненко у постановці Дмитра Рачковського. «… А хто він, той сотник Забрьоха? Так він дурень. Конотопський? Ні, справжній… А Пістряк? Чорт… Теж справжній? А хто його зна… Хіба що відьма…»

Показ відбудеться 8 червня у Центральному будинку офіцерів.

Сильні слабкі жінки

Розумна та красива, незалежна і сильна, енергійна та успішна – такою мріє бачити себе ледь не кожна жінка. Але попри наполегливе прагнення бути самостійною та сильною, настає момент, коли кожна представниця прекрасної статі відчуває потребу у захисті та підтримці сильного, надійного, коханого чоловіка. Саме для таких випадків один гуру-психолог заснував таку собі «Школу дружин», звернувшись до якої можна навчитись бути коханою і щасливою.

Спектакль «Сильні слабкі жінки» в Києві відбудеться 6 червня 2024 року о 18:00 в Центральному будинку офіцерів.

Отелло

До сюжету п’єси Шекспіра безліч разів зверталися колективи театрів світу. Єдина сюжетна та композиційна лінія, яскраві образи героїв, тема боротьби чуттєвого і раціонального ніколи не припинять хвилювати глядача. Свою версію відомої історії пропонує і Театр ім. Лесі Українки. 

Показ відбудеться 27 та 28 червня.

Попередні пестощі

Відчуваєте себе дорослими (звісно, не за паспортом – за станом душі)? – То саме для вас – відверта комедія київського Театру «Чорний Квадрат» з інтригуючою назвою «Попередні пестощі»! На сцені – незрівнянні Олександр Жипецький, Євген Амаріца, Ірина Бондар, Анастасія Іванова та Олександр Розвяков. Відповіді на ці та деякі не менш інтимні запитання шукатимуть актори театру. Вистава буде гарантовано гостро-сексуальною, але – в межах пристойності (хіба що, трохи вульгарності все ж таки залишається). А ще яскрава робота подарує всім щирий сміх, розкаже про кохання і ненависть – через призму живої життєвої іронії. Тож пропустити – неможливо. 

Показ відбудеться 12 червня.

Нагадаємо, у Київському крематорії проведуть реставрацію.

Фото: ШоТам

Коментарі

Суспільство

Як підготуватися до відключень світла: ДСНС та гурт ТНМК запустили нове навчання (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.

Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.

Про створення курсу

Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.

«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.

Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить

Фото: вебсайт ДСНС

Мета навчальних відео

Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.

Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці

У восьми випусках ведучі розповіли:

  • як заживити квартиру та приватний будинок;
  • як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
  • як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
  • як використовувати різні прилади у різних умовах;
  • на що звертати увагу під час вибору пристрою;
  • які є заходи безпеки під час користування різними приладами.

«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.

Відео: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.

Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.

Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.

Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця пришвидшить 38 рейсів та додасть вісім нових: які зміни чекати

Опубліковано

З 15 грудня українці зможуть їздити у гори п’ятьма новими маршрутами, а до Харкова створять три нових рейси. Укрзалізниця також зменшить час у дорозі для 38 потягів.

Про це повідомили в компанії.

Нові рейси до Карпат

Як повідомили у пресслужбі Укрзалізниці, до українських гір з’являться нові маршрути, серед яких:

  • поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
  • поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
  • поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
  • поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
  • поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
  • поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Потяги до Харкова

Компанія додасть потяг № 823/824 Харків – Дніпро: цей рейс стане новим способом доїзду між двома містами.

Поїзд № 165/166 Харків — Черкаси (через день): сполучення створили для пасажирів із Харкова, Дніпра, Черкас та низки інших станцій нового маршруту.

Маршрут поїзда № 105/106 (205/206) Одеса — Київ можуть продовжувати до Харкова у пікові періоди.

Читайте також: Урбаністичний трилер з Гордієнком та Вітовською-Ванца: вийшов трейлер «Дому за склом» (ВІДЕО)

Покращення маршрутів

Поїзд № 39/40 Запоріжжя — Солотвино відправлятиметься із Запоріжжя о 16:17, раніше він починав рух о 7:12.

«Це дозволить мешканцям міста проводити більше часу в дорозі вночі, вивільняючи день для інших важливих задач», — написали в Укрзалізниці.

Тепер потяг №113/114 Львів — Харків їздитиме щоденно. Також його продовжуватимуть у пікові періоди до Івано-Франківська.

Поїзд № 133/134 Київ — Рахів також курсуватиме щоденно.

Скорочення рейсів

Завдяки ремонтам залізниці, компанія пришвидшить такі потяги:

  • Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
  • Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
  • Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
  • Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
  • Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.

Нагадаємо, що Укрзалізниця запускає пряме щоденне сполучення Київ — Будапешт: графік руху.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Укрзалізниці

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Українські та британські науковці розробили програму психологічної допомоги для чоловіків: як взяти участь

Опубліковано

Нова програма психологічної допомоги покликана зменшити зловживання алкоголем та покращити емоційний стан чоловіків, які відчувають стрес через війну. Її розробили науковці Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії та Лондонської школи гігієни і тропічної медицини в межах проєкту CHANGE.

Про це ШоТам повідомляють представники проєкту CHANGE.

Наразі розробники запрошують охочих стати учасниками дослідження програми. Частина учасників отримає психологічну допомогу за новою методикою. Психологічні сесії будуть безкоштовними, а хто саме їх отримає буде визначено випадковим чином.

Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE

  •  Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
  •  відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
  •  вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.

Участь у дослідженні є конфіденційною.

Читайте також: «Не подумайте, що я слабкий»: як працює Лінія підтримки для чоловіків

Як і для чого проводиться дослідження

У дослідженні візьмуть участь 500 чоловіків. Мета — з’ясувати наскільки програма CHANGE є ефективною та як її впровадити. Для цього науковці випадковим чином розподілять учасників до двох груп: учасники першої отримають допомогу на індивідуальних психологічних сесіях за новою методикою, учасники другої візьмуть участь в опитуваннях без отримання психологічної допомоги. Потім дослідники проаналізують зміни у вживанні алкоголю та психологічному стані чоловіків обох груп і порівняють їх, щоб визначити справжній вплив програми CHANGE.

Дослідники наголошують, що користь можуть отримати і ті учасники, які не братимуть участі у психологічних сесіях. Їм буде надана практична наукова інформація щодо опанування стресу та проблем, пов’язаних зі зловживанням алкоголем. Важливою є і суспільна значущість цього дослідження. Очікується, що у разі ефективності програми, нею зможуть скористатись та відчути покращення самопочуття чоловіки як в Україні, так і в цілому світі.

«Ми хочемо впровадити в Україні програму, яка ефективно допомагатиме людям впоратися з емоційними труднощами та проблемами, які виникли внаслідок зловживання алкоголем на початковому етапі, поки у них немає залежності, у такий спосіб попереджуючи її розвиток у майбутньому», — розповідає Сергій Богданов, провідний дослідник проєкту CHANGE, керівник Центру психічного здоров’я Києво-Могилянської академії.

Контакти для реєстрації на участь у дослідженні

Нагадаємо, ми розповідали, як надати першу психологічну допомогу: поради психолога.

Фото: Freepik

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура18 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...