

Можливості
Запустили літературний конкурс для військових та ветеранів: як долучитися
Міжнародний фонд «Відродження» й Видавництво Старого Лева запустили перший перший літературний конкурс для військових та «4.5.0.». Його мета – створити простір, де історії військових можуть бути почуті, а їх голоси — посилені.
Про це йдеться на сайті irf.ua
За результатами конкурсу найкращі роботи увійдуть до антології, що вийде друком у Видавництві Старого Лева у 2025 році. Переможці у своїх категоріях додатково отримають грошові призи у розмірі 45 тис. грн.
Для участі в конкурсі необхідно заповнити реєстраційну форму, додатково надавши основну інформацію про себе та короткий опис поданої роботи.
Учасники можуть подати свої роботи в наступних категоріях:
Читайте також: Google допомагає українським стартапам: як подати заявку
- Оповідання: Короткі літературні твори, що розповідають завершену історію. Обмеження за обсягом – до 20 000 знаків.
- Есе: Авторські роздуми на задану тему, що відображають особисту точку зору та аналітичне мислення. Есе можуть включати аналіз подій, персональний досвід, рефлексії на актуальні питання. Обмеження за обсягом – до 10 000 знаків.
- Нотатки або Щоденникові Записи: Персональні записи, що відображають щоденний досвід, думки, враження та емоції учасника. Цей жанр надає можливість зафіксувати автентичний досвід, спостереження та реакції на події в реальному часі. Обмеження за обсягом – до 15 000 знаків.
- Вірші: Ліричні твори, що відображають емоції, думки та рефлексії автора. Обмеження за обсягом – до 40 рядків.
“Ми приймаємо твори написані українською мовою, є оригінальними та не публікувались раніше у друкованих книгах або альманахах. Твори, що публікувалися раніше онлайн, у соцмережах, блогах або спеціалізованих сайтах, можуть бути прийняті до участі. Кожен учасник може подати не більше одного прозового твору в межах однієї категорії (не більше двох прозових творів загалом) та не більше 3 поетичних творів в межах категорії “поезія””, – повідомили у відомстві.
Нагадаємо, від початку року на Київщині з’явилося майже 9 тисяч проєктів нових бізнесів.
Фото: 4.5.0
Можливості

Український ветеранський фонд оголосив старт нового конкурсу «Варто діяти». Програма надає можливість ветеранам та родинам загиблих захисників отримати гранти від 500 тисяч до 1,5 мільйона гривень на реалізацію бізнес-проєктів.
Про це повідомили в КМДА.
Умови програми
Отримати грант на розвиток бізнесу можуть:
- ветерани, зареєстровані як фізичні особи-підприємці;
- члени сімей загиблих ветеранів війни та захисників України, зареєстровані як ФОП;
- дружини або чоловіки ветеранів-ФОПів, якщо проєкти спрямовані на реінтеграцію ветеранів до активного суспільного життя;
- юридичні особи, зареєстровані не пізніше ніж за рік до подання заявки, засновниками яких є ветерани або члени сімей загиблих захисників.
Читайте також: ЗСУ використовують далекобійне озброєння, створене завдяки інвестиціям Литви
Тематику проєктів не обмежують, за винятком аграрного бізнесу — для цієї сфери передбачено окремий конкурс у червні.
Заявки прийматимуть до 28 квітня 2025 року (до 18:00), а оголошення переможців запланували на 17 червня. Пріоритет надаватимуть проєктам, що передбачають створення нових робочих місць.
Детальні умови конкурсу та форму для подачі заявки можна знайти на офіційному сайті Українського ветеранського фонду за посиланням.
Нагадаємо, що виробники озброєння в Україні можуть отримати до 8 мільйонів гривень: умови програми.
Фото обкладинки: Getty Images
Можливості

Google оголосив про старт нової навчальної програми «Google Cloud для студентів: впевнений старт кар’єри». Компанія проведе серію онлайн-воркшопів для студентів та викладачів, які прагнуть поглибити цифрові знання та навички й побудувати кар’єру в ІТ.
Про це повідомили в Google.
Теми воркшопів
Програма охоплює теми хмарних технологій, генеративного штучного інтелекту, аналізу даних і кібербезпеки. Учасники зможуть отримати практичні знання від експертів Google та провідних українських ІТ-фахівців, а також поставити питання наживо під час заходів.
Розклад онлайн-зустрічей:
- 24 квітня, 17:00 — панельна дискусія на тему кар’єрних можливостей у сфері Google Cloud: що таке GCloud Software Engineer, Consultant, Automation Engineer, Software Architect та які навички потрібні для старту;
- 1 травня, 17:00 — обговорення трендів у штучному інтелекті, машинному навчанні та кібербезпеці;
- 8 травня, 17:00 — практичні поради щодо складання резюме, пошуку першої роботи в ІТ, значення pet-проєктів і трендів у 2025 році.
Читайте також: Мінцифри запустило платформу технологічних досягнень України
Окрім доступу до знань, учасники отримають сертифікати та можливість працювати з платформою Google Cloud Skills Boost. Програма також стане у пригоді викладачам вищих та передвищих навчальних закладів, які хочуть підготувати студентів до вимог сучасного ринку праці.
Участь у воркшопах безплатна. Для реєстрації потрібно перейти за посиланням.
Нагадаємо, що український сервіс CodeUA номінували на технологічну премію The Webby Awards.
Фото обкладинки: Pixabay
Можливості

Український уряд розширив програму грантів на власну справу через «Дію» — до переліку регіонів з підвищеним фінансуванням додали ще сім областей. Тепер максимальна сума гранту для восьми областей становить 500 тисяч гривень.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Хто може отримати грант
Підвищена сума гранту діє для бізнесів із таких областей:
- Донецька;
- Дніпропетровська;
- Запорізька;
- Миколаївська;
- Херсонська;
- Чернігівська;
- Сумська.
Раніше такою можливістю могли скористатися лише підприємці з Харківщини.
Читайте також: Українські стартапи можуть отримати мільйон гривень на розвиток власного бізнесу
Грантові кошти можна використати на закупівлю обладнання, придбання сировини та матеріалів, оренду приміщення та інші витрати, пов’язані зі створенням або розвитком бізнесу.
Подати заявку можна через портал або застосунок «Дія» за посиланням.
Нагадаємо, що українські розробники створили голосовий ШІ-помічник для бізнесу.
Фото обкладинки: Freepik