

Спорт
«Залишайся сильною!»: фіни присвятили Україні перемогу збірної на Олімпіаді
Команда фінської документальної стрічки Hockey Dreams висловила слова підтримки нашій країні після перемоги збірної Фінляндії над командою ОКР у фіналі Олімпіади. Відповідний допис творці фільму опублікували на сторінці в Facebook.
«Це для тебе, Україно. Залишайся сильною», – йдеться у повідомленні.
За лічені години ця публікація стала вірусною, а українці почали дякувати команді фільму Hockey Dreams та фінам за підтримку. На допис відреагували і в українському посольстві.
Що відомо про матч?
Як повідомляє Суспільне Спорт, останнім матчем Олімпіади-2022 став фінал у чоловічому хокеї між збірними ОКР (Олімпійський комітет Росії) та Фінляндії. Олімпійські чемпіони Пхьончхану протистояли фінам, які перед Пекіном двічі програвали у фіналах – у 1988 та 2006 роках. З третьої спроби Фінляндія здобула «золото» Зимових Олімпійських ігор з хокею. І завдала другої поразки ОКР в історії на Зимових Іграх: у 1998 році команда Росії поступилася у фіналі Чехії (0:1).
Що відомо про стрічку Hockey Dreams?
Це документальна стрічка фінських режисерів Oskari Pastila та Janne Niskala, що вийшла в прокат у Фінляндії 9 лютого 2022 року. Зйомки відбувалися у Фінляндії, Чехії та Південній Кореї. У центрі сюжету – історія тренера, який готує корейську збірну до зимових Олімпійських ігор 2018 року, де команді доведеться зустрітися з представниками Канади.
Читайте також: Бабуся-захисниця з Маріуполя стала зіркою світових ЗМІ (ВІДЕО)
Нагадаємо, британський мільярдер Річард Бренсон закликав світовий бізнес відстояти суверенітет України.
Фото: nytimes.com.
Спорт

21–22 червня у Києві проведуть благодійний екстремальний ультратриатлон KYIVMAN 2025. Змагання триватиме два дні, а учасники зможуть взяти участь як соло, так і в естафетних командах.
Про це редакції повідомили організатори події.
Спорт, благодійність, екстрим
Загальна дистанція KYIVMAN 2025 — 410 кілометрів. Із них 8 — плавання, 350 — велоетап та 52 кілометри бігу. Такий триатлон проводять вже вшосте.
Цьогоріч команда KYIVMAN обіцяє зібрати безпрецедентну кількість спортсменів і команд. За словами ініціаторів змагання, це вже робить подію особливою в історії українського триатлону. Глядачі зможуть підтримати учасників як на старті, так і під час вражаючого фінішу на ВДНГ.
«KYIVMAN — це для тих, кого IronMan вже не вражає. Ми створили цей ультратриатлон таким, що відображає сталевий дух і стійкість наших людей, нашої землі», — ділиться організатор події Данило Сапунов.
Читайте також: Ветерани з ампутаціями у День Незалежності України перепливуть Босфор (ВІДЕО)
Захід має і благодійну мету — зібрати кошти на екіпірування для молодіжної збірної України з триатлону. Деталі маршруту можна переглянути на офіційному сайті змагань.
Учасникам підготували фірмові медалі та футболки фінішерів. Також для спортсменів передбачили мінімальну суму внеску, якою організатори планують покрити витрати на бензин, їжу, воду тощо. Для участі потрібно зареєструватися.



Нагадуємо, що збірна України посіла друге місце на чемпіонаті «Найсильніша нація планети».
Фото надали організатори події
Спорт

Український спортсмен Ярослав Ткач став рекордсменом Європи у скелелазінні на швидкість. На етапі Європейського кубка в польському Закопане він подолав дистанцію за 4.93 секунди, що на одну соту перевищує попередній рекорд італійця Маттео Цурлоні (4.94 сек), встановлений на Олімпійських іграх-2024.
Про це повідомили в «Суспільне Спорт».
У фіналі Ткач зустрівся з іншим українцем Григорієм Ільчишиним, який показав результат 4.97 секунди. Ткач також був близьким до того, щоб вийти з п’яти секунд у чвертьфіналі, фінішувавши з часом 5.03 секунди в змаганні з Денисом Мозолевичем.
Загалом у польському етапі взяли участь четверо українців. Денис Галюгін завершив виступ у кваліфікації, посівши 24-те місце.
Читайте також: 7-річна гімнастка з Запоріжжя виконала складний трюк і встановила рекорд України (ВІДЕО)
Результат Ткача раніше міг би стати світовим рекордом, але з 2023 року планку кілька разів оновлював американець Семюел Вотсон, який у травні подолав дистанцію за 4.64 секунди.
Нагадаємо, що 12-річний українець встановив світовий рекорд у стрибках з жердиною (ВІДЕО).
Фото обкладинки: інстаграм Ярослава Ткача
Спорт

Шведський спортсмен Арман Дюплантіс переглянув відео зі стрибком 12-річного Матвія, який побив його ранній рекорд. Українець установив новий світовий рекорд серед юнаків до 14 років, стрибнувши на 4 метри під час юнацького чемпіонату України з легкої атлетики. У 2012 році Дюплантіс у віці Матвія подолав планку на висоті 3,97 метра.
Відео з реакцією шведського спортсмена поширило видання «Трибуна».
Ролик зі стрибком 12-річного Матвія Дюплантісу показала українська чемпіонка Ярослава Магучіх. «Відмінна робота», — прокоментував досягнення хлопця Арман.
Читайте також: Збірна України посіла друге місце на чемпіонаті «Найсильніша нація планети»
25-річний Дюплантіс — дворазовий олімпійський чемпіон. Також на його рахунку п’ять перемог на чемпіонатах світу і чотири золоті нагороди чемпіонатів Європи. Напередодні шведський атлет удванадцяте побив світовий рекорд у стрибках з жердиною.
Нагадуємо, що Ярослава Магучіх здобула «срібло» на етапі Діамантової ліги в Стокгольмі.
Фото обкладинки: Manon Cruz/Reuters