Суспільство
Бабуся-захисниця з Маріуполя стала зіркою світових ЗМІ (ВІДЕО)
Захисниця Маріуполя підкорила тисячі сердець.
Її світлини облетіли весь світ. Вона на перших шпальтах The Times й The Daily Telegraph.
Валентина Константиновська з 2014 року підтримує армію. Її руки сплели сотні маскувальних сіток і чохлів на техніку. А тепер в ці самі руки вона взяла АКМ.
Валентина пішла на військовий вишкіл для цивільного населення. В свої 79 років вона сповнена рішучості боронити країну.
«Хочу жити у вільній країні!», – Валентина Константиновська, жителька Маріуполя.
Здається, Україна готова голосно промовити: «Я тобі не красавіца!».
Нагадаємо, на Черкащині місцеві сформували перший сільський загін добровольців.
Суспільство

У ніч на 17 червня під час масованої атаки росії по Києву, у Солом’янському районі сталося пряме влучання російської балістичної ракети в багатоповерхівку. Унаслідок удару росіяни повністю зруйнували один із під’їздів. Ще до прибуття рятувальників небайдужі мешканці району кинулися на допомогу постраждалим.
Про це містяни повідомили журналістам телеканалу «Київ24».
Один із чоловіків, який допомагав після влучання ракети, розповів, що вибухом двері загнуло всередину. Чоловіки власноруч відкривали їх, щоб дістатися до людей. Кияни допомагали вибратись із будинку тим, хто опинився у пастці через завали.
За останніми даними, унаслідок нічної атаки загинули щонайменше троє людей у Дарницькому районі й 15 у Солом’янському. До медиків звернулися 114 постраждалих, з яких 68 госпіталізували. Решта отримали допомогу на місці.
Читайте також: Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)
Атака РФ на Київ🥺До приїзду рятувальників небайдужі чоловіки допомагали людям вибратись з будинку в Солом'янському районі Вибухом двері під'їзду загнуло всередину, чоловіки своїми силами відкривали їх. Цієї ночі через атаку РФ в Солом'янському районі повністю зруйновано під'їзд. За словами міністра МВС, це було пряме влучання російської балістичної ракети.
Опубліковано Телеканал Київ24 Вівторок, 17 червня 2025 р.
Нагадаємо, що бійці ППО знешкодили 428 з 472 ворожих цілей під час масованої атаки на Україну.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Міноборони
Суспільство

23 та 24 червня у Львові відбудеться міжнародний форум Unbroken Justice й відкриття першого в Україні спеціалізованого Центру ментального здоров’я для людей, які пережили полон, тортури та моральну травму.
Про це повідомили у Львівській міській раді.
У перший день форуму, 23 червня, у сесійній залі Львівської міськради пройде публічна розмова «Справедливість і час» за участі британського юриста Філіпа Сендса та французької психоаналітикині Беатріс Пацалідіс-Гофманн. Захід проведуть до річниці народження Рафала Лемкіна — автора терміну «геноцид».
Наступного дня, 24 червня, відкриють Центр Святого Лева Великого — простір для підтримки людей, які пройшли через полон і тортури. За словами мера Львова Андрія Садового, центр надаватиме професійну допомогу та створюватиме умови для відновлення.
Читайте також: Український ветеран повернувся до гри на лірі завдяки спеціальному протезу (ВІДЕО)
На території центру також пройдуть панельні дискусії з тем:
- психологічна допомога жертвам тортур;
- відповідальність за злочини проти людяності;
- створення трибуналу для путіна;
- стійкість громад.
Участь у заході візьмуть нейрохірург Генрі Марш, правозахисник Максим Буткевич, заступник генсекретаря Ради Європи Бьорн Берге, професорка Джорджтаунського університету Мішель Ґудвін та інші фахівці. Організатори підкреслюють, що центр стане майданчиком для впровадження сучасних протоколів лікування моральної травми.
Нагадаємо, що видатний французький ортопед відвідав Львів та провів 15 операцій військовим (ФОТО).
Фото обкладинки ілюстративне: ВО «Веста»
Суспільство

Документальний проєкт «Історія Аріни», створений платформою UNITED24 за підтримки Microsoft та Мінцифри, став кейсом дня престижної міжнародної премії Favourite Website Awards (FWA). Це одна з найвідоміших нагород у сфері диджиталу, яку щодня отримує лише один із 4 тисяч проєктів з усього світу. Серед лавреатів — роботи Google, Nike, Adidas.
Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.
Що відомо про проєкт
Проєкт розповідає історію восьмирічної танцівниці Аріни з Ірпеня, яка втратила можливість займатися улюбленою справою через війну. У віртуальній реконструкції зруйнованого Будинку культури її мрії оживають завдяки сучасним технологіям: Unreal Engine, хмарним серверам Microsoft Azure та AI-моделям, натренованим на стилях українських митців.
FWA відзначила інноваційний формат, зокрема використання Pixel Streaming для 3D-досвіду в браузері без завантажень. У моменти високого навантаження доступна кінематографічна версія.
Читайте також: Головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО)
Користувачі мають змогу зануритися в її світ, де реальні спогади поєднуються з візуальним мистецтвом, створеним на базі Unreal Engine, а трансляція відбувається через хмарну платформу Microsoft Azure.
«Історія Аріни» поєднує технології, мистецтво та благодійність — усі зібрані кошти йдуть на відновлення шкільної інфраструктури в межах напряму «Освіта і наука» платформи UNITED24.
Нагадаємо, що юна волонтерка на концерті гурту «Жадан і Собаки» передала FPV-дрон для «Хартії» (ФОТО).
Фото обкладинки: сайт UNITED24