Суспільство
За рік Україна на чверть зменшила імпорт газу
У 2018 році Україна скоротила імпорт природного газу на 24,6% або на 3 млрд 459,8 млн куб. м порівняно з 2017 роком – до 10 млрд 590,2 млн куб. м. Про це свідчать дані АТ “Укртрансгаз”.
У грудні 2018-го імпорт склав 477,6 млн куб. м газу, що вдвічі менше, ніж у грудні-2017, або ж 954,9 млн куб. м.
3 роки без російського газу
Серед головних експортерів газу найбільше минулоріч надійшло з боку Словаччини — 6,459 млрд куб. м газу (-34,8% до 2017-го), Угорщини – 3 млрд 441,1 млн куб. м (+21,4%), Польщі – 690,1 млн куб. м (-47,1%).
Читайте також: На “ProZorro. Продажі” виставили перші 10 нафтогазових ділянок
Уже більше трьох років, з 26 листопада 2015 року, наша країна не імпортує природний газ за контрактом з ВАТ “Газпром” (РФ), закуповуючи ресурс виключно на своєму західному кордоні.
Результати видобутку природного газу за 2018 рік склали близько 21 млрд кубометрів, що на 1,5% більше, ніж у 2017-му. Завдяки змінам у газовидобувній галузі обсяги видобутку виростуть і наблизять державу до незалежності від зовнішніх поставок.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі