Технології
Запоріжсталь запускає комплекс перехоплення зливових вод
Комбінат «Запоріжсталь» в рамках програми екологічної модернізації підприємства ввів в експлуатацію сучасний комплекс перехоплення промислово-зливових стоків. Це дозволить скоротити скидання промислових вод до Дніпра на 5 мільйонів кубічних метрів на рік. Повідомляє видання “Индустриалка”.
Інвестиції в проект склали 58,5 млн гривень.
Які технології впроваджуються в рамках комплексу?
Генеральний директор «Запоріжсталі» розповів про нові об’єкти і впроваджені сучасні технології, які стримуватимуть забруднення і сприятимуть очищенню промислових вод.
“Із 2012 року ми системно вкладаємо кошти в модернізацію обладнання для мінімізації впливу виробництва на річку Дніпро. Ми побудували екологічну лінію в ЦХП № 1, тим самим повністю припинивши скидання промислових вод до Дніпра від цеху холодної прокатки. У 2018 році запущена в експлуатацію нова градирня з повним замкнутим циклом, і ввели в роботу сучасний комплекс перехоплення зливових вод. Усі ці масштабні і витратні вкладення дозволять знизити скидання в водний басейн Дніпра промислових вод на 16 млн кубометрів на рік”, – наголошує він.
Читайте також: Завод “Запоріжсталь” збільшив виплавку сталі на 6%
Як відбувається процес перехоплення?
Новий комплекс перехоплює стічні води й перенаправляє їх на багаторівневу очистку: спочатку до фільтрувальної станції, потім в установку знезараження. Далі очищена вода повертається в оборотний цикл підприємства для повторного використання в технічних потребах.
Нагадаємо, що з 2012 року «Запоріжсталь» реалізує спільно з партнерами громадську екологічну ініціативу «Врятуємо Дніпро разом!». За цей період в акції взяли участь понад 7000 учасників, висаджено понад 630 дерев, зібрано понад 100 тонн сміття, у Дніпро випущено близько 140 тисяч особин риби, встановлено 7400 нерестових площ, 30 плаваючих гнізд і 30 годівниць для птахів.
Технології
Про школу
Що чекає на учасників
- навчання пілотуванню бойових дронів;
- індивідуальні заняття з інструкторами;
- ознайомлення з сучасними технологіями та їхньою роллю у війні.
Коментарі