Суспільство
Збір на дрони-камікадзе для ЗСУ: за 5 годин українці задонатили понад 135 млн грн
За перші п’ять годин українці переказали на дрони-камікадзе для ЗСУ понад 135 мільйонів гривень, і ця сума збільшується щохвилини.
Про це повідомляє ШоТам з посиланням на сторінки організаторів збору.
Зокрема, станом на 17:40 10 жовтня активіст та волонтер Сергій Стерненко зібрав на своєму рахунку вже понад 35 мільйонів гривень, а до Сергія Притули надійшло більш як 99 мільйонів.
Зазначимо, збір розпочався під час масованого ракетного удару окупантів по Україні. Його організатори, Сергій Стерненко та Сергій Притула, планували запустити кампанію 12 жовтня, однак дії росіян змусили волонтерів розпочати раніше.
«Друзі, збираємо на помсту. Ми планували розпочати цей збір 12 жовтня, але бункерний дід вніс свої корективи. Розпочинаємо вже. Збираємо на українські дрони-камікадзе RAM ІІ UAV. Буде бавовна. Буде боляче», – написав Притула.
Кількість дронів-камікадзе, які передадуть нашим захисникам, напряму залежить від загальної суми донатів українців. Перший мільйон було зібрано вже через 7 хвилин після оголошення, а ще через 15 хвилин сума донатів сягнула 5 мільйонів гривень. О 12:00 Стерненко відзвітував про надходження 10 мільйонів. Ці кошти українці переказали менш ніж за годину.
Підтримати збір коштів можна переказами на ПриватБанк, Монобанк або за номером рахунку: IBAN: UA173052990000026008046715893.
Про дрони-камікадзе RAM ІІ UAV
RAM ІІ UAV – це безпілотник компанії UKRSPECSYSTEMS (Укрспецсістемс). Вони побудовані на базі одного з найкращих українських БПЛА — Лелека-100 від компанії DEVIRO. У RAM II електричний двигун, завдяки чому його майже не чутно під час роботу. У компанії заявляють, що беспілотник може провести у повітрі майже годину часу, пролетівши до 30 кілометрів. Він може нести на собі до 3 кілограмів вибухівки та влучати у ціль з точністю до одного метра.
Також беспілотник має Full HD гіростабілізаційна камера з 10-кратним оптичним зумом, що полегшує ідентифікацію цілі. Головною особливістю є активна система візуального відстеження об’єкту, що дозволяє зафіксувати ціль у режимі реального часу, відстежувати її переміщення та реагувати на нього.
БПЛА може нести різні види боєприпасів: термобаричний снаряд (для ураження цілей всередині будівель та малої броньованої техніки з людьми), протитанковий (для ураження важкоброньованих цілей), осколково-фугасний (для ураження живої сили на відкритому просторі).
Раніше ми писали, що київський пішохідно-велосипедний міст, що витримав удар російських ракет, виготовлений зі 700 тонн сталі з маріупольського заводу «Азовсталь».
Також нагадаємо, зранку 10 жовтня російські окупанти здійснили масований ракетний обстріл українських міст. Ворог намагався поцілити по об’єктах критичної інфраструктури. Зокрема, низка вибухів пролунала в Києві. Загалом, за підрахунками Повітряних сил ЗСУ, росіяни використали 80 ракет та 12 дронів-камікадзе. 54 цілі було знищено силами української ППО.
Фото: скриншот з відео.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі