Суспільство
Запустили експериментальний проєкт з відбудови села у Чорнобаївській громаді
На Херсонщині у селищі Посад-Покровському почали будувати перші п’ять будинків у межах експериментального проєкту відбудови.
Про це повідомили у Херсонській обласній військовій адміністрації.
Зазначається, що кожен з відбудованих будинків матиме 70 квадратних метрів та внутрішнє оздоблення.
Також триває проєктування об’єктів соціальної інфраструктури та відновлення комунікацій. Зокрема, водо- та газопостачання.
«Новий простір села буде безбар’єрним й інклюзивним. Матиме пішохідний бульвар, алеї, сквер, культурний центр та церкву. Під час відбудови будуть враховані сучасні урбаністичні тенденції та безпекові вимоги», — йдеться у дописі.
Роботи планують завершити до кінця 2023 року.
Що відомо про проєкт?
Як розповів керівник Держагентства відновлення та розвитку інфраструктури, до початку повномасштабного вторгнення у Посад-Покровському проживали понад 2000 людей. Але постійними обстрілами окупанти практично зрівняли село із землею, майже тисяча споруд, зокрема і приватних будинків, обʼєктів комунальної власності, була пошкоджена чи зруйнована вщент.
Відновлювальні роботи розпочали з будівництва житла на центральній вулиці Дєдуха.
Головна мета – повернути людей і відновити надію на повернення всім, хто був примушений залишити свої домівки і втратив своє житло. Тому важливо було врахувати думку кожного мешканця.
З початку експериментального проєкту вже розроблено концепцію села, проведені зустрічі із громадою та врахували очікування місцевих мешканців. На першому етапі закладають відновлення 120 будинків площею від 50 до 140 квадратних метрів. На будинки площею 70 квадратів уже готова проєктно-кошторисна документація.
Будівництво перших 5-ти почали на початку тижня, далі оголосять тендери й на наступні обʼєкти. Паралельно тривають роботи з прибирання наслідків руйнувань – вже виконані роботи з демонтажу приміщення школи, сільської ради, 5 житлових будинків. Замість зруйнованого будують сучасне та зручне для кожного.
Наступний етап – 7 обʼєктів комунальної інфраструктури, серед яких – навчально-виховний комплекс, старостат, центр безпеки та амбулаторія і поштове відділення.
Відбудову села Посад-Покровського Агентство здійснює відповідно до постанови Уряду № 382 про експериментальний проєкт щодо відновлення населених пунктів, які постраждали внаслідок збройної агресії рф.
Нагадаємо, у Миколаєві стартував міжнародний проєкт з відновлення магістральної тепломережі.
Також на Херсонщині відновили два мости, зруйновані через війну.
Окрім того, на Херсонщині відновили понад 200 будинків у межах програми «Пліч-о-Пліч».
Фото: facebook.com/Mustafanayyem.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі