Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Гранти є, але не для всіх. Де шукати фінансування для ГО – гайд від очільника «Українського Альянсу»

Опубліковано

Чи ускладнила війна діяльність українських громадських організацій? Звісно, так. Чи зникли можливості для розвитку та залучення фінансування? Точно ні. Гранти від міжнародних партнерів нікуди не поділися, а просто адаптувалися під наші реалії. І завдання громадського сектору – реагувати на ці зміни та зважуватися на власну трансформацію. Як українським ГО втриматися на плаву й залучити фінансування – розповідає голова правління «Українського Альянсу» Володимир Юрченко.

Володимир Юрченко

Голова правління громадської організації «Український Альянс», керівник міжнародного напрямку

Історик, дипломат, громадський діяч

Наша організація переважно існувала коштом грантів

Громадська організація «Український альянс» до війни до війни зосереджувалася на низці напрямів, але головним завжди був молодіжний. Ми вважаємо, що молодь – це наше майбутнє і тому, інвестуючи в них сьогодні, ми вкладаємось у наше впевнене завтра. Паралельно наша організація працює за науково-освітнім, міжнародним, економічним, екологічним, культурним, спортивним, благодійним і соціальним напрямами.

До вторгнення ми фокусувалися переважно на науково-освітніх, спортивних та культурних молодіжних проєктах. Працювали з різними університетами та науковими установами. Навіть брали участь у всесвітній виставці інновацій і технологій у Тайвані, звідки вперше за роки незалежності привезли нагороди у напрямах відновлювальної енергії, медицини та екології. 

«Український Альянс» працював із різними установами, фондами та організаціями – як всеукраїнського масштабу, так і міжнародного. Зокрема, із німецьким фондом імені Фрідріха Наумана, американськими радами, громадською організацією «Українська академія наук».

Також співпрацювали із центральними органами влади та міністерствами, зокрема молоді і спорту та закордонних справ, а також із місцевою владою.

Возили гуманітарку та допомагали військовим

Коли почалося повномасштабне вторгнення, певний період нам було взагалі не до грантів, адже на першому місці стояло життя. Були складнощі з командою, треба було зібрати всіх докупи. Багато членів організації виїхали за кордон, ще приблизно 10 людей мобілізувалися і служать у різних підрозділах. Натомість до команди приєдналася небайдужа молодь, розуміючи, що нині їхня допомога є вкрай необхідною.

«Український Альянс»
Частина команди ГО «Український Альянс»

Згодом нам вдалося відкрити у Києві гуманітарний штаб. У цьому допомогла мережа контактів із міжнародними та українськими донорами. Після 24 лютого до нас із-за кордону почала надходити гуманітарна допомога, а ми розподіляли її за потребами.

Крім підтримки ЗСУ та інших силових структур, ми також зосереджували увагу на допомозі цивільним із прифронтових територій. Крім того, допомагали вивозити сім’ї дипломатів. 

Фокус донорів змінився на війну

Ми розуміли, що міжнародна підтримка нікуди не поділася, а просто змінила свій фокус на допомогу армії та постраждалим від війни. Завдяки цьому нам вдалося знайти гранти, які й досі допомагають забезпечувати наш штаб гуманітарною допомогою. Окремо маємо гранти від українських і міжнародних організацій, що дозволяють втілювати програми та заходи, пов’язані з інформаційною безпекою, профорієнтацією для молоді тощо.

Наразі комунікація з нашими донорами налагоджена. Ба більше, у більшості питань усі йдуть нам назустріч. Дійсно, міжнародна спільнота дуже охоче відгукнулася, усвідомлюючи ті потреби й виклики, що постали перед Україною.

Читайте також: «У податковій про це вперше почули від мене». Як потрапити в реєстр волонтерів: інструкція від першопрохідця

Але не менш важливо звертати увагу на гранти від української спільноти. Різноманітні організації регулярно публікують заявки з чітко прописаними умовами. Потрібно просто щодня моніторити профільні ресурси. Тож раджу не марнувати можливості.

Збирали донати на деякі проєкти

Більша частина організацій сьогодні працюють винятково за гуманітарним напрямом – допомога Збройним силам України. Натомість ті, хто вже доволі давно перебуває в громадському секторі, продовжують працювати над умовно «довоєнними» проєктами.

Можливо, комусь із початком вторгнення стало складніше залучати кошти міжнародних партнерів. Це дуже індивідуально – все залежить від актуальності програм, якими займалася конкретна організація.

Закупівля для ЗСУ
Закупівля речей за донати на ЗСУ

Щодо нашого досвіду – деякі з проєктів, які ми втілювали разом із Міністерством соціальної політики, з початком повномасштабної війни були анульовані через неактуальність.

Думаю, щось подібне було й у інших організацій – окремі проєкти могли «заморозитися» на невизначений час. Але, як кажуть, під лежачий камінь вода не тече. Тому треба пристосовуватися, видозмінювати свої програми і продовжувати роботу.

Можливості самі себе не знайдуть

Отримати грант сьогодні доволі просто. Для цього необхідно постійно моніторити декілька ключових порталів. Зокрема, грантові заявки регулярно оновлюють на ресурсах:

Також гранти можна знати на сайтах різних міністерств, профільних організацій, вітчизняних і міжнародних фондів, посольств (наприклад, посольства США та Канади).

«Український Альянс»
Частина команди ГО «Український Альянс»

Серед фон​​дів та організацій, які регулярно надають гранти українцям, візьміть до уваги наступні:

Після того, як ви знайдете цікаву заявку, чітко вчитайтеся у вимоги для надання гранту. Якщо вони відповідають вашим можливостям, грамотно заповніть заявку та очікуйте конкурсного відбору. Якщо ваш проєкт дійсно цікавий і на часі, то, найімовірніше, ви зможете отримати відгук.

Не можу сказати, що між громадськими організаціями зросла конкуренція за гранти. Навпаки, часто для того, аби отримати грант, потрібно об’єднати зусилля з іншою організацією чи фондом. Тоді шанси на отримання коштів значно зростають. Тому це не обов’язково буде конкуренція. У разі правильної спільної роботи це перетворюється на синергію.

Будьте готові, що вам можуть відмовити

Перші ніж подаватися на грант, варто розуміти, чого саме ви потребуєте. Зазвичай гранти відрізняються за типом фінансування. Це зокрема: 

 • гранти загальної підтримки;
 • гранти на програми або проєкти;
 • гранти з частковим фінансуванням.

Також слід усвідомити, що є певні обставини, за якими вашій організації точно відмовлять. Наприклад, коли спонсор не впевнений у чесності організації, або коли опис проєкту та кошторис не мають економічного обґрунтування чи не відповідають цілям грантодавця.

Зазвичай для отримання гранту необхідно заповнити заявку. Грантодавця будуть цікавити: опис проєкту (назва, мета, цілі, очікувані результати, терміни й етапи реалізації), його сталість і приблизна вартість та основні фінансові показники. Також можуть знадобитися мотиваційний лист та установчі документи. 

Звітуйте про свою роботу

До повномасштабного вторгнення ми отримували кошти від небайдужих українців. Переважно це були донати на ЗСУ. Ми збирали гроші, а потім купували необхідне обладнання, спорядження. Від лютого нічого не змінилося. Дуже важливо, щоб у цьому плані все було прозоро. Після збору обовʼязково показуйте, скільки ви зібрали, скільки витратили та на що саме. Звісно, треба отримати документи, які зможуть підтвердити ваші слова. 

Закупівля за донати
Закупівля речей за донати

Організаціям, які хочуть збирати донати, раджу насамперед визначитися, кому вони допомагатимуть. Якщо це, скажімо, певний батальйон, необхідно підписати з його представником меморандум або отримати офіційний лист-запит. Цим ви розкриваєте прозорість, підтверджуєте, що дійсно є такий запит у тих, з ким ви працюєте.

Загалом хотілося б порадити українським організаціям не сидіти склавши руки, а постійно шукати нові можливості. Якщо робитимете це правильно, то у вас точно вийде досягнути бажаного.

Суспільство

На що найбільше витрачаються українці під час війни: дослідження

Опубліковано

В Україні під час війни спостерігається певний зсув у споживчих настроях населення, що відображено у дослідженні Deloitte. Особливо це стосується витрат на різні категорії товарів і послуг.

Про це повідомляє deloitte.

Результати дослідження

Згідно з дослідженням:

 1. Основні витрати українців включають комунальні послуги, оренду житла, погашення боргів і кредитів. Ці витрати займають близько 28% доходу.
 2. Продукти (харчування і необхідні товари) забирають близько 38% витрат.
 3. Сфери з найменшими витратами включають електроніку, побутову техніку, послуги освіти, спорту, краси і дозвілля. На освіту витрачається лише 2% від загальних витрат.
 4. Інтерес до освіти: за ідеальних умов українці бажають збільшити інвестиції в освіту до 3% від доходу. Особливий інтерес до освіти проявляють молоді віком від 18 до 27 років.

Читати також: Школярі з Чернігова розробили FPV-дрон на основі штучного інтелекту

Яка освіта популярна

Щодо найпопулярніших спеціальностей, які згадуються в контексті заяв до вишів на магістратуру, переважають такі напрямки:

 • Управління та адміністрування (27,500 заяв);
 • Педагогіка та психологія (20,391 заяв);
 • Інформаційні технології (17,246 заяв);
 • Право та міжнародне право (13,858 заяв);
 • Психологія та соціологія (9,747 заяв);
 • Економіка та міжнародна економіка (9,448 заяв);
 • Облік і фінанси (8,770 заяв);
 • Політологія та міжнародні відносини (2,994 заяв).

Нагадаємо, що МОН оновили програму предмета «Захист України»: що змінилося.

Фото: з вільних мереж

Читати далі

Суспільство

10 локацій з лавандою під Києвом, де можна прогулятися та зробити ефектні фото

Опубліковано

Лавандові поля, які щороку приваблюють тисячі відвідувачів. Ці квітучі простори стають справжнім місцем відпочинку для душі і тіла, де можна насолодитися спокоєм, гармонією природи та неймовірними ароматами лаванди. Крім того, популярними є і фотосесії в лаванді.

Редакція ШоТам підготувала добірку парків, які знаходяться на Київщині і пропонують як прогулянку, так в фотосесію!

Квітковий парк «Добропарк»

Парк знаходиться у селі Мотижин під Києвом (Макарівський район).

Сезон розпочиняється 15 червня та продовжується до 28 липня. Години роботи: 10:00-20:00.

Ціни:

 • дорослий квиток поштує 350 гривень;
 • дитячий та пільговий (пенсіонери, інваліди першої та другої групи, учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС першої категорії, військовослужбоці УБД) – 250 гривень;
 • безкоштовно для дітей до 4 років, дітей з інвалідністю та дітей-сиріт.

Сайт парку: https://dobropark.com/

Lava Lavanda

Знаходиться в селі Небрат (Бородянський район). Години роботи: з 12:00 до 18:00.

Ціни на фотосесії:

 • Ранковий час з 6:30 до 11:30 – 600 грн за 1 годину;
 • Вечірній час з 18:30 до 22:30 – 750 грн за 1 годину.

Ціни на відвідування:

 • з 12:00 до 18:00 – 250 грн. з людини.

Сайт парку: https://lavalavanda.com.ua/poslugi

Лавандовий парк «Порадів»

Знаходиться в селі Порадіка (Васильківський район). Сезон розпочиняється 15 червня та продовжується до 28 липня.

Ціна: 400 гривень. Майстер-класи та експрес фотосесії сплачуються додатково.

Безкоштовно для:

 • Дітей до 13 років включно у супроводі дорослих та за наявності документа;
 • Дійсних військослужбовців ЗСУ за наявності посвідчення;
 • Учасників бойових дій за наявності посвідчення;

Сайт парку: https://poradiv.com/

Полунично-лавандова ферма oLawander

Вона знаходиться в селі Димер (Вишгородський район).

Ціни:

 • будні дні – 250 грн/особи, діти до 7 років безкоштовно (при собі мати документ, що засвідчує вік дитини).
 • вихідні і святкові дні – 300грн/особи, діти до 7 років безкоштовно (при собі мати документ, що засвідчує вік дитини).
 • військовим та УБД – знижка 20%.

Сайт парку: https://olawander.com.ua/kvytky-na-lavandove-pole/

Лавандове поле Конча-Заспа

Знаходиться в пмт Козин. Сезон розпочиняється 15 червня та продовжується до 15 липня.

Ціна на відвідування: 200 гривень.

Ціна на фотосесію: одна година – 900 гривень.

Instagram парку: https://www.instagram.com/lavanda_koncha_zaspa/

«Лавандові історії»

Знаходиться в Білогородці. Відкриття планується 26 червня.

Вартість фотосесії:

 • з 06:00 по 19:00 – 500 гривень за годину;
 • з 19:00 по 22:00 – 1000 гривень за годину.

Instagram парку: https://www.instagram.com/lavender_stories_/

Лавандове поле «Лавандовий Сон»

Парк знаходиться в селі Лебедин.

Ціни за фотосесію:

 • 05:00-07:00 ціна 1000 гривень за годину;
 • 07:00-18:00 ціна 800 гривень за годину;
 • 18:00-21:00 ціна 1000 гривень за годину.

Ціни за прогулянки:

 • 05:00-07:00 ціна 1000 гривень за годину;
 • 07:00-18:00 ціна 500 гривень за годину;
 • 18:00-21:00 ціна 1000 гривень за годину.

Ціни вказані для групи до 7 осіб включно. За кожну наступну людину – доплата 200 грн/година.

Instagram парку: https://www.instagram.com/lavender_ukrdream/

Лавандове поле «Лавандовий маєток»

Знаходиться в селі Дударків. Сезон розпочиняється 6 липня та продовжується до 28 липня.

Ціни на оренду локацій:

 • з 5.00 до 7.00 – 1500 грн/година;
 • з 7.00 до 18.00 – 1000 грн/година;
 • з 18.00 до 21.00 – 1500 грн/година.

Ціни вказані для групи до 7 осіб включно. За кожну наступну людину – доплата 200 грн/година.

Instagram парку: https://www.instagram.com/lavanda_kyiv?igsh=OHB0eXNpc2R6c2tm

«Лавандова дача»

Знаходиться поруч з Білою Церквою. Сезон розпочиняється 17 червня та продовжується до 2 липня.

Ціна для фотосесії: 800 гривень за годину. Ціна вказана для групи до 5 осіб включно. За кожну наступну людину – доплата 100 грн/година.

Instagram парку: https://www.instagram.com/lavandova_dacha/

Лавандове поле «Лавандова Казка»

Знаходиться в селі Трубівщина. Локація працює з 15 червня.

Ціни:

 • дорослий квиток – 150грн;
 • школярі та пенсіонери – 100 грн;
 • військові – безкоштовно.

Також, з 6:00 до 8:00 та з 20:00 до 21:00 можливий запис на оренду всього поля: 1000 грн. за 5 осіб, включаючи фотографа, кожен наступний +100 грн.

Instagram парку: https://www.instagram.com/lavandova_kazka/

Читати далі

Суспільство

Відкрилась додаткова реєстрація на ЄВІ та ЄФВВ

Опубліковано

Вступники, які не змогли зареєструватися для участі в єдиному вступному іспиті (ЄВІ) та єдиному фаховому вступному випробуванні (ЄФВВ), отримають додаткову можливість зробити це з 17 до 21 червня 2024 року.

Про це повідомляє МОН.

Цей додатковий період реєстрації стане шансом для всіх, хто з певних причин пропустив основний термін.

Читати також: «Укрзалізниця» перевезла рекордну кількість пасажирів за день

Реєстрацію проводять приймальні комісії закладів вищої освіти. Це можна зробити як особисто, відвідавши навчальний заклад, так і дистанційно, скориставшись онлайн-сервісами. Важливо, щоб вступники мали всі необхідні документи та не зволікали й скористалися цією можливістю вчасно!

Нагадаємо, що у застосунку Резерв+ зʼявився QR-код.

Також ми повідомляли, що жителі Харківщини можуть отримати грант на власну справу: як податися.

Фото: УЦОЯО

Читати далі