Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

ЗНО без нервів: особливості підготовки

Опубліковано

Зовнішнє незалежне оцінювання у 2020 році передбачає три обов’язкових предмети: українська мова та література, математика або історія України (на вибір) та ще один додатковий предмет у залежності від обраного вузу чи спеціальності.

Як юним випускникам шкіл уникнути зайвого стресу перед ЗНО та не перетворити на пекло останні місяці перед зовнішнім незалежним оцінюванням?

Тримаємо темп: план підготовки до ЗНО та контроль за його дотриманням

Незалежно від того, який формат підготовки до оцінювання було обрано (шкільний курс, репетитор чи платні центри), знання потребують систематизації та закріплення. Варто оцінити об’єм інформації та розподілити її на кількість днів, виходячи зі своїх здібностей та часу. Тут варто не загратись у супермена та тверезо оцінити власні темпи.

Читайте такожЗ’явилась онлайн-гра, що допоможе підготуватись до ЗНО

Лайфхаки для успішного закріплення вивченого матеріалу:

  1. Один тиждень – один предмет. Відобразіть у плані такий графік підготовки, коли один тиждень, наприклад, присвячено українській мові та літературі, а другий – математиці. Це допоможе глибше поринути в предмет та уникнути “каші” в голові.
  2. Асоціації. До вивчення особливо складних чи нудних тем варто підключати метод асоціацій. Рік Хрещення Русі точно запам’ятається краще (988), якщо створите якусь свою асоціацію: 9 – це код на шафці, а 88 – рік народження брата.
  3. Акцент на тип пам’яті. Хтось краще засвоює інформацію на слух, хтось ліпше сприймає візуально, а комусь потрібно підключати моторику та записувати. Орієнтуйтесь на тип сприйняття та використовуйте відповідні методики: аудіали – промовляйте вслух прочитане, візуали – малюйте схеми, малюнки, кінестетики – пишіть конспекти.
  4. Тести минулих років. Застосовуйте вивчене на практиці, проходячи минулорічні тести. Це не лише покращить засвоєння матеріалу, а й дозволить познайомитись з форматом ЗНО та винести власні правила виконання завдань.
  5. Робота в групах. Об’єднуйтесь у групи з однокласниками. Ви зможете обговорювати матеріал, ставити одне одному запитання з теми, контролювати роботу один одного. І врешті-решт, це весело.
  6. 45/10хв. Мозок людини не здатен безперервно засвоювати інформацію. Обов’язково робіть перерву, щоб поновити продуктивність. Прогуляйтесь по квартирі, зробіть декілька фізичних вправ або просто пасивно відпочиньте.

Читайте такожЯк відбудеться ЗНО 2020 року: що вже відомо

Напередодні ЗНО: як подолати страх

 Чому випускники так бояться складати ЗНО? Зазвичай, причиною стресу є один певний фактор, що й тримає підлітка у напруженні. Ідентифікація страху, його озвучення та трохи зусиль з боку дитини та батьків здатне зняти напругу та відновити душевний спокій перед та під час ЗНО.

 Страх 1. Не вистачить знань для отримання бажаного балу

 Як не боятись? Керуючись порадами вище, правильно організуйте підготовку – і результат не забариться. Головне, відповідально підійти до таймінгу, дотримуватись наміченого плану та не залишати підготовку до ЗНО на останню ніч.

 Страх 2. Низька самооцінка та підвищена тривожність

Як не боятись? Головна місія у подоланні даного страху належить батькам. Не підганяйте дитину, не порівнюйте з іншими, більш наполегливими чи здібними учнями. Ненав’язливо слідкуйте за дотриманням плану роботи. Використовуйте фрази: “Знаючи твої здібності, результат неодмінно буде хорошим”, “ У тебе все вийде”. Не напружуйте ситуацію власними хвилюваннями: ваші емоції передаються дитині та посилюють її власні тривоги. Зазначте, що для вас важливі знання дитини, і за незадовільний результат в жодному разі не сваритимете.

 Страх 3. Невідомість

Незнайоме місце проведення, нові умови, новий формат… Все це, безперечно, лякає. Досвідчені випускники кажуть, що тим, хто брав участь у шкільних олімпіадах, адаптуватися простіше, формат трохи схожий.

У будь-якому разі, варто розпитати старших друзів, як вони здавали оцінювання, передивитись відео, щоб не так лякала атмосфера ЗНО. Проходження минулорічних тестів корисне не лише для засвоєння знань, а й для знайомства з форматом роботи.

 Щоб уникнути зайвих стресових ситуацій, варто заздалегідь ознайомитись з правилами організаторів. Будьте готовими до заборони будь-яких гаджетів та підготуйте заздалегідь усі необхідні документи.

ЗНО – це ще одна контрольна, яких за 11 років було написано силу-силенну. Звичайний тест, успішне складання якого значною мірою залежить від удачі. Тому напередодні варто розслабитись, добре виспатись та нарешті скласти це страшне ЗНО. Все, що потрібно, ви вже зробили 🙂

Суспільство

«Біжу за Азов»: у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений 10-й річниці заснування батальйону

Опубліковано

П’ятого травня, о 14:00, у Києві відбудеться благодійний забіг присвячений до 10-ї річниці заснування батальйону «Азов». Забіг присвятять памʼяті полеглих азовців та підтримці захисників «Азовсталі», а всі зібрані кошти спрямують на підтримку бригади «Азов».

Про це повідомляє “ТиКиїв”.

Точну локацію проведення повідомлять у листі-підтвердженні після обов‘язкової реєстрації за посиланням.

Читайте також: Рада ухвалила у першому читанні законопроєкт про розмитнення авто в «Дії»: що він передбачає

Для участі необхідно зробити благодійний внесок — 600 грн до 30.04 і 1 000 грн — вже з 01.05 по 05.05. На учасників чекають чотири дистанції на вибір: 1 км, 3 км, 5 км та 10 км.

Нагадаємо, батьки випустили пісню загиблих від ракети музиканток із Запоріжжя.

Фото: ТиКиїв

Читати далі

Суспільство

На Подолі відреставрують будинок XVII століття: що відомо

Опубліковано

У Києві на вулиці Костянтинівській 6/8 планують відреставрувати кам’яницю київського війта — пам’ятку архітектури XVII–XVIII століть. Споруду ще називають “будинок Яна Биковського” або “будинок Петра I”.

Про це стало відомо з оголошення на сайті публічних закупівель Prozorro.

У Києві проведуть реставрацію кам’яниці київського війта — будинку Яна Биковського

Тендер на реставрацію оголосив київський науково-методичний центр з охорони, реставрації та використанню пам’яток історії, культури й заповідних територій. Очікувана вартість робіт — понад 3 мільйони гривень. 

Читайте також: Українські бібліотекарі почали співпрацю з “Вікіпедією”, та займуться написанням статей

Відкриті торги відбудуться 6 травня. Переможець має виконати реставраційні роботи до 10 грудня 2024 року.

Нагадаємо, Jamala буде речницею від України на Євробаченні 2024.

Фото: Наш Київ

Читати далі

Суспільство

Посуд і декор для дому: 8 ідей щоб підготуватися до Великодня

Опубліковано

Великдень — це весняне свято, що у багатьох асоціюється із надією і теплом. Тому ШоТам підібрав для вас українські бренди декору для домівок та посуду, які допоможуть прикрасити дім та стіл до свята.

Підставки, посуд

Tati Soltes ceramics

Ціни: від 600 гривень
Де купити: інстаграм

Це сімейна майстерня кераміки, тут можна знайти горнятка, тарілки, підсвічники, декоративні керамічні речі. До Великодня підготували ніжну колекцію: підсвічник з рослинними мотивами за 1200 грн, лоточки з квітами на 6 яєць (580 гривень) і  10 яєць (650 гривень). А також великодню тарілку, де поміститься і паска, і писанки — за 1600 грн.

Naturwood

Ціни: від 100 гривень
Де купити: інстаграм, сайт

Ця майстерня дерев’яних виробів пропонує посуд і декор: різноманітні рамки для фото, ящики, кухонні дошки тощо. А у великодній колекції створили підставку для паски та яєць за 350 гривень, дерев’яні «лотки» для 8 яєць за 265 гривень та одинарні у формі зайчика та півника по 99 гривень.

Lebet

Ціни: від 450 гривень
Де купити: інстаграм, сайт

Ужгородський бренд посуду й декору до Великодня підготував дещо особливе: підсвічники, тарілки, підставки під яйця. Наприклад, кругла керамічна тарілка у білому кольорі із золотим декором за 1650 гривень, підставка під паску «Золотий терен» за 3200 гривень чи підставка під яйце пісочного кольору за 450 гривень

Home form

Ціни: від 800 гривень
Де купити: інстаграм

Цей магазинчик прикрас та кераміки випустив ніжну великодню колекцію: тарілочки ручної роботи з написами та крихітними крашанками можна придбати за 850 гривень, а тарілочку із двома зайчиками та рослинними елементами — за 800 гривень. Боул з вушками обійдеться у 900 гривень.

Декор для дому

The Dry Flo

Ціни: від 450 гривень
Де купити: інстаграм

Цей бренд із Житомирщини пропонує прикрасити свою домівку до Великодня вербовими котиками. Наприклад, можна придбати вінок із вербових гілочок за 800 гривень чи букетик за 450 гривень. Або ж екологічний віночок з трави та верби за 650 грн.

BARVY

Ціни: від 450 гривень
Де купити: інстаграм

Називають себе мануфактурою реквізиту та декору, відроджують українське. До Великодня підготували вінок з лози, прикрашений традиційною українською крайкою за 900 гривень, а також із лози, лимонника, евкаліпту і ковили за 700 гривень.

Щось цікаве

Ціни: від 500 гривень
Де купити: інстаграм, сайт

Це крамниця художніх виробів: тут можна знайти прикраси, посуд і декор для дому. Наприклад, невеличкі керамічні розписані вручну ікони коштують від 500 до 840 гривень, залежно від розміру. 

Сніп соломи

Ціни: від 1500 гривень
Де купити: інстаграм

Майстерня виготовляє різдвяний павуків та зірки з соломи, але до Великодня їм теж є що запропонувати. Виявляється, солом’яний павук міг висіти в українських оселях від Різдва і до весни, а перед Пасхою його прикрашали писанками. Тож можна придбати набір для самостійного виготовлення великоднього павука за 1500 гривень, у комплекті соломинки, голка, інструкція і дві писанки. 

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: