Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Зібрали майже 400 кг: на Харківщині пенсіонер організував збір батарейок на переробку

Опубліковано

Завдяки пенсіонеру Віктору Шаховському із селища Борова на Харківщині зібрали 400 кг батарейок, які вже відправили на переробку в Румунію. Про це повідомляє Укрінформ.

“Ще у 2016 році в інтернеті побачив інформацію про проєкт “Батарейки, здавайтесь”. Відразу записався до них у волонтери та почав збирати батарейки. Вони вислали плакати, які ми розвісили по селищу, і домовилися з магазинами, де продають батарейки, що в них розміститься по місткості для збору відпрацьованих батарейок. Назбиралося 383 кілограми”, – розповідає пенсіонер.

Як збирали?

Батарейки збирали у пластикові баклажки та ставили в гаражі, який безкоштовно надала в оренду під збір вторсировини місцева мешканка.

“Спочатку сам відправив 20 кілограмів на львівський завод. А потім вони перестали приймати батарейки, бо це було збитково для них. А вже у 2018-му році дівчата з Києва зателефонували, бо готувалася до відправлення в Румунію партії. І от лише цього року все остаточно організували – знайшли спонсора, що сплатить перероблення. І нас попрохали свої батарейки відправити до Києва”, – розповідає Шаховський.

Щоб переслати такий вантаж, пенсіонер з однодумцями придбав контейнери.

“Це вартувало 1350 грн. Їх ми виручили з нашої благодійної «Барахолки». Люди безкоштовно віддають непотрібні їм речі, а ми їх продаємо – в кілька разів дешевше, ніж у секонд-хендах. Поштові послуги – це 1900 грн – сплатив спонсор, один з великих гіпермаркетів”, – пояснює Шаховський.

Наразі ж у гаражі пенсіонер збирає речі на перероблення: макулатуру, скляні пляшки, пластикові.

Не тільки екологія

Такий екологічний волонтерський проєкт далеко не перший у Шаховського. Борівчанин стан двигуном багатьох змін у рідному селищі, з 1999-го року керуючи Борівською районною громадської організацією «Суспільна служба України».

У 2014-2015 роках активні борівчани закупляли для українських військових продукти, одяг, взуття.

“Витрачали в рік 45 тисяч на це. Все, що заробляли «Барахолкою», йшло на армію. У 2016-му, коли вже посилилося державне фінансування військових, ми переключилися на місцеві проєкти”, – згадує Шаховський.

Зокрема, організація на умовах співфінансування з обласним бюджетом долучилася до заміни вхідної групи в бібліотеці та встановлення спортивного майданчика в дитячому садку.

“Через нас також проходив проєкт фонду GIZ майже на 2 мільйони гривень – це ремонт дитсадка. А вже кілька років у нас реалізується спільний проєкт з Канадою – 50 на 50 – на закупку продовольчих кошиків багатодітним родинам. Це називається «Банк харчів»: кожного місяця 19 родин отримують продуктові набори”, – розповідає Шаховський.

Три дні на тиждень і за будь-якої погоди 70-річний пенсіонер працює на «Барахолці»: відкривається обов’язково, адже за речами приїздять люди з довколишніх сіл.

Фото: ukrinform.ua

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі