Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Завершують ремонт “візитної картки” Харкова

Опубліковано

У Харкові завершується капітальний ремонт фонтану “Дзеркальний струмінь”, який називають “візитною карткою” міста. Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Зараз на об’єкті працюють кілька будівельних бригад каменярів, малярів і електриків. За останні роки це одна з наймасштабніших реконструкцій “візитної картки” Харкова. 

Що зробили?

Як розповів заступник директора департаменту комунального господарства Євген Пасенов, крім оновленого вигляду на фонтані з’являться і нововведення.

“Додався пандус для підходу людей з обмеженими можливостями. Також на фонтані замінили покриття на гранітний камінь. Масштабні роботи були проведені безпосередньо на фонтані і в місці, де тече вода, – там замінено все обладнання, яке вже прийшло в непридатність, і підводні мережі”, – повідомив Євген Пасенов.

Читайте також: У Львові демонтують фонтан перед Оперним театром: що там буде (ФОТО)

256 відтінків світла

Під час реконструкції комунальники приділили особливу увагу підсвічуванню “Дзеркального струменя” – його постаралися зробити більш яскравим і сучасним.

Додали підсвічування по балюстраді і контурах по всьому “Дзеркальному струменю”. Тепер фонтан має 256 відтінків і можна зробити будь-який колір, оскільки управління підсвічуванням тепер ведеться не з перемикачів, а з ноутбука.

“До ремонту фонтан був оповитий дротами і великими світильниками – тепер всі комунікації заховані в самому каркасі споруди”, – підкреслив Євген Пасенов.

Завершити ремонт на об’єкті обіцяють найближчим часом.

Що варто знати про фонтан?

Дзеркальний струмінь — альтанка і фонтан у місті Харкові, один із сучасних символів міста.

Альтанка-фонтан “Дзеркальний струмінь” розташована на вулиці Сумській у сквері Перемоги, навпроти будівлі Харківського театру опери та балету.

“Дзеркальний струмінь” був споруджений 1947 року за проектом архітектора В. І. Коржа .

Суспільство

Фільм “Уроки толерантності” зібрав у прокаті 1,7 млн гривень

Опубліковано

Завершено прокат фільму “Уроки толерантності”. Стрічка вийшла на великі екрани 14 лютого була на екранах 4 тижні. Загальні касові збори склали 1 742 732 грн, а кількість проданих квитків сягнула 11 447.

Про це повідовляє ДержКіно.

Про кінострічку

Фільм створено за мотивами п’єси Ігоря Білиця “Гей-парад”. У центрі сюжету пересічна українська родина, яка аби дати раду фінансовій скруті, погодилася стати учасниками програми з євроінтеграції “Уроки толерантності”.

Читати також: Фільм “Бачення метелика” зʼявився на Takflix

За її умовами, вони мають на певний час оселити у себе вдома ЛГБТ-представника та активіста. Тепер родина вимушена боротись із власною гомофобією та неприйняттям інакшості. Але серед усіх інших викликів, їх також хвилює те, що скажуть сусіди.

Фільм створений за підтримки Державного агенства України з питань кіно, SOLAR MEDIA Entertainment.

Нагадаємо, що Дія.Engine номінована на міжнародний конкурс: як проголосувати.

Також ми повідомляли, що “Це крафт” відкрив реєстрацію на грантовий конкурс.

Читати далі

Суспільство

Фільм “Бачення метелика” зʼявився на Takflix

Опубліковано

Кінострічку можна переглянути в онлайн-кінотеатрі з 18 березня 2024 року. Стрічка розповідає про українську аеророзвідницю Лілію з позивним “Метелик”, яку визволяють із російського полону. Її чекають рідні, друзі, побратими й коханий. Але нове життя приносить нові виклики.

Про це повідомляє ДержКіно.

фото: афіша фільму

Про фільм

Головну роль зіграла акторка Маргарита Бурковська. Також у фільмі з’явилися Наталка Ворожбит, Любомир Валівоць, Мирослава Витриховська-Макар. Сценарій написали режисер Максим Наконечний й Ірина Цілик.

Читати також: Читати про минуле, щоб творити майбутнє. Сім книжок про історію України, які зрозуміє кожен

Щоб історія була реалістичною, команда фільму спілкувалася з військовослужбовцями й проходила військовий вишкіл першої домедичної допомоги. Підготовка до фільму та зйомки тривали понад чотирьох років.

Режисер стрічки – одесит, Максим Наконечний.

Премʼєра та нагороди

Перший показ “Бачення метелика” відбувся на Каннському фестивалі в програмі “Особливий погляд”. Стрічка також отримала нагороду як найкращий український повнометражний фільм на Одеському міжнародному кінофестивалі.

10% із кожного квитка Takflix передаватиме “Жіночому Ветеранському Руху”, а 50% – творцям кіно.

Нагадаємо, що варто подивитися: фільми про війну і не тільки, які Україна висувала на “Оскар”.

Читати далі

Суспільство

Інженер-енергетик облаштував майстерню з виробництва РЕБ та FPV (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій Галюга та його хлопці й дівчата з ГО “Бо можемо” відновлювали розбиті хатини на рідній Чернігівщині, плели маскувальні сітки, робили окопні свічки, а зараз дійшли до найактуальнішого на фронті – навчилися збирати FPV-дрони та системи РЕБ. Щодня за фінансової підтримки українців Андрій з командою йде до своєї мети – перетворити маленьку майстерню на справжній завод, який працює на ЗСУ!

Про це повідомляє ШоТам.

Історія Андрія та команди

Коли окупанти на Чернігівщині лишили після себе руїни, Андрій долучився до відновлення. Він швидко зібрав коло себе однодумців.

“Коли людина починає займатися новою для неї справою, вона зіштовхується з невідомим. Але очі бояться, а руки роблять”, – розповідає Андрій.

Разом вони почали розбирати завали будинків, ремонтувати їх, а деякі навіть зводити з нуля. А пізніше долучилися й до іншої роботи – виготовлення окопних свічок і маскувальних сіток. Коли ж постала потреба в збільшенні кількості FPV-дронів та РЕБ на фронті, навчилися збирати й їх!

На початку свого волонтерського шляху більшість членів команди не мали побідного досвіду.

“Ці люди абсолютно різних професій, абсолютно різних поглядів на життя. Обʼєднує їх те, що вони мають щире бажання допомагати”, – наголошує Андрій.

Діяльність та плани ГО

Вже зараз команда навчилася: хтось збирає раму, хтось – контролери й двигуни, хтось тестує. Працює єдиним механізмом.

Команда існує виключно пожертвами українців, не маючи закордонних донорів. Замовляють деталі та збирають дрони за собівартістю працюючи за ідею. Андрій запевняє, попри популяризацію FPV, на фронті дуже бракує дронів. Саме тому його команда робить свій внесок у велику спільну справу. Маючи відповідне фінансування, “Бо можемо” здатні робити до 20 дронів на день. Якщо ви шукаєте тих, хто перетворить ваш донат на FPV, то команда ГО – саме ці люди.

“Чим більше буде фінансування, то, виходячи з потенціалу нашої команди наявної зараз, можна буде думати вже й про завод. Невеликий, але завод”, – каже Андрій.

Підтримати команду волонтерів можна тут.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство20 години тому

Перетворили закинутий хутір на картинку з Pinterest: історія подружжя, яке зробило «дизайнерський ремонт» у сторічній хатині

Ще два роки тому це була просто закинута сторічна хатина на малолюдному хуторі, а зараз...

Суспільство3 дні тому

Медові свічки, український хамон і косівська кераміка: як працює магазин українських товарів у Івано-Франківську

У магазині українських товарів пахне квітами. По центру — стіл з уже весняною композицією: жовтенькі...

Суспільство5 днів тому

Режисер у 16. Підліток з Прикарпаття зняв фільм про українських добровольців

24 лютого 2024 року о 9:42 він заходить у кінотеатр «Люм’єр» в Івано-Франківську. Займає почесне...

Суспільство6 днів тому

На старті мала алергію та 100 доларів: історія про те, як розвинути виробництво косметики в карпатському селі

До 30 років Яна Кермощук вважала, що щаслива родина — це все, що їй потрібно....

РЕКЛАМА: