Спорт
Жіноча збірна України вдруге в історії виграла Всесвітню шахову олімпіаду
Жіноча збірна України вдруге в історії перемогла на Всесвітній шаховій олімпіаді.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Міжнародної організації шахів.
Україна виступила у зірковому складі Марії та Ганни Музичук, Анни Ушеніної, Юлії Осьмак та Наталії Букси. Турнір проводився уперше за чотири роки: на попередній Олімпіаді у 2018 році українки посіли друге місце.
Та попри зірковий склад, нашу збірну вважали другим номером змагань, а лідерками рейтингу були шахістки з Індії на чолі з чемпіонкою світу-2019 Гампі Конеру.
Формат Всесвітньої шахової олімпіади передбачав 11 раундів за участю 162 збірних. Упродовж усього турніру українська жіноча збірна була серед лідерок турнірної таблиці. Наші шахістки виграли всі стартові протистояння, вперше втративши очки лише в п’ятому раунді, коли зіграли внічию з Азербайджаном.
Вирішальний раунд
У фінальному, 11-му, раунді Україна мала зіграти з Польщею, яка також претендувала на перемогу в Олімпіаді. Паралельно із цим фаворит змагань – Індія – грала проти США.
Українки виграли дві з чотирьох партій проти Польщі. Марія Музичук здолала Аліну Кашлінськую: на 35-му ході полька відмовилася продовжувати гру. А у заключній партії Анна Ушеніна обіграла Олівію Кьолбасу та принесла другу перемогу.
Ще дві партії у протистоянні Україна – Польща зіграли внічию. Завдяки цьому наша збірна перемогла Польщу з рахунком 3:1.
Тим часом Індія сенсаційно програла команді США, а Грузія обіграла Азербайджан. І хоча грузинська збірна порівнялася з Україною за кількістю очок, за додатковим показником наша команда була визначена переможцем змагань.
Лідери Олімпіади
- Україна – 18 очок;
- Грузія – 18;
- США – 17;
- Індія – 17;
- Казахстан – 17.
Додамо, це «золото» жіночої збірної України на шаховій Олімпіаді стало другим в історії країни. Першу перемогу українки здобули в 2006 році. Загалом це четвертий титул України на шаховій Олімпіаді: у 2004 та 2010 роках перемогу здобували чоловіки.
Раніше ми повідомляли, що спортсменка з Луганської області Наталія Череменко виборола золото на Чемпіонаті Європи з класичного жиму лежачи.
Також нагадаємо, 19-річний легкоатлет Центрального спортивного клубу ЗСУ Артур Фельфнер виграв «золото» у метанні спису на Чемпіонаті світу серед юніорів.
Фото: facebook.com/ChessFIDE.
Спорт
Коментарі
Спорт
- 1 місце в тандемі з Джоді Реймі (Нова Зеландія) у жіночій категорії до 40 років;
- 1 місце у складі національної збірної міксованої естафетної команди;
- 1 місце у складі міжнародної збірної естафетної команди «Powerand Hot»;
- 1 місце у складі національної жіночої естафетної команди;
- 1 місце в загальному командному заліку серед жінок у жіночій категорії до 40 років.
Коментарі
Спорт
Результати українських спорстменів
- 6 «золотих» медалей: Нікіта Куц (дорослі, 54 кг); Дмитро Шелесько (дорослі, 57 кг); Богдан Студнєв (дорослі, 60 кг); Єгор Скуріхін (дорослі, 81 кг); Тарас Балахтар (дорослі, 86 кг); Анастасія Михайленко (дорослі, 48 кг).
- 10 «срібних» медалей: Михайло Сердюк (U23, 57 кг); Дмитро Занін (U23, 60 кг); Назар Біленко (U23, 63,5 кг); Олег Безпятий (U23, 67 кг); Гліб Чабан (U23, 71 кг); Анна Мошинець (U23, 60 кг); Вікторія Соколова (юніори, 51 кг); Гончукова Вікторія (юніори, 54 кг); Іван Балан (юніори, 67 кг); Валерій Денисов (дорослі, 63,5 кг).
- 3 «бронзових» медалей: Єфіменко Олександр (дорослі, 71 кг); Антон Черніков (дорослі, 75 кг); Ростислав Герасименко (дорослі, 67 кг).
Хто здобув ліцензії
- Анастасія Михайленко (48 кг);
- Дмитро Шелесько (57 кг);
- Олександр Єфіменко (71 кг);
- Тарас Балахтар (86 кг).
Коментарі