Суспільство
Змінити професію і перейти в ІТ? Три успішних кейси тих, хто вже наважився
Чи здавалося вам, що ваша професія – це не те про, що ви завжди мріяли? Можливо, саме зараз ви потайки бажаєте спробувати себе в іншій сфері?
Команда ШоТам підготувала три історії українців, які змінити своє життя на 160 градусів під час війни та пішли в ІТ. Лікарка зняла білий халат та стала веб-дизайнеркою, офіціант викинув тацю і перейшов у тестувальники, а юрист став розробником. Які курси допомогли їм опанувати нову професію? Та як це – відкрити в собі ІТ-спеціаліста?
Юлія Лимонова
UI/UX designer
Вчилася на лікарку, а стала дизайнеркою
Після школи я обрала для себе шлях медицини. Здається, я була впевнена в тому, що мій вибір правильний. Тому я здобула освіту в Одеському національному медичному університеті, відбула інтернатуру і навіть встигла спробувати себе у ролі терапевтки в одному з селищ на Одещині.
Втім, коли я почала працювати, то зрозуміла, що не зовсім погоджуюся з тим, як в Україні функціонує медична система. Якщо в університеті кажуть, що потрібно призначити препарати за схемою, то коли ти приходиш працювати в лікарню і не призначив додатково крапельницю на прохання пацієнта – ти поганий лікар. Знання, як треба лікувати людей, базуються виключно на книжках, коли доводиться це пояснювати пацієнту, він відмовляється розуміти.
Час від часу руки просто опускалися. Після такої комунікації з пацієнтами я все більше почала задумуватися куди йти далі. Мені подобався дизайн. Я почала розбиратися, хто такі веб-дизайнери, хто такі UI/UX дизайнери і що буде мені ближче. Коли сину виповнилося 1.5 року я змогла більше часу приділити своєму навчанню і подала заявку в міжнародну академію Mate academy.
Легко потрапити у фінансову пастку
Їх система навчання припала мені до душі. Адже чимало курсів побудовані на тому, що ти платиш за навчання, спочатку за базовий курс, а потім за наступний, щоб дізнатися більше. Так доволі просто можна потрапити у фінансову пастку тому, що на період навчання треба ще за щось жити.
У Mate academy курси безкоштовні. Для людей, які не мають фінансової можливості заплатити за навчання, це ідеальний варіант. А вже потім, коли почнеш заробляти, протягом двох років віддаєш компанії 17% від своєї зарплатні.
Спершу англійська, потім навчання
Для того, щоб вступити в академію, потрібно пройти тестування з англійської мови. Якщо рівень володіння мовою недостатній, то на курси потрапити не вийде. Так трапилося і в мене. На щастя, академія дає можливість підвищити рівень безкоштовно і згодом повторити тестування.
Зрештою мене взяли на навчання і я обрала курс UI/UX дизайнера, який досліджує поведінку користувачів. Тобто ми не просто відмальовуємо картинку, а й аналізуємо правильне розташування кнопок, щоб користувач міг точно їх натиснути, підбираємо під кожний розділ інформацію, тощо.
Я пишаюся тим, що роблю
Після завершення навчання в академії, я подала більше 100 заявок на цікаві вакансії. Робота знайшла мене за 2 тижні. Зараз я працюю в аутсорсинговій компанії і розробляю дизайн додатку по типу хмарного сховища для освітніх компаній. Це моя гордість.
Інший проєкт пов’язаний з американською системою податку. Для спрощення податків потрібно було створити сервіс з автоматичним заповненням. У цьому проєкті, я витратила більше часу на вивчення оподаткування США, ніж на сам дизайн сервісу. Далі я хочу лише розвиватися в цій сфері і вже є ідеї реалізуватися в анімації. Якщо вам не подобається ваша робота, то я точно можу сказати – зволікати не варто. Проконсультуйтеся з тими, хто вже працює там, де вам до вподоби і може розповісти про плюси та мінуси. Наважуйтесь на зміни і працюйте там, де будете по справжньому щасливі.
Максим Бешлега
Manual QA
З режисера в офіціанти, а там і в тестувальники недалеко
В шкільні час я думав, що сфера ІТ – це моє. Я не любив інформатику через викладача, але мені подобалося спостерігати за тим, як живе мій дядько, який працював у театрі актором.
Навіть перед самим вступом в університет, я ще не мав чіткого уявлення про те, ким хочу стати. Та все ж вирішив спробувати свої сили і піти на акторський факультет. Під час підготовки до іспитів, мені порадили обрати факультет режисерської майстерності, де можна було б опанувати одразу дві професії. Що я і зробив.
Перші роки мого навчання припали на період пандемії, тому ми вивчали матеріал дистанційно і це дозволило мені знайти час для роботи. Я почав підпрацьовувати аніматором на корпоративних заходах, дитячих святах, думав, що це допоможе покращити мої акторські навички. Був і Міккі Маусом і Дракошкою, а одного разу мені довелося вдягнути костюм Блискавки МакКвіна. Це був найнезручніший сценічний образ.
Я можу стати тестувальником!
З другого курсу мені довелося змінити свої кар’єрні плани, оскільки наше театральне життя завмерло через Covid. Я став офіціантом. Цей період був доволі дивним, бо я не завжди розумів свою роль та функції в цій роботі. Відверто кажучи, я був поганим офіціантом, за що отримував мізерні чайові.
Зрештою я замислився над ІТ. І усвідомив, що у мене може бути перспективна кар’єра тестувальника, дизайнера або рекрутера. Я почав навчатися самостійно восени минулого року. Брак коштів і часу змусили мене шукати безкоштовні, але якісні курси. І мені пощастило, я натрапив на Mate academy.
Першу роботу в ІТ знайшов за 3 тижні
Пригадую, як на початку навчання, був першим, хто здав свою роботу. У мене з’явилося відчуття, що я не безнадійний і поступово почав закохуватися в цю професію. Курс минув на одному подиху. Незважаючи навіть на те, що щодня мені доводилося їздити мало не з околиці міста у самий центр, аби повноцінно навчатися.
Перша робота в ІТ знайшла мене через три тижні після завершення навчання. В компанії, яка розробляла мобільні додатки. Я себе не бачив саме мобільним тестувальником, але за пів року мені вдалося здобути нові знання та навички. Нині я працюю в українській компанії, теж тестувальником мобільних додатків, на платформах iOS и Android.
Сфера ІТ буде лише розвиватися. Це як лізти на гору і не бачити верху. Я би радив кожному тестувати свої вподобання.Коли нічого не подобається – це всього лише відсутність розуміння того, що хочеться робити.
Антон Іскрик
Front-end developer
З юриста в ІТ-розробники
До того, як увійти в ІТ, ким я тільки не працював. І юристом, і помічником нотаріуса, і навіть надавав свої власні консультації з трудового та земельного права. Це була складна робота, бо потрібно комунікувати з людьми і вирішувати їх проблеми.
Якраз перед початком повномасштабного вторгнення, я був помічником юриста в компанії, яка виготовляє консервну продукцію. Через війну компанія почала звільняти працівників і я розумів, що черга невдовзі може дійти й до мене. Так настав час шукати варіанти, де ще я можу себе реалізувати. Хоча про зміну професію насправді почав замислюватися ще у студентські роки.
Спершу взявся опановувати дизайн. Переглядав відео, створював картинки, але і тут змушував себе це робити. «А може в розробники податися?» – подумав я. Та на цій думці себе зупинив, адже я «гуманітарій», аж ніяк не “технар”. Тож там точно буду повний нуль.
Я почав потрохи розробляти логотипи. Згодом дізнався, що їх можна створювати за допомогою коду. Мені здалося це цікавим і точно варто спробувати. Я знову самостійно почав переглядати відео та купив пару курсів. Але який результат може бути від цього навчання, якщо мою роботу ніхто не перевіряв?
Я перебудував свій мозок
Розглянути навчання в Mate academy мені порадив мій друг, який працює розробником. Я погодився, бо з грошима тоді було геть кепсько, а курси безкоштовні. Щоб потрапити в академію довелося пройти випробування: зробити тестове завдання мовою програмування javascript. Вирішувати такі задачки для мене виявилися завданням із зірочкою.
Та коли мене взяли в академію, я зрозумів, що мені так ніколи не подобалося навчатися, як тоді. Щодня я вчився по 10-12 годин. Якщо у першій половині дня я не знав, як вирішити якусь задачу, то під кінець дня я можу пояснити, як це працює.
Свою повноцінну роботу ІТ-розробником я знайшов через 4 місяці після навчання на LinkedIn. Це компанія, яка надає послуги з ІТ розробок для США, Ізраїлю. Я отримав зробити технічне завдання, яке навіть перевиконав. Після чого у мене була співбесіда аж 2,5 години. Для мене це був шок, адже зазвичай співбесіди тривають значно менше.
Мене мотивує мій власний результат
Працюю вже 5 місяців і точно можу сказати, що нарешті знайшов те, що шукав. Тут постійно нові завдання, які хочеться виконувати. Коли я бачу гарний результат своєї робити – це мене мотивує працювати більше. Безумовно плюсиком став і мій дохід, який покращився – на 20%.
Мої топ 3 поради:
- Перед тим, як обирати курси ІТ, дізнайтеся чи перевіряють там роботу і дають фідбек
- Під час навчання відразу шукати роботу, щоб потім здобуті знання лише закріпити на практиці.
- Не вірити у міф, що гуманітарій не може стати технарем.
- Набратися терпіння, дохід не одразу буде великим
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі