Суспільство
ЗСУ просуваються до Херсона та відкидають окупантів на необлаштовані позиції
Воїни Збройних сил України другий тиждень поспіль мають тактичні успіхи в просуванні до тимчасово окупованого Херсона. Після звільнення Таврійського нашим бійцям вдалося посунути лінію фронту ще на 5 км.
Про це повідомив радник голови Херсонської ОВА Сергій Хлань в ефірі національного телемарафону.
За його словами, крім Таврійського, українським військовим вдалося звільнити ще кілька населених пунктів. Наразі воїни ЗСУ наближаються до села Томина Балка. Звідти відстань до Херсона складає всього 20 кілометрів.
Хлань також наголосив, що успіхи української армії зарано називати контратакою, утім ці тактичні перемоги згодом обов’язково переростуть у контрнаступ.
«Другий тиждень ми маємо тактичні успіхи по просуванню в бік Херсона. Щодо Миколаївського напрямку, Таврійське, і не тільки воно, перейшло під контроль ЗСУ. Ми просунулися ще на 5 км і наближаємося до Томиної Балки. Це 20 км до Херсона. Зараз бої тривають між Таврійським і Томиною Балкою. Ми просуваємося поступово, маємо тактичні перемоги. І вони обов’язково переростуть у контрнаступ», – наголосив Хлань.
За словами радника голови Херсонської ОВА, окупанти намагаються повернути втрачені позиції, однак ЗСУ дають гідну відсіч та відкидають ворога ще далі. Також, за словами Хланя, українські артилеристи демонструють високу точність, знищуючи боєприпаси, техніку та особовий склад ворога.
Зокрема, у ніч з 12 на 13 червня наші захисники «привітали» противника з днем Росії та знищили склад боєприпасів, який детонував упродовж усієї ночі.
«На відміну від окупантів, у яких обстріли масовані, наші працюють точно: вражаючи боєприпаси, техніку та особовий склад ворога. На жаль, для орків не важливо, що вони потрапляють в жилі будинки, для наших ЗСУ – навпаки. На свято Оркостану наші ЗСУ зробили такий салют, що склади окупантів детонували до самого ранку. І як би ворог не старався, у них нічого не виходить. Наші військові поступово, але впевнено просуваються», – додав Сергій Хлань.
Він також зазначив, що так звана лінія оборона на Херсонщині, якою хвалилися російські військові, не допомогла окупантам втримати позиції. Тож тепер ворог змушений відступати на необлаштовані позиції.
Нагадаємо, 11 червня українські війська звільнили від російських окупантів селище Таврійське в Херсонській області.
Як ми повідомляли раніше, на Херсонщині наша артилерія знищила три склади боєприпасів противника.
Фото: 5.ua.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі