Суспільство
Збройні Сили оновлюють військову форму для жінок
Жіночу форму для Збройних Сил України вдосконалюють і тестують упродовж двох років. Цього року Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України планує закінчити й довершити технічну документацію. Про це повідомляє armyinform.com.ua.
Що змінюється?
Повідомляється, суто жіночими будуть – сорочка, кітель, штани та спідниця, а також головний убір, взуття двох типів та краватка.
До однострою планують додати пальто жіночого крою. Адже нині їх закуповують тільки за індивідуальним пошивом. А поки ж технічна документація передбачає унісекс. Крім того, в Управлінні триває розробка плаща для офіцерського складу, зокрема, і для жінок та куртки повсякденної зимової.
Читайте також: В Україні розробили інноваційний дрон для військових
“Ще у 2015 році Головне управління розвитку та супроводження матеріального забезпечення ЗС України передбачало можливість окремої закупівлі курток і брюк жіночого літнього польового костюма… через їх особливу антропометрію. Але на той час потужностей з виробництва єдиного типу тканини на території України не існувало. Тому штани могли шити з однієї тканини, а кітель – з іншої. Та й кольорова гама могла відрізнятись. Тож упродовж останніх років закупівля відбувається тільки комплектом, через зручність логістики”, – розповів начальник відділу розробки речового майна підполковник Василь Саковець.
Нова тканина і крій
У новому комплекті жіночого однострою хочуть використовувати типову тканину для польового комплекту й іншу за складом – у комплекті для бойових умов. Тобто це будуть інші кітелі, схожі на чоловічі, але за рахунок іншого розташування нагрудних кишень вони стануть зручнішими саме для жінок.
Технічна документація на літній польовий костюм для жінок буде готовою до червня 2020 року. І це одразу дасть змогу на його закупівлю.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі