Суспільство
Здавай кришечки – отримуй іграшки: у Чернігові стартував масштабний екопроєкт
У Чернігові за ініціативи громадської організації «Еко Місто Чернігів» розпочинає новий проєкт «Мобільна майстерня «Plastic Fantastic»». У планах організаторів проєкту долучити до сортування пластикових відходів дітей та їхніх батьків.
Про це організація повідомила на своїй фейсбук-сторінці.
За планом у 30 дитячих садочках та 20 школах Чернігова з‘являться спеціальні дизайнерські бокси для збору пластику.
Обслуговувати школи і забирати пластикові відходи буде вантажний електричний велосипед майстерні «Plastic Fantastic». Біля кожного боксу розмістять інформаційні плакати про правила збору та сортування.
Читайте також: Серед клієнтів – NASA та НАТО. Як український IT-вець продає сокири по всьому світу
Також «Еко Місто Чернігів» готує сюрпризи для маленьких помічників. Кожен дитячий садок, що бере участь у проєкті, отримає крафтові іграшки, які будуть виготовлені за допомогою обладнання майстерні Plastic Fantastic та крапельки магії із зібраного разом пластику.
Водночас до шкіл завітає мобільна майстерня ресайклінгу. Учні зможуть не лише побачити на власні очі переробку пластику, а й самостійно виготовити з нього цікаві й корисні речі.
Читайте також: Сміттєві полігони Донбасу заповнені на 90%. Як місцеві активісти вирішують проблеми поводження з відходами
Зазначається, що приносити чистий і сухий пластик можна і до сортувальної станції за адресою: Чернігів, вулиця Генерала Бєлова, 4 (щосуботи і щонеділі з 11.00 до 17.00).
Проєкт «Plastic Fantastic», реалізується ГО «Еко Місто» за підтримки Міністерства закордонних справ Чеської Республіки в рамках Transition Promotion Program.
Нагадаємо, у Києві біля UNIT.City встановили арт-інсталяцію із переробленого пластику.
Як ми повідомляли раніше, «Україна БЕЗ сміття» оголосила конкурс серед людей, які сортують відходи.
Головне фото: facebook.com/eco.cn.ua.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі