Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

10 найцікавіших фільмів цьогорічного Docudays

Опубліковано

З 31 травня по 9 червня в Києві відбудеться ХХІ Міжнародний фестиваль документального кіно Docudays UA, який презентує понад 60 фільмів з 30 країн світу. У програмі заплановано показ 19 українських картин. Тема цьогорічного фестивалю прозвучить як “10 років триденної війни, яка триває три сторіччя” і буде приурочена до питань історичної пам’яті та її крихкості.

Редакція ШоТам зібрала 10 фільмів, на які точно варто звернути увагу!

“Трішки чужа” Світлана Ліщинська

Опис:
Ця стрічка є важливою та надзвичайно актуальною історією, яка розповідає про чотири покоління українок з однієї сім’ї. Кожна з них досліджує руйнування своєї національної ідентичності через повномасштабне вторгнення Росії.

“Трішки чужа” занурює глядача у складні питання самовизначення, втрат та боротьби за збереження культурної спадщини. Це фільм про силу, стійкість та єдність українського народу в умовах сучасних викликів.

“Мирні люди” Оксана Карпович

Опис:
“Мирні люди” – картина, створена на основі перехоплених розмов російських окупантів зі своїми близькими. Це нетрадиційне роуд-муві, що проходить деокупованими українськими територіями, демонструючи руйнування, спричинені повномасштабним російським вторгненням. На цьогорічному Берлінському кінофестивалі фільм режисерки Оксани Карпович здобув спеціальну відзнаку від екуменічного журі в секції Forum і спеціальну згадку від журі Amnesty International.

В український прокат картина вийде 29 серпня.

“Дівчинка далеко від дому” Аліса Коваленко та Сімона Леренґ Вільмонт

Опис:
Стрічка розповідає історію 13-річної гімнастки з Києва, Насті. Після здобуття перемоги на українському чемпіонаті разом із гуртом близьких подруг, Настя та її бабуся змушені тікати в Німеччину через війну в Україні. У незнайомому місті Ґелзенкірхен Насті доведеться почати все спочатку й жити з невідомістю: чи побачить вона колись своїх батьків і друзів знову? Це зворушлива історія про втрати, нові початки та силу духу молодої дівчини, яка бореться за своє майбутнє в нових обставинах.

“Київські файли” Вальтер Стокман

Опис:
Стрічка розповідає про часи, коли Україні відкрили доступ до архіву КДБ СРСР, який містить безліч звітів про спостереження за громадянами.

Герої — українська дисидентка, нідерландський шпигун-аматор та французька туристка, яку 50 років тому зрадив “коханий”, — натрапляють в архіві на справи, відкриті на них самих. Це захоплива історія про розкриття секретів минулого, які змушують героїв переглянути своє життя і знайти відповіді на давні питання, що тягнулися десятиліттями.

“Тіло” Петра Селішкар

Опис:
Стрічка режисерки і письменниці Петри Селішкар розповідає про два десятиліття надзвичайного життя її близької подруги Уршки, яка бореться із рідкісною автоімунною хворобою.

Це щемкий фільм про прийняття себе та можливості людського тіла, знятий у копродукції Словенії, Хорватії та Північної Македонії. Селішкар привертає увагу до того, як боротьба зі страхом та невизначеністю може стати джерелом сили та натхнення.

“Фото на пам’ять” Ольга Черних

Опис:
“Фото на пам’ять” — це есей-оповідь, що розповідає про війну з точки зору трьох поколінь жінок: Ольги, її матері (патологині, яка працює в морзі, де, на диво, безпечно під час обстрілів), та її бабусі. У фільмі записи їхніх розмов переплітаються з фотографіями та відео з сімейного архіву, новинами та колективними образами, що відображують історію України протягом останнього століття.

Прем’єра цього фільму донеччанки Ольги Черних відбулася на Міжнародному фестивалі документального кіно в Амстердамі (IDFA).

“Коли вони були підлітками” Ю-Ень Лінь

Опис:
Картина тайванського режисера Ю-Ень Ліня — це красива поетична оповідь про 19-річного Тудоу, який живе з дядьком та братом. Він віддалений від рідних і змалку забезпечує себе, виконуючи небезпечну роботу, наприклад, перевозячи ритуальний папір чи весняні пестициди. Щоб заробити на життя, він користується “сірими зонами” та лазівками в законодавстві. Режисер змальовує життя молоді в сільській місцевості Юнлінь у Тайвані, яка мріє, прагне побудувати краще життя, ніж у своїх батьків, і готова ризикувати. я.

“Мадлен” Ракель Санцінетті 

Опис:
Щотижня іммігрантка з Бразилії, Ракель (41 рік), відвідує свою подругу Мадлен (107 років) у будинку для пенсіонерів у Монреалі і намагається вмовити її вийти на вулицю. Старша жінка відмовляється, стверджуючи, що їй більше нічого робити на вулиці.

Однак Ракель не здається і знаходить спосіб взяти Мадлен із собою в подорож до моря на автомобілі. Ця надзвичайно рухлива історія демонструє силу дружби та співчуття, а також важливість залишатися активним і насолоджуватися життям незалежно від віку чи обставин.

“Моногамія” Охад Мільштайн

Опис:
У “Моногамії” ізраїльський режисер Охад Мільштайн досліджує тему інтимності в довготривалих стосунках. Працюючи над стрічкою, режисер ставить собі задачу: повернути кохання, яке колись було між його батьками, та дослідити, чи справді кохання може витримати випробування часом.

Цей фільм відкриває перед глядачем глибокі та вразливі аспекти міжособистісних відносин, проливаючи світло на те, як змінюються почуття та сприйняття кохання протягом років. “Моногамія” ставить під сумнів загальноприйняте уявлення про стабільність відносин та нагадує нам, що кохання — це процес, що вимагає постійної роботи та розуміння.

“Чоботи в ґрунті, руки в землі” Кароліна Ускакович

Опис:
Взимку 2021 року Зоя подарувала Кароліні пакетик насіння власних помідорів. Однак наступний сезон вирощування припав на спустошливе вторгнення рф в Україну. Не зупиняючись перед складними обставинами, Зоя та Кароліна почали незвичайний проєкт — разом доглядали за своїми городами онлайн. Вони плекали свої рослини й вели важливі розмови, проливаючи світло на значимість цієї вікової практики під час війни. Цей фільм відзначає важливість співпраці та підтримки у важкі часи та нагадує нам, що навіть у найтемніші моменти можна знайти світло і надію, якщо ми разом.

Коментарі

Суспільство

На даху ліцею в Гостомелі встановлюють потужні сонячні панелі

Опубліковано

У Гостомелі на даху ліцею №1 почали монтувати сонячні панелі потужністю 40 кВт.

Про це повідомляє Гостомельська селищна військова адміністрація.

Фото: t.me/hostomel_ukraine

Про користь встановлення

Панелі будуть оснащені акумуляторами для зберігання енергії, що зменшить залежність школи від централізованого електропостачання та допоможе скоротити витрати на електроенергію.

Читати також: Лікарня на Львівщині зможе працювати під час відключень світла завдяки сонячній електростанції на даху

Проєкт реалізується в межах ініціативи «100 сонячних шкіл», яка має на меті підвищення енергоефективності та екологічності українських навчальних закладів. Ціль проєкту — встановити сонячні панелі у ста школах по всій країні, що сприятиме енергонезалежності освітнього сектору України.

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Екодія» вже встановила СЕС у лікарні на Волині. Громадська організація шість років займається трансформацією вугільних регіонів та встановлює сонячні електростанції саме у шахтарських громадах.

Фото: t.me/hostomel_ukraine

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Мобільні аптеки вже доступні у 10 областях України: де отримати ліки

Опубліковано

В Україні продовжують працювати мобільні аптеки, які вже запущено в Харківській, Херсонській, Миколаївській, Черкаській, Чернігівській, Київській, Тернопільській, Рівненській, Одеській та Житомирській областях.

Про це повідомляє Мінреінтеграції.

У цих аптеках можна отримати:

  • безрецептурні препарати;
  • ліки за паперовим або електронним рецептом;
  • медикаменти за програмою «Доступні ліки», частково або повністю оплачені державою.

Інформацію про прибуття мобільної аптеки можна отримати у сімейного лікаря або через місцеву владу. Маршрути визначаються за потребами громад.

Нагадаємо, що Міністерство соціальної політики запустило онлайн-сервіс для надання послуг: які функції доступні.

Також ми повідомляли, що в «Дії» зʼявиться послуга базової соціальної допомоги — як це працюватиме.

Фото: rv.gov.ua.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Скільки жінок проходить службу в ЗСУ: Міноборони дало відповідь

Опубліковано

Сьогодні в Збройних силах України служать 48 тисяч жінок, з яких 5 тисяч перебувають на передовій. Разом із цивільними працівницями це становить 68 тисяч.

Про це заявила державна секретарка Міноборони Людмила Дараган.

Вона зазначила, що у сфері гендерної політики було зроблено значний прогрес. Жінки активно працюють у тилу, на важких посадах, і воюють у складі ЗСУ, доводячи, що важливо оцінювати людей за їхніми здібностями, а не за статтю.

Читати також: В Україну повернули дітей за посередництва Держави Катар

Також Дараган повідомила, що покращено речове забезпечення для жінок-військовослужбовиць, зокрема з’явилася літня військова форма.

Нагадаємо, що Міноборони анонсувало нові навчальні сервіси у застосунку «Армія+».

Фото: facebook.com/olenazelenska.official.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...

Суспільство1 місяць тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство1 місяць тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство2 місяці тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...