Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Залишайся вдома: як продуктивно працювати під час карантину

Опубліковано

Зараз ми всі засіли на карантині і багатьом доводиться виконувати свою роботу з дому. Але це зовсім не означає, що ми повинні працювати у ліжку в піжамі і з телевізором на фоні. Так продуктивність буде просто на нулі. Команда ШоТам теж дотримується карантину і готує для вас корисний контент з дому. Ми вирішили поділитись з вами нашими секретами, як продуктивно працювати вдома.

Збирайтесь як на роботу

Звісно, вам не потрібно одягати офісний костюм чи туфлі на підборах, але домашній одяг чи піжама заважає налаштуватись на роботу.

“На роботу дома я збираюсь так само, як і в офісі – намагаюсь бути при параді. Перші пару днів карантину показали, що робота в піжамі не продуктивна”, – каже наша журналістка Діана.

Намагайтесь одягатись так, щоб вам було комфортно працювати і водночас ви могли б без проблем відповісти на відеодзвінок боса чи вийти надвір. Можна зробити легку укладку і мейк – тоді точно не захочеться валятись у ліжку.

Крім цього, робіть свої звичайні ранкові ритуали – душ, сніданок, кава, перегляд стрічки новин. Тоді буде легше налаштуватись на роботу, як і у звичайний робочий день.

Скажіть “Ні” роботі в ліжку

Працюючи вдома є велика спокуса весь день провести в ліжку з робочим ноутбуком. Так робити не можна. Важливо обмежити місце, де ви спите та відпочиваєте і зону, де працюєте.

Спальня повинна бути таким священним простором, де ви тільки відпочиваєте. Якщо ж ліжко стане вашим офісом, то важко буде уникати думок про роботу 24/7. Та і продуктивність роботи дорівнюватиме нулю.

Спробуйте зробити собі робочу область, будь то кухня чи обідній стіл. Там, де ви працюєте, не повинно бути телевізора, ліжка, речей, дитячих іграшок і тд. У вас же в офісі під боком немає дивану? Якщо у вас невеличка квартира, то обгородіть себе ширмою. Так і домашні будуть знати, що ви на роботі і вас не треба турбувати.

Дотримуйтесь робочого графіку

Вдома ви сам собі начальник і легко піддатись спокусі і завершити роботу на пару годин пізніше чи раніше, або ж довго пообідати. Якщо у вас був 8-годинний робочий день, нехай він буде таким і вдома. Заведіть собі чіткий розклад і намагайтесь його дотримуватись. Нехай ви почнете роботу не о 9:00, а о 10:00, але тоді додайте годинку роботи ввечері.

“У мене почалась паніка, коли в карантин робочий день з дому, як виявилось, триває цілодобово. Бігом взяла себе в руки і не відхиляюсь від попереднього робочого графіка. Роблю перерву на обід. Починаю раніше і закінчую до 18:00, – розповідає наша редакторка Галина.

З дотриманням графіку вам допоможуть різні нагадування в телефоні, які просигналять, коли вже час закінчити перекус чи доробити сьогоднішні справи. Ось кілька додатків, які допоможуть підвищити вашу продуктивність: 

  • Todoist – це планувальник завдань, який не підведе ні за яких обставин, тому що має функцію редагування розкладу, а ще вибудовує всі картки із завданнями по пріоритетам, що не дозволить вам випасти з графіка.
  • Trello – це інструмент для того, щоб управляти проєктами. Створення дощок з повною інформацією по проєкту схожі за простотою на те, якби ви приклеїли стікер із завданням “купити молока” на холодильник.
  • Evernote — це онлайн-блокнот з розширеними функціями. Якщо ви любите все записувати, але вже заплутались у папірцях і планерах, то сервіс допоможе вести записи ефективніше. У Evernote можна створити власні теги для сортування і пошуку інформації, робити замітки, складати чек-листи, додавати посилання чи медіафайли.
  • Pomotroid – програма, яка дозволяє ефективно чергувати періоди роботи та відпочинку. Принцип простий: 25 хвилин працюємо, а 5 хвилин відпочиваємо. Додаток Pomotroid допоможе використовувати цю техніку без зайвих зусиль.

Особисте життя і робота – окремо

Під час роботи не потрібно відволікатись на інші речі. Прибирання, прання, миття гори брудного посуду, поливання квітів – залиште на кінець робочого дня.

Так само і з обідом. Не витрачайте купу часу на приготування, сервірування столу і тд. Краще зранку приготувати собі їжу, щоб протягом дня присвячувати себе лише роботі. Візьміть собі за правило прибирати раз в тиждень на вихідних, або ж робити всі домашні справи до чи після робочого дня.

Так само і зі спілкуванням. Якщо вам зателефонувала подруга, то скажіть, що зв’яжетесь з нею ввечері. 

Скажіть рідним, що ви на роботі

Якщо ви живете не самі, то поговоріть зі своїми рідним. Вони повинні розуміти, що ви з 10:00 до 18 :00 на роботі і не потрібно відволікати питанням чи розмовами.

Робота вдома нічим не відрізняється від тої, що виконується в офісі. Ваші рідні повинні поважати ваш час та простір та не відволікати через дрібні справи. Порада тим, хто живе з фрілансером: просто уявіть, що ця людина поїхала на роботу і її немає вдома.

“От у мене зараз живе сестра і я їй пояснюю, що у мене робочий день. Важливо донести кордони рідним: ти дома в робочий час – не вдома, а все такий же в офісі. Прошу не відволікати зайвий раз, щоб не втрачати концентрації на завданнях”, – каже наша журналістка Діана.

Робіть регулярні перерви

На роботі ми часто можемо зробити перерву, щоб випити чашку кави чи потеревенити з колегами. Але, коли їх поруч немає, то є ризик запрацюватись. Робіть регулярні перерви: виходьте на балкон, прогулюйтесь чи робіть зарядку. Так ви будете дотримуватись балансу і менше втомлюватись.

А ще не забувайте час від часу мити руки, протирати робочий стіл вологою серветкою та дезінфікувати комп’ютер. Якщо ви боїтеся за роботою забути про себе, то ставте собі будильник, який нагадуватиме що час поїсти або зробити невеличку зарядку.

“Серед робочого дня я на півтори години виходжу в безлюдну частину парку по сусідству. Після цього я повертаюсь зібраною і готовою до атаки. Все одно робочий день зараз триває з ранку і до ночі, тому просто закрити справи о 19:00 не вийде. Для мене краще завершити всю роботу о 20:30, але присвятити час для прогулянки. Головне не підходити до людей! – розповідає відео-редактор Христина.

Займайтесь тим, від чого кайфуєте

Під час карантину дуже важливо не обмежуватись роботою, сном і телевізором. Робіть улюблені справи, готуйте смаколики, займайтесь спортом, балуйте себе. Тоді і сидіння вдома та робота не буде приносити лише негатив та роздратування.

“Кожен день варто наряджатись в улюблене вбрання, малювати брови та вії. Обідати разом із мамою, яка знаходиться в іншому місті, у вайбері, а щоп’ятниці влаштовувати свій бар вдома – готувати борщ (чи плов, чи паштет, чи “шубу”) разом із пляшечкою смачнючого вина та під улюблену музику – можна мотивувати на це друзів та постити дикі танці у сторіс”, – ділиться своїм рецептом продуктивності відео-редактор Альона.

Залишайтесь на зв’язку зі своєю командою

Щодня проводьте зустрічі, щоб залишатися на зв’язку зі своїми колегами. Робота в домашніх умовах для деяких може бути ізоляцією, а відеоконференції – це прекрасний спосіб для спілкування. По-перше, це позбавить вас від почуття самотності, по-друге – допоможе дотримуватися поради №1. Навряд чи ви будете спілкуватися з колегами у піжамі.

Домовтесь з колегами щотижня влаштовувати онлайн-вечірки, де ви будете не тільки обговорювати робочі питання, а й розслаблятись та просто спілкуватись. Або створіть окремий чат, куди будете кидати одне одному цікаву інформацію, жарти чи мемчики.

Налаштовуйтесь на позитив

У такий непростий період дуже тяжко позитивно мислити та зберігати спокій. Тому шукайте хороші сторони в тому, що ви працюєте з дому. От вам зараз не доведеться їздити у переповненому громадському транспорті чи стояти в заторах, ви можете довше поспати, нікуди не поспішати, самостійно створювати свій графік, займатися справами, на які раніше ніколи не вистачало часу. А ще, читайте медіа позитивних новин ШоТам і оформлюй щомісячну підписку, бо саме ми є твоєю пігулкою від паніки.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі