Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
corruption corruption

Економіка

5 онлайн-держпослуг, які здолали корупцію в Україні

Опубліковано

В Україні існує близько 1 200 адміністративних послуг. Переведення їх в електронну форму вирішує два завдання: спрощує процес їх отримання і ліквідує корупційні схеми, пов’язані з їх наданням.

Економічна правда зібрала п’ять онлайн-держпослуг, які змогли усунути корупційні механізми.

1. Допомога при народженні дитини

Раніше копію свідоцтва про народження дитини подавали разом із заявою. Достовірність документа не перевіряли, тому допомогу могли оформляти на дітей, яких не існувало.

Тепер номер свідоцтва зазначають в електронній заяві, він автоматично перевіряється у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. Тепер зловживання неможливі.

Де отримати послугу онлайн: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП (електронно-цифровий підпис) Приватбанку або Державної фіскальної служби.

2. Прийняття об’єктів будівництва в експлуатацію

Раніше після закінчення будівництва замовник об’єкта отримував у Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) декларацію або сертифікат про готовність будинку до введення в експлуатацію. Згодом, в момент подання державному реєстратору документів для отримання права власності на нерухомість, виникали зловживання. Заявник міняв кілька сторінок в документах декларації або сертифіката. Приміром, так змінювалась кількість поверхів та площа.

Тепер працівники ДАБІ зобов’язані вносити до реєстру дозвільних документів усі дані декларацій та сертифікатів, які вони видають. Це унеможливлює підміну даних.

Читайте також: Для українських шкіл створили комп’ютерну гру про боротьбу з корупцією

Крім того, тепер для реєстрації права власності на новобудову не потрібні копії документів декларації або сертифіката. Потрібен тільки реєстраційний номер декларації або сертифіката. Усі дані державні реєстратори автоматично отримують з реєстру ДАБІ.

Де отримати послугу: тут або тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП Приватбанку або Державної фіскальної служби.

3. Узгодження проектів землеустрою

Раніше у разі відведення землі потрібна проектна документація, яку можуть виготовляти тільки ліцензовані підприємства. Нерідко деякі такі підприємства мали особливі стосунки з керівником територіального підрозділу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Такий керівник погоджував документацію тільки однієї фірми і не погоджував документацію інших фірм. В результаті вартість послуг “правильної” фірми для українців значно зростала.

Тепер у разі онлайн-реєстрації заявки на узгодження проекту землеустрою діє принцип “сліпого” розподілу – система автоматично направляє проект на узгодження в будь-яку іншу область. Утримання “своїх” фірм втрачає сенс.

Де отримати послугу: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП Приватбанку або Державної фіскальної служби.

4. Реєстрація декларації відповідності пожежній безпеці

Раніше за бажанням інспектор Державної служби надзвичайних ситуацій міг відмовити в реєстрації декларації без пояснення причин.

Тепер причиною відмови в реєстрації декларації може стати тільки неправильно заповнена форма. У разі невідповідності будівлі нормам пожежної безпеки інспектор зобов’язаний вказати чітку причину відмови.

Усі декларації вносяться до реєстру декларацій ДСНС, і кожен охочий може перевірити дитсадок, ресторан чи ТРЦ на відповідність нормам пожежної безпеки.

Де отримати послугу: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП Приватбанку або Державної фіскальної служби.

5. Ліцензії на послуги автоперевезень пасажирів та вантажів

Процедура збору і подачі документів на отримання ліцензії була вкрай складною і могла затягнутися на кілька тижнів. Це сприяло процвітанню посередників, які працювали спільно з зацікавленими чиновниками. Як наслідок — близько 90% приватних перевізників не мають відповідної ліцензії.

Онлайн заповнити спрощену форму заявки можна за кілька хвилин. Термін розгляду чітко регламентований і становить близько десяти днів. Охочі можуть отримати ліцензію легше і без посередників.

Також можна перевірити наявність у перевізника ліцензії за номером транспортного засобу. Така послуга доступна на урядовому порталі в розділі “Перевірка автоперевізника”.

Де отримати послугу: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП ПриватБанку або Державної фіскальної служби.


Економіка

Вперше з 2022 року Україна запустила поромне столучення в Грузію

Опубліковано

Компанія Ukrferry оголосила про відновлення поромного сполучення між Україною та Грузією за маршрутом Чорноморськ — Батумі. Сполучення було призупинене на початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році.

Про це повідомили на офіційному сайті перевізника у середу, 19 червня.

Графік рейсів

Згідно з опублікованим графіком, рейс з Чорноморська до Батумі триватиме 60 годин. З Одеської області пором відправлятиметься раз на тиждень. Найближчий рейс з Чорноморська запланований на 9 липня.

Читати також: Міноборони запускає чат-бот «Армія+» для швидкої консультації військових

У компанії зазначають, що дати та час відходів і прибуття суден можуть змінюватися через низку причин, таких як:

  • Зайнятість причалу в порту;
  • Погодні умови;
  • Тривала робота митних, прикордонних та інших органів в портах.

Перевезення здійснюватиме пасажирський пором Kaunas. Це сучасне вантажно-пасажирське судно, побудоване у 1989 році в Німеччині.

Його характеристики:

  • Довжина: понад 190 метрів;
  • Ширина: 28 метрів;
  • Пасажирські місця: 250 різних класів.

Нагадаємо, що в Україні збережуть допомогу для ВПО: що про це відомо.

Також ми повідомляли, що до Держреєстру нерухомих пам’яток внесли вісім археологічних об’єктів Києва.

Фото: з вільних мереж.

Читати далі

Економіка

В Україні збережуть допомогу для ВПО: що про це відомо

Опубліковано

Уряд збереже всі видатки для внутрішньо-переміщених осіб. За соціальними видатками забезпечено виконання планових показників стовідсотково, вже профінансовано 243,2 млрд  грн.

Про це повідомив заступник Міністра фінансів Роман Єрмоличев під час конференції «Грошова допомога для внутрішньо переміщених осіб».

Так, у 2024 році у держбюджеті для здійснення соціальних виплат майже 5 млн отримувачам буде спрямовано 136,5 млрд гривень.

З цього обсягу на допомогу для проживання внутрішньо переміщеним особам буде виділено 57,6 млрд грн, що більше майже у 20 разів порівняно з видатками до повномасштабного вторгнення рф.

Читайте також: Понад 70% українців виступають за рівні права для ЛГБТК+: дослідження

Ці кошти буде спрямовано на підтримку ВПО, кількість яких порівняно з 2021 роком зросла в 11 разів.

«Мінфін спільно з Урядом щодня працюють над підтримкою наших громадян та їх соціальним захистом. Це підтверджують обсяги видатків, які є другими за обсягом після видатків на оборону. Порівняно із довоєнним періодом соціальні видатки зросли в 1,5 раза і становлять понад 470 млрд гривень. Так, кількість отримувачів соціальних виплат порівняно із довоєнним періодом зросла на 40% з 3,6 млн осіб до майже 5 млн осіб», ‒ наголосив Роман Єрмоличев під час виступу.

Нагадаємо, Укрзалізниця збільшує кількість рейсів.

Фото: Слово і діло

Читати далі

Економіка

Врятувала свій ковбасний бізнес попри конкуренцію з брендами (ВІДЕО)

Опубліковано

Щоб запустити бізнес, Валентина продала квартиру. Вмовила родину, бо мала мрію — винайти найсмачніший сувенір з Вінниччини. І ось уже 20 років курортники везуть з Хмільника саме її ковбасу.

Історія Валентини

Валентина Буликова 24 роки працювала на мʼясокомбінаті. Ковбаса їй не набридла, навпаки — жінка мріяла про свій цех. Але зібрати гроші на старт, відкладаючи з зарплати, було нереально. Тож порадилася з чоловіком і вирішила піти на ризикований крок.

“3 тим, щоб відкрити цех, у нас були великі труднощі. Ми й квартиру продали, і машину продали, вклали всі свої заощадження”, – відзначає вона.

Рік родина будувала цех, а у 2001-му там зробили першу ковбасу. Сосиски та копченості від Буликових швидко підкорили Хмільник. Туристи та гості містечка везли ковбаси на гостинець додому.

Ризиковані моменти

Першого удару по бізнесу завдав ковід — туризм зупинився. Коли почалося вторгнення, додалися й проблеми з пальним і сировиною. М’яса не вистачало, цех працював лише 3 дні на тиждень. Але Буликови обʼєдналися з виробниками м’яса та робили ковбасу для ЗСУ. Коли повернулися до продажів, зрозуміли, що не встигають за конкурентами.

“Попитом користувалася сирокопчена продукція. 3 великими виробниками було конкурувати важко. Відкрити лінію сирокопчених ковбас у нас не було змоги.”

Відновлення

Уперше за 20 років років бізнес Буликових отримав підтримку зі сторони. За грант придбали обладнання для сирого копчення та фасувальну машину. Найняли ще 3 працівників і тепер за день роблять 200 кг ковбас.

Продукцію передають громаді для родин вимушених переселенців. Подружжя мріє, що їхню справу переймуть діти, а потім й онуки. Адже тепер бізнес, у який вони вклали пів життя, знову активно працює

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Можливості10 хв. тому

Мільйон на простір для ветеранів та інших жителів. Ці громади отримали грант на створення інклюзивних громадських центрів

Близнюківська, Ніжинська та Снігурівська — ці громади на Харківщині, Чернігівщині та Миколаївщині виграли гранти на...

Суспільство19 години тому

Табір, як у дитинстві, але для дорослих. Як працює перший в Україні кемпінг на деревах

Ви колись пробували спати в повітрі, коли поряд ліс, гори та зоряне небо вночі? А...

Суспільство6 днів тому

Вклали в бізнес по 2 тисячі гривень. Як друзі заснували власну СММ-агенцію у 20 років

Друг-однодумець, жага до авантюризму та добре бойківське вино — так чотири роки тому почалася історія...

Суспільство2 тижні тому

Щоденні обійми, заробіток і козяче щастя: як невістка зі свекрухою вдвох розвивають маленьку ферму на Черкащині

«У нас є сир, налітайте», — з цього повідомлення в соцмережах минулого року почалася історія...

РЕКЛАМА: