Суспільство
Залишайся вдома: як продуктивно працювати під час карантину
Зараз ми всі засіли на карантині і багатьом доводиться виконувати свою роботу з дому. Але це зовсім не означає, що ми повинні працювати у ліжку в піжамі і з телевізором на фоні. Так продуктивність буде просто на нулі. Команда ШоТам теж дотримується карантину і готує для вас корисний контент з дому. Ми вирішили поділитись з вами нашими секретами, як продуктивно працювати вдома.
Збирайтесь як на роботу
Звісно, вам не потрібно одягати офісний костюм чи туфлі на підборах, але домашній одяг чи піжама заважає налаштуватись на роботу.
“На роботу дома я збираюсь так само, як і в офісі – намагаюсь бути при параді. Перші пару днів карантину показали, що робота в піжамі не продуктивна”, – каже наша журналістка Діана.
Намагайтесь одягатись так, щоб вам було комфортно працювати і водночас ви могли б без проблем відповісти на відеодзвінок боса чи вийти надвір. Можна зробити легку укладку і мейк – тоді точно не захочеться валятись у ліжку.
Крім цього, робіть свої звичайні ранкові ритуали – душ, сніданок, кава, перегляд стрічки новин. Тоді буде легше налаштуватись на роботу, як і у звичайний робочий день.
Скажіть “Ні” роботі в ліжку
Працюючи вдома є велика спокуса весь день провести в ліжку з робочим ноутбуком. Так робити не можна. Важливо обмежити місце, де ви спите та відпочиваєте і зону, де працюєте.
Спальня повинна бути таким священним простором, де ви тільки відпочиваєте. Якщо ж ліжко стане вашим офісом, то важко буде уникати думок про роботу 24/7. Та і продуктивність роботи дорівнюватиме нулю.
Спробуйте зробити собі робочу область, будь то кухня чи обідній стіл. Там, де ви працюєте, не повинно бути телевізора, ліжка, речей, дитячих іграшок і тд. У вас же в офісі під боком немає дивану? Якщо у вас невеличка квартира, то обгородіть себе ширмою. Так і домашні будуть знати, що ви на роботі і вас не треба турбувати.
Дотримуйтесь робочого графіку
Вдома ви сам собі начальник і легко піддатись спокусі і завершити роботу на пару годин пізніше чи раніше, або ж довго пообідати. Якщо у вас був 8-годинний робочий день, нехай він буде таким і вдома. Заведіть собі чіткий розклад і намагайтесь його дотримуватись. Нехай ви почнете роботу не о 9:00, а о 10:00, але тоді додайте годинку роботи ввечері.
“У мене почалась паніка, коли в карантин робочий день з дому, як виявилось, триває цілодобово. Бігом взяла себе в руки і не відхиляюсь від попереднього робочого графіка. Роблю перерву на обід. Починаю раніше і закінчую до 18:00, – розповідає наша редакторка Галина.
З дотриманням графіку вам допоможуть різні нагадування в телефоні, які просигналять, коли вже час закінчити перекус чи доробити сьогоднішні справи. Ось кілька додатків, які допоможуть підвищити вашу продуктивність:
- Todoist – це планувальник завдань, який не підведе ні за яких обставин, тому що має функцію редагування розкладу, а ще вибудовує всі картки із завданнями по пріоритетам, що не дозволить вам випасти з графіка.
- Trello – це інструмент для того, щоб управляти проєктами. Створення дощок з повною інформацією по проєкту схожі за простотою на те, якби ви приклеїли стікер із завданням “купити молока” на холодильник.
- Evernote — це онлайн-блокнот з розширеними функціями. Якщо ви любите все записувати, але вже заплутались у папірцях і планерах, то сервіс допоможе вести записи ефективніше. У Evernote можна створити власні теги для сортування і пошуку інформації, робити замітки, складати чек-листи, додавати посилання чи медіафайли.
- Pomotroid – програма, яка дозволяє ефективно чергувати періоди роботи та відпочинку. Принцип простий: 25 хвилин працюємо, а 5 хвилин відпочиваємо. Додаток Pomotroid допоможе використовувати цю техніку без зайвих зусиль.
Особисте життя і робота – окремо
Під час роботи не потрібно відволікатись на інші речі. Прибирання, прання, миття гори брудного посуду, поливання квітів – залиште на кінець робочого дня.
Так само і з обідом. Не витрачайте купу часу на приготування, сервірування столу і тд. Краще зранку приготувати собі їжу, щоб протягом дня присвячувати себе лише роботі. Візьміть собі за правило прибирати раз в тиждень на вихідних, або ж робити всі домашні справи до чи після робочого дня.
Так само і зі спілкуванням. Якщо вам зателефонувала подруга, то скажіть, що зв’яжетесь з нею ввечері.
Скажіть рідним, що ви на роботі
Якщо ви живете не самі, то поговоріть зі своїми рідним. Вони повинні розуміти, що ви з 10:00 до 18 :00 на роботі і не потрібно відволікати питанням чи розмовами.
Робота вдома нічим не відрізняється від тої, що виконується в офісі. Ваші рідні повинні поважати ваш час та простір та не відволікати через дрібні справи. Порада тим, хто живе з фрілансером: просто уявіть, що ця людина поїхала на роботу і її немає вдома.
“От у мене зараз живе сестра і я їй пояснюю, що у мене робочий день. Важливо донести кордони рідним: ти дома в робочий час – не вдома, а все такий же в офісі. Прошу не відволікати зайвий раз, щоб не втрачати концентрації на завданнях”, – каже наша журналістка Діана.
Робіть регулярні перерви
На роботі ми часто можемо зробити перерву, щоб випити чашку кави чи потеревенити з колегами. Але, коли їх поруч немає, то є ризик запрацюватись. Робіть регулярні перерви: виходьте на балкон, прогулюйтесь чи робіть зарядку. Так ви будете дотримуватись балансу і менше втомлюватись.
А ще не забувайте час від часу мити руки, протирати робочий стіл вологою серветкою та дезінфікувати комп’ютер. Якщо ви боїтеся за роботою забути про себе, то ставте собі будильник, який нагадуватиме що час поїсти або зробити невеличку зарядку.
“Серед робочого дня я на півтори години виходжу в безлюдну частину парку по сусідству. Після цього я повертаюсь зібраною і готовою до атаки. Все одно робочий день зараз триває з ранку і до ночі, тому просто закрити справи о 19:00 не вийде. Для мене краще завершити всю роботу о 20:30, але присвятити час для прогулянки. Головне не підходити до людей! – розповідає відео-редактор Христина.
Займайтесь тим, від чого кайфуєте
Під час карантину дуже важливо не обмежуватись роботою, сном і телевізором. Робіть улюблені справи, готуйте смаколики, займайтесь спортом, балуйте себе. Тоді і сидіння вдома та робота не буде приносити лише негатив та роздратування.
“Кожен день варто наряджатись в улюблене вбрання, малювати брови та вії. Обідати разом із мамою, яка знаходиться в іншому місті, у вайбері, а щоп’ятниці влаштовувати свій бар вдома – готувати борщ (чи плов, чи паштет, чи “шубу”) разом із пляшечкою смачнючого вина та під улюблену музику – можна мотивувати на це друзів та постити дикі танці у сторіс”, – ділиться своїм рецептом продуктивності відео-редактор Альона.
Залишайтесь на зв’язку зі своєю командою
Щодня проводьте зустрічі, щоб залишатися на зв’язку зі своїми колегами. Робота в домашніх умовах для деяких може бути ізоляцією, а відеоконференції – це прекрасний спосіб для спілкування. По-перше, це позбавить вас від почуття самотності, по-друге – допоможе дотримуватися поради №1. Навряд чи ви будете спілкуватися з колегами у піжамі.
Домовтесь з колегами щотижня влаштовувати онлайн-вечірки, де ви будете не тільки обговорювати робочі питання, а й розслаблятись та просто спілкуватись. Або створіть окремий чат, куди будете кидати одне одному цікаву інформацію, жарти чи мемчики.
Налаштовуйтесь на позитив
У такий непростий період дуже тяжко позитивно мислити та зберігати спокій. Тому шукайте хороші сторони в тому, що ви працюєте з дому. От вам зараз не доведеться їздити у переповненому громадському транспорті чи стояти в заторах, ви можете довше поспати, нікуди не поспішати, самостійно створювати свій графік, займатися справами, на які раніше ніколи не вистачало часу. А ще, читайте медіа позитивних новин ШоТам і оформлюй щомісячну підписку, бо саме ми є твоєю пігулкою від паніки.
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям;
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів;
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
Хто може взяти участь у дослідженні CHANGE
- Чоловіки 18+, які проживають в Україні;
- відчувають стрес: безсоння, головні болі, надмірне хвилювання за себе чи інших, відчуття самотності і проблеми в родині, тощо;
- вживають алкоголь, щоб зняти напругу 1-3 рази на тиждень.
Як і для чого проводиться дослідження
Контакти для реєстрації на участь у дослідженні
- Онлайн-форма для реєстрації: https://forms.office.com/e/ZqWfZ8ymad
Реєстрація також за телефоном: +38 050 222 03 10; - більше інформації про проєкт є на сайті та на сторінках Facebook та Instagram;
- з будь-яких питань можна писати на пошту changeukraine@ukma.edu.ua.
Коментарі