Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
corruption corruption

Економіка

5 онлайн-держпослуг, які здолали корупцію в Україні

Опубліковано

В Україні існує близько 1 200 адміністративних послуг. Переведення їх в електронну форму вирішує два завдання: спрощує процес їх отримання і ліквідує корупційні схеми, пов’язані з їх наданням.

Економічна правда зібрала п’ять онлайн-держпослуг, які змогли усунути корупційні механізми.

1. Допомога при народженні дитини

Раніше копію свідоцтва про народження дитини подавали разом із заявою. Достовірність документа не перевіряли, тому допомогу могли оформляти на дітей, яких не існувало.

Тепер номер свідоцтва зазначають в електронній заяві, він автоматично перевіряється у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян. Тепер зловживання неможливі.

Де отримати послугу онлайн: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП (електронно-цифровий підпис) Приватбанку або Державної фіскальної служби.

2. Прийняття об’єктів будівництва в експлуатацію

Раніше після закінчення будівництва замовник об’єкта отримував у Державній архітектурно-будівельній інспекції (ДАБІ) декларацію або сертифікат про готовність будинку до введення в експлуатацію. Згодом, в момент подання державному реєстратору документів для отримання права власності на нерухомість, виникали зловживання. Заявник міняв кілька сторінок в документах декларації або сертифіката. Приміром, так змінювалась кількість поверхів та площа.

Тепер працівники ДАБІ зобов’язані вносити до реєстру дозвільних документів усі дані декларацій та сертифікатів, які вони видають. Це унеможливлює підміну даних.

Читайте також: Для українських шкіл створили комп’ютерну гру про боротьбу з корупцією

Крім того, тепер для реєстрації права власності на новобудову не потрібні копії документів декларації або сертифіката. Потрібен тільки реєстраційний номер декларації або сертифіката. Усі дані державні реєстратори автоматично отримують з реєстру ДАБІ.

Де отримати послугу: тут або тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП Приватбанку або Державної фіскальної служби.

3. Узгодження проектів землеустрою

Раніше у разі відведення землі потрібна проектна документація, яку можуть виготовляти тільки ліцензовані підприємства. Нерідко деякі такі підприємства мали особливі стосунки з керівником територіального підрозділу Державної служби з питань геодезії, картографії та кадастру.

Такий керівник погоджував документацію тільки однієї фірми і не погоджував документацію інших фірм. В результаті вартість послуг “правильної” фірми для українців значно зростала.

Тепер у разі онлайн-реєстрації заявки на узгодження проекту землеустрою діє принцип “сліпого” розподілу – система автоматично направляє проект на узгодження в будь-яку іншу область. Утримання “своїх” фірм втрачає сенс.

Де отримати послугу: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП Приватбанку або Державної фіскальної служби.

4. Реєстрація декларації відповідності пожежній безпеці

Раніше за бажанням інспектор Державної служби надзвичайних ситуацій міг відмовити в реєстрації декларації без пояснення причин.

Тепер причиною відмови в реєстрації декларації може стати тільки неправильно заповнена форма. У разі невідповідності будівлі нормам пожежної безпеки інспектор зобов’язаний вказати чітку причину відмови.

Усі декларації вносяться до реєстру декларацій ДСНС, і кожен охочий може перевірити дитсадок, ресторан чи ТРЦ на відповідність нормам пожежної безпеки.

Де отримати послугу: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП Приватбанку або Державної фіскальної служби.

5. Ліцензії на послуги автоперевезень пасажирів та вантажів

Процедура збору і подачі документів на отримання ліцензії була вкрай складною і могла затягнутися на кілька тижнів. Це сприяло процвітанню посередників, які працювали спільно з зацікавленими чиновниками. Як наслідок — близько 90% приватних перевізників не мають відповідної ліцензії.

Онлайн заповнити спрощену форму заявки можна за кілька хвилин. Термін розгляду чітко регламентований і становить близько десяти днів. Охочі можуть отримати ліцензію легше і без посередників.

Також можна перевірити наявність у перевізника ліцензії за номером транспортного засобу. Така послуга доступна на урядовому порталі в розділі “Перевірка автоперевізника”.

Де отримати послугу: тут.

Що потрібно для отримання послуги: ЕЦП ПриватБанку або Державної фіскальної служби.


Економіка

ЄС надає Україні 68 генераторів для підтримки критичної інфраструктури

Опубліковано

Європейський Союз та гуманітарна програма уряду Німеччини надають Україні 68 великих генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури.

Про це повідомили у Представництві ЄС в Україні.

«На тлі постійних атак на українську енергетичну інфраструктуру, ЄС та гуманітарною програмою уряду Німеччини надають 68 генераторів для підтримки роботи об’єктів критичної інфраструктури», — йдеться в повідомленні.

Читати також: Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

У Представництві ЄС в Україні також зазначили, що серед інших і місто Покровськ, яке отримає допомогу для забезпечення теплопостачання своїм мешканцям.

Нагадаємо, де отримати гроші на генератори й сонячні станції? 5 програм, які допоможуть.

Фото: Представництво ЄС в Україні.

Читати далі

Економіка

Лікарня на Київщині забезпечена автономною енергією завдяки благодійникам: як саме

Опубліковано

КНП «Броварська багатофункціональна клінічна лікарня» тепер має сучасну сонячну електростанцію потужністю 24 кВт з додатковою системою резервного живлення на 29 кВт/год, що гарантує наявність електроенергії для порятунку життів.

Про це повідомляє Броварська міська рада.

Сонячна електростанція значно покриє енергетичні потреби лікарні, зменшить вуглецевий слід та допоможе заощадити кошти, які можна буде спрямувати на покращення медичних послуг. Цей проєкт був реалізований завдяки підтримці благодійного фонду.

Нагадаємо, що ДТЕК інвестує 4 млрд. грн. у ремонт ТЕС.

Також ми повідомляли, як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними.

Фото: Броварська міська рада.

Читати далі

Економіка

В Україні за кілька днів почнуть вилучати купюру в 500 грн: як відбуватиметься обмін 

Опубліковано

В Україні з 1 серпня починається процес вилучення з обігу старих банкнот номіналом 500 грн. Йдеться про купюри зразків 2003-2007 років випуску.

Як відбуватиметься обмін пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.

«Населенню не потрібно робити ніяких спеціальних активних дій: просто розраховуйтесь у магазинах за покупку, здійснюйте оплати у банках, поповнюйте свої карткові рахунки у терміналах тощо – і «старі» купюри вилучатимуться та утилізовуватимуться НБУ», – пояснив голова комітету з питань фінансів, податкової та митної політики.

Замість старих купюр номіналом в 500 грн в обіг вводитимуться нові купюри зразка 2014 і наступних років випуску. Якщо вам телефонують, надсилають повідомлення про необхідність звернутись кудись для «обміну банкнот», пропонують внести їх на карти з чиїмись реквізитами, попереджають про дуже стислі терміни, після яких гроші «згорять» тощо – не вірте, це шахраї, ні в якому разі не робіть нічого із запропонованого, за можливості повідомляйте правоохоронців та регулятора.

Старі банкноти залишаються дійсним платіжним засобом і надалі, вам не можуть відмовити у їх прийнятті будь-де.

Читайте також: Банк видав перший кредит на альтернативну енергетику за програмою «5-7-9%»

«Для чого робиться заміщення? Для оновлення та підвищення якості та стану банкнот в обігу (адже окремі купюри «відходили» вже по 18 років і перебувають у не кращому стані), а також підвищення рівня захисту готівкового ринку від підробок», – пояснив Гетманцев. 

Усю роботу зроблять НБУ та банки – потрапляючи в останні від торгівельних мереж та населення, старі купюри від банків підуть виключно у Нацбанк, який їх перерахує та утилізує.

Нічого нового у цьому процесі немає – НБУ ще у 2020 році розпочав вилучення банкнот 1 та 2 гривні, а з 2023 року – 5, 10, 20 та 100 гривень та заміну їх на нові платіжні засоби (банкноти і монети). Тепер черга дійшла до номіналу 500 грн.

Нагадаємо, українські банки почали видавати доступні кредити на розвиток альтернативних джерел енергії.

Фото: НБУ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: